Větrovky

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » pon říj 2, 2017 19:25

scinkk píše:Obcas byl citit chlad i s vetrovkou na predlokti, ale je otazka, na kolik to ovlivni to, ze EQ je mene vetruodolny a nakolik to, ze je clovek na predlokti trochu zpoceny, a ten vitr mimojine zvysi rychlost ochlazovani a odparovani, takze tak jako tak ma clovek pocit chladu a je to dan za hodne prodysny material.

Nejspis se to scita :) Mam to vyzkouseno na nekolika vetrovkach s ruznou prodysnosti a je tam prima umera. Cim prodysnejsi, tim je ti v takovem pripade vic zima. A cim vic se potis, tim je to horsi.

scinkk píše:Coz je podle me problem individualniho hodnoceni vetruodolnost nejakeho materialu a proto nikoho nepresvedcuji, zda treba EQ je ci neni dostatecne vetrodolny, pro me pouziti ano, pro nekoho ne.

Jasne. Neplati, ze cim vetsi prodysnost, tim lepsi, existuje nejake optimum. Ale kazdy ho ma jinde a holt si ho musi najit sam.

Ja treba nosim vetrovku nejcasteji na tricko s kratkym rukavem a proto uz mi EQ nestacil a obcas nestaci ani Microlight. Klasicky Pertex stacil v pohode, ale zas uz byl min prodysny. Soucasne optimum je Z-Grav, ze ktereho je DA Tornado, ten je nekde mezi nima.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Větrovky

Příspěvekod slezacekm » pon říj 2, 2017 20:02

mike píše:To vypada na hodne prodysny material s CFM nad 30, ale spis nad 50. Za to platis nizsi vetruodolnosti. Presne jak pises se mi chovala vetrovka z Pertexu EQ, nastesti jsem ji ztratil, takze jsem nemusel resit, co s ni ;-) Protoze kvuli tomuhle byla pro mne jako vetrovka nepouzitelna.

jsem dost zvědavý jak se bude chovat ve větší zimě a větším větru. Zatím mám pocit, že to fungovat bude. pokud bych přes to ale měl dávat něco neprofoukavějšího...ztrácí smysl. oproti větrovce je ten materiál fakt mnohem příjemnější. např. teď o víkendu jsem poprvé zkusil jít bez nějaké střední vrstvy (jen merino, Rab, vlněná zateplovačka) a všechny podmínky jsem bez problému vyřešil. potřeboval bych zjistit, jak moc velký rozdíl bude Rab oproti tenké mikině.

mike píše:Triko s dlouhym urcite pomuze, ale v tom ti zas bude horko. Pro mne by to bylo tak pod 7 stupnu. Prijde mi lepsi nosit triko s kratkym a vetrovku, ktera je rozumne vetruodolna a jeste dostatecne prodysna. Neni lehke takovou najit.

Ono možná pocitovka byla právě kolem 7 stupňů. ještě jsem možná mohl zkusit nahodit tenké rukavice, Rab má celkem volné konce rukávů a zafukuje tudy.

mike píše:Zhubnout. Kdyz zhubnes tak na 50 % sve vahy, tak se bud prestanes potit nebo umres. Kazdopadne bude problem vyresen :twisted:

to bych musel zhubnout na 36 kg :prayer: jako jo, je mi 31, váha jde postupně nahoru, ale s ní také fyzička. kdybych se hodně snažil, dokázal bych se zpotit i u sezení u stolu :supz: že by to byla psychická záležitost?
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Re: Větrovky

Příspěvekod Mawenzi » pon říj 2, 2017 20:16

taky mam psychickej problem... s kolegou, kterymu je v kanclu kde je 21 stupnich zima, zavira mi okno a pousti topeni... :D a kdyz ja uz tam lezim polomrtva jak vorvan nekde kolem 25st a odmitam se hnout, pac uz se mi zpoceny predlokti lepi na stul, tak on si milostive sunda mikinu, ze snad uz by to slo... :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Větrovky

Příspěvekod Quido » pon říj 2, 2017 20:40

mike píše:Porad horko vypada spis na nejake splasene hormony, coz je u zenskych asi castejsi ;-)

tak to ja musim mit splasene hormony odjakziva... :roll:
ale jinak je to presne tak, nadbytecna vaha to urcite zhorsuje, pac musime zivit i ty bunky navic :smt023
Naposledy upravil Quido dne pon říj 2, 2017 20:50, celkově upraveno 1
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Větrovky

Příspěvekod Quido » pon říj 2, 2017 20:48

Mawenzi píše:taky mam psychickej problem... s kolegou, kterymu je v kanclu kde je 21 stupnich zima, zavira mi okno a pousti topeni... :D a kdyz ja uz tam lezim polomrtva jak vorvan nekde kolem 25st a odmitam se hnout, pac uz se mi zpoceny predlokti lepi na stul, tak on si milostive sunda mikinu, ze snad uz by to slo... :D


to bych vrazdil - kdyz mam v mistnosti nad 22 st. (at uz v kanclu nebo doma), potim se uz pri vstavani ze zidle... :wink:
at se oblece - on se oblect muze, ty vysvlect uz ne :mentor:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » pon říj 2, 2017 22:33

slezacekm píše:Ono možná pocitovka byla právě kolem 7 stupňů. ještě jsem možná mohl zkusit nahodit tenké rukavice, Rab má celkem volné konce rukávů a zafukuje tudy.

Rukavice pri pocitovce 7 stupnu? :shock: Navic ja jsem nemyslel pocitovku, ale realnou teplotu, vetrovka je od toho, aby vliv vetru vyrusila. V ramci moznosti.

slezacekm píše:to bych musel zhubnout na 36 kg :prayer: jako jo, je mi 31, váha jde postupně nahoru, ale s ní také fyzička. kdybych se hodně snažil, dokázal bych se zpotit i u sezení u stolu :supz: že by to byla psychická záležitost?

No tak to bys asi umrel ;-) Zatim jsi lehka vaha, pockej za 10 - 15 let, to teprv poznas, co je to, potit se ;-) Kdyz priberes svaly, tak telo bude hrat jeste vic, budes mit vyssi bazalni metabolismus. Jestli mas pocit, ze se potis nejak extremne uz ted a driv to tak nebylo, tak by mozna nebylo od veci zajit k doktorovi. Muze to byt nejaka skryta infekce nebo rozhozena imunita. Mne to kdysi vyrobili doktori prave pokusama o zvyseni imunity, to jsem se pak nekolik mesicu potil uplne silene. Pred par lety mi udelalo neco podobneho ockovani proti zloutence, ale bylo to jen tyden nebo dva.

Mawenzi píše:taky mam psychickej problem... s kolegou, kterymu je v kanclu kde je 21 stupnich zima, zavira mi okno a pousti topeni...

Chudak kolega ;-) Optimalni teplota na sezeni u pocitace je 22 - 24 stupnu [-( Myslim, ze je to tak i v nejake norme.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Větrovky

Příspěvekod paldo » úte říj 3, 2017 4:38

OT
@:mike
mike píše:Od lonska jsem shodil 8 kilo.

Ako??
"Šoféři land roverů si vzájemně přejí mnoho šťastných metrů."

František Ringo Čech
Uživatelský avatar
paldo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 506
Registrován: pát led 23, 2009 18:40
Bydliště: Kubíková = Malá Fatra za kopcom

Re: Větrovky

Příspěvekod Mawenzi » úte říj 3, 2017 5:11

quido moji kolegove si mysli ze se vyslict muzu :D

mike je yo mozny doma topim na 18st a pi delsim sezeni mi krehnou ruce tak si musim prioblict na tilko neco ale osobne se radsi oblecy kdyz by to tak nekomu vyhovovalo nez ze on je v triku v pohode a ja prehrata a neschopna ani makat
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » úte říj 3, 2017 5:47

Jestli to cele neni spiknuti tvych kolegu, kteri se te snazi prinutit, aby ses svlikla :twisted:

No prave, 18 je dobre, kdyz se hybes, ale pri sezeni krehnou ruce. Hele, ja jsem byl taky v praci ten, co otviral okno, ale kdyz kolega vrcel, tak jsem ho proste zavrel. Naprosto chapu, ze nekdo nechce sedet ve svetru, protoze s nim kancelar sdili Eskymak ;-)

Zkus se jednou svliknout a treba uz to podruhe nebudou riskovat :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » úte říj 3, 2017 5:57

@paldo: zacal jsem pravidelne chodit 5 km denne. Skoro po rovine, za necelou hodinu. Vaha jde pomalu dolu, kondice pomalu nahoru a v jidle se nijak neomezuju. Navic se i lip citim a zdravi se taky zacalo lepsit. Takze sama pozitiva a socialni jistoty na rozdil od diet a jinych nesmyslu :) Casem (tak za rok) o tom asi napisu vic, protoze to funguje podstatne lip, nez jsem cekal. Jeste lepsi, nez tech 8 kilo je obvod pasu: 102 -> 93.

BTW, pred mesicem jsem na horach nechal dve kila za 9 dni. Uz jsou zpatky. Tohle nefunguje a nikdy (mi) nefungovalo, jojo efekt. Vydej energie nejspis vetsi, nez za tri mesice tech vychazek, ale telo to pak chce zpatky a zere a zere. Funguje pomale shazovani.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Větrovky

Příspěvekod Quido » úte říj 3, 2017 7:57

@mike:
vim - diety jsou k nicemu, clovek neni zarizeny na diety, ale na pohyb, taky na tom pracuju
btw: kolik mas na vysku?
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Větrovky

Příspěvekod apuka » úte říj 3, 2017 11:28

mike píše:Jeste lepsi, nez tech 8 kilo je obvod pasu: 102 -> 93
Tak to Ti jednu vec nezavidim - kupovani novych kalhot, bo stare zacinaji padat... :wink:
mike píše:Optimalni teplota na sezeni u pocitace je 22 - 24 stupnu. Myslim, ze je to tak i v nejake norme.
Ano je to v norme, jen si ted nevzpominam presne, kolik stupnu. Ale povolena odchylka je tam +-1stupen. Coz je problem protoze nove klimy toto musi dodrzovat, takze v extremnim (ale docela beznem) pripade to funguje tak, ze 10 minut se topi (rekneme 30-35 stupnu vzduch), prepne se, za par minut se ochladi a 10 min chladi (10 stupnu vzduch). A toto kolecko opakuje dokola celych 24 hodin, idealne nekam do ksichtu nebo na zada nebo na krize (ja jsem mel 2 roky na vsechny mista, tri "vyfuky"), protoze - taky podle normy - se musi zabezpecit nejake mnozstvi vymeneneho vzduchu a kvuli tomu musi byt klima nevypinatelna ](*,) ](*,) ](*,)
Ze co to prinasi za zdravotni problemy, radeji nebudu diskutovat.
slezacekm píše:jsem dost zvědavý jak se bude chovat ve větší zimě a větším větru.
Ja jsem Ventus mel na sobe v Otztalu na(d) ledovci v 3200+ pri cca 60km stalem vetru, teplota mohla byt tesne nad nulou a docela se dalo v tom byt, i kdyz jsem se zastavil pokecat. Pod ni jsem mel bavlnene tilko (to musim mit) a dlouhe silkbody 120g/m2. O par dnu jsem byl na stejnem miste, staly vitr znatelne silnejsi, narazy kolem 90-100 km/h, byl jsem zvedav, jak to bude zvladat - bohuzel, blb, jsem si Ventus zapomel dat do ruksaku, takze jsem byl ve vetrovce.
Ale rekl bych, ze to bude hodne individualni, dokonce mozna i promenlive na stavu dotycneho. Predpokladam, ze opravdu bourlivy vitr uplne nezvladne, tam uz by to potrebovalo i Pertexku navrch. Na druhe strane byt v trochu mensim vetru v Pertexce a Rabce to je nebe a dudy...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Větrovky

Příspěvekod Mawenzi » úte říj 3, 2017 14:19

apuka
od toho existuji pasky nebo zasevky... bych si nekupovalq kvuli 10cm v pase novy kalhoty... ale to je asi otazka ze pro me.by to byl skoda penez :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Větrovky

Příspěvekod apuka » úte říj 3, 2017 15:12

Prosim Te, ulralightistu by plrazilo, ze seboh musi nosit 1,5g nite navic. Ne to jeste vahu pasku... :wink: :lol:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Větrovky

Příspěvekod Quido » úte říj 3, 2017 18:22

@apuka:
nemohu, nez se opet pozastavit nad tema tvyma pohadkama... v cem zes to byl obleceny v teplote tesne nad nulou a 60km/h vetru? to je totiz pocitove -8 stupnu
:roll:
a jak jsi tu rychlost vetru meril?
:((
a par dni na to jsi tam byl ve vetru, respektive vichrici, i kdyz pises narazove, tedy pri finalni teplote -9 az -11 stupnu, a to uz ne v ss, ale ve vetrovce...(?!)
:^o
tak to bych chtel byt u toho
:ú
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Větrovky

Příspěvekod Mawenzi » úte říj 3, 2017 19:59

ja muzu v bezvetri kdyz se hejbu chodit do cca do -5 jen ve 150g merinu tilku a cca 190g merinu s dlouhym rukavem (merino nemam na tohle rada pac je durch coz v mrazu nerada nebo necem podobnym) a kolem 5stupnu kdyz nefouka jen v tom tilku, takze premejslim, proc by chlap nemohl pri pocitovce cca -8 chodit v triku a ss vetrovce (treba ta rabka je v podstate ss vetrovka, takze si myslim, ze se ss a vetrovka nevylucujou).

jakoze jina vec je, kdyz jdu nekde leharo se psem coz spis stojim nez jdu nebo kdyz nekde cekam nebo kdyz fuci... ale kdyz nekde lezu v techle teplotach v zaprahu tak jako mam trochu obtize zustat oblecena, coz treba na lyse hore v -14 stupnich loni v unoru trochu budilo poboureni, kdyz sem se tam fotila vysmata v tilku a evidentne mi nebyla zima:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Větrovky

Příspěvekod scinkk » úte říj 3, 2017 20:19

maw: kolik uhli tak prumerne posnidas? :)

Jinak k te kancelari, treba me dost vadi delat u pocitace, ale ostane i bejt doma, v mikine. Jeste tak dlouhy triko ale i tak z toho nemam radost, takze za me by to byl v praci dost velky ustupek a potrebuji teplo :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » úte říj 3, 2017 20:27

Quido píše:btw: kolik mas na vysku?

180 cm

apuka píše:Tak to Ti jednu vec nezavidim - kupovani novych kalhot, bo stare zacinaji padat...

Naopak. Kalhoty mi prestaly byt neprijemne tesne a zas oblecu ty, co jsem pred lety odlozil do skrine ;-)

apuka píše:Prosim Te, ulralightistu by plrazilo, ze seboh musi nosit 1,5g nite navic. Ne to jeste vahu pasku...

Pasek beru jako integralni soucast kalhot a bez nej nechodim :P
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » úte říj 3, 2017 20:28

Quido píše:@apuka:
nemohu, nez se opet pozastavit nad tema tvyma pohadkama...

Sis jeste nevsiml, ze apuka obvykle "trochu" prehani? ;-) Normalniho chlapa je potreba delit dvema, apuku deseti az stem ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Větrovky

Příspěvekod Mawenzi » úte říj 3, 2017 20:31

scinkk :D

no ale ja narazim na to, ze kdyz pro me je optimum treba 19/20 stupnu a pro kolegy 25, proc je kompromis 25? proc kompromis nemuze byt treba 22, tak aby pro obe strany byl nejakej ustupek a nejaka solidarita... to me jako vadi, ze kompromis vzdycky znamena TY se prizpusob, ja na tvoje potreby hazim bobek... proc se tomu vlastne rika kompromis kdyz o nej nikdy nejde?

mike - me by z pasku kleplo, ale me to tlaci pod bederakem dost, brr :D...
dosla sem k nazoru, ze mam radsi kalhoty s pruzenkou v pase a s nejakou snurkou, takze navic neni potreba zatezovat vahou ty nite v pripade nerealne snahy o to snizeni poceni :D A spokojene sem zjistila, ze i vyrobci prisli asi na to, ze takovy kalhoty se lip prodaj nez s pevnym pasem, pac lip pasujou sirsi skale zakaznic :mrgreen: takze se daj dneska lip sehnat
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » úte říj 3, 2017 20:37

To, co popisujes, je zensky kompromis, akorat mate nejak prehozene role ;-) Normalni kompromis je neco, co nevyhovuje vubec nikomu ;-) Ale uprimne, pokazena jsi v tomhle ty, proc by se ostatni meli prizpusobovat necemu tak nestandardnimu?

Mam kalhoty s pruzenkou a paskem a funguje to tak nejlip. Pasek je lehky, umely a dodavany s kalhotama. Pruzenka sama o sobe nestaci, nemam rad, kdyz mi kalhoty sjizdeji.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Větrovky

Příspěvekod Mawenzi » úte říj 3, 2017 20:42

me je dobre v chladu, klukum.v cca 22 a jednomu v 25. teplota se ridi vyhradne podle nej... to proste neni kompromis z zadny strany.

nojo vyhoda zenskyho tvaru tel, kdy je zadek zpravidla vetsi nez pas a kalhoty proste nemaj kam sjizdet. zapominam, ze vy to mate naopak, to pak asi pasek nutnost... ale vzdycky i kdyz.mam jen tvrdsi ten horni lem kalhot treba jak maj rifle, tak pod bederakem.z.toho mam odreniny. na tech kostech co nevim jak se jmenujou
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » úte říj 3, 2017 20:45

Njn, tak holt zkus vypozorovat, jak to dela a nauc se to taky ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Větrovky

Příspěvekod scinkk » úte říj 3, 2017 20:51

me je dobre v chladu, klukum.v cca 22 a jednomu v 25. teplota se ridi vyhradne podle nej... to proste neni kompromis z zadny strany.


no jo to pak jo (repektive ne), navic ty kompromisy by podle me mely byt vzdy s lehkou prevahou na stranu zenam :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Větrovky

Příspěvekod ret255 » úte říj 3, 2017 20:54

Quido píše:@apuka:
nemohu, nez se opet pozastavit nad tema tvyma pohadkama... v cem zes to byl obleceny v teplote tesne nad nulou a 60km/h vetru? to je totiz pocitove -8 stupnu
:roll:
a jak jsi tu rychlost vetru meril?
:((
a par dni na to jsi tam byl ve vetru, respektive vichrici, i kdyz pises narazove, tedy pri finalni teplote -9 az -11 stupnu, a to uz ne v ss, ale ve vetrovce...(?!)
:^o
tak to bych chtel byt u toho
:ú

Tak normálne, nie, asi mal pri sebe nejaký príručný anemometer, alebo existujú aj rôzne horské stanice a rýchlosť sa dá dohladať z nameraných údajov prístupných na nete 8)

Ale nie, ako povedal apuka, každý to má individuálne, ak nie je potivý typ, tak mu to bavlnené tričko a to hodvábne termo pod tým mohlo stačiť okolo nuly, mna tiež bavlnené tričko hreje prvých 15 minút a je to na pocit lepšie než hocijaké merino alebo umelina.

To s tou rýchlosť vetra je už otázne, 60km/h je asi taký vietor ako býva v dolinách počas tých každoročných orkánov, ak by taký vietor ustála ta ss rab ventus, tak to by potom obstála asi všetko, ak by som mal zažiť 100km/h, tak to by som asi nevedel či na mňa fučí z vonku alebo z vnútra, lepšie povedané by mi to bolo úplne jedno, snažil by som sa udržať na nohách aby ma neodfúklo kamsi do hroble.

Mawenzi píše:ja muzu v bezvetri kdyz se hejbu chodit do cca do -5 jen ve 150g merinu tilku a cca 190g merinu s dlouhym rukavem

Mne to celkom nejde dokopy moc potový typ a iba v tielku alebo v merine, ale asi každý to má nejako inak.
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Větrovky

Příspěvekod Quido » úte říj 3, 2017 21:02

@mawenzi:

je hooodne velky rozdil jit za jiskriveho zimniho rana s azurem a sluncem nad hlavou diky tlakove vysi, i treba v -10 st., v bezvetri a mezi situaci, kdy ses ve ficaku 60km/h... to se vubec neda srovnavat a ver, ze ve vetru 70km/h se uz skoro ani neda jit... takze to, co popisujes, je na hony vzdalene tomu, o cem pise apuka
(vezmi si ty sve dve merina v 0 st. a bez helmy sedni na motorku a projed se tou sedesatkou - a klidne si predtim zabehej, at si zahrata, o to to bude horsi)
:wink:

@mike:
vsim, ale skoro vzdycky mne to nejak vybudi k poznamce - meli jsme ve skole takoveho podobneo spoluzaka, tak mam na to asi nejaky precitlively senzor...
:wink:

at ziji yettiove - apuka a PaKo
:musher:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » úte říj 3, 2017 21:06

Mozna bychom se mohli vratit k tematu vlakna ;-)

Koupil jsem DA Tornado 2.0. 1.0 mam, uz jsem tu o nem psal. Dneska jsem novou vetrovku vyzkousel a je lepsi. Zjednodusena kapuce mi skoro nevadi, overkill na 1.0 uz mne posledni dobou fakt stval, hlavne ty snurky. Nesmyslny dvojity zip bohuzel zustal, ale aspon udelali spodni jezdec vetsi, takze se s nim manipuluje lip, nez s titernym u 1.0. Navic je po zmenach vetrovka lehci, 147 g proti 162. To asi ta kapuce.

Co mne ale prekvapilo je velikost. Obe XL a nova je vetsi. Na sirku asi o centimetr, na delku asi o 3 - 4 cm a i rukavy jsou delsi. Bud u DA zmenili rozmery nebo se stara seprala. Prijde mi, ze asi spis to druhe, mam pocit, ze puvodne byla vetsi. I barva je proti nove vybledla.

Koupil jsem ji hlavne kvuli materialu, zmeny jsou sice k lepsimu, ale porad by se dala vylepsit. Ani z kvality nejsem nijak nadseny, nektere svy jsou krive, rozjizdeji se a zase spojuji... holt by bylo lepsi, kdyby ji navrhli a usili v Rabu. No ale co nadelam, kdyz Rab pouziva Pertexy a tenhle material je lepsi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Větrovky

Příspěvekod Quido » úte říj 3, 2017 21:10

ret255:

ten vitr tam hraje obrovskou roli a o tom prave pisu, takze, kdyz vezmu mikeho doporuceni, delit to deseti, pak se tomu da asi uverit...
a jak pises, pri vetru s poryvy 100km/h bude mit asi kazdy uplne jine starosti
:wink:
(akorat nevim, jestli ma delit i tu nadmorskou vysku) :twisted:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Větrovky

Příspěvekod Quido » úte říj 3, 2017 21:21

@mike - DA Tornado:
uz jsem se nani koukal drive, muzes mi pls vysvetlit, proc na jejich strankach je pod stejnym modelem (Tornado) krome tri barevnych variant, taky uvadena troji ruzna hmotnost? (170, 160 a 145g), ja to nechapu
:wink:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » úte říj 3, 2017 21:40

Tri ruzne kolekce. 2015, leto 2016 a zima 2016/17. Myslim ale, ze tech 170 g je chyba, moje 1.0 je stara skoro dva roky a ma 162 g v XL. Verze 2.0 je tech 145, to odpovida tomu, co jsem psal vys. Doporucuju 2.0 kvuli tem zmenam k lepsimu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení