Větrovky

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: poraďte s výběrem SoftShell bundy

Příspěvekod grco » sob zář 13, 2014 12:15

@axi: pretoze je ta bunda od rabu lepsia a krajsia a je mi uplne jedno ci ju siju deti v severnej koreji, alebo nejaky clen odboroveho svazu v CR...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: poraďte s výběrem SoftShell bundy

Příspěvekod Zdéňa » sob zář 13, 2014 12:54

mike píše:Stejne je se zapnutym bederakem do kapes nedostanes, ne? Na primaloftce je mam a pouzivam jen kdyz nekde stojim a jeste nemam rukavice.

U velkýho batohu nedostanu, ale ten taky neberu vždy. Když pak člověk rozpočítá čas strávený na tůrách, tak nejvíc toho stejně strávím na jedno až dvoudenních. Tam s kapsama nemám až takový problém.

mike píše::roll: Pertex ma vetruodolnost nejspis pres 99%, zatimco svetr a zvlast fliska mozna ani ne 10. Je to k*rva rozdil ;-) No a Pertex je ten pravy nemembranovy SS, jelikoz ma vsechny vlastnosti, ktere mel SS puvodne mit, nez se ho chopili marketoidi a zacali pod tim nazvem prodavat cokoliv vcetne neoprenoveho brneni ;-)

Přesně tak. Svetr a fliska profouknou a v SS se zas potím.
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1487
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: poraďte s výběrem SoftShell bundy

Příspěvekod axi12 » sob zář 13, 2014 14:19

@grco: chápu, ale proto se ptám! v čem je lepší? krásnější je dost subjektivní, jde mi o ty objektivně lepší věci - lehčí? lepší materiál? lepší kapsička na lízátka? hm? díky :)
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: poraďte s výběrem SoftShell bundy

Příspěvekod fps » sob zář 13, 2014 16:20

v ničem není lepší, ale vím v čem je lepší Direct Alpine Tornado, v tom že Z-Grav není takoví šusťák jako je Pertex, a to byl taky jeden z důvodu proč jsem si Direct Alpine Tornado koupil, kdysi jsem Pertex zkoušel, ale to šustění mě šíleně vadilo, takže jsem plno let žádnou větrovku nepoužíval, ale pak jsem objevil Direct Alpine Tornado, a od té doby nedám na větrovku dopustit
Naposledy upravil fps dne pon čer 8, 2015 15:38, celkově upraveno 2
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

poraďte s výběrem SoftShell bundy

Příspěvekod axi12 » sob zář 13, 2014 16:28

A to ma nějakou podšívku? Protože na větrovku to je docela těžké (170g). Jinak vyrobené to neni naSlovensku, ale v Japonsku.
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: poraďte s výběrem SoftShell bundy

Příspěvekod dudy » sob zář 13, 2014 18:38

170g se ti zdá moc? Pertexka od Humi váží 210g, ta ultralajt 135g, což je o tři a půl deka míň, to sou tři kolečka salámu.
High Point 173g.
Pertex váží 60g/m2, na bundu s kapucí padnou dva metry, plus zip, šňůrky, tanka, nitě.
Ne každá bunda je z Pertex Quantum GL 25g/m2.
A třeba ten OMM Sonic, co na nás hodláš, jakožto majitel, vytasit, z Point zero váží 60g (dle výrobce, ne 52g jako na nalehko, možná tak v XS) v emku.
Do M se nedostane normální člověk. Např. já bych musel mít XXL a hle, to už váží mnohem víc.
Jestli vy to už s tim ULBP nepřeháníte.
Naposledy upravil dudy dne sob zář 13, 2014 21:54, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » sob zář 13, 2014 21:09

Zvazil jsem svou starou vetrovku a ma 160 gramu. XL, anorak, Pertex Classic, asi 16 let. Normalne nesusti nebo to aspon nevnimam, jen v hodne silnem vetru, ale v tom se spis placa. Material je na omak prijemny a nevadi ani na hole telo. Akorat uz zacina mit dost, posledne se mi na horach pri nahazovani batohu roztrhl na rameni podel svu a musel jsem zasivat (aspon 10 cm). Vypada to na degradaci UV zarenim, ale za ty roky uz ma narok, nosim ji celkem hodne. Mnohem vic, nez membranovku, a ta prvni odesla uz po 8 letech. Takze taky pomalu zacnu hledat nahradu.

fps píše:P.S. nebylo by špatné udělat samotné téma o větrovkách

Jj, tady je.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Větrovky

Příspěvekod pavproch » ned zář 14, 2014 10:28

a ftym přypadku si prosím ty svoje bludy o "softšelu pertex" piš tady, jo?
:twisted:
bo pertex není nic jinýho než byčejný větruodolný šusták
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: poraďte s výběrem SoftShell bundy

Příspěvekod fps » ned zář 14, 2014 10:31

axi12 píše:A to ma nějakou podšívku? Protože na větrovku to je docela těžké (170g). Jinak vyrobené to neni naSlovensku, ale v Japonsku.

Direct Alpine Tornado je bez podšívky, je to klasická slabá větrovka, a je to Made in Slovakia, je to napsáno za krkem na štítku, jinak bych to tu vůbec nepsal, napsal jsem to sem protože Direct Alpine děla skoro vše v ČR, ten materiál Z-Grav ze kterého je větrovka ušitá je Made in Japan

dudy píše:Jestli vy to už s tim ULBP nepřeháníte.

+1

mike píše:Takze taky pomalu zacnu hledat nahradu.


Direct Alpine Tornado doporučuji, mam jí sice jenmo cca rok, ale na turistice jí mam skoro stále na sobě, a nebo si počkej do října na Sir Joseph Mera
Naposledy upravil fps dne pon čer 8, 2015 15:35, celkově upraveno 1
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Větrovky

Příspěvekod axi12 » ned zář 14, 2014 11:04

@dudy: šak se jen ptám, ni? a majitelem OMM ještě nejsem, jen mě zaujala a ještě jsem ji ani neviděl na živo... to je tak těžká ?!! :roll: :roll: :twisted:

fps: ok, ok .... vypadá zajímavě, skočím se na ni někde kouknout (kdes ji kupoval?). Já jen, že mají na webu Made in Japan, přišlo mi to divné, tak jsem se optal.. dík za upřesnění. To je fajn. A v porovnání s pertexem - jestli máš?
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Větrovky

Příspěvekod fps » ned zář 14, 2014 14:56

- kupoval jsem ji v Glumstore v Praze u Flory, ale ten obchod už převzalo Ferrino, takže už tam mají jenom ty jejich věci
- porovnání mám, i když jsem Pertexovou větrovku používal krátce, takže třeba nemohu posuzovat životnost, a jediný podstaný rozdíl jsem už napsal "vím v čem je lepší Direct Alpine Tornado, v tom že Z-Grav není takoví šusťák jako je Pertex", jinak to jsou cca stejný větrovky, na Direct Alpine Tornado je opravdu hodně dobrý DWR, je nejlepší co jsem kdy na čem měl, až se kolikrát divím jaký déšť to vydrží
Naposledy upravil fps dne pon čer 8, 2015 15:37, celkově upraveno 3
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Větrovky

Příspěvekod dudy » ned zář 14, 2014 17:26

axi12 píše:....majitelem OMM ještě nejsem.....

Sorry, to byl scinkk, co vo ní psal. Sem si vás, bůhvípročč, splet. :wink:
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Větrovky

Příspěvekod mvaldo » ned zář 14, 2014 19:09

nieco od TILAKu ;)

"V kolekci jaro/léto 2015 najdete mj. také tuto novinku. Větruodolná lehká bunda, která se sbalená vejde do dlaně a neváží víc, než tabulka čokolády. Perfektně se hodí na aktivity při kterých počítáte každý gram."
Přílohy
ImageUploadedByTapatalkHD1410718188.365735.jpg
Uživatelský avatar
mvaldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2135
Registrován: ned bře 8, 2009 19:14

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » pon zář 15, 2014 2:45

fps píše:- porovnání mám, i když jsem Pertexovou větrovku používal krátce, takže třeba nemohu posuzovat životnost, a jediný podstaný rozdíl jsem už napsal "vím v čem je lepší Direct Alpine Tornado, v tom že Z-Grav není takoví šusťák jako je Pertex", jinak to jsou cca stejný větrovky, na Direct Alpine Tornado je opravdu hodně dobrý DWR, je nejlepší co jsem kdy na čem měl, až se kolikrát divím jaký déšť to vydrží

Kolik deste teda vydrzi? Vydrzela by treba vcerejsi vecerni dest v Praze? Sel jsem v nem asi hodinu a v membranovce teda nic moc, jelikoz bylo teplo a byl jsem pod ni uplne propoceny.

Jak je ve srovnani s Pertexem prodysna? To je pro mne zakladni parametr, musi byt stejne nebo lepsi.

Na prvni pohled nevypada spatne, jen barva je trochu neprakticka. Chodim ve vetrovce po ledovcich, kdyz fouka, ale nekdy pri tom docela prazi slunce a v cerne by mohlo byt horko...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Větrovky

Příspěvekod dudy » pon zář 15, 2014 7:01

mike píše:.....vcerejsi vecerni dest v Praze? Sel jsem v nem asi hodinu a v membranovce teda nic moc, jelikoz bylo teplo a byl jsem pod ni uplne propoceny.....

Ty si šel po Praze v membránovce? :shock:
Eště že ses nepotkal sám sebe.
To by sis pak musel "myslet, ze jsi obleceny jak idiot", jak si kdysi napsal k tomu, že bys potkal v membránovce v Praze mně. :twisted:
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Větrovky

Příspěvekod grco » pon zář 15, 2014 7:53

mvaldo píše:neváží víc, než tabulka čokolády


boze tieto kecy tak neznasam, kolko vazi tabulka cokolady?
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Větrovky

Příspěvekod dudy » pon zář 15, 2014 8:55

Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Větrovky

Příspěvekod grco » pon zář 15, 2014 8:56

Ved prave
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Větrovky

Příspěvekod mvaldo » pon zář 15, 2014 13:28

jj, tiez si kupujem 2 kg balenie cokolad Michel Cluizel :D
Uživatelský avatar
mvaldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2135
Registrován: ned bře 8, 2009 19:14

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » pon zář 15, 2014 14:52

dudy píše:Ty si šel po Praze v membránovce? :shock:

A v pohorkach a s batohem ;-) Ovsem ne po Praze, ale okolo Prahy. Kvuli hnusne predpovedi se mi nechtelo nikam jezdit, a tak jsem akorat odpoledne, kdyz prestalo prset, vylezl z domu, dosel do Roztok a pak do Sarky. Normalne bych to vzal pres Hanspaulku a Troju az domu, ale bylo tak hnusne, ze jsem na Cervenem vrchu radej sednul na tramvaj.

dudy píše:Eště že ses nepotkal sám sebe.
To by sis pak musel "myslet, ze jsi obleceny jak idiot", jak si kdysi napsal k tomu, že bys potkal v membránovce v Praze mně. :twisted:

Ani ne, byl jsem obleceny (a zapraseny ;-)) jako turista a turisti pri navratu z vyletu jsou v pohode. Jako idiot vypada ten, kdo chodi do kancelare v membranovce.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Větrovky

Příspěvekod fps » pon zář 15, 2014 15:06

mvaldo píše:nieco od TILAKu ;)

moc pěkná, prostě Tilak

mike píše:Kolik deste teda vydrzi? Vydrzela by treba vcerejsi vecerni dest v Praze?

to se dá těžko specifikovat, ale to co jsem napsal
fps píše:na Direct Alpine Tornado je opravdu hodně dobrý DWR, je nejlepší co jsem kdy na čem měl, až se kolikrát divím jaký déšť to vydrží
platí, když jsem šel včera ráno do práce, tak byl slejvák jak svině, a když jsem šel večer z práce domu, tak byl zase slejvák jak svině, takže takový to samozřejmě nevydrží

mike píše:Jak je ve srovnani s Pertexem prodysna? To je pro mne zakladni parametr, musi byt stejne nebo lepsi.

prodyšnost i větru odolnost je cca stejná

mike píše:jen barva je trochu neprakticka

na obrázku je až moc do černa, ve zkutečnosti je světlejší, i když by byla lepší ještě světlejší, jako třeba ta od Tilaku, ale já byl rád že jsem vůbec sehnal větrovku která je v decentní barvě, protože každý je děla v klaunských barvách
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » pon zář 15, 2014 15:21

Zas by ti sedla k botam :twisted:

Diky, asi si ji zajdu nekam osahat. Nevite nekdo, jestli ji maji nekde v Praze na krame?

BTW, ten hlavni zip je vodeodolny? Na fotce to tak vypada a k vetrovce mi uplne nesedi, jelikoz je tuhy a blbe se s nim pracuje.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Větrovky

Příspěvekod fps » pon zář 15, 2014 16:28

mike píše:ten hlavni zip je vodeodolny?

není
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Větrovky

Příspěvekod mvaldo » pon zář 22, 2014 10:34

dudy píše:Půl kila, nebo taky kila dvě. Nebo čtyři a půl tuny. :D

"jedná se o záložní lehkou bundu z tenkého polyamidu. Určená na běh, lyže
eventuelně kolo, sbalitelná do spodní kapsy. Hmotnost 110 g, název Aira a
předpokládaná prodejní cena 1.890 Kč." ;)
Uživatelský avatar
mvaldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2135
Registrován: ned bře 8, 2009 19:14

Re: Větrovky

Příspěvekod budo » pon zář 22, 2014 11:13

mike píše:...Jako idiot vypada ten, kdo chodi do kancelare v membranovce.


Bereš to moc zhurta. Příklad. Jedu na firmu. Autem. Je hnusně a bude celej den. Zima, vítr, déšť. Firma je celkem rozlehlá. Jezdit po firmě autem nemám pokaždý chuť, člověk se chce projít. Běhat tam v košili a svetru nebudu, sako je taky naprd, s deštníkem tak taky nebudu plašit. Takže hodím do auta jedinou rozumně fungující ochranu proti dešti co mám - HP Mania Gelanots. Stará, ale na takový přeběhy dostačující. Malý přeháňky neřeším a když bude chcavec, tak když půjdu 3x denně pár set metrů pěšo, tak jdu z kanclu do kanclu v membránovce, ale nemám pocit, že bych se za to měl stydět a ani nikoho nenapadlo si klepat na čelo.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » pon zář 22, 2014 15:23

Je dobre cist veci v kontextu... Rec byla o Praze a implicitne o lidech, co sedi cely den v kancelari. Na to je IMO lepsi se oblect jako normalne do mesta a kdyz prsi, vzit si destnik.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Větrovky

Příspěvekod apuka » pon zář 22, 2014 15:38

Tak jsem asi idiot :oops: - i kdyz casto nechodim v membranovce (modra Pinguin) po Praze. Zato do prace v Ostrave ano (resp. jsem chodil a chodit budu). Z jedineho duvodu - nerad chodim s destnikem, kdyz musim par set metru na bus/tramvaj a potom z nej do prace a potom zpatky, to same do obchodu. (Jinak moc po meste nechodim.) Vetsina "mestskych" bund moc jako ochrana proti desti nefunguje a kdyz jo, tak je to horsi sustak jako membranovka. Navic uz roky jsem nenasel nikde (kde chodim, ale nevymetavam pavuciny dennodenne v butikach) nenasel takovou, ktera by se mi libila. Ta tucnacka bunda je docela decentni, dokonce v pripade potreby se pod ni vejde po cele delce i sako, coz se o mestskych budnach rict vetsinou neda. A jo - nechodim v prirode jak PP, takze membranovka, pokud ji pouziju, je (realtivne) cista :wink: .
A ma tyo jeste jeden vedlejsi ucinek - membranovka odejde o neco rychleji, takze driv se muzu pokoukat po necem lepsim, hezcim - a obhajim to pred drahou 3/4 8)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » pon zář 22, 2014 16:00

Vypadat jako idiot != byt idiot ;-) Cimz bych tuhle odbocku za sebe uzavrel, jelikoz je tady OT, tematem vlakna jsou vetrovky.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Větrovky

Příspěvekod budo » pon zář 22, 2014 16:01

mike: vzdyt to je jedno, jestli je to v Praze nebo v jinym meste. Jde o to, ze kdo nechodi v kazde situaci do prace nejak spolecensky nebo jinak elegantne obleceny, nema zadnej dress code apod, tak si zvoli podle momentalni nalady a potreby. Destnik neni spatnej, ale nepromok bunda asi ochrani vic, nemusis s sebou tahat neco v ruce a resit destnik pri nastupech do tramvaje, proste bunda je v takovym pripade pohodlna a celkem praktická. V Praze behem 40 min cesty do prace MHD potkas holt vic lidi a tak i vic lidi ma nejakou funkcni bundu. Primarne za sebe nevidim absolutne zadnej duvod, proc se na kohokoli zrovna kvuli takovyhle veci koukat skrz prsty. Je to kazdyho vec, jak se oblika a to uz mne osobne iritujou daleko vic ruzne ujety uniformní styly ala buzna - aniž bych se jakkoli chtěl dotknout homosexuálů.

postuju par vteřin po tobě
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Větrovky

Příspěvekod budo » úte zář 23, 2014 21:54

Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení