Větrovky

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Větrovky

Příspěvekod scinkk » čtv zář 25, 2014 21:02

jeste by se mi libila od westcomb nomad nebo crest

Ostatne westcomb zda se, ze vi co pouzit :) Bundu plnenou polartec alpha maji taky pod equlibrium. Ternua ma tu alphu pod quantum a po tomhle zjisteni bych si takovou bundu nekoupil (ostatne i jeden clovek to an tom foru pise)
Rab na to dava pertex microlight - to by me tedy jeste zajimala prodysnost u teto verze pertexu, ale spise bych tipnul ze se to bude blizit ke quantum.
A s perovkama to bude to same.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » čtv zář 25, 2014 21:06

@Zdéňa: :shock: moje ma jednu... a ma XL membranovka ma 395 gramu, vetrovka 160. Coz mi prijde jako rozumne maximum (dobre, 200), jelikoz je 16 let stara.

scinkk píše:jeste by se mi libila od westcomb nomad nebo crest

A hele, ty se mi docela libi. Da se to nekde vyzkouset u nas?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Větrovky

Příspěvekod scinkk » čtv zář 25, 2014 21:17

U nas ne, westcomb prodava Petr z outdoorline.sk - mam od nej neoshellku - ale tyhle bundy nema v nabidce, ale hadam, ze by mohl byt ochoten je extra objednat, asi zalezi jak moc zavazna objednavka by to byla. Zatim nad ni budu uvazovat, aspon vim uz velikost a o kvalite zpracovani zatim nemam u westcomb pochyb. Jen by mohli trochu ozivit design :)
Naposledy upravil scinkk dne čtv zář 25, 2014 21:18, celkově upraveno 1
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Větrovky

Příspěvekod aksam » čtv zář 25, 2014 21:18

Z equilibria dělá u nás větrovky pingu.cz a mají teď výprodej za cca 800Kč
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Větrovky

Příspěvekod scinkk » čtv zář 25, 2014 21:21

aksam píše:Z equilibria dělá u nás větrovky pingu.cz a mají teď výprodej za cca 800Kč


Ha zajimave. Skoda ze tam neudavaji hmotnost ale treba mi ji zvazi kdyz poslu mail :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Větrovky

Příspěvekod aksam » čtv zář 25, 2014 21:23

Mají taky divnou velikostní tabulku, už jsem mail posílal, abych věděl velikost :) . Jinak crest hoody na outdorline.sk má skladem, akorát ji vede pod softshellem
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Větrovky

Příspěvekod mvaldo » čtv zář 25, 2014 21:47

a to nehovorim o tabulke DA! :(
Uživatelský avatar
mvaldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2135
Registrován: ned bře 8, 2009 19:14

Re: Větrovky

Příspěvekod scinkk » čtv zář 25, 2014 21:51

Vel. tabulka: no to taky, mozna mi pak, prosim, posli jejich mail na SZ jetli to bude k tem velikostem univerzalni informace :)

outdoorline - nj jsem trubice, westcomb to ma taky zarazeny pod softshell (ostane je to asi spravne :)

btw westcomb ma imho uzasnou DWR upravu (aspon teda na Shiftu)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Větrovky

Příspěvekod zonn » pát zář 26, 2014 7:56

Mám tuhle větrovku, v XL váží 178g. Akorát jsem měl pocit, že když jsem jí před 2. roky kupoval, tak měli psáno Pertex a teď je uvedeno Nylon DWR+. A dělaji i celorozepínací.
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 957
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Větrovky

Příspěvekod axi12 » čtv říj 2, 2014 19:48

tak já už se v tom ztrácím... prodyšnost je tedy v tomto pořadí (nejprdyšnější - nejméně prodyšná): pertex classic - pertex equalibrium - pertex quantum ?

jinak nemáte někdo zkušenost s touto pertexkou od inov8? - Inov8 Race Elite 105 - 105g, celý zip a pertex quantum.
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Větrovky

Příspěvekod Zdéňa » čtv říj 2, 2014 20:19

Co jsem pochopil, tak pertex quantum je méně prodyšný jak ten equalibrium. Kam, ale zařadit classic to netuším. Quantum jde maximálně dolů s hmotností, takže na úkor prodyšnosti. Dovedu si to někde představit, ale já se potím občas dost i v classicu, natož v tutom :wink:
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Větrovky

Příspěvekod budo » čtv říj 2, 2014 20:35

Klasik při běhu normálně propotím, když mám pod ním slabý funkční triko.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » čtv říj 2, 2014 20:39

Pochopil jsem to tak, ze Equilibrium je nejprodysnejsi, pak Classic a Quantum je naopak nejlehci, ale prodysnost neni nic moc (takze pro mne neni). Taky se v Classicu obcas potim a lepsi by mi rozhodne nevadilo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Větrovky

Příspěvekod scinkk » čtv říj 2, 2014 21:16

Jeste nez jsem sem dnes zavital, tak uz par hodin procitam BPL forum. Oni tam tu prodysnost vetrovek resi skoro nonstop :) Diky tomu se v tom clovek snadno ztrati :)
Pokud ale clovek se zameri na prispevky R. Nisley tak pak zajimavych cisel z toho leze, uz proto, ze ma nejakou svou metodu, pomoci ktere uz zrejme testuje mnoho let.

Co se Pertexu tyce, tak podle nej je u vsech prodysnost okolo 10 CFM - nejprodysnejsi by mel equlibrium, ale zrejme ne o moc vice nez classic a microlight. Nejhure je Quantum a Quantum GL kde udaval tusim jen 0,5 CFM. Vse muze byt zkomplikovano tim, ze existuje (ci existovalo) vice verzi (gramazi) od kazdeho. Udava pro vetrovky vhodnou prodysnoust 35 CFM, kde je vyvazeny pomer prodysnost a vetruodolnosti.
Dle testu byla jednou z nejprodysnejsich vetrovek stare modely Houdini. Na druhou stranu, nekdo treba psal, ze pri primem provnani jeho Rabky (equlibrium) a te Houdini povazoval pertexku za prodysnejsi. Jak tu byl dokaz na jiny topic, kde to nekdo zkousel pres filtry, ukazalo taky vysokou prodysnost EQ.

Tady je zajimavy test a graf nekolika verzi bund Houdini a Squamish.
Specialne ta Squamish ve verzi 2013 mohla byt hodne zajimava vetrovka., ktera mela zajimavou prodysnost a i jistou vodeodolnost.

Obecne se na tom foru povazuje pertex EQ za skvely material na vetrovky a dobre reference treba na ty westcombky.

Berte to jen jako mou aktualni reprodukci, co jsem z toho vycetl (a nevylucuji desinformace), jeste se v tom asi budu hrabat :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » čtv říj 2, 2014 21:35

Super, jestli vyctes neco vic, tak to nejak sepis.

Docela se mi libi ty Westcomby, zvlast Nomad. Protoze kapuci na vetrovce jsem pouzival uplne minimalne. Nevite nekdo, jestli se da u nas nekde osahat a vyzkouset?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Větrovky

Příspěvekod wawrik » pon říj 6, 2014 20:13

Sakra, v BA snáď nie je v obchodoch jediná pertexka, ktorú by si mohol človek skúsiť... ](*,) Neviete niekto o obchode, kde by nejakú mali?
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Větrovky

Příspěvekod vonkreuz » pon říj 6, 2014 20:23

Potřebuješ nutně Pertex? Pokud ne, tak v Alpha sportu nemají nic od Mammutu a podobě v Hudy větrovku od SirJoseph?
Budeš holt muset zase na výlet na Fatru. :mrgreen:
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Větrovky

Příspěvekod Semo » pon říj 6, 2014 20:37

Mam Pertex (asi Classic), asi 10 rocny od RockEmpire(=Hudy=Humi) a drzkovo-pocitovo-nadychovo-vydychovo je podstatne horsi ako Pertex Microlight od Montane. Zaroven je RE pocitovo hrubsi (aj ked meranie suplerov ukazuje cca rovnake cisla 0.1mm), tazsi a asi 2x horsie zbalitelny. Ten RE ide sotva prefuknut, proti Gore XCR 3L len maly rozdiel. Cez Pertex Microligth by som pri lezani v klude dokazal prezit par hodin, keby som musel (ale som rekreacny freediver :-).
Semo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 905
Registrován: čtv kvě 15, 2008 22:12
Bydliště: Praha, obcas Kosice

Re: Větrovky

Příspěvekod wawrik » pon říj 6, 2014 20:39

vonkreuz: Neviem, či to musí byť nutne Pertex, ale chcem to najpriedušnejšie, čo sa v okrese dá zohnať. Letmý prieskum hovorí Pertex. Druhá nutná podmienka je úzky krk, nech mi neprefukuje - a preto to potrebujem skúšať osobne. Plus by som sa rád zmestil do zhruba 100 g.

Niečo také tam na ďalekom severe vediete?
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Větrovky

Příspěvekod vonkreuz » pon říj 6, 2014 20:45

Toto je tu určitě (ale ta váha... 8-[ )
http://www.sirjoseph.cz/cz/produkty/obl ... an-292.htm
A toto ti ověřím zítra:
http://www.mammut.ch/en/productDetail/1 ... t-Men.html
A snad i starší verze "pullover" za zhruba 44€ myslím. Mammut (pokud nebude v BA) ti mužu poslat do BA na zkušení pomocí Mammut vnitropodnikového kanálu jako šla ložiska druhým směrem.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » pon říj 6, 2014 20:51

@wawrik: s tou vahou myslim nemas sanci. UL varianty jsou malo prodysne. Z toho, co se psalo vyse, mi zatim vychazi nejlip Pertex Equilibrium a vetrovky z nej maji od 160 gramu nahoru. Moje z Classic ma taky 160.

@Semo: divne, pres mou z Pertex Classic se da dychat docela normalne, taky bych to par hodin vleze vydrzel. A i z tech testu zminovanych vyse vypada, ze Classic by prodysny mel byt dost. Mozna mas neco jineho nebo to zabili DWR upravou. Kazdopadne je treba provest dychaci test jeste v obchode ;-)

@vK: muzes pres tu Meru zkusit dychat? Barvy teda nic moc...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » pon říj 6, 2014 20:54

Jinak je taky zajimava vyse zminena Arc'teryx Squamish, vahou i prodysnosti. Tu v obchode nemas?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Větrovky

Příspěvekod vonkreuz » pon říj 6, 2014 21:08

mike píše:@vK: muzes pres tu Meru zkusit dychat? Barvy teda nic moc...

Barvy mají malý výběr proto, že aby se dostali na dobrou cenu, tak musí brát větší množství látky. A jako v podstatě malovýrobce neprodají celkově tolik bund, aby si mohli dovolit vzít více barev (a tím i větší množství látky).
Zítra zkusím dýchací test. U mojí SirJoseph Terong (předchudce Maru) to jde se zvýšeným úsílím, ale nedusím se. U Meru je ale jinej matroš, tak to musím zítra zkusit.

ARC bohužel nemám.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » pon říj 6, 2014 21:15

Fajn, diky, jsem zvedav.

Nevadi mi maly vyber barev, ale to, ze jsou hnusne ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Větrovky

Příspěvekod vonkreuz » úte říj 7, 2014 8:43

Takže přes Meru se dýchá jen lehce huře než přes starý Terong (takže to není plynulé, ale musím více makat, abych to udýchal).
Přes Element se dýchá stejně jako přes Terong (takže musím makat, ale není to tak namáhavé jako u Meru).
Pak jsem zkusil starší modely Mammut Wing half zip men a Microlayer half zip woman a přes ty se dýchá jako přes Element - takže potřeba silnější práce plyc/svalu, ale nedusím se.

edit: ještě jsem zkusil starší model kalhot od DirectAlpine z Pertex Microlight (45g/m2) a přes to se dejchalo nejhuře.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Větrovky

Příspěvekod aksam » úte říj 7, 2014 8:58

Tilak Aira by měla mít zhruba 100g....https://www.facebook.com/Tilak.cz
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Větrovky

Příspěvekod wawrik » úte říj 7, 2014 9:44

mike píše:@wawrik: s tou vahou myslim nemas sanci. UL varianty jsou malo prodysne.
OK, hmotnosť nie je dogma, podstatné je, aby som sa pod tým nepotil. Našiel som Lowe Alpine Lithium z Pertexu Microlight, ten by mal byť s priedušnosťou OK a do tých 100 g sa zmestí. Ale po weboch môžem browsovať, koľko chcem - kým nezistím, ako mi sedí okolo krku, aj tak nič nekúpim.

Ako som sa dočítal (strašne sa mi nechce ňúrať po tých anglických fórach), Quantum je na tom s priedušnosťou plus/mínus rovnako, ako najlepšie konkurenčné neprefúkavé tkaniny. A keďže sa až tak nepotím, možno by ani to nebol krok vedľa. Blbé je, že s vetrovkami nemám vôbec žiadnu skúsenosť, a či mi to naozaj bude vyhovovať nezistím, kým nejakú nekúpim ](*,) Až potom môžem porovnávať.

Inak mi na tých vetrovkách vo všeobecnosti chýbajú nejaké vrecká... Tie majú paradoxne len UL parky.

vK: Nič ešte posielať netreba, dík. Zatiaľ sa len orientujem.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Větrovky

Příspěvekod mvaldo » úte říj 7, 2014 10:30

aksam píše:Tilak Aira by měla mít zhruba 100g....https://www.facebook.com/Tilak.cz

presne 110g ;)
tesim sa na nu ;)
Uživatelský avatar
mvaldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2135
Registrován: ned bře 8, 2009 19:14

Re: Větrovky

Příspěvekod Trnky » úte říj 7, 2014 13:03

to wawrik: tato bunda vyzera celkom zaujimavo cumulus windy wendy
vahovu poziadavku splnuje, material pertex quantum gl, v tabulkach je rozmer okolo krku, nema ale vrecka a vyskusat by si ju mohol asi az po objednani doma a potom ked tak vratit
Trnky
nováček
nováček
 
Příspěvky: 82
Registrován: sob zář 20, 2014 19:31

Re: Větrovky

Příspěvekod wawrik » úte říj 7, 2014 13:24

Jo, na tú som pozeral. Problém je, že to je asi jediný výrobca, ktorý udáva lineárne rozmery namiesto obvodov...
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení