Větrovky

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Větrovky

Příspěvekod Vexo » pon kvě 3, 2021 23:43

známku 100% odolnost proti vodě si nechávají pro bundy co mají sloupec 2000 a jsou už oficiálně pokládány za voděodolné... :) tedy 6/10 by mohlo byt 1200 a to by na vetrovku nebylo vlastne vubec spatny...
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Větrovky

Příspěvekod sobb » úte kvě 4, 2021 0:25

Mawenzi píše:me treba desne stve, kdyz mi fuci na krk a na uzliny, takze musim satek/buff nosit skoro celorocne kdyz fuci, klidne tilko a k tomu satek :D
Jo, tohle je zajímavá věc a mám to trochu podobně. Ani ne tak, že by mě to štvalo, ale pokud mi studeně fouká na krk, tak je mi zima. Když si krk chráním, tak klidně můžu mít o vrstvu oblečení míň. Teplej vítr mi neva, takže kombinaci tílko a šátek využívám jen jako ochranu proti sluníčku :)
Laďa to má zas přesně naopak a na krku nic nesnese, ani v zimě. To už musí být fest kosa a fičák, aby bundu nebo větrovku zapnul pořádně.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Větrovky

Příspěvekod slezacekm » ned říj 3, 2021 11:03

Vexo píše:zrovna jsem to chtel napsat s tim dvoucestnym zipem.. mimochodem kdyz mluvite o ME, tak Aerofoil je lehoucka 115g a kdesi pisou, ze ma 38 CFM. To vypada taky zajimave.

Zrovna ME Aerofoil mám ve verzi anorak. Být ještě trochu “prodysnejsi”, líbila by se mi víc.
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Re: Větrovky

Příspěvekod feniiix » stř říj 6, 2021 23:33

Ahoj nějaký tip na vetrovku ?kdyz uz nelze sehnat DA Diablo 1,2?to.same u primalofky?pokud jsem tu vycet tak flleeska je zbytečná a postaci 2 vrstvy.Dekuji za odpovědi.
feniiix
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: stř říj 6, 2021 14:01

Re: Větrovky

Příspěvekod Vexo » pát říj 8, 2021 23:17

To je dost siroky dotaz, DA Diablo neznam. Chces vetrovku okolo 100g nebo spis nejaky jednovrstvy softshell co lip dycha, ale zase to neda silny vitr? A na jakou aktivitu? To stejne plati pro PLku.
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Větrovky

Příspěvekod ret255 » pát říj 8, 2021 23:49

Nemyslel nahodou DA tornado? Ja mam od zaja co ma pertex air a v pohode staci, z pertex air co sa mi celkom pozdavala je helium pertex jkt od high point, no ta cena je uz dost premrstena https://www.highpoint.cz/en/produkty/me ... acket.html
pripadne ako vyssie bola spominana tensia ss co lepsie dycha, napr. rab borealis. Pripadne nieco medzi tým ako je napr. trail jkt od montane, pripadne aj dalsie montane vetrovky napr z pertex quantum eco, netusim vsak ci je to to iste ako kedysi pertex classic, alebo nieco ine, moze to byt totiz viac vetruodolne a menej dychajuce, ale ako vetrovka moze byt ok a za zlomok ceny tej od hp.
https://montane.com/collections/mens-windproof-jackets
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » sob říj 9, 2021 0:09

Rab Borealis uz neni vetrovka, je znatelne silnejsi a tezsi a ani jedno neni vyhoda. Univerzalnost je mensi. Prodysna je dobre, ale vetrovka je celkove lepsi. U HighPointu to chce prepnout na ceskou verzi, jsou tam ceny v korunach a u tehle odpovida 100 Euro, coz neni tak tragicke (DA Tornado byla za podobnou cenu, tady jeste maji jednu pro trpajzliky ;-)).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Větrovky

Příspěvekod ret255 » sob říj 9, 2021 8:55

Ja mam od rabu ventus jkt a dycha dobre, je to vsak taka lahka softshelka, takze az taka lahka a spratna nie je, to je pravda, borealis by malo byt de facto to iste, pripadne mohli zmenit material, netusim.
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Větrovky

Příspěvekod apuka » sob říj 9, 2021 12:55

@ret255: FYI, Rab urcite alespon trochu zmenil matros od doby, co se nynejsi Borealis jeste jmenoval Ventus ](*,). Minimalne tomu dodal nejake DWR, predtim nemel Ventus vubec nic, je to opravdu jenom do sucheho pocasi. Navic podle reakci mike se mi zda, ze ma citelne mensi prodysnost nez muj stary Ventus.
ret255 píše:Ja mam od zaja co ma pertex air a v pohode staci
Nevim... Sam z P Air nemam vubec nic, ale co ma manzelka primaloftku "noveho typu" ( :twisted: ](*,)) Direct Alpine Freyas 133g/m2 PL Gold Active na tele a 60g v rukavech, tak si shani nejakou zimni bundu na hory teploty, jak byla stara Klimatex s PL Silver 100g ze zaterove latky. Ta Freya ji jednoduse pri jen trochu vetsim vetru profoukne jak pres P Air, tak i pres izolaci.
Takze bych neveril tomu, ze normalnimu organizmu by P Air jako vetrovka ve vetsim vetru poslouzila spolehlive. Vypada, ze je profoukavejsi nez byl Microlight. Ale taky je mozne, ze zavisi od toho, zrovna kterou verzi mas, bo je jich vice :evil:.

Cimz preji puvodnimu tazateli uspesne hledani alespon nejake primaloftky, ale z normalniho PL Gold nebo Silver, ne s privlastkem Active. Nejak se to uplne vytratilo, vsichni se dali na bundy pro "aktivni pohyb", tj. se pocita, ze bundu si na sebe das, kdyz z neceho vystoupis a hned zacnes delat silne potivou aktivitu a delas ji celou dobu s velice kratkymi zastavkami a das si ji dola, az zase prijdes nekam do tepla a sucha. Tj. odvadi to pot celkem dobre, ale izolacni schopnost je hodne snizena (vzhledem k vaze izolace) a kdyz se nekde zastavis na 15-30 minut, tak se musis prioblect, jinak mrznes.
Proste, jak jsem uz nekdy psal - kdyby tam dali napr. alespon PL Gold 60 g s Microlightem, tak by mela ta bunda ve skutecnem vytizeni mozna lepsi tepelnou izolaci ale vazila pulku.
Ale tento povzdech patri do jineho vlakna.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Větrovky

Příspěvekod ret255 » sob říj 9, 2021 14:18

apuka píše:Ale tento povzdech patri do jineho vlakna.
To mas pravdu :)
Len k tomu pertex air, ja tu vetrovku nepouzivam v zime, na to sa prilis potim, by som v tom umrznul, skor teraz ked je take prechodne obdobie, pripadne ked je chladnejsie na horach a fuka. No je to lepsia vetrovka ako ta ventus/borealis, menej citit vietor(ta je skor tak do trochu teplejsieho pocasia) a ano moze byt aj viac priedusna ako microlight, mal som rab alpha direct a tam bol microlight a udavali cfm 6, ta od zaja mala pisane cfm 13.
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Větrovky

Příspěvekod Mawenzi » ned říj 10, 2021 6:37

tak k rab momentum

- vcera sem delala obed na lovosi, celkem tam foukalo. zada momenum jak sou prodysny streciovy, myskela sem ze mi ten vitr bude nejak vic vadit - nevadil. roli hraje urcite ze bylo krasne a svitilo, ale jak nemam durch mokry zada tak to problem neni a pokud by na zastavkach byl, prehodim vesticku.

jinak do vetrnyho ctvrtku a patku byla docela v pohode ale prece jen mi chybi plnej zip.

v lete na nejakych vic horach bych ji asi uzila lip, letos sem si ji moc neuzila.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Větrovky

Příspěvekod feniiix » úte říj 12, 2021 19:51

Děkuji za odpovědi, jelikož jsem nováček tak upřimně v různých materiálech,ač jsem si to tu pročítal mám bordel:)Bohužel trpajzlík nejsem, takže mi DA Tornado nebude:), takže bys mi doporučil tu větrovku od HighPointu ? nějaky tip na Primaloftku s odkazem by si neměl? Děkuji za odpověd:)
feniiix
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: stř říj 6, 2021 14:01

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » úte říj 12, 2021 20:19

Jestli to melo byt na mne: nemam ji, takze tezko muzu doporucit, ale parametry vypadaji dobre a byl tu jeden, co si ji chvalil. Takze si ji doporucuju osahat a vyzkouset a pak se rozhodnout.

Na primaloftky tu mame jine vlakno a zrovna tam Etheric psal o tehle: https://enlightenedequipment.com/mens-t ... et-custom/
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Větrovky

Příspěvekod feniiix » čtv lis 4, 2021 20:47

tak jsem ji zkoušel ale střih mi nevyhovoval.Hrozně uzka. Viděl jsem vedle Tilak aira má někdo zkušenost je ze stejného materiálu ač mi přišla lehce méně prodyšná proti té z HighPointu. Koukám,že sehnat dobrou větrovku není lehke jako primaloftku:-)
feniiix
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: stř říj 6, 2021 14:01

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » čtv lis 4, 2021 21:57

Sehnat dobrou primaloftku je rozhodne tezsi. Nedari se mi to uz pres 10 let a vetrovek jsem mezitim koupil nekolik. Jestli ti ta Vega sedi, tak ji klidne vem, o neco mensi prodysnost a tim vyssi vetruodolnost tady bude plus.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » ned lis 7, 2021 23:24

Vloni jsem si na zkousku poridil Rab Borealis Tour. Jednak ze zvedavosti a jednak abych mohl otestovat svou hypotezu, ze vetrovka je vlastne UL SS. Koupil jsem ji lehce pouzitou od zonna, kteremu byla velka, cimz mu dekuji. Zaroven jsem slibil, ze k ni neco napisu, k cemuz jsem se nejak nedostal, tak az ted (Kdyz chlap rekne, ze neco udela, tak to udela a neni treba mu to kazdeho pul roku pripominat ;-))

Vzpominam si na uplne prvni dojem, kdyz jsem to obleknul. Ta vetrovka je nejak tezka. A u toho uz i zustalo, chova se to jako vetrovka, ale je to tezsi, nez vetrovka. Dava mi tedy smysl srovnavat s vetrovkou a jelikoz nejvic pouzivam DA Tornado 1.0 a 2.0, tak s nim:

- prodysnost: dychaci test +/- nastejno, pocivove trochu horsi (Borealis). Asi proto, ze je material silnejsi, ale ten rozdil neni velky.
- vetruodolnost: o neco horsi, prijde mi, ze vitr vic citim. Opet to muze byt silnejsim materialem, pod kterym se o neco vic potim a tudiz vitr vic studi.
- izolace: o neco lepsi, ale rozdil v komfortu je mensi, nez bych cekal, jen nekolik stupnu.
- pohodli: znatelne mensi kvuli vaze a mensi poddajnosti materialu.
- vaha: 287 g versus 154 g (2.0) a to ma Tornado jeste kapuci (obe XL).
- zpracovani, detaily: vyrazne lepsi, Rab je proti DA jina trida.
- design: lepsi, opet Rab, designer u DA docela tapa, Tornado se mu nastesti ale jeste celkem povedlo
- vzhled: lepsi, jednak diky materialu, ktery nepusobi sustakoidne a jednak diky strihu, ktery je rekneme solidnejsi pri zachovani sportovnosti.

Celkove je to fajn bunda, ale nemam pro ni moc pouziti. Proto pisu az ted, vloni na podzim jsem ji zkousel, pak na zimu odlozil a na jare uz nemel potrebu. Protoze na sebe radej beru vetrovku, je podstatne univerzalnejsi. Borealis je lepsi jen v uzkem teplotnim pasu, kdyz uz je ve vetrovce zima a v nem to jeste jde, jako dneska. Jenze kdyz jsem byl treba cely den venku minulou nedeli, tak jsem sel v tricku a ve stinu a pozdeji si na nej bral vetrovku. V Borealis by mi bylo horko. Obratilo by se to az nekdy vecer, ke konci trasy, ale prece nebudu cely den v batohu tahat skoro 300 g, abych se mohl na posledni hodinu prevleknout a trochu si vylepsil tepelny komfort. Kdyby bylo fakt kosa, tak to stacit stejne nebude a misto toho mam v batohu merino s dlouhym, ktere vazi min a komfort vylepsi podstatne vic. Krome toho pod vetrovkou nemam nejmensi problem s trikem s kratkym, naopak, ale pod Borealis trochu ano. Asi tim, ze je material silnejsi a tudiz je kontrast mezi telem a rukama vetsi.

Takze ji ted vlastne nosim akorat do mesta, jelikoz vypada lip, nez vetrovka. Na to se hodi. Myslim pp tady shanel dobre vypadajici lehky SS, tak tohle je presne ono.

Hypoteza, ze dobra vetrovka je UL SS, se mi beze zbytku potvrdila. Borealis je pocitove jako vetrovka, jen je vyrazne tezsi. Kdybych nemel vetrovku, tak bych rozhodne chtel tohle. Ale mam a vetrovka neni na outdoor v nicem horsi, je vyrazne univerzalnejsi a vazi polovinu. Moje volba je tedy jasna.

Uplne idealni by byl prunik. Kdyby Rab vzal material, ze ktereho je Tornado, a usil z nej vetrovku. Toho se ale bohuzel asi nedockame.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Větrovky

Příspěvekod ret255 » pon lis 8, 2021 0:08

Celkom nechapem preco ked uz tu tornado vychvalovalo tolko ludi, este aj ty co ju v DA testovali a aj navrhovali ju uz nepredavaju. Tusim ze ta posledna verzia ani nebola z toho povodneho materialu a mozno to ju pochovalo, pripadne caka na znovuzrodenie? Ine znacky ako tilak alebo hp sa konceptu vetrovky nevzdali, DA ano?
https://www.directalpine.cz/bunda-tornado-test
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » pon lis 8, 2021 0:27

Jo, posledni verze byla z Pertexu a navic ji designer zmrsil. Duvod zmeny materialu znam (prodejci chteli znackovy Pertex), proc ji uplne zrusili ne. My tu asi nejsme podstatna cilova skupina.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Větrovky

Příspěvekod kremrolismus » úte lis 9, 2021 19:42

Já si tu od HP Helium Pertex nakonec pořídil. Střih mi teda naštěstí sedí dobře - 177cm / 73kg ve velikosti M. Velikost L mi přišla stejně dlouhá, jenom více širší. Pro mě už moc. Narozdíl např. od Sensoru mi přijde, že to šijou aspoň trochu pro českou postavu.

Zatím jsem jí měl pouze cca 10x a to jenom na běh v tepovkách 120 - 160 tepů za minutu, což by tak nějak mohlo odpovídat pocení během svižné chůze do kopce - to mívám kolem 140. Prodyšnost mi přijde fajn, přes tu bundu se dá regulérně dýchat, což např. u mé staré Montane z Pertex Quantum nešlo. U běžecký membránovky Craft jsem měl problém, že se mi kondenzoval pot z vnitřní strany rukávu. To jsem zatím nezpozoroval. Ze dvou až tří vrstev, které jsem měl na sobě (střídám coolmax triko, k tomu občas polartec mikina nebo merino mikina) je tadle nejmíň propocená, ale něco málo potu jí na zádech zůstane, ale to je spíš tím, že ta jedna až dve vrstvy pod ní jsou neustále propocené. Menší větřík zatím ustála v pohodě, ale upřímně jsem při této prodyšnosti zvědav na nějakou velkou fujavici někde na vrcholu kopce, to vyzkoušené zatím nemám.

Co by se mi líbilo, tak kdyby měla regulaci stahování v pase a na kapuci, to mi přijde kvůli pár gramům škoda, že tam není.

Jinak v pase je relativně úzká, vlastně je to nejužší místo z celé bundy, při lození to asi bude dělat neplechu, že se bude vytahovat nahoru a zůstane vytažená.
kremrolismus
nováček
nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: ned led 26, 2020 21:38

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » úte lis 9, 2021 19:51

To nezni uplne spatne, diky za report :) Odolnost proti vetru by mne docela zajimala, dej vedet, az to vyzkousis.

Ona nema stahovani dole? To mne vubec nenapadlo, beru to jako samozrejmost. To je fakt spatne. Na kapuci byt nemusi, tam je nekdy jednoduchost lepsi, ale ja kapuce pouzivam minimalne. Jo, zuzeny pas je videt i na fotkach, to taky neni dobre. Strih na normalni chlapskou postavu do Y je spravne, ale s pasem to evidentne prehnali.

Ze na propocenem obleceni vetrovka trochu navlhne je normalni, zvlast kdyz je kosa. Podstatne je, aby na ni nekondenzoval pot zevnitr a ano, na rukavech je to poznat nejvic (steka shora a hromadi se u koncu).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Větrovky

Příspěvekod Lipon » stř lis 10, 2021 13:10

kremrolismus: jde ta kapuce složit do límce nebo je pořád "na zádech"
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Větrovky

Příspěvekod kremrolismus » stř lis 10, 2021 16:09

Lipon: kapuce složit nejde. Nosíš jí furt s sebou na zádech :D Řekl bych, že to je nejmíň vybavená bunda, kterou mám a jak píše Mike, to stahování dole jsem taktéž doteď považoval téměř za samozřejmost. Dole je to vyřešeno tak, že guma je pouze na zádech, po stranách nikoliv, asi aby to bylo příjemnější, nevím jinak proč.

Nicméně líbí se mi prodyšnost, délka rukávů, tvar kapuce, hmotnost, částečně střih, uvidím co ta větruodolnost v silné fujavici. Na běhání jsem zatím spokojen. Škoda toho stahování vespod, ale s ohledem na to jak mi bunda sedí, mi to zatím nikterak nevadí.
kremrolismus
nováček
nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: ned led 26, 2020 21:38

Re: Větrovky

Příspěvekod Lipon » ned lis 14, 2021 17:08

měl jsem objednanou tu HP do krámu, na vyzkoušení (střih, plandavost kapuce atd.), byla jen XL - na triko s košilí dobrý, ale na silnější mikinu už dostnatěsno, hlavně v podpaždí, délka dobrá, rukávy docela taky, v XXL už šla objednat jen přes web HP v 1 barvě, poslední kus

na krámu měli ještě Tilak Aira ze stejného matroše - jak mi vždycky Tilak i v XXL přišel těsnější, tak tady mi tp XXL sedlo akorát i na tlustou mikinu, v pase o fous kratší než HP v XL, rukávy ale dlouhé dost (pro předpažení na kole), s poutky na palce, stahování dole přítomno, klasicky vlevo a vpravo na bocích

a že jsem teď měl chvíli čas, tak jsem zkusil i prodyšnost dýchacím testem a dobrý - ne že bych přes to dýchal jako nic, ale jde to, jen lehoučká kyslíková dieta
když jsem k tomu vzal letitou Pertexku od Humi, tak přes tu se skoro nedá dýchat

zkusím Tilaka dneska večer po městě na silnější mikču a příští týden na kole do práce ...

edit. opraveno - stahování na spodním okraji, ne v pase
Naposledy upravil Lipon dne pon lis 15, 2021 8:37, celkově upraveno 1
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » ned lis 14, 2021 21:34

Mas to hlavne na kolo? To jsem docela zvedav, jestli ti bude stacit vetrudolnost pri sjezdech.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Větrovky

Příspěvekod Lipon » úte lis 16, 2021 8:55

ano, chtěl jsem ji primárně kvůli kolu
ráno odzkoušeno - při rychlostech od nějakých 40 km/h je zepředu cítit lehce chlad - těžko soudit, zda to už trochu profukuje nebo je to jen náporem studeného větru nebo zafoukává seshora - je mi u krku trochu volnější, měl jsem jen powerdry s dlouhým a merino dres a jak jsem v předklonu, tak tamtady trochu fučí, příště přiberu Buff
jinak zatím spokojenost - rukávy dostatečně dlouhé, gumička převlečená přes konec rukavic se neshrnuje ani při plném nátahu rukou, vepředu je krátká do pasu, takže se nikde nekrabatí a záda to má protažená, při rychlé jízdě to nikde neplandá, konec zvuku letícího chrousta :mrgreen:
o kapuci ani nevím
když jsem ji v práci sundal, tak byla jen lehce vlhká na zádech, pod batůžkem, nejspíš od trika, jinak rukávy suché - ta stará Pertexka od Humi už měla mokré rukávy i záda;
v náprsní kapsičce jsem měl vstupní kartu, tak byla zespoda úplně mokrá

edit: a na silnou fleesku to v Ne byl overkill, cestou do města ještě ok, i když v metru jsem rozepínal obě, rozehřátý pak cestou domů už jsem větrovku měl úplně rozepnutou a fleesku do půlky, pod tím obyč. bavl. triko
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Větrovky

Příspěvekod Lipon » sob lis 20, 2021 19:30

Tak dneska otestováno i na pěším výletě v Českosaském Švýcarsku.

Spokojenost potvrzena, šel jsem zpočátku jenom v triku a mikině, na Rudolfově vyhlídce jsem oblíkal větrovku, panč fučelo. Když jsem sundal batoh, tak na zádech byl cítit trochu chlad, ale to bylo asi i tím, že jsem měl úplně mokré triko a cítil, jak mi teče pot po zádech, po cestě v lese zase v pohodě, triko uschlo, byli mi docela teplo, větrovka i mikina rozepnutá až ke konci zipu.

Nejvíc fučelo asi na Mariině vyhlídce, oblíkal jsem i zateplovací vestu, dělali jsme pauzu na sváču, přetáhl jsem kapucu od mikiny a větrovky a bylo to lepší jak čepice
Kapuca dobře drží, kopíruje hlavu, s otočením hlavy se otáčí taky, neleze do obličeje.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Větrovky

Příspěvekod dudy » sob lis 20, 2021 19:37

Lipon píše:...měl jsem jen powerdry s dlouhým a merino dres...

Meerino dres na kolo???
:shock:
To musí bejt úplně k hovnu, ne?
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Větrovky

Příspěvekod Lipon » sob lis 20, 2021 21:10

proč?
do podzimního sychrava příjemně teplý
mám jeden ze silnějšího merina, druhý ještě o fous silnější a od prsou ke krku s neprofukem, do větší kosy
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Větrovky

Příspěvekod dudy » sob lis 20, 2021 21:13

Protože to schne úplně na hovno a mokrý to studí...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » sob lis 20, 2021 21:19

Jako druha vrstva to fungovat muze. Vytahne z prvni vrstvy pot a ta je sucha. Sice je z toho casem mokry hadr, ale to uz je mozna Lipon davno doma. Sam mam tenke merino v zaloze jako druhou vrstvu pro pripad nouze a kdyz na to jednou za uhersky rok dojde, tak to zafunguje skvele prave diky tomuhle.

@Lipon: zni to docela dobre, jestli to profukuje jen trochu, tak fajn, dalsi pouzitelna vetrovka.

BTW, Ceskosaske Svycarsko ted? Cekal bych, ze tam bude mokro, spousta listi a vsechno bude silene klouzat.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení