Větrovky

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Větrovky

Příspěvekod dudy » stř úno 13, 2019 9:55

Jenom technická:
Pokud je vedro, potím se a do toho fouká, tak si neberu větrovku a nechám se tím větrem ochlazovat.
Větrovku nasazuju, až když mám pocit, že je mi, díky větru, zima.
Mě vítr sám o sobě, pokud nestudí, nevadí...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Větrovky

Příspěvekod Etheric » stř úno 13, 2019 10:30

Mawenzi, vidíš, mě byla tak jisto na kůži nepříjemná a to jsem nebyl ani trochu zpocenej. Holt je to asi dost individuální
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Větrovky

Příspěvekod Mawenzi » stř úno 13, 2019 10:41

dudy tak.ja to taky nenosim.kdyz neni vitr neprijemnej, jenze sem.mela fotosenzitivni antibiotika a nesmela sem s nima na slunko a hlavu a ruce sem.za prvni den v horach mela spaleny fakt hodne bolestive, takze k rabce jeste rukavice a buff na hlavu... cimz jen chci rict, ze ac to byl fakt desnej voser, tak v pertexu by to bylo 3x horsi
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Větrovky

Příspěvekod apuka » stř úno 13, 2019 10:49

@etheric: Mozna bys fakt mel nekde zkusit tu Rab Ventus nebo odvozeniny (Borealis nebo jak se to jmenuje), i jini vyrabeji podobne lehke SS bundy. Je to sice o neco min neprofukave jako poradna vetrovka, zato prodysnejsi je to urcite (teda alespon ten Rab) a prijemnejsi na kuzi rozhodne. Ja jsem jej mel "na zkousku" na sobe (sice jen par desitek minut a bez zateze) i pri 35 st. ve stinu na prazicim slunci, bezvetri, uplne klidna chuze do/z obchodu po rovine a ani v nejmensim jsem se nepotil ani mi nebylo nijak citelne teplo. Cimz chci pouze naznacit, ze se to fakt da nosit i v teple, mohla by Ti castecne nahradit i flisku. Jen oproti ni "se snazi" udrzet tepelny komfort spise na spodni strane, tj. sama o sobe nijak moc nehreje, kym ji trochu nezahrejes pohybem, potom uz primerene teplo udrzuje.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Větrovky

Příspěvekod Etheric » stř úno 13, 2019 11:10

Nevím no, vrážet prachy se mi do toho nechce, když je velká šance, že mi to nebude vyhovovat.
Nevím, v čem by lehčí ss bunda byla lepší, než dobrá mikina...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Větrovky

Příspěvekod Mawenzi » stř úno 13, 2019 11:19

ono de asi spis o to, ze tenoucka ss muze byt ala tenky triko s dlouhym rukavem tepelne, ale vyrazne min profukava nez adekvatni tricko s dlouhym. Pokud je teplo ze to neni na mikinu, ale pottebujes se chrajit treba pred.neprijemnym vetrem, je to lepsi v necem tenkym co moc nehreje ale.chrani te, nez v mikine, ktera aby neprofoukla je vetsinou vyrazne silnejsi a teplejsi anebo stejne profukuje vyrazne vic.

ale to prece neznamena, ze pokud vetrovku k nicemu nepotrebujes, tak si ji mas kupovat.

pro me je vetrovka super jak v teple.proti vetru tak v zime na mikinu (pws mi profoukne) takze kdyz hodne fuci tak su sakra rada, ze na mikinu mam horni vrstvu... ale nekomu proste staci mikina, to ze neco nepotrebujes ty neznamena, ze pro to nemaji vhodny pouziti jiny lidi, nebo ze neco vyhovuje nam neznamena, ze tobe bude taky...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Větrovky

Příspěvekod Etheric » stř úno 13, 2019 11:37

Mawenzi píše:Pokud je teplo ze to neni na mikinu, ale pottebujes se chrajit treba pred.neprijemnym vetrem, je to lepsi v necem tenkym co moc nehreje ale.chrani te,

To splní mikina, jelikož díky tomu, že profoukne, nehřeje tak moc, ale úplně akorát :) a když už fučí fest, tak stejně zafunguje lehká zateplená bunda.
Neříkám, že to či ono je na hovno, však každýmu vyhovuje něco jinýho, proto je tolik všemožnejch typů oblečení, že se v tom často nedá ani vyznat a vyzkoušet to všechno by stálo majlant...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Větrovky

Příspěvekod apuka » stř úno 13, 2019 11:50

@Etheric: Ja ani nemyslel, ze bys mel hned koupit, ale ze - pokud by se naskytla moznost - zkusil napr. od nekoho pujcit, abys zjistil, jestli vyhovuje nebo ne.

Jinak je jasne, kazdy mame svuj zpusob oblekani, kdyz to danemu cloveku vyhovuje, nemusi nic noveho resit. Ale je taky dobre obcas si nekde neco noveho zkusit, jak zapadne do meho zpusobu a jestli mu nebude vyhovovat vice nez co ma. Kdyz se k tomu naskytne moznost.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Větrovky

Příspěvekod Etheric » stř úno 13, 2019 12:00

Bohužel neznám nikoho, kdo by měl velikost XS :mrgreen: vlastně jo, jednoho borce, ale ten je opak toho, co já - on chodí čistě v zimě a jaro až podzim buď sedí doma, nebo litá tam, kde mrzne. Takže tut bych si fakt nepomoh.

Oblast oblečení zrovna probádanou nemám, ale jako čistokrevnej turista, chodec, kterej nechodí do hor ani do žádnejch extrémních podmínek /extrémní vedro pro mě nejsou extrémní podmínky/ a jakožto nepotící se jedinec si myslím, že hadry fakt hrotit nemusím.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Větrovky

Příspěvekod Mawenzi » stř úno 13, 2019 12:06

treba ja nemam.rada kdyz se smazim ve vlastni stave a ktomu me ofukuje (profukujici mikina), tzn zpocena + "pruvan" zpusobuje pochody tela, ktery sem.pred 10lety neznala...jako vselijaky ofouknuti, zatuhnuti... :D

pritom driv mi stacila flanelka a dneska.si nedovedu predstavit jak sem v ni mohla vydrzet na vylete a nosim to leda do prace :D

v lete je lehka ss moje nejoblibenejsi horni vrstva, jen ty strihy uaaa.kdy vyrobci proste pochopi ze nechci bundu do pasu a chci ve vetrovce mit rukav delsi nez po zapesti ktery je proste hodne nachylnu k zanetum obecne pac moderni zpusob zivota

mam.tu rabku Lko, to asi obleces jestli ses xs chlapsky :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Větrovky

Příspěvekod Lipon » stř úno 13, 2019 13:45

pertex větrovka má proti (i tenké) SS výhodu velikosti/sbalitelnosti, je to jen takovej malej balíček
oceňuju to často na kole jaro/podzim, po nějakym vydatnym stoupání by bylo dolekopcom zima, v camelbaku mam sbalenou větrovku, během chvilky nahodim a je mi fajn
sice na zpocený holý tělo to není pocitově úplně labůžo, ale žádná trága to taky neni (subjektivně)
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Větrovky

Příspěvekod Mawenzi » stř úno 13, 2019 13:53

tak ono zalezi, ja pertexku furt nosila s sebpu ale minimalne pouzivala a po nakupu rabky sem ji prodala, protoze mi prislo.zbytecny na ty 3 pouziti za rok ji vydrzovat, kdyz na noseni mi proste material nesedel, na druhou stranu mit pro ni fakt cileny pouziti treba na to kolo do kapsy, tak je to taky neco jinyho, v 50l krosne je mi to celkem jedno... nekde na behani a tydle sporty, kde mam s sebou max vodu a doklady tak si ji asi taky necham kvuli te skladnosti, ze e vzdycky po ruce
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » stř úno 13, 2019 19:13

On hlavne neni Pertex jako Pertex. Puvodni Quantum je asi to nejhorsi, z ceho se da vetrovka udelat. Navlect na sebe pytel na odpadky by asi vyslo nastejno. Classic je vyrazne prijemnejsi a prodysnejsi, Microlight jeste vic a je celkem v pohode i na zpocenou kuzi, ale prodysnost uz zacina byt na ukor vetruodolnosti. Equilibrium je prijemny, neco jako velmi lehka kosile, bohuzel uz je ale tak prodysny, ze nechrani dost proti vetru.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Větrovky

Příspěvekod Mawenzi » čtv úno 14, 2019 8:49

me vadil na kuzi i classic co sem.mela jendnou pujcenej a spacak criterion myslim nema.quantum ale.nejsu si jista a taky mi je dost neprijemnej na holy telo... jako krom toho ze v peri je lepsi spat oblecenj tak bch neoblecena snad spala jen v necem co ma.ala bavlnenou vlozku
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Větrovky

Příspěvekod adal » úte dub 2, 2019 7:07

Chci si koupit Rab borealis, jde na ní nosit 10 kg batoh, nebo se opotřebuje?
adal
nováček
nováček
 
Příspěvky: 50
Registrován: ned lis 2, 2014 15:17

Re: Větrovky

Příspěvekod Mawenzi » úte dub 2, 2019 7:57

ja.mam rab lunar (predchozi model) a nosim.na ni 12kg batoh a je v pohode, myslim ani ramena nebo boky nema nejak dodelany ale mam ji teprv dva roky
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Větrovky

Příspěvekod adal » úte dub 2, 2019 8:56

Ok děkuji za info.
Edit: Tak dneska sem jí zkoušel a vypadá to konečně na bundu která je lehká,příjemna na tělo,nešustí,prodyšná a je lehce voděodolná. Mají ji skladem v Ostravě
adal
nováček
nováček
 
Příspěvky: 50
Registrován: ned lis 2, 2014 15:17

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » úte dub 2, 2019 18:36

Jdi do ni a pak napis, jak funguje. Na vetrovku uz je moc tezka a asi i tepla, ale hranice jsou neostre, tak klidne sem.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Větrovky

Příspěvekod Quido » úte dub 2, 2019 20:31

adal píše: Mají ji skladem v Ostravě


pls, kde v Ostravě...? :prayer:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Větrovky

Příspěvekod Quido » úte dub 2, 2019 20:41

mike píše:Jdi do ni a pak napis, jak funguje. Na vetrovku uz je moc tezka a asi i tepla, ale hranice jsou neostre, tak klidne sem.


"Časopis Backpacker uvádí Borealis Jacket jako jeden z nej SS pro rok 2018", takže to bude spíše SS, než větrovka, nicméně, ta váha je na SS super...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Větrovky

Příspěvekod apuka » úte dub 2, 2019 21:00

@quido: predpokladam, ze ve Sportu Hlubina. Nevim o nicem jinem, kde by v OV jeste prodavali Raby.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » úte dub 2, 2019 21:08

@Quido: vsak to pisu :) Jinak bych ale na ten casopis moc nedal. Kdyz vybrali Montbell Tachyon Parku. Mam od nich ze stejneho materialu UL perkovku. Ta je skvela, ale material je hodne spatne prodysny. Na vetrovku IMO nepouzitelny. Je velmi lehky, prekvapive prijemny, velmi slusne vetruodolny a neleze pres nej peri, takze na vecerne ranni perovku super, ale vetrovka musi byt prodysna a tohle neni, ac to tam pisou.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Větrovky

Příspěvekod adal » stř dub 3, 2019 7:16

Jj Sport hlubina.
adal
nováček
nováček
 
Příspěvky: 50
Registrován: ned lis 2, 2014 15:17

Re: Větrovky

Příspěvekod aksam » stř dub 3, 2019 15:45

adal....borealis pod batohem vydrží v pohodě, sám mám přes 4 roky ventus a zephyr a není na nich nic poznat. Voděodolná, ale nebude ani trochu, prodyšná je fajn, ale pod batohem už to není taky žádná sláva, na druhou stranu rychle uschne. Jsou to dobré bundy, ale ve srovnání s klasickou pertexkou nebo pertexem microlight případně equilibriem jim pořád něco chybí.
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Větrovky

Příspěvekod Quido » stř dub 3, 2019 18:20

apuka píše:@quido: predpokladam, ze ve Sportu Hlubina. Nevim o nicem jinem, kde by v OV jeste prodavali Raby.

asi ano - jeste jsem ho neobjevil... :wink:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » stř dub 3, 2019 19:55

aksam píše:Jsou to dobré bundy, ale ve srovnání s klasickou pertexkou nebo pertexem microlight případně equilibriem jim pořád něco chybí.

Co chybi? Bych cekal, ze to naopak bude v necem lepsi. Proc tahat vetsi vahu, kdyz jestli to lepsi neni?

Co vetruodolnost v porovnani s Pertexama (Microlight, Classic)?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Větrovky

Příspěvekod apuka » stř dub 3, 2019 20:51

Lepsi urcite je v pocitu na hole kuzi a strecovosti. Vetruodolnost Pertex Classicu je urcite vetsi, Microlight nemam, nemohu srovnavat. Kazdopadne, Rabku si clovek skoro nevnima, Pertex rozhodne ano (pocitove, sustenim i kvuli nestrecovosti).

Jeste dva rozdily tam jsou (alespon ja to tak vnimam):
1) Pertex Classic lepe udrzuje telesne teplo, Rabka sice udrzuje taky, ale pocitove spise ke spodni hranici tepelneho komfortu. Toto je ale dost subjektivni a tudiz hodne individualni.
2) v Rabce klidne muzu chodit cely den i pri vyssich teplotach bez vetru a neni v ni neprijemne, udycha to (mne!). P Classic sice mohu taky nosit, ale v teple jen ve vetru, jinak je v nem jednak teplo jednak mirne vlhko zevnitr (ne mokro! jen vlhko).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Větrovky

Příspěvekod Mawenzi » čtv dub 4, 2019 5:57

apuka
no ale tak to je tim, ze je lehce min vetruodolna tak proste ukradne vic tepla ten vitr...

ja v ty rabce prezila loni tyden na rile a pirinu kdyz smazilo slunko a vsichni chodili v kratkym rukavu a kratasech, to si treba v pertexu proste nedovedu predstavit, protoze kdyz je clovek zpocenej, tak je ten ss material tak o 100% na holy telo prijemnejsi a takovej "savej". Za me osobne lehce horsi vetruodolnost nez pertex vyvazi prave to, ze z nouzovy bundy oblikany jen ve vetru je to, ze najednou ji nosim porad misto trika s dlouhym a teda misto trika na ochlazeni + pertexky do vetru mam jen rabku na oboji...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Větrovky

Příspěvekod grco » čtv dub 4, 2019 5:58

No a presne tak funguje aj Vapour-rise, ale to mike so svojimi zabednenymi predsudkami nikdy nepochopi :mrgreen:
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » čtv dub 4, 2019 18:25

Nikde jsem nic nepsal o tom, jak VR funguje nebo nefunguje. Protoze to nevim a klidne ti to budu verit. Smeju se jen tomu, jak je to udelane a pisu, ze kdyz jsem to zkousel, tak mi to na holou kuzi prijemne nebylo ani kdyz jsem nebyl zpoceny.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení