Větrovky

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » čtv dub 29, 2021 18:44

Mam Borealis Tour a kratka mi rozhodne neprijde, naopak. Je nejdelsi z tech, co jsem od Rabu mel a je celkem dlouha i proti jinym vecem, co mam. Mam XL a mensi mit nemuzu, to uz by tahlo pres hrudnik.

Mne teda prijde vyrazne univerzalnejsi vetrovka, Borealis funguje lip nez vetrovka nebo naopak primaloftka jen v docela uzkem rozsahu teplot. Rekneme tak 7 - 10 stupnu, niz je lepsi primaloftka a vys vetrovka. Borealis se samozrejme da pouzit ve vetsim rozsahu, ale na to uz mam neco lepsiho.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Větrovky

Příspěvekod Mawenzi » pát dub 30, 2021 5:54

a to sou prave ty preference kazdyho jedince, me borealis vyhovuje cca od 15st +, kdyz je silnej vitr a vedro, je mi mnohem prijemnejsi na zpoceny ruce prave borealis nez pertex a jiny tyhle materialy.

nicmene asi udelam zasah do rukavu te rabky. rabka je sice sirsi nez delsi, ale svuj ucel plni dobre uz par let.

jen bych asi chtela mit bundu bez kompromisu. ne ji mit sirsi nez delsi v desne barve a s mizernejma kapsama a nic moc kapuci a byt rada ze vubec neco mam. nebo jeste 3x sirsi a k nez delsi ale pekne cernou a s dobrejma kapsama a fajn kapuci... tilak trango mam rada, ale je moc "tlusta" na leto.

kdyz opet vzpomenu na HP co ma nejakou ss bundu a me v XL porad byla mala a vetsi nedelaji, tak je to proste pech. jo, vzdycky udelam hon na perfektni kus, pak zjistim, ze neexistuje, tak to zas na rok treba vzdam...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37
User is Online!

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » pát dub 30, 2021 14:22

No, ja bych se v tom pri zmenu pri 15+ C upekl i v tricku s kratkym :) To uz obvykle nosim jen tricko, maximalne rozepnutou vetrovku, kdyz hodne fouka.

Jak te tak ctu, tak asi budes mit nejlepsi koupit panske XL a nechat si ho presit na svou postavu ;-) Materialu bude dost, takze akorat ruzne vytvarovat a obcas zuzit.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Větrovky

Příspěvekod Mawenzi » pát dub 30, 2021 19:54

ja nosim skoro porad tilko, tricko s kratkym by pod asi taky bylo uz dost na hrane... tu je pridavna vrstva pro me kolem tech 10 st...

ME echo hooded mi vcelku sedla v tom vyprodejovym kusu v panskym Sku. pres zadek to mam tesne (rifle a mikina pod), ale v hrudniku je akorat, rukavy hezky do pul dlani.

sikovna svadlenka asi zvaldne v pripade potreby vsit maly klinek i do obvodu boku. tak sem tu ME vzala a treba na dovolene nejakej centak ores zadek ubude:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37
User is Online!

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » pát dub 30, 2021 20:09

Mezi trickem a tilkem zas takovy rozdil neni. Zvlast kdyz to me stare merino ma takove vetraci diry v podpazi, ze se v nem pomalu stydim mezi lidi :D

Dneska tu bylo prave okolo 15 stupnu, a tak jsem si vzal to tricko (IB 150) a vetrovku. Docela foukalo. Nakonec jsem sel s rozepnutou vetrovkou a vyhrnutymi rukavy. Borealis bych si musel sundat, to bych nedal. Ale lidi jsou ruzne, potkal jsem i nejakou holku v perovce :shock:

Teda, jesteze nejsem zenska a v zivote jsem nemusel resit zadek, a tak ani netusim, jestli se nejak meni :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Větrovky

Příspěvekod Mawenzi » pát dub 30, 2021 20:51

tak dneska bylo teplo. akorat ze me je ve vedru ss prijemnejsi nez pertexy...

ja rozdil vidim kdyz si vezmu tricko tak to je pulka zad, ramena, cast pazi. vidim rozdil kdyz, mi na holy ramena fuci a nefuci...

zadek a boky je neco, co prumernej chlap ma maly vuci vrsku zato dost zenskych ma proste vyrazny vuci vrsku tzn. chlapsky strihy casto jsou dole o par cm uzsi, nez by bylo vhodny pro pouziti zenou :D

jo a ta ME echo hooded rozhodne nema dvoucestny zip...

i kdyz to o ni na eshopech pisou...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37
User is Online!

Re: Větrovky

Příspěvekod Vexo » pát dub 30, 2021 20:56

zrovna jsem to chtel napsat s tim dvoucestnym zipem.. mimochodem kdyz mluvite o ME, tak Aerofoil je lehoucka 115g a kdesi pisou, ze ma 38 CFM. To vypada taky zajimave.
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » pát dub 30, 2021 21:03

Ze to nema dvoucestny zip je plus. Ten na Tornadu 1.0 vylozene nesnasim, na 2.0 je o neco malo lepsi, ale furt ho nemam rad.

38 CFM uz muze byt moc. Malo vetruodolne, ale chtelo by to zkusit. Mne pripada optimum nekde mezi 10 - 20, ale nemam zadne presne mereni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Větrovky

Příspěvekod Mawenzi » sob kvě 1, 2021 4:58

vexo
na popisu i obrazku eshopu ho dvoucestnej meli, tak me to zaskocilo.

mike
no me to vyhovuje (sedak na psa). Je ale pravda, ze pes je starsiho data a 40 denne uz nechodime, takze to prestava byt dulezity.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37
User is Online!

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » sob kvě 1, 2021 18:38

Dneska bylo venku 13 stupnu a zatazeno. Chvili jsem premyslel, jestli si na tricko s kratkym nevzit Borealis, ale pak jsem to zavrhnul a vzal si normalne vetrovku. Dobre jsem udelal, bylo to akorat, v Borealis bych se uvaril.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Větrovky

Příspěvekod milarepa » sob kvě 1, 2021 18:42

jsem dneska šel celý den též jenom ve větrovce na lehkém funkčním triku z Polartec Delta, nevím kolik bylo stupňů, dost se to měnilo, na Travvný tak 7, na Lysou asi 10-12, vítr občas, ale nic dramatického
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Větrovky

Příspěvekod dkay » ned kvě 2, 2021 18:25

S odstupem času teda ještě hlásím, že už jsem testnul Meru od Sira Josepha v solidním fukejři a spokojenost. Jak už jsem naznačil, prodyšnost je menší než u Pertexu Quantum či UL SS obecně, ale pořád nesrovnatelně lepší než u hardshellu, ale s tím že odolností proti větru se tomu hardshellu subjektivně blíží... Mám za to, že je lepší se zpotit trochu víc než by si člověk ideálně přál a mít jistotu, že vítr to dovnitř neprořízne než se zpotit o kousek méně ale v kritické situaci cítit "jehličky na hrudi". Po nedávné diskusi tady jsem si vzal do větru tu gramáž Pertex Quantum co jsem tu zmiňoval ve spojitosti s Marmotem a ověřil si, že to není pro mě (do větru). Pokud to někdo vidí podobně, tak tu Meru můžu doporučit.

Mawenzi zmiňovala, že si ji její kamarád taky objednal, tak jsem zvědav na dojmy :)
Uživatelský avatar
dkay
účastník
účastník
 
Příspěvky: 241
Registrován: čtv dub 8, 2021 15:27
Bydliště: Beskydy

Re: Větrovky

Příspěvekod Mawenzi » ned kvě 2, 2021 18:35

dkay
ja su taky zvedava na dojmy :D prvni dojem je, ze je to docela prijemny, ze konecne neco co mu dobre sedi strihem v ty velikosti, akorat prej si to musi opatrne vyslikat, jinak haze elektricky oblouky :D

(jede se mnou na sumavu, takze ji asi bude testovat az tam) takze zas budu u toho, az to bude pomlouvat nebo chvalit:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37
User is Online!

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » ned kvě 2, 2021 18:41

dkay píše:Mám za to, že je lepší se zpotit trochu víc než by si člověk ideálně přál a mít jistotu, že vítr to dovnitř neprořízne než se zpotit o kousek méně ale v kritické situaci cítit "jehličky na hrudi".

To jo, ale jehlicky na hrudi jsem teda necitil ani v Pertextu EQ, ktery je ze vsech neprodysnejsi a subjektivne mi nestacil ani v mirnem vetriku :) Ono neni spatne mit dobrou prvni vrstvu, ktera by mela proti tomuhle stacit sama o sobe.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Větrovky

Příspěvekod dkay » ned kvě 2, 2021 20:34

mike píše:Ono neni spatne mit dobrou prvni vrstvu, ktera by mela proti tomuhle stacit sama o sobe.


Tomu moc nerozumim. Když profoukne "větrovka", tak jak by ten vítr měla zastavit první vrstva, jejiž hlavní úkol je odvádět pot od těla (tzn. bývá to úplně to nejprofouknutelnější, protože se čeká, že vítr zastaví vrstvy nad ní)? Já třeba téměř vždy v chladnějším období používám jako první vrstvu takovou tu polypropylenovou "síťku" od Moiry (třeba https://moira.cz/termopradlo/12-33187-p ... odra_metal) a ta umí jen jednu jedinou věc a to je odvést pot od těla a dělá to zatraceně dobře. Na jaře a na podzim to někdy mám jako to jediné co stojí mezi bundou a kůží. To poslední co bych od ní čekal je že mě zachrání když na sobě budu mít děravou větrovku.
Uživatelský avatar
dkay
účastník
účastník
 
Příspěvky: 241
Registrován: čtv dub 8, 2021 15:27
Bydliště: Beskydy

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » ned kvě 2, 2021 21:11

Dobra prvni vrstva umi nejen odvadet pot, ale taky udrzovat tepelny komfort. Musi prece fungovat i sama o sobe, kdyz je tepleji, tak na sobe nic jineho nemas. Proti vetru moc odolna neni, ale aspon trochu ano a vitr je uz zpomaleny vetrovkou. Hodne prodysna sice profoukne, ale neni to jako bys na sobe nic nemel, vitr ztrati cast energie. A na prvni vrstve dalsi. Sice ho furt budes citit, ale nebude to tak spatne, zadne jehlicky.

Zrovna tu Moiru jsem mel, dokonce ve dvou variantach, a nic moc teda. Je lepsi, nez treba bavlna, ale ne o moc a ve srovnani s jinymi materialy neobstoji. Se nedivim, ze ti s tim prodysna vetrovka nefungovala. S necim jinym by mohla.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Větrovky

Příspěvekod apuka » pon kvě 3, 2021 9:26

mike píše:jehlicky na hrudi jsem teda necitil ani v Pertextu EQ
Jenze Ty jsi "abnormalni" chlap (tj. mimo oblast normality Gaussovskeho rozdeleni), kdyz i v silnejsim mrazu kdyz se potis, tak odvetravas stazenim zipu , aby se Ti ochlazovala hrud (kde mas vlhko). Uz jsem TI mnohokrat psal, ze toto udelat bezny clovek, tak ma z toho zapal plic.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Větrovky

Příspěvekod Lipon » pon kvě 3, 2021 9:55

to je přece normální, že se člověk potí i v mrazu, když se hýbe
i když je třeba -13°C, tak ať už mám na sobě cibuli (více tenších vrstev), nebo tenké triko a teplou bundu, když se hýbu je mi vedro tak jako tak
větrám rozepnutím bundy, v zimě obvykle shora, abych to rychleji uchladil - a ani rýmička, natož nějaký zápal plic
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Větrovky

Příspěvekod Vexo » pon kvě 3, 2021 10:31

Uz driv bylo zmineno, ze nekdo nosi vetrovky od 10C vejs, tim padem neuciti jehlicky na hrudi.. Ja treba nosim vetrovku na behani i okolo 2C a pod to termotriko z Lidlu. To pak ty rozdily u prodysnosti jsou znat daleko vic.
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » pon kvě 3, 2021 15:25

@Lipon: apuka zrejme nejakym zahadnym zpusobem dosel k tomu, ze on je ten normalni :twisted: Ne, normalni clovek zapal plic z rozepnuteho zipu nedostane.

Jestli obleceny clovek citi na kuzi jehlicky, tak je s jeho oblecenim neco fakt spatne. Sam jsem to zazil jen ve vode, kdyz jsem jako dite byl u more v NDR (protoze za komousu to moc jinam neslo) a voda mela 14 stupnu :D Kupodivu z toho nikdo z nas zapal plic ani niceho jineho nedostal, ale nepochybuju, ze tam nekde v pisku byli zahrabani mrtvi apukove :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Větrovky

Příspěvekod dkay » pon kvě 3, 2021 15:52

mike píše:Zrovna tu Moiru jsem mel, dokonce ve dvou variantach, a nic moc teda. Je lepsi, nez treba bavlna, ale ne o moc a ve srovnani s jinymi materialy neobstoji.


:shock: :-k ...tak to jsme asi fakt každý z jiné galaxie. Já mám doma různých baselayerů takové množství že se červenám jenom jak to tu píšu a na odvod potu jsem fakt nic lepšího než Moiru (nebo obdobný materiál co před lety dělal i Klimatex) nezažil. Mám teda nižší gramáž než to co jsem linkoval, už ji tam nikde nevidím.

Lipon píše:větrám rozepnutím bundy, v zimě obvykle shora, abych to rychleji uchladil - a ani rýmička, natož nějaký zápal plic


Já pro tyhle účely mám rád dvoucestné zipy, protože můžu regulovat teplotu bez odkrytí průdušek a krku. To odvětrání odspoda většinou bohatě stačí.

mike píše:Jestli obleceny clovek citi na kuzi jehlicky, tak je s jeho oblecenim neco fakt spatne.


Někdo se prostě potí více a nějak zásadně to pocení nesníží ani minimální možné vrstvení vzhledem k situaci. Pocení se liší kus od kusu a ani neplatí, že by bylo nutně způsobeno špatnou kondičkou. Tak to prostě je. Když vezmeš toto v potaz, tak pak nechápu proč nerozumíš tomu, že někdo nemůže mít větrovku která profoukne. Odolnost vůči chladu i imunita se dají vycvičit a věřím že lze dosáhnout toho, že je člověku jedno že mu fučí na hruď a s průduškama mu to ani nehne, ale není to samořejmost a nejde to změnit vždycky, hned a v libovolném rozsahu.

Jinak vypadá to že manželka si asi objedná Cumulus Ventego nebo Helium od HP - jí bude PQA vyhovovat. Tak uvidím jak je to s tou gramáží a variacema PQA, jestli to bude o něco jiné než to s čím mám zkušenost.
Uživatelský avatar
dkay
účastník
účastník
 
Příspěvky: 241
Registrován: čtv dub 8, 2021 15:27
Bydliště: Beskydy

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » pon kvě 3, 2021 16:12

dkay píše:Já mám doma různých baselayerů takové množství že se červenám jenom jak to tu píšu a na odvod potu jsem fakt nic lepšího než Moiru (nebo obdobný materiál co před lety dělal i Klimatex) nezažil.

Neposuzuju izolovane odvod potu, ale celkovy pocit. Pocit tepelneho komfortu tj. rozsah teplot, kdy se citis prijemne a neni ti ani horko ani kosa. V tomhle mi ta Moira moc nefungovala, dokonce i merino je v tom lepsi (coz neznamena, ze dobre). Co mi funguje nejlip je Polartec Power Dry, dost ovsem zalezi na gramazi a verzi. Nejlepsi byla 20 let stara verze, ktera se uz bohuzel neda sehnat. Tam jsem mel prave prime srovnani s tou Moirou a bylo to nebe a dudy. Si vzpominam, ze jsem skoro ziral s otevrenou hubou, jak velky to byl rozdil. Asi jako kdyz ze stare lokalky presednes do ICE ;-)

dkay píše:Já pro tyhle účely mám rád dvoucestné zipy, protože můžu regulovat teplotu bez odkrytí průdušek a krku. To odvětrání odspoda většinou bohatě stačí.

Tohle zas prijde silene mne :D Vetrat brichem. BTW, prudusky mas kryte hrudni kosti ;-)

dkay píše:Někdo se prostě potí více a nějak zásadně to pocení nesníží ani minimální možné vrstvení vzhledem k situaci. Pocení se liší kus od kusu a ani neplatí, že by bylo nutně způsobeno špatnou kondičkou.

Ale jiste, vzdyt ja to tak taky mam :)

dkay píše:Když vezmeš toto v potaz, tak pak nechápu proč nerozumíš tomu, že někdo nemůže mít větrovku která profoukne.

Psal jsem snad neco takoveho? Taky jsem nemohl nosit vetrovku, ktera profoukla (Pertex EQ). Rec je to tom, jak moc profoukne, protoze prodysnost a vetruodolnost je kompromis. Ja jsem akorat psal, ze to souvisi i s prvni vrstvou a ze ta Moira na tohle dobra neni. Mozna je dobra v lete, kdyz je 30 a vice a odvod potu je jedine, co te zajima.

dkay píše:Odolnost vůči chladu i imunita se dají vycvičit a věřím že lze dosáhnout toho, že je člověku jedno že mu fučí na hruď a s průduškama mu to ani nehne, ale není to samořejmost a nejde to změnit vždycky, hned a v libovolném rozsahu.

To ne, ale neco se s tim delat da a spatnymi zvyky se to da zhorsit. Kdysi jsem v mladi nosil celou zimu satek okolo krku. Proc uz nevim, asi mi to prislo cool nebo takova nejaka pubertalni blbost :) No a kdyz jsem ho na jare sundal, tak jsem mel behem par dni prisernou anginu a mozna zanet prudusek. Neni lepsi takove blbosti nedelat a prubezne si ten krk i hrudnik otuzovat? ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Větrovky

Příspěvekod Mawenzi » pon kvě 3, 2021 16:41

me treba desne stve, kdyz mi fuci na krk a na uzliny, takze musim satek/buff nosit skoro celorocne kdyz fuci, klidne tilko a k tomu satek :D anginu sem teda mela v zivote asi jen jednou...

Jinak ta ME hooded byla ted v sobotu docela prijemna, cca 13st a pofukovalo, kdyz se zatahlo a ochladilo, tak sem chvili premyslela pridat dlouhej rukav, ale nakonec to pri pohybu slo v pohode (spis lazoplazo tempo s malym batuzkem), pak uz sem ji na slunicku musela sundat :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37
User is Online!

Re: Větrovky

Příspěvekod dkay » pon kvě 3, 2021 19:17

https://www.svetoutdooru.cz/vybaveni/re ... um-pertex/
"odolnost proti větru 100 %" :roll:
Hele Mike, přiznej se, to jsi psal ty? :D

Mno, trochu mám problém věřit, že tohle není PR článek, je to podezřele narvané superlativama a vybavené ofiko marketingvýma fotkama HP místo fotek od autora článku... eee, teda pokud autor není ten model/ambassador HP na fotkách ;)
Jinak specificky ohledně těch fotek borce na skále jsem si s lidma z HP psal a ujistili mě, že toto bunda na lezení opravdu není.
Uživatelský avatar
dkay
účastník
účastník
 
Příspěvky: 241
Registrován: čtv dub 8, 2021 15:27
Bydliště: Beskydy

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » pon kvě 3, 2021 19:26

Coze? Proc bych to mel psat ja? Copak jsem nekde tvrdil, ze PQA je 100 % vetruodolny? Takova blbost by mne ani nenapadla. 100 % vetruodolny je igelit nebo PU membrany, coz je v zasade to same ;-)

SO uz davno nectu, protoze je to tam same PR a tohle taky cist nebudu, PR na prvni pohled :vom: Navic celkem nesnasim, kdyz mi clanek tyka a zvlast kdyz je psany tonem jasaveho blba jako tenhle (coz je typicke pro PR).

Sorry, ale z tvych reakci na mne zacinam mit pocit, ze mas celkem zasadni rezervy v chapani vyznamu psaneho textu :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Větrovky

Příspěvekod dkay » pon kvě 3, 2021 20:23

mike píše:Coze? Proc bych to mel psat ja? Copak jsem nekde tvrdil, ze PQA je 100 % vetruodolny?


Ne, ale evidentně patříš mezi ty, kterým nevadí více prodyšná větrovka, tedy je pro tebe 100% funkční protože prostě plní tvoje požadavky. Přišlo mi, že pokud teda článek nepsal juniorní copywriter ale skutečný uživatel bundy, že to asi bude člověk s podobnou termoregulací jako máš ty...

Prostě asi blbý vtípek, netřeba hned startovat, nemyslel jsem to zle :oops:
Uživatelský avatar
dkay
účastník
účastník
 
Příspěvky: 241
Registrován: čtv dub 8, 2021 15:27
Bydliště: Beskydy

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » pon kvě 3, 2021 20:41

Fajn, ale to jsou prece dve uplne ruzne veci. 100 % vetruodolna neznamena 100 % funkcni, presne naopak, ta by vubec nefungovala. To proste nejde, kdyz ma byt prodysna, tak nemuze byt 100 % vetruodolna. To neni ani moje membranovka, ktera ma asi 0.5 CFM a prodysna je sice na membranovku slusne, ale na vetrovku ani nahodou.

Treba moje skvela UL perovka je rekneme 95 % vetrudolna, coz naprosto staci, ale vetrovka z toho sameho materialu byla v podstate nepouzitelna, coz uz zjistil i vyrobce a material zmenili. Prijde mi, ze sis funkci vetrovky spatne vylozil a cekas od ni nemozne. Kdyz je opravdu prodysna, tak jsou tam (mini)diry pro vzduch a ty nejsou jednosmerne, takze jima projde i vitr zvenku. Ne moc a hodne zpomaleny, takze to normalne nevadi.

Mne to nenastvalo, ale prijde mi, ze si me prispevky vykladas uplne jinak, nez jsem to myslel i napsal a takova diskuse je pak docela mimobezna.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » pon kvě 3, 2021 21:25

Ted jsem jeste omylem prekliknul na tab s tou "recenzi" a padlo mi do oka: odolnost proti vodě 60 %. WTF? Co to ma jako byt? DWR u vetrovky vydrzi par minut slabeho deste a pak protece tj. realna odolnost zadna. Vlastne ani nevim, co si pod tim cislem predstavit. Proste nejake placli, aby to vypadalo dobre.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Větrovky

Příspěvekod Krysha » pon kvě 3, 2021 21:50

mike píše:odolnost proti vodě 60 %. WTF? Co to ma jako byt?

A) u každé kapky máš 60% šanci, že ji bunda zadrží.
B) 60% vody steče po bundě, 40% proteče dovnitř
C) subjektivní hodnocení odolnosti proti vodě, tedy 6/10
Uživatelský avatar
Krysha
účastník
účastník
 
Příspěvky: 230
Registrován: úte led 8, 2008 12:48
Bydliště: Beskydy

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » pon kvě 3, 2021 22:17

:D chtel bych videt jak to "recenzent" meril.

Namokla vetrovka nezadrzi nic, je jak mokry hadr.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení