Větrovky

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » ned úno 20, 2022 16:37

Tohle je presne duvod, proc nekupovat bundy s vysoce prodyšnou, tenkou pleteninou v místech, kde se člověk nejvíc potí. Kdyby sis koupila Rab Borealis, ktery ma Matrix vsude, tak by to asi bylo v pohode (a jeste ma full zip). Teda, ja bych to v tomhle obleceni asi nedal, jak jsem psal jinde, vcera jsem vylezl v PowerDry s dlouhym a Borealis a zas jsem se vratil pro zatepleny Torrid. Prave kvuli tomu vetru. A to tady nebylo kolem nuly, ale 7 - 8 stupnu (cimz se opet nabourava apukova nesmyslna teorie, ze nejak nadstandardne topim ;-)).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Větrovky

Příspěvekod Mawenzi » ned úno 20, 2022 17:10

mike
jenze borealis ma kratky rukavy... i z toho duvodu sem prodala ventus, ktera sice ma diry na palce, ale proste ty rukavy... a jeste mi byla siroka. borealis s dirama na palce bych brala hned, ale nedela se a momentum ty diry ma, chtela sem ji zkusit.

krome tech mist na vnitrni strane ruk, kdy podle smeru vetru byla jedna nebo druha ruka vystavena, tak to uz bylo na hrane prijemnosti, ale docela vcera fucelo, takze si myslim, ze na moje pouziti bude dobra a mela sem si vzit proste jinou vetrovku. ale sem si rikala, ze budu mit tu BY calvana a melo by mi v ni byt OK a jen tak mimochodem sem rabku hodila do batohu, co kdyby... protoze sem tusila ze v calvane se uvarim a bez protivetrny vrstvy sem jit nechtela, ale spis sem si myslela, ze ji nepouziju.

jediny dalsi reseni je koupit borealis a nechat si do ni u svadleny udelat prodlouzeni na ruce s dirama...

rekla bych, ze ve meste bych v tom na prochazce umrzla, ale vcera sme z 10km sli asi 9 do kopce... (trochu nadsazka) ale me ta kombinace vyhovovala skoro celej den, takze su s momentum spokojena - na leto, na ktery je urcena (mnou). nicmene bez tech panelu dementnich by byla super i ted na zimu. mozna, ze to zvazim tu borealis s prisitim, ale fakt nesnasim kdyz mi couhaj ruce
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » ned úno 20, 2022 17:17

Kolem nuly a pri takovem vetru uz jednoznacne rukavice. Klidne tenke PWS. Moje Borealis ma rukavy dlouhe dost, ale jak tak koukam na Momentum, tak je ma fakt nesmyslne dlouhe ;-) Je to videt i na tech fotkach modelu, co na sobe maji o dve cisla mensi bundu.

Zvlastni, ze ti v Calvane bylo horko. Mne kolem nuly v Torridu neni ani trochu a ten ma stejnou izolaci. Pravda, nosim pod nej tenke tricko s kratkym. Taky vazi polovinu, takze Calvana muze byt teplejsi i diky obalovym latkam a nevim, jak je prodysna. V Torridu uz je takovy vitr lehce citit, takze mirne ochlazuje. Ono to taky chce do kopce bundu trochu rozepnout ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Větrovky

Příspěvekod Mawenzi » ned úno 20, 2022 18:10

mike
rukavice sem mela, to by mi umrzly ruce:D ale myslim to obecne, hlavne treba na leto kdy rukavice moc nenosim nebo na ne neni teplota, to mi vadi mnohem vic ten rukav.

momentum ma presne rukavy na me i s tou dirou na palec. nekdy diru nepouzivam, ale i tak je to za me idealni delka rukavu. kratsi bych moc nechtela. a pokud nema ani diru na palec (je tedy kratsi minimalne o to) tak asi bude kratsi, nez bych snesla. Ale vyzkouset ji nekam muzu zajit... asi by to bylo lepsi ji proste donest ke svadlene at mi tam ty 3cm pridela, v tom sobotnim vetru byla momentum v tech panelech na otevrenych planich treba na mravenecniku fakt nekomfortni, ale na tu chvili se to dalo, v lese to bylo lepsi, ale aspon sem si ju ozkousela, takze mise splnena. kdybych pod ni nemela ten mammut sertig s dlouhym, urcite mi omrznou slachy nebo tak neco...

myslela sem ze chcipnu v calvane i dneska z kopce :D bundu sem mela rozeplou ale nepomahalo to. Vetru odolna je podle me dostatecne (kdyz prisel ten silenej vitr na dlouhych stranich, kdy sem myslela ze behem par vterin umrznu, tak po obleceni calvany uplne pohodicka a prijemne, i prodysna je asi dost, ale podle me proste moc tepla. I ta kilpi bunda co mam, je na +5 hodne hranicni horni teplota, ideal ma kolem nuly a pod, a calvana mi prijde teplejsi.

proste letos jeste nebyla poradne zima, abych si ji uzila na pohyb. Ale zase na zatepleni je super, vleze se pod ni perovka, takze jako v perince vecer a rano:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » ned úno 20, 2022 18:25

"Spravne" dlouhe rukavy konci pri volne svesene ruce v pulce dlane. Moje Borealis (XL) je na o trochu delsi, konci tam, kde zacinaji prsty. Torrid je nejdelsi, konci asi v pulce prstu a kdyz je sevru v pest, tak je ruka kompletne v rukave. Coz se hodi, kdyz takhle fouka a nemam rukavice. Jinak uz je to trochu pres caru.

Mawenzi píše:Ale zase na zatepleni je super, vleze se pod ni perovka, takze jako v perince vecer a rano

Tohle mi nedava smysl. Jestli je tak tepla, jak pises, tak na co perovka? Kdyz neni -20 ;-) Jak jsem psal, v Torridu se stejnou izolaci davam i +8 a na lavicce jsem sedel asi v -3 uplne v pohode, pod nim jen triko s kratkym. V prvnim pripade je bunda samozrejme rozepnuta a v druhem zapnuta. Nizsi teploty zatim nebylo jak vyzkouset :?

Vychazi mi z toho, ze mas spatnou teplotni regulaci, zensky (a apuka) to tak mivaji ;-) Snadno se prehrejes a na druhou stranu zas snadno podchladis. Nezavidim.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Větrovky

Příspěvekod Krysha » ned úno 20, 2022 18:34

@mike: Mawenzi má Calvanu HD, která má (měla) 120g/m2 izolace - tedy skoro 2x tolik, než Torrid
Uživatelský avatar
Krysha
účastník
účastník
 
Příspěvky: 230
Registrován: úte led 8, 2008 12:48
Bydliště: Beskydy

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » ned úno 20, 2022 18:46

Aha, tak tim se to vysvetluje :) V tom by ted asi bylo horko i mne.

Pak uz ale vubec nechapu tu perovku.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Větrovky

Příspěvekod Mawenzi » ned úno 20, 2022 19:10

mike
protoze kdyz se nehybu, nedokazu vygenerovat moc tepla a sedet treba 4 hodiny v 0°C proste nedam "jen" v perovce nebo "jen" v bunde. takze ta bunda pak proste nema moc co izolovat... takze si musim po zastaveni hned navlict vsechny vrstvy at udrzi co tam je, kdybych pockala az mi bude zima, tak se uz druhou bundou nezahreju.

jo je to naprd ale co s tim clovek nadela nez ze se s tim musi naucit zit.

tu borealis si zajdu vyzkouset, treba budu prekvapena. momentum ma rukavy tak akorat na hranu dlane a prstu, takhle mi to vyhovuje.

ty strecovy casti bych ji odpustila, ale ten problem se z ni vyslict se "ztuhlyma ramenama" je dost naprd. neni moc pruzna, a to by se mi treba po nekolikadennim vylete mohlo vymstit ze to proste nesundam... a to je blby.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » ned úno 20, 2022 21:37

Sedet 4 hodiny v teplotach kolem nuly mi samo o sobe nepripada jako dobry napad ;-) To jsem snad nikdy neudelal, na snidani i veceri mi staci max 2 hodiny a pak do spacaku.

S vyslikanim ti muze pomoct partak, treba bude rad ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Větrovky

Příspěvekod sobb » ned úno 20, 2022 22:30

Někdy se to tak prostě vyvrbí. Třeba u ohýnku, nebo při hraní společenských her :twisted:
Jinak za běžných okolností to po postavení tábora řešíme rychlým zalezením do spacáku. Vaříme i večeříme už pěkně v teplíčku.

Pokud se Maw nechce spolíhat na parťáka, tak jde taky vyzkoušet metoda vytažení ruk z rukávů ještě při nasazené bundě, a pak jen převlečení přes hlavu. Ale na to musí být bunda dostatečně široká.

Jinak prodyšnější panely jsou na některých kouscích oblečení super (miluju svoji Swix vestu s větroodolným předkem a ramenama a prodyšnýma zádama), ale zrovna u větrovky mi to nepřijde jako nejlepší nápad. Možná běžci to ocení, to neumím posoudit.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Větrovky

Příspěvekod Mawenzi » pon úno 21, 2022 5:44

v kazdym pripade ja proste nechci dopadnout jak typek na smrku a su zvykla mit radsi perovku navic, kdyby neco. obcas potkavam i nedosatatecne obleceny lidi, uz sem nekomu venku neco pujcovala, treba borcovi zateplovaci chemickej polstarek, tech polstarku vubec rozdam docela dost hlavne na noc.... jednou sem nechala zname mikinu kdyz sem.videla co ma s sebou a perovku pujcila holce na zajezdu v bulharsku, nekdy suchy ponozky... a nekdy se to hodi me.

sobb
kdyby byla tak siroka aby to slo takhle, tak se mi zas nezasekne v ramenou:D prave ta ztuhlost po celym dnu s krosnou znamena, ze ramena sou hur pohyblivy a chybi mi tam casto centacek nebo dva.

na druhej pokus sem ji uz sundala ale tohle mi na ni vadi asi nejvic.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Větrovky

Příspěvekod apuka » pon úno 21, 2022 9:35

Mawenzi píše:tu borealis si zajdu vyzkouset, treba budu prekvapena. momentum ma rukavy tak akorat na hranu dlane a prstu, takhle mi to vyhovuje.
Koukni se na obrazky na nalehku, jak ma na sobe ten samy clovek Momentum a Borealis Pull-on (celozip ma na sobe nekdo jiny). Tam si muzes porovnat, jak dlouhe jsou rukavy u jednoho a druheho. Jen Te tady musim upozornit, ze (soudic podle fotek) Borealis Tour ma trochu jiny strih, vcetne rukavu, tam vypadaji vyrazne kratsi na tom samem cloveku. Nebo jen dotycnemu dali oblect a cislo mensi bundu :-).

Samozrejme, osobni vyzkouseni je nejdulezitejsi - ale kdyz das vedle sebe dve fotky, vypada, ze Borealis ma mozna i o fous delsi rukavy.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Větrovky

Příspěvekod Zdéňa » pon úno 21, 2022 9:43

Borealis je moje asi nejoblíbenější vrchní vrstva. I v letošní zimě nenosím ven skoro nic jiného. Zateplenou bundu jsem měl na sobě asi 3x i přesto, že ji tahám jako zálohu v batohu téměř vždy.
Ano chodím rychle a mám posuntutý teplotní komfort jinde, ale stejně.

Mám celozip s kapucí, přemýšlím ještě o jedné bez kapuce na kolo. Za mě skvělý kup :wink:
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1487
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Větrovky

Příspěvekod Mawenzi » pon úno 21, 2022 9:56

za me maji stejne dlouhy rukavy a tour ma delsi telo

jinak rab ventus byla roky moje nejoblibenejsi bunda i pres to ze mi byla siroka a kratka:D myslela sem z momentum ji na leto nahradi
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Větrovky

Příspěvekod apuka » pon úno 21, 2022 10:32

mike píše:cimz se opet nabourava apukova nesmyslna teorie, ze nejak nadstandardne topim
Hm...
mike píše:8 stupnu, to uz je na zateplenou bundu moc. Vzal jsem si PowerDry s dlouhym a na to SS (Borealis)
:-k :(( :((

Fakt si myslis, ze kdyz se chystas pri 8-mi stupnich ven jen v tenkem Powerdry tricku s Borealisem na tak je to nabourani teorie, ze moc topis??? Podle mne je to spise silne potvrzeni....

Ze si se ve vetru vratil pro Torrida je uz otazka Windchill faktoru a pocitove teplote vyrazne nizsi (podle sily vetra), tu "teorii" potvrzuje, zes pocital, ze Ti pri dane teplote bude stacit Borealis.

By me docela zajimalo, kolik lidi vidis venku pri 8-mi stupnich s jednym tencim dlouhym trickem a v podstate vetrovkou (Borealis rozhodne nijak moc vice nehreje).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Větrovky

Příspěvekod Mawenzi » pon úno 21, 2022 10:40

mike to psal na moje
- tilko, mammit sertig s dlouhym, rab momentum celou sobotu s teplotama kolem 1°C (teplomer) PRI pohybu, tedy skoro celych 10km jsem sla v tomto, az kdyz me pod dlouyma stranema protivitr bral tak silne ze swm myslela ze umrznu pokud se hned neoblecu a pak jsem oblikla calvana, tak si to predstavuju tak, ze proti me byl oblecenej skoro podobne a teplotu mel vyssi a i tak mu to nebylo prijemny ve vetrum.

me ve vetru sraly jen ty panely na vnitrni strane ruk, kde sem vitr dost citila (mela sem cepici a rukavice k tomu a kalhoty)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Větrovky

Příspěvekod apuka » pon úno 21, 2022 14:50

Ja vim, ze to psal na to. Jen si pritom nemohl odpustit nesmyslnou narazku na moji "nesmyslnou teorii", kterou (coz ale neni teorie, ale konstatovani jim cetnekrat popisovanych skutecnosti) pritom svojim puvodnim postupem sam potvrdil. Kdyby se kouknul kolem sebe, tak by videl, ze pri osmi stupnich se tak, jak on puvodne chtel (pricemz vedel o teplote) neobleka v normalni populaci velka vetsina lidi, i kdyz jdou na prochazku rychlejsi chuzi.

Jinak ma poznamka s Tebou nema nic spolecneho. Ve Tvem pripade, s tezsim batohem, slapanim v sneznicich, do kopce, z kopce, ve velkem vetru a v ne uplne jednoduchem snehu je to neco diametralne odlisneho.
Ja jsem slapal v sobotu v lese prakticky v bezvetri (navetrna strana za hrebenem, husty les, chranene ze vsech stran), v pomerne pevnem snehu, teda alespon v existujicich stopach, ale namahave to bylo oproti beznemu stavu beze snehu nasobne, tudiz i generovani tepla tou namahou bylo nekde jinde. I kdyz bylo asi celou dobu pod nulou (ani naznak, ze by se neco chtelo topit, zato zrzle bylo vsechno, i kapky na vetvich). Pricemz se tam dobre slape do kopce, takze tepla se generuje dost i bez te pridane namahy. Klidne bych to dal i jen ve spodnim tenounkem Rabu Pulse, ale nedelal jsem to, protoze by mi pri kazde zastavce okamzite byla zima a jednak by se mi zvenci vysrazel na chladu pot na triku. Marmot Alpha to dala na nem v pohode a klidne jsem se takto mohl i najist a napit, dokonce ani smerem dolu na jinou uz pri vetru az kolem 15-18 m/s v narazech nebylo treba nic jineho.
Ale kdybych i pri +10 vysel ven v tom Pulse a Borealisu, tak bych mrzl, i kdyby si dal 5km (pro mne) rychlejsi chuzi. Zkousel jsem to jen do obchodu, co je asi 350m a uz tam jsem pri prichode domu klepal kosu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Větrovky

Příspěvekod pavproch » pon úno 21, 2022 14:59

Taky si myslím, že 1+1 vrstva je málo, já při 5-8st (plus) - kor při větřisku - nosím 1+1+1 (a to ta moje ArcTeryx"větrovka" je hutnější a těplejší než Borealis)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » pon úno 21, 2022 18:39

Mawenzi píše:mike to psal na moje
- tilko, mammit sertig s dlouhym, rab momentum celou sobotu s teplotama kolem 1°C (teplomer) PRI pohybu, tedy skoro celych 10km jsem sla v tomto

Ano, presne tak. Mne by pri teplote kolem nuly ani nenapadlo jit takhle obleceny, protoze bych asi chcipnul a je uplne jedno, jestli do kopce, z kopce nebo po rovine. Tys toho schopna byla, z cehoz mi plyne, ze asi topim min ;-)

apuka píše:Fakt si myslis, ze kdyz se chystas pri 8-mi stupnich ven jen v tenkem Powerdry tricku s Borealisem na tak je to nabourani teorie, ze moc topis?

Ano. Viz vyse. To PowerDry triko neni tenke, ale zimni. Navic svitilo slunce, takze mi na zateplenou bundu prislo uz moc teplo, ale vitr to zmenil.

apuka píše:By me docela zajimalo, kolik lidi vidis venku pri 8-mi stupnich s jednym tencim dlouhym trickem a v podstate vetrovkou (Borealis rozhodne nijak moc vice nehreje).

Neni tenci a Borealis rozhodne hreje vic, nez vetrovka, proto jsem ho bral. A tech lidi potkavam docela dost, kdyz nedavno mrzlo, tak jsem potkal souseda bezce ve vetrovce a kratasech, zatimco ja jsem mel Torrid a rukavice :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Větrovky

Příspěvekod Zdéňa » pon úno 21, 2022 18:52

Já takhle chodím. Při nynějších teplotách většinou Teplé Power Dry (cca 180g/m?) a Borealis. Anebo.. obyčejné bavlněné triko, na to tenkou mikinu Rab Filament Hoody (ta je taky skvělá) a na to Borealis. Láme se to u mě dle větru cca někde kolem 3-5 stupňů, kdy to měním za něco teplejšího.
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1487
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Větrovky

Příspěvekod Mawenzi » pon úno 21, 2022 18:54

byvaly doby, kdy bych v bezvetri vbteyonteplote sla jen v tilku...

kdyz sme sli 2017 na lysou, dole bylo -21, po ceste tak -18 ja sla v tilku a necem jako mammut sertig a cepici a rukavicich... (umelina od lasting) a nahore na lyse na slunicku -14 tak sem si zapozovala v tilku a pak si oblikla zajo polartec mikro protoze tam uz foukalo na par fotek vyhledu.

jojo, starnu.

o to vic me prudi, ze jak zastavim, tak se ze me stava kus ledu. ja vlastne ale nejak moc netopim, ruce mam porad ledovy, nohy taky, kdyz se nehybu tak mi treba je teplo ale nenechavam za sebou mokry a zpoceny sedacky... ale jak se pohnu, tak se hreju neskutecne...

proste nespravedlnost.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Větrovky

Příspěvekod Zdéňa » pon úno 21, 2022 19:01

Hele ono se s tím dá dost dělat. Kdysi jsem byl daleko víc otužilý, v podstatě do 35 let nechodil skoro vůbec v zateplené bundě, pak se to nějak zvrtlo a po tom, co jsem se začal loni otužovat a koupat v rybníce i přes zimu, tak se to zase vrátilo zpět. Zateplenou bundu jsem měl letos na sobě asi 3x. Jinak většinou 3 tenké vrstvy a to i na focení. (Minulý víkend ráno na Šumavě při -6 jsem cca hodinu kolem východu fotil jen ve třech tenkých vrstvách, kdy ta třetí byl Borealis.)
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1487
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » pon úno 21, 2022 19:04

Masochisti :twisted: Jako jo, clovek to prezije, zvlast kdyz se otuzuje, ale komfort (v zateplene bunde) je komfort ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Větrovky

Příspěvekod Mawenzi » pon úno 21, 2022 19:05

to bych prave naopak umrzla jak se clovek nehyba...

ale jo, driv sem.hyla otizilejsi, dneska uz vych si taky nechtela myt hlavu ve vode jak tece z trubek asi 8°C driv sem.ji umyla a.sla sem na autobus, cela hlava mi zmrzla.a mela sem zmrzly bodlinky treba pro 10 minutach stani na zastavce v zime v -15... dneska pod 20st nejdu... mela bych se nad sebou zamyslet... sem po 30 desne zpohodlnela
Naposledy upravil Mawenzi dne pon úno 21, 2022 19:35, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » pon úno 21, 2022 19:15

A to jeste nic neni proti tomu, co prijde po 40 a 50 :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Větrovky

Příspěvekod Zdéňa » pon úno 21, 2022 19:17

S tímhle se naštěstí dá pracovat, za pár měsíců se dá ten teplotní konfort dost posunout. A údajně je po otužování i výhoda lépe snášet teplo v létě. Nevím, uvidím po létu. Ale doufám v to, poslední roky jsem to teplo fakt moc neměl rád.
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1487
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Větrovky

Příspěvekod Mawenzi » pon úno 21, 2022 19:42

tak dej vedet, pokud by to pomohlo se snasenim tepla... nad 20 ho nedavam a nad 25 je teplota kdy uz se skoro nemuzu hejbat a premyslet... doma topim na 18, a nechapu, ze v kanclu pri 24 kdy ja umiram sedi kolegyme ve svetru ""dneska je tu nejak.chladno" :D

mike
je mi jasny, ze uz bude jen hur... jeste ze su mladice v rozpuku, tak mam do 50 jeste dost daleko:D

tu borealis tour budu muset zvazit, ztuhlost ramenou se s vekem zlepsovat nebude:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Větrovky

Příspěvekod sobb » pon úno 21, 2022 19:58

Mawenzi píše:a mela sem zmrzly bodlinky
:shock: To zní zajímavě, fotku asi nemáš? :D

mike píše:A to jeste nic neni proti tomu, co prijde po 40 a 50 :twisted:
Povídej :wink:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Větrovky

Příspěvekod Etheric » pon úno 21, 2022 20:17

Přijde mi pravděpodobnější, že objevím způsob, jak se v kulatý místnosti vysrat do rohu, než že naučím své tělo, aby mu nevadil chlad. Otužování mi nefunguje, asi jako kdyby se někdo, komu vadí teplo, válel na letním slunci, že se tak jeho tělo naučí zvládat vedra.
Furt je mi kosa, +20 je na mikinu v pohybu /na primaloftku bez pohybu/. A nikdo, lékaři a odborníci, léčitelé, výživoví terapeuti, nikdo neví co s tím. Dle všech vyšetření, odběrů a testů je vše v pořádku. Ale třeba tady budu mít větší úspěch..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Větrovky

Příspěvekod Mawenzi » úte úno 22, 2022 12:20

sobb
bohuzel nemam:D nebo bohudik? musis si pockat na pristi zimu a udelat si experiment:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení