Větrovky

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » sob kvě 23, 2020 20:58

Rozdil byt muze, kazda rouska je jina, ale brutalni ne. Nesmis se dusit, minimalne v klidu to musi byt udychatelne. To, co popisujes, odpovida spis porezni membranovce.

Dostal jako darek? Tak to je blbe. Holt ji budes muset prodat jako nevhodny dar a v tomhle pripade to bude dokonce i pravda :twisted: (to neni na tebe, ale obecne)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Větrovky

Příspěvekod Dromedaro » sob kvě 23, 2020 21:20

slezacekm
Já používám HELIKON WINDRUNNER. Má asi 150g,je sbalitelná do malého balíčku a stojí okolo 1500kč.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4259
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Větrovky

Příspěvekod aksam » ned kvě 24, 2020 7:42

Mně Patagonia Houdini docela překvapuje, že by byla takhle špatná...mám ji cca 20 dní a zatím si nestěžuji, v obchodě jsem udělal i dýchací test a ok....jediné, co mně na ni překvapilo je, že má slim fit střih, což u větrovek moc neznám, ale ničemu nevadí. Už se tady psalo, že u ní se měnil často materiál a záleží na kterou verzi člověk narazí.
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Větrovky

Příspěvekod slezacekm » ned kvě 24, 2020 9:32

mike: tak jako potim se celkem dost, ale vodu zevnitr jsem do teto chvile znal pouze z membranovky. v podobne mire je to i bez deste apod (vcerejsi podminky byly na test opravdu celkem nevhodne)

Dromedaro: o te vim, jak je na tom s dychacim testem?

aksam: tak to me prekvapuje, ze podle tebe dychaci test v pohode. co presne znamena v pohode? kdyz si ji dam pres pusu, nejsem schopen pres ni dychat (udusil bych se).
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Re: Větrovky

Příspěvekod aksam » ned kvě 24, 2020 12:30

Normálně přes ni dýchám, když dýchnu na zrcadlo, orosí se....potím se hodně takže neprodyšnou bych nevzal, pravda je, že se nevyrovná pertexu equilibrium z něhož mám taky větrovku, ale zase je proti němu více větruodolná.
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Větrovky

Příspěvekod Dromedaro » ned kvě 24, 2020 16:01

slezacekm píše:o te vim, jak je na tom s dychacim testem?

Já jsem ten dýchací test neznal, tak jsem to včera večer schválně zkoušel a normálně jsem přes ni dýchal. Asi jak přes roušku. I jsem si to "utěsnil" kolem nosu, abych tam neměl tu mezeru jak u roušky. Zkoušel jsem to teda asi jen minutu a v klidu, ne při nějaké aktivitě.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4259
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » ned kvě 24, 2020 22:35

@slezacekm: asi mas smulu na serii, co usili z igelitu. Nekteri vyrobci jsou v tomhle naprosto nezodpovedni, meni materialy bez upozorneni a prodysnost neresi :?

Prodej ji nekomu, kdo se vubec nepoti, jinak mne rozumne pouziti nenapada.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Větrovky

Příspěvekod derhirsch91 » sob kvě 30, 2020 17:31

Ahoj, ma nekdo zkusenost s vetrovkou Warmpeace Forte? Hledam jednoduchou vetrovku s kapuci, ktera je hodne prodysna, poskytne ochranu pred vetrem na horach a nerozklepnu kvuli ni prasatko. Dekuji. :)
derhirsch91
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: sob čer 15, 2019 10:28

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » sob kvě 30, 2020 21:29

Prodysnost a vetruodolnost jdou proti sobe, chce to najit rozumny kompromis. Zajdi si do kramu a zkus dychaci test. Kdyz se pres ni bude dat dychat asi jako pres rousku nebo malinko hur, tak stoji za pokus. Kdyby ses dusil, tak na ni zapomen, v tom by ses uvaril.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Větrovky

Příspěvekod xxmarakara » pon čer 1, 2020 21:50

Nemáte někdo zkušenost s větrovkou Evadict z Decathlonu? Zejména mě zajímá prodyšnost/větruodolnost a materiál.

https://www.decathlon.cz/bunda-wind-trail-seda--id_8556432.html
xxmarakara
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: stř dub 29, 2020 19:56

Re: Větrovky

Příspěvekod jIrI___ » stř čer 24, 2020 16:01

Ahoj, sháním pro ženu co nejlehčí (tzn. dobře sbalitelnou) a prodyšnou dámskou větrovku v ceně do 3000 Kč, která by snesla i nějaký deštík. Použití nenáročná turistika, půldenní horské výlety apod. Do oka mi padl OMM Halo Jacket (https://www.nalehko.com/produkt/damska-nepromokava-bunda-omm-halo-jacket/) , která ale doma bohužel neprošla kvůli barvám, fialová a růžová byly vyhodnoceny jako nejhorší barvy vesmíru :). Měli byste tipy na nějaké kousky s aktuálně nejlepším poměrem cena/výkon? Předem díky.
jIrI___
nováček
nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: pon srp 9, 2010 7:47
Bydliště: R. p. R. , Ostrava

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » stř čer 24, 2020 16:09

Odkazovana bunda neni vetrovka. Vetrovky nemaji membranu a podlepene svy. Tohle je lehka membranovka a tva zena ma pravdu, je to fialovy hnus ;-)

Musis si vybrat. Bud chces vetrovku, ktera je lehka, prodysna, sbalitelna a prijemna, nebo membranovku, ktera zdaleka tak prodysna neni, at si prodejci a vyrobci tvrdi, co chteji. Vetrovka se hodi na chozeni kdykoliv je trochu chladneji, ale promokne. Membranovka se hodi jen do deste.

Takze se rozhodni a pokracuj bud tady nebo ve vlakne o membranovkach.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Větrovky

Příspěvekod kosmoletec » čtv zář 10, 2020 11:10

Ahoj, možná mám hloupý dotaz, ale má smysl impregnovat větrovku přípravkem typu Atsko Permanent Water Guard? Ovlivní to negativně prodyšnost? Samozřejmě od toho nečekám zázraky a proti dešti mám jinou bundu (HP Road Runner), ale jde mi o to, jestli po mnohaletém používání a praní to alespoň trochu pomůže zlepšit odolnost proti velmi lehkému deštíku anebo je to jen plýtvání impregnací.
kosmoletec
nováček
nováček
 
Příspěvky: 18
Registrován: čtv srp 27, 2020 12:29

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » čtv zář 10, 2020 18:43

Dotaz neni hloupy. Smysl to ma, pokud uz puvodni DWR uplne odesla a latka saje od prvni kapky tj. nedela uz zadne kulicky. Nutna je ale aktivace teplem, bud v susicce nebo v nouzi zehlickou, bez toho to smysl nema, skoro se to neprojevi. Po susicce to muze byt skoro tak dobre, jak puvodne tj. zpocatku kulicky a v mrholeni nenasakne.

Na prodysnosti se to projevi. Trochu se proti aktualnimu stavu zhorsi, ale opet se spis vrati do stavy podobnemu nove bunde. Znicenim DWR se totiz prodysnost zvysuje, nekdy az moc (snizuje se vetruodolnost).

Atsko Permanent Water Guard je IMO nejlepsi volba, ale chce to spravnou verzi (na umeliny) a strikat jen zvenku.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Větrovky

Příspěvekod davvee » pon říj 12, 2020 19:14

Zdravím,

pročetl jsem si zde pár stránek, ale odpověď jsem úplně nenašel. Nějaký tip na větrovku do 2000 ?
Zatím co jsem našel, tak mi nepřijde špatný RAB VITAL, Warmpeace forte, Sir Joseph Mera Man II a Mammut CONVEY WB.
Uživatelský avatar
davvee
nováček
nováček
 
Příspěvky: 154
Registrován: stř srp 13, 2014 21:51
Bydliště: Ostravsko

Re: Větrovky

Příspěvekod aksam » úte říj 13, 2020 8:10

Nejlepší větrovka bude z pertexu, teď mu říkají quantum air, má z něho Tilak a teď nově i High point, jsou v normální ceně o 600 nad limitem, zkus je někde najít ve slevě.
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Větrovky

Příspěvekod fps » úte říj 13, 2020 12:19

na novinku High Point Helium jsem zrovna koukal
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » úte říj 13, 2020 15:54

Kup ji a porovnej s Tornadem

Lituju, ze jsem Tornada 2.0 nekoupil dve, zatim nejlepsi vetrovka. Mam teda jeste 1.0, kterou ted pouzivam na denni chozeni, ale tam mi fakt pije krev ten <pip> dvojcestny zip. Nekolikrat do tydne se mi dole rozjede nebo nejde rozepnout ](*,) U 2.0 je vetsi a diky tomu vyrazne min problematicky.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Větrovky

Příspěvekod davvee » pát říj 30, 2020 18:57

No čtu a koukal jsem co se dá. Tak mi nepřijde špatná Warmpeace Forte, ale nedohledal jsem jestli materiál je pertex classic nebo něco jiného. A druhá volba je Tilak Aira - tam mám zase obavu jestli pertex microlight jak je tady psáno není až moc prodyšný oproti klasického pertexu.
DA tornádo co tady uvádíte vypadá super. Škoda,že se už nedá sehnat. Nebo dá, ale jen ve velikosti S.
Novinka od High point vypadá dobře, ale 2500 se mi už dávat momentálně nechce za experiment s větrovkou.
Takže to vidím na ten warmpeace, který jde sehnat kolem 1000ky. A pro mé účely bude asi dostačující.
Uživatelský avatar
davvee
nováček
nováček
 
Příspěvky: 154
Registrován: stř srp 13, 2014 21:51
Bydliště: Ostravsko

Re: Větrovky

Příspěvekod Krysha » sob říj 31, 2020 9:09

Já si asi nejvíce oblíbil Rab Ventus/Borealis - sice to není klasická šusťáková (pertexová) větrovka, ale tenká softshellka, takže je trochu těžší+objemnější (200-300g), ale zase je příjemnější na tělo.
Původně jsem měl Rab Ventus Pull-on (bez kapuce), ale bundy bez celorozepínacího zipu mi nesedí (budu prodávat, kdyby někdo měl zájem o černé M), takže jsem si pořídil tuhle Rab Borealis Jacket
Uživatelský avatar
Krysha
účastník
účastník
 
Příspěvky: 230
Registrován: úte led 8, 2008 12:48
Bydliště: Beskydy

Re: Větrovky

Příspěvekod gerlach » stř lis 18, 2020 12:40

Ahoj, má někdo zkušenosti s běháním ve větrovce z Pertex Quantum Air? V současnosti mám na běhání k triku lehký Rab Boreas Pull On a naprosto mi to vyhovuje. Jen měním spodní triko dle teploty a věřím, že si bez problému vystačím s tímto až do 0°C. Otázkou je co až klesnou teploty pod 0°C a pokud chci zachovat pouze dvě vrstvy (v minulosti jsem běhal hold v těžké bavlněné mikině a nesměl jsem zastavit a nebo měl 3 vrstvy, ale chtěl bych to trochu "povýšit" :D). Původně jsem zvažoval polartec alpha, ale nakonec se mi zdá jako univerzálnější řešení zvýšení větruodolnosti/snížení prodyšnosti (nechci teď vyvolat diskuzi nad správnou terminologii :D) použitím větrovky z Pertex Quantum Air s údajným CFM 20.
K mému běhání: Na začátku mám maximálně 10 minutový prostoj při čekání na MHD, poté cca 45 minut relativně intenzivní běh na 60-70% běhu, které prokládám občasnými krátkými rychlejšími fázemi na 90%, na závěr si dám vždy tak 1km na maximum, poté cca 10 -15minut klidná chůze domů. Kromě takového běhání v zimě bych poté větrovku užil rád ke klasické turistice (jen chodím možná v trochu rychlejším tempu) v horách.

Zdá se vám moje úvaha správná a má s tímto použitím někdo zkušenosti?
@mitau zde zmiňoval např. "Obecně - dokud je běh do dvou hodin, zvládneš cokoli ve větrovce (tj. promokavé, ale prodyšné). , tak vycházím při své úvaze i z toho. Žádný extrém v běhání zatím neplánuji, v teplotách nad 10° běžně běhám i v dešti ale kvůli tempu, krátkosti běhu i blízkosti domova s tím nemám problém ani v Boreas. Pokud bude okolo 0°C a bude hoodně pršet, tak hold zůstanu doma :).
gerlach
nováček
nováček
 
Příspěvky: 79
Registrován: pát úno 1, 2019 11:15

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » stř lis 18, 2020 18:31

gerlach píše:Zdá se vám moje úvaha správná a má s tímto použitím někdo zkušenosti?

Uvaha se mi spravna nezda. Zkusenosti s timhle nemam, ale mam zkusenosti s obema materialy, od soboty testuju Rab Borealis Tour, coz by mel byt stejny material. Delsi dobu uz mam vetrovku z Pertexu Microlight, coz by mel byt puvodni Pertex Quantum Air.

Za prve, Borealis mi pripada o neco min prodysny, nez Microlight, ale zaroven o neco min vetruodolny. Za druhe, Borealis je o neco teplejsi.

Z cehoz mi plyne, ze v Microlightu ti bude vetsi zima, nez v Borealis, tedy dosahnes praveho opaku toho, co chces. Myslim, ze to, co potrebujes, je vic izolace. Zachovat dve vrstvy je rozumne, takze bud teplejsi prvni nebo druhou. Na to, co pises, mi prijde rozumnejsi teplejsi druha vrstva tj. lehce zateplena bunda. Neco jako Arcteryx Proton (LT?) nebo tak neco, ekvivalent 40 - 60 g/m^2 Primaloftu.

Druha moznost je zustat u Borealis a vylepsit prvni vrstvu. Nevim, co mas za triko, ale i celkem male zvyseni gramaze je na prvni vrstve docela znat. Mam trika ze stejneho materialu (PowerDry) gramaze 174 a 196 g/m^2 a tu druhe posunuje komfort o nekolik stupnu (mozna i 5). No a taky muzes pridat dalsi vrstvu. Zadna bavlna, mne se osvedcuje tenke merino, to nosim jako zalohu v batohu pro pripad nouze a kdyz na nej jednou za uhersky rok dojde, tak dokaze tepelny komfort zvysit dost podstatne. Ma asi 150 g/m^2 tj. fakt tenke. Silnejsi se mi naopak neosvedcily.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Větrovky

Příspěvekod oodoow » stř lis 18, 2020 18:52

@gerlach: Podle mě v pohodě, takhle nějak větrovku používám. Podle teploty měním jenom první vrstvu pod ní. Když je dost teplo, tak beru jenom tenké tílko bez rukávů, pak třeba triko, triko a zvlášť natahovací rukávy a někdy vemu i dvě vrstvy pod větrovku, když jdu na něco delšího a vím, že se počasí bude měnit, abych to mohl když tak modifikovat.

Typicky včera výlet asi 42km od rána do večera. Na sobě ráno v mhd tenké triko s dlouhým rukávem, pak nějaké silnější triko a rukávky a na tom větrovku. Bylo to tak akorát, aby hoďku cestou na start nebyla ráno moc zima. Pak jsem se začal hýbat a po zahřátí sundal to triko a rukávky a jak se oteplovalo tak i větrovku. V cíli někdy kolem páté večer jsem při čekání na bus a na cestu dom zase všecko, co jsem měl s sebou, oblékl.

20CFM by mělo být řádově správně, ozkoušíš a doladíš to pak už tou spodní vrstvou. Z takové aktivity budeš zpocený stejně, takže jde spíš o to, aby ti to úplně neprofouklo a zároveň, aby se to časem dostalo ven, což by 20CFM mělo splnit.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » stř lis 18, 2020 19:03

Co jsou to rukavky?

On se ale nepta, jestli mu bude fungovat vetrovka, ale jestli bude tenka vetrovka bude fungovat ve vetsi zime lip, nez silnejsi vetrovka, co uz ma.

BTW, co ta Montbell vetrovka? Jak je na tom s prodysnosti apod?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Větrovky

Příspěvekod oodoow » stř lis 18, 2020 20:11

Rukávky jsou prostě rukávy, můžeš je shrnout nebo sundat, když je teplo anebo třeba přetáhnout přes prsty, když ti mrznou a nevzal sis rukavice.
No, pokud řeší v čem běhat pod nulou, tak to už jsme řešili, že na to by tenká alfa byla asi v pohodě. Jinak tenká větrovka je určo lepší, protože je univerzálnější a dá se více kombinovat.

O větrovce jsem tu kdysi psal, kapuca na pytel, je moc velká a nejde stáhnout, jinak mi vyhovuje. Prodyšnost trochu horší než u pertex classic, ale fakt jenom o trochu, takže podobně použitelná jenom teplotně tak minus pár stupňů bych řekl.
Před chvílí jsem v ní byl běhat (intenzivně) a vzal si pod ni jenom tohle.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » stř lis 18, 2020 21:14

oodoow píše:Rukávky jsou prostě rukávy, můžeš je shrnout nebo sundat, když je teplo anebo třeba přetáhnout přes prsty, když ti mrznou a nevzal sis rukavice.

Bal jsem se, ze tohle, ale to tvoje neni o moc min uchylne :twisted:

oodoow píše:Jinak tenká větrovka je určo lepší, protože je univerzálnější a dá se více kombinovat.

Souhlasim, ale on jednak chce jen dve vrstvy a jednak uz tu silnejsi vetrovku ma. Hlavne si ale myslel, ze v tenci mu bude tepleji, coz nebude.

oodoow píše:Před chvílí jsem v ní byl běhat (intenzivně) a vzal si pod ni jenom tohle.

Mozna by ses mel prestat pretvarovat a priznat, ze jako terminator vlastne zadne obleceni nepotrebujes :twisted: Taky jsem ted byl venku a mel jsem na sobe stredni PowerDry triko s dlouhym + tu Rab Borealis Tour a bylo to akorat. Na rychlou chuzi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Větrovky

Příspěvekod apuka » stř lis 18, 2020 21:20

mike píše:od soboty testuju Rab Borealis Tour, coz by mel byt stejny material
Boreas neni stejny jako Borealis. Minimalne Borealis uz ma DWR, Boreas je taky rozhodne mnohem vice prodysny nez Microlight.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » stř lis 18, 2020 21:32

Mas k tomu nejake podklady? Material se jmenuje stejne, popis je stejny, gramaz podle vahy taky, mne to pripada jako bezny vyvoj modelu ze stejneho materialu. DWR trochu prodysnost ovlivni, ale u tohodle bych necekal zadny zasadni rozdil a navic mi nepripada nejak extra.

apuka píše: Boreas je taky rozhodne mnohem vice prodysny nez Microlight.

Nepsal jsi nahodou, ze jsi mel vetrovku jen z Pertexu Classic? Jestli jsi nemel Microlight na sobe, tak to nemuzes posoudit. Ja jo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Větrovky

Příspěvekod gerlach » čtv lis 19, 2020 8:56

V prvé řadě díky všem za odpověď!
mike píše: Za prve, Borealis mi pripada o neco min prodysny, nez Microlight, ale zaroven o neco min vetruodolny. Za druhe, Borealis je o neco teplejsi.

Naivně jsem si myslel, že jako lehký softshell bude Borealis vždy prodyšnější než cokoliv z větrovek, to že je i méně větruodolný už mě nepřekvapí. Ohledně první vrstvy, teď tu budu za exota, ale vzhledem k dlouhodobé spokojenosti s merinem na turistice, jsem se rozhodl jít proti proudu a vyzkoušet merino i na běhání (jen techničtější, se zónami z lehčího materiálu)-má obecně gramáž 200 a už jsem tedy nechtěl jít do vyšší, v téhle gramáží to využiji v případě nespokojenosti i na turistiku v zimě. Nevydržel jsem a měl jsem ho už na jednom běhu při cca 7°C a i když bych si ho příště vzal až při nižší teplotě, myslím, že na mě bude fungovat. Žádný smrad, ani stud na zádech při snad mé nejdelší procházce po běhání, ani doma v klidu.
Každopádně nenapsal jsem to možná ideálně, ale opravdu tím prvotním dotazem jsem chtěl v podstatě zjistit, zda větrovka bude pro moji potřebu lepší v minusových teplotách než lehký softshell Boreas. Nechci dvojí stejné řešení. Pokud bude mít ale větrovka minimálně stejnou nebo ještě lepší prodyšnost se mi zdá jako plus, pokud bude ale přitom zároveň i o něco více větruodolná je pro moji potřebu, kdy může v zimě foukat nepříjemně studený vzduch, taky plus. S tím, že je Borealis o něco teplejší nevím jak teď naložit no, možná budu muset opravdu přidat izolaci navíc a natáhnout si ještě třeba druhé tričko s krátkým rukávem na to tlusté. Každopádně budu tedy muset nějak zvážit, zda ta větrovka bude představovat oproti Boreas opravdu zlepšení v minusových teplotách při stejném baselayer. Z toho co píšeš to vypadá, že ne :/ . . . Každopádně Microlight je ještě o něco méně prodyšný než Quantum Air, ne?
oodow píše: pokud řeší v čem běhat pod nulou, tak to už jsme řešili, že na to by tenká alfa byla asi v pohodě. Jinak tenká větrovka je určo lepší, protože je univerzálnější a dá se více kombinovat.

Jj, tohle byla moje výchozí myšlenka, pro těch mých pár běhů během té opravdu kruté (pražské! :D) zimy chci i tak něco, co využiji jindy. Alpha v nízké gramáži je pro moje potřeby méně univerzální než větrovka (v mém případě vyhlídnutá Mountain Hardwear Preshell Hoodie), která se dá i sehnat teď za vcelku už rozumnou cenu do 1700,- co jsem koukal.
apuka píše: Boreas neni stejny jako Borealis. Minimalne Borealis uz ma DWR, Boreas je taky rozhodne mnohem vice prodysny nez Microlight.

Tady ve stručnosti popisují rozdíl - http://scramblekit.uk/review/index.php? ... -softshell . Jestli měla moje Boreas někdy v minulosti nějaké DWR, tak ho jistě dnes už nemá :D. Ohledně látky (Matrix SWS) to vypadá na stejno, jen v tom článku píší, že byl nahrazen materiál Polyester za Nylon. Ještě je tam zmínka o "..o něco méně látky.." v případě Boreas, ale to bude asi jen v určitých částech oděvů (to by rozdíl ve váze byl asi zřetelnější)
gerlach
nováček
nováček
 
Příspěvky: 79
Registrován: pát úno 1, 2019 11:15

Re: Větrovky

Příspěvekod apuka » čtv lis 19, 2020 10:15

mike píše:Material se jmenuje stejne, popis je stejny, gramaz podle vahy taky, mne to pripada jako bezny vyvoj modelu ze stejneho materialu.
Ze to stejny matros neni, TI uz linkoval gerlach. Ale Ty bys mel velice dobre vedet. ze "material se jmenuje stejne, popis je stejny" absolutne nic neznamena, dokonce casto ani stejna gramaz. A Boreas je lehci nez Borealis. V gerlachem uvedenem linku to vychazi skoro stejne, ja jsem nasel i vetsi rozdily - asi se to trochu menilo i podle modeloveho roku (najdes od cca 229 az do tesnne pod 300, pravdepodobne prevzato od vyrobce).
mike píše:Nepsal jsi nahodou, ze jsi mel vetrovku jen z Pertexu Classic? Jestli jsi nemel Microlight na sobe, tak to nemuzes posoudit. Ja jo.
Teda nevim, vetrovku z Microlightu sice nemam, ale mam(e) doma nekolik bund s ruznymi verzemi Microlightu. Takze alespon podle Tveho oblibeneho dychaciho testu vychazi vysledek, ze pres dve vrstvy Boreasu mohu docela klidne dychat, neudusil bych se, pres jednu vrstvu Microlightu bych se udusil hned. Stejne tak pres Quantum Air. Stejne tak mohu srovnat neprimo - v bunde s P Alpha 120g, venku Microlight citim citelne mensi prodysnost nez v Boreas s 200g P Classic nebo PWS mikinou v cca stejnych podminkach. Protim je Alpha prodysna, je plna velkych der, tam je prodysnost plne zavilsla na vnejsi latce, rozhodne je nesrovnatelne prodysnejsi nez Classic a hlavne PWS. Vsak jsem proto nekolikrat psal, ze idealni bunda s PAlpha by byl ten softshell na Boreas.

Vlastne bych jeste upresnil, ze ja mam Ventus, ne Boreas - tehdy se to totiz jmenovalo jinak pro Pull-on (Boreas) a pro celozip (Ventus), ale bylo to opravdu ze stejneho matrose, rozdil byl pouze v zipu. Pozdeji to trochu zacali michat a uz byl Ventus Pull-On, Ventus-Jacket a Boreas udelali z trochu "silnejsiho a tezsiho" materialu a taky uz byl Pull-On a Jacket. Nevim, kterou verzi gerlach ma.
Mimochodem, pro Ventus jacket je uvedena vaha v L 235g, neco podobneho si taky pamatuji z nalehko, kde jsem to kupoval.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení