Větrovky

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Větrovky

Příspěvekod grco » pát dub 5, 2019 5:53

Ako nechapem preco by to muselo byt cele prilepene? Ano je ten mikrofleece volny, ale nicomu to nevadi. Nikde sa to nezachytava, alebo co. Presne jak pises, pri ziadnej aktivite si to neskusil a hned si to odsudil, lebo je to ine ako standard, aj ked kazdy kto bundu stylu vapour-rise ma, tak ju chvali, ci uz tu, alebo v roznych recenziach. Skus najst jednu negativnu recenziu, sam by som si rad precital.

A neviem co mas za kozu, ale mne ten microfleece pride prijemnejsi na telo ako hocijake umele triko alebo merino.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » pát dub 5, 2019 19:05

Ty to nejak prozivas :D Chvali si to ti, co si to koupili. Vyberovy efekt. Normalni clovek by neco takoveho nekoupil :twisted: Protoze by ho odradilo uz to, jak to vypada. A kdyz ne, tak vyzkouseni, jako mne.

Mikrofleece mi vadi obecne, treba kdyz je na bunde u krku, aby... vlastne nevim, proc. Preziju to, ale nejsem z toho nijak odvazany. Pricemz merino (ultrafine) mi nevadi, to je celkem hladke, tohle je chlupate.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Větrovky

Příspěvekod grco » pát dub 5, 2019 20:06

Neprozivam, ale ty mas dost casto dvoji metr a tu sa to ukazuje.

Ked sa bavia ludia o primaloftkach, tak to je od teba same "musis vyskusat, ste nevyskusali a hned odsudzujete" a podobne, ale pritom ty robis to iste u ineho typu bundy. Proste si si vzal do hlavy, ze je to blbost a budes si tvrdit svoje, ze je to pytlovina atd. :)

Ako mne je to jedno. Tvoja smola. Ako samozrejme, neber to tak, ze ta nutim si ju kupit. :)

Ja mam aj "klasicku" softshellku od Arc'teryxu, Gamma LT myslim a som s nou spokojny, ale odkedy mam Vapour-rise, tak ju skoro nenosim (tu Gammu). 9 z 10 krat siahnem radsej po Rabke. Citim sa v tej bunde ovela lepsie. Je taka "lahsia" a tym teraz nemyslim konkretne hmotnost, ale skor taky pocit lahkosti.

Jedina chyba u tej Rabky, aby som bol uprimny je, ze ten Pertex Equilibrium zacina pouzivanim tak "chlpatit", tam kde ju odiera batoh. Ma to mensiu zivotnost jak klasicky pevnejsi "softshell" material. Ale to je pochopitelne, proste jemnejsi a lahsi matros = mensia zivotnost. Preto na lyze napriklad beriem radsej tu Gammu, lebo je odolnejsia.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » pát dub 5, 2019 21:14

Evidentne prozivas :D Jaky dvoji metr? Znovu pisu, ze o pouzivani nic nepisu :twisted: Pisu o tom, co jsem mel v ruce a na sobe. Proste je mi smesne, jak to udelali, a tak se tomu smeju 8)

Ze se EQ chlupati mne neprekvapuje. Mne se chlupati i Pertex Microlight i japonsky material na DA Tornadu. Ciste kosmeticka vec, na funkci rostlinare to nema vliv. Pertex Classic je robustnejsi a hladsi, ten se mi nechlupatil, ale ty novejsi jsou zas lehci, prijemnejsi a lip funguji. Neco za neco.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Větrovky

Příspěvekod Zaill » pát kvě 24, 2019 13:59

Ahoj, doporučíte prosím větrovku na jaro/podzim na chození po našich horách? Prodyšnou a zároveň aby neprofoukla. Vodoodpudivost mít nemusí. S kapucí. Cena kolem 1500,-
Předem díky
Naposledy upravil Zaill dne pát kvě 24, 2019 17:21, celkově upraveno 1
Zaill
nováček
nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: pát srp 10, 2018 6:40

Re: Větrovky

Příspěvekod apuka » pát kvě 24, 2019 14:40

Mike o Rab Vapor Rise:
mike píše:Proste je mi smesne, jak to udelali, a tak se tomu smeju
Miku, Tys tu VR pohanil tady uz dost ve smyslu, ze je to uplna hovadina, nesmysl co Rab vymyslel s tim volnym mikrofleece, ze Rabu nerozumis, ze je s tim uplne mimo, atd.
Myslis si taky, ze Arcteryx je taky mimo a dela hovadinu, kdyz prodava bundu Solano, ktera sice neni z P EQ, ale (ted uz) z GTX Infinium, ale ma uplne stejne prisity vnitrni mikrofleece, jako VR, jen hodne tenci?
Koupil jsem si ji (jen jeste starsi verzi, kdyz se ta membrana jmenovala Windstopper :-)) na noseni do prace (jako dostatecne vodeodolnou bundu na mestsky dest) a mohu Ti rict, ze tak prijemnou bundu na podobne noseni jsem jeste nemel. Jedina, co bych ji vytknul je, ze nedali ten mikrofleece i do rukavu a kapuce, ale tam jej nahradily klasickou bundovou podsivkou, co trochu na hole kuzi studi v chladnejsim pocasi (a taky jeji dost minimialisticky design, pouze dve pidikapsy, kde se poradne nevejdou ani ruce a nic vice - to je ale otazka zvyku).

Mimochodem, vzhledem k tomu, ze je to ma prvni vec z Windstopperu, musim rict, ze prodysnost teto bundy me velice prijemne prekvapila - ale jak jsem psal, pouzivam ji ve meste ("beh" na bus, nakupy s obcas 10+ kg ruksakem + dalsich 9-12 kg v rukou (taska se zbytkem nakupu a balik 6-ti 1,5l vod), bez velkeho slapani do kopce. Ale zatim jsem se v ni ani jednou nepotil, i kdyz jsem byl obleceny ponekud vice nez jsem mel (oteplilo se od rana o 12-15 stupnu, slunce misto deste a batoh plny, takze mikina zustala na tele). A funkcnost DWR taky skvela, zatim zvladla kulickovat i nekolik poradnych lijaku. Skoro bych rekl, ze by se dala taky vyuzit i jako vetrovka za chladnejsiho pocasi v mirnejsim terenu a bez velke zateze.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » pát kvě 24, 2019 18:10

Tu bundu jsem nevidel, a tak se k ni nebudu vyjadrovat. Kdyz dva delaji totez, nemusi to byt totez. VR od Rabu jsem nejen videl, ale i mel na sobe a sve dojmy jsem uz popsal.

apuka píše:Skoro bych rekl, ze by se dala taky vyuzit i jako vetrovka za chladnejsiho pocasi v mirnejsim terenu a bez velke zateze.

Vetrovka nema membranu. Zadnou. Z definice. Prodysnost musi byt radove vetsi, nez u libovolne membrany vcetne Windstopperu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Větrovky

Příspěvekod Zaill » sob kvě 25, 2019 10:45

Pánové nehadejte se a radši mi dejte tip na větrovku :-)
Zaill
nováček
nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: pát srp 10, 2018 6:40

Re: Větrovky

Příspěvekod remy77 » pon kvě 27, 2019 21:37

remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Větrovky

Příspěvekod Zaill » úte kvě 28, 2019 5:20

Diky za tip, ale z UK ji objednavat nechci, kdyby nahodou nesedela a u nas uz se koupit neda. Poradis prosim jinou, kterou bych sehnal u nas? Diky
Zaill
nováček
nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: pát srp 10, 2018 6:40

Re: Větrovky

Příspěvekod aksam » úte kvě 28, 2019 7:37

U nás nebo na Slovensku se sehnat dá, jestli máš menší velikost tak do M můžeš koupit v DA první generaci Tornado.
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Větrovky

Příspěvekod Pierre111 » úte kvě 28, 2019 7:58

Arcteryx Squamish
Black Diamond Alpine start
Mountain equipment Squall
Mountain equipment Aerofoil
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » úte kvě 28, 2019 15:25

To jsi ale minimalne na dvojnasobku pozadovane ceny. Squall neni vetrovka, ale SS, 320 g a navic ma nesmyslny krivy zip. Zaujala mne Aerofoil, ma tu s ni nekdo zkusenost? Hlavne prodysnost a vetruodolnost.

aksam píše:tak do M můžeš koupit v DA první generaci Tornado.

Tornado 1.0 zrovna nosim, protoze 2.0 si setrim na hory, a nadavam. Bych nerekl, jak ty dva relativne drobne rozdily proti 2.0 muzou byt otravne. Se zipem se peru furt, dvoucestny nesmysl, ktery je tak maly, ze se kazdou chvili rozes*re. U 2.0 je furt dvoucestny, ale spodek je vyrazne vetsi a rozdil celkem zasadni. Druha vec je kapuce, u 2.0 nastesti normalni, u 1.0 predimentovana s nesmyslnyma snurkama, ktere otravujou. Asi je ustrihnu a zahodim, stejne kapuci skoro nepouzivam.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Větrovky

Příspěvekod fps » stř kvě 29, 2019 14:51

jak jsem už kdysi tady psal, tak mně na Direct Alpine Tornado 1.0 dvojcestný zip nevadí, dle mně je tom jen rukama, já jsem na šňůrkách u kapuce ustřihl rozšířené konce, a konce jsem zastrčil do vnitřní části na krku, takže už pak nikde nepřekáží
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » stř kvě 29, 2019 17:26

Klidne to muze byt rukama, ale mne se proste se zipem u 2.0 pracuje vyrazne lip, nez u 1.0. U 2.0 je sice taky dvoucestny, ale skoro mi nevadi, u 1.0 hodne. Rozdil je ve velikosti spodniho jezdce.

Snurky asi taky ustrihnu. Neni je ale lepsi uplne vyndat? Kdyz je zastrcis, tak uz se stejne nedaji pouzit, ne?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Větrovky

Příspěvekod Zaill » čtv kvě 30, 2019 6:44

A co tato Humi Dynamic? Pročítal jsem si vlákno zpět a nemá špatné hodnocení.

https://trek-sport.cz/produkt/humi-outd ... orm-submit
Zaill
nováček
nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: pát srp 10, 2018 6:40

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » čtv kvě 30, 2019 6:54

Zastarala konstrukce i material, zbytecne tezka, ale jako low cost reseni by se asi dala. Jestli ji jeste sezenes.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Větrovky

Příspěvekod Zaill » čtv kvě 30, 2019 7:07

jo máš pravdu, prodej ukončen.
Zaill
nováček
nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: pát srp 10, 2018 6:40

Re: Větrovky

Příspěvekod Pierre111 » čtv kvě 30, 2019 8:29

Co jsem ty Humi větrovky viděl, tak to střihově byly takové pytle, což ně vadí. Nelíbí se mi to. Záleží kolik peněz do toho chceš dát a zda chceš klasickou lehoučkou Pertex větrovku nebo lehkou softshelku, která se zase někomu lépe nosí.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Větrovky

Příspěvekod Zaill » čtv kvě 30, 2019 8:54

Pierre111 píše:Co jsem ty Humi větrovky viděl, tak to střihově byly takové pytle, což ně vadí. Nelíbí se mi to. Záleží kolik peněz do toho chceš dát a zda chceš klasickou lehoučkou Pertex větrovku nebo lehkou softshelku, která se zase někomu lépe nosí.


Rád bych se dostal k ceně kolem 1500,- a ano určitě větrovku. Mám DA Tacul, což je velmi lehký SS a chtěl bych ji nahradit větrovkou, protože lehce profoukne.
Takže větrovku s kapucí a kdyby měla i kapsy tak bych se nezlobil.
Četl jsem samou chválu na DA Tornado 2.0. Dá se ještě sehnat v Mku, ale cena už je trochu vyšší a má jen jednu náprsní kapsu.

Co třeba Warmpeace Speed? Mají ještě poslední kus v mojí velikosti.

https://www.alpsport.cz/Product/cs-CZ/0 ... eace-speed
Zaill
nováček
nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: pát srp 10, 2018 6:40

Re: Větrovky

Příspěvekod fps » čtv kvě 30, 2019 13:44

mike píše:nurky asi taky ustrihnu. Neni je ale lepsi uplne vyndat? Kdyz je zastrcis, tak uz se stejne nedaji pouzit, ne?

se to špatně popisuje jak to mám, ustřihl jsem jenom rozšířený konec, aby se dala šňůrka protáhnout otvorem dovnitř u krku, v této části je dvojitá látka, bych udělal fotku jak to mám, ale když přijdu domů, tak si na ňáké OF většinou ani nevzpomenu, na OF chodím praktiky jen v práci
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Větrovky

Příspěvekod rime » pát srp 16, 2019 10:42

Zaill píše:
Co třeba Warmpeace Speed? Mají ještě poslední kus v mojí velikosti.

https://www.alpsport.cz/Product/cs-CZ/0 ... eace-speed


Ted jsem zkoušel nějaký větrovky, např. High Point Crockie podle mě nebrat, těžce připomíná igelit, naprosto nejde profouknout. Nakonec jsem narychlo koupil Warmpeace Speed - dobrá cena, dobrá větruodolnost a není to igelit. Nějakou paropropustnost má, na mě bohužel pořád málo. Problém můžou být větrací otvory na zádech, které trošku popírají funkci větrovky - naprosto nechápu. V zimě to asi bude nepoužitelný, leda zašít:).
rime
nováček
nováček
 
Příspěvky: 45
Registrován: úte úno 12, 2013 11:13

Re: Větrovky

Příspěvekod remy77 » pon srp 19, 2019 12:03

Nie je tu vlakno pre vetrovky na beh
Nema niekto skusenosti s tymto?

https://www.trekkinn.com/outdoor-mounta ... 37059801/p
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Větrovky

Příspěvekod aksam » pon srp 19, 2019 14:04

Podle fotky vypadá, že ji mají udělanou z tyveku softstructure, deu v ul vlákně, na svých stránkách nebo na nalehko měl návod na udělání bundy z pracovní kombinézy z tyveku. Tohle vypadá na propracovanější variantu. Sám mám bundu z kombinézy, ale používám jen v zimě na lyžích, když chci splynout s okolím. Jinak tyvek prodyšný je velmi dobře, ale jako větrovku mám raději pertexku equilibrium.
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Větrovky

Příspěvekod booze » pon srp 19, 2019 14:39

remy77 píše:Nie je tu vlakno pre vetrovky na beh
Nema niekto skusenosti s tymto?

https://www.trekkinn.com/outdoor-mounta ... 37059801/p

Hledej, psal jsem to tady. Dobre to je jako zalozka. Jinak pri behu se dusis ve vlastni stave.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Větrovky

Příspěvekod remy77 » pon srp 19, 2019 15:58

booze
No nasiel som tvoj prispevok ze ti vydrzala tak rok a premokla.
Zaruka 2 roky, 20 eur obetujem zo zvedavosti, co Raidlight stvoril
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Větrovky

Příspěvekod Quido » ned zář 29, 2019 19:26

Jen takovy postreh: dneska mne vitr poradne proveril - tenka vetrovka nestacila, protoze uz bylo docela chladno i v zavetri (14-15°C) a vitr tomu daval jeste vetsi koule, takze pocitove tak 8-5 °C, tudiz na radu prisla ss a na ni vetrovka - a to se ukazalo jako ucinne...
:t:t
Naposledy upravil Quido dne ned zář 29, 2019 23:02, celkově upraveno 1
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » ned zář 29, 2019 20:00

Co mas za vetrovku? Hodne zalezi na materialu, u mne jsou takovehle podminky v jedne v pohode, v druhe uz je chladneji. Cim je vetrovka prodysnejsi, tim driv je v ni zima. Neco za neco jako vzdycky.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Větrovky

Příspěvekod booze » ned zář 29, 2019 20:19

:shock: ss a vetrovka? Booze to je kombo.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Větrovky

Příspěvekod Quido » ned zář 29, 2019 22:59

mike píše:Co mas za vetrovku? Hodne zalezi na materialu, u mne jsou takovehle podminky v jedne v pohode, v druhe uz je chladneji. Cim je vetrovka prodysnejsi, tim driv je v ni zima. Neco za neco jako vzdycky.


Presne, neco za neco...
Bylo to jen tady v Javornikich, takze jen vyletni vybaveni: ss TNF Nimble hoodie Windwall, vetrovka Klimatex Hike / Ravid
(edit) na leto pri teplotach 20 a vice naprosto v pohode a docela dycha, coz je pro mne zasadni parametr.

@§booze
taky jsem to zkusil poprve, pac jsem nic jineho s sebou nemel, ale funguje to docela dobre...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení