Větrovky

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Větrovky

Příspěvekod Lipon » sob lis 20, 2021 21:55

Tím, že je to silnější, tak to není mokrý jako hadr, ale je to vlhký, jako 1. vrstva. Mapu na zádech mám, ale nestudí to.

Jako druhá vrstva je to jako píše mike.

Ad Švýcarsko - jediné správně je to mokro. Lidí překvapivě moc nebylo, až do odpoledne mlhavo. Jen u Mariiny vyhlídky víc lidí, ale tam jsme to čekali.
Mokré šutry neklouzaly. Taky mě to ráno napadlo, tak jsem to zkoušel, všechny kameny v pohodě, i s větším sklonem to drželo. Listí samo trochu klouzalo, kořeny víc.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » sob lis 20, 2021 22:01

Pravda, mokry piskovec moc neklouze, ale o to vic se odira. Zato listi dost a nejlepsi je slapnout na koren pod listim :D

BTW, psal jsem spousta listi, ne lidi ;-) Lidi bych v tomhle pocasi moc necekal.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Větrovky

Příspěvekod Lipon » sob lis 20, 2021 22:13

Hehe, ajo, listí ...:-)
No, tak toho je dost, ale dá se v tom chodit, nijak nebezpečný to není
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Větrovky

Příspěvekod milarepa » pon lis 22, 2021 20:53

mike píše:Ona nema stahovani dole? To mne vubec nenapadlo, beru to jako samozrejmost. To je fakt spatne. Na kapuci byt nemusi, tam je nekdy jednoduchost lepsi, ale ja kapuce pouzivam minimalne. Jo, zuzeny pas je videt i na fotkach, to taky neni dobre. Strih na normalni chlapskou postavu do Y je spravne, ale s pasem to evidentne prehnali.
.


proč by to mělo být špatně? Je střižená tak, že to stahování v pase není potřeba, krásně drží, nevytauje se a vítr se pod ní rozhodně nedostane, je to dobře vymyšlené, a jednoduchá kapuce také nemá chybu. Její největší devíza je totální funkčnost. Nevím jak by to sedělo na někom kdo má pivní pupek, ale takoví lidé asi nebudou cílová skupina High Pointu, Tilaku atd.,
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Větrovky

Příspěvekod kremrolismus » sob pro 4, 2021 12:29

milarepa: Mně by se stahování resp. povolení si větrovky dole hodilo, když cvičím venku ve větrovce na hrazdě. Když se přitahuji a mám obě ruce upažené, tak se mi větrovka vytáhne nad pas a musím si jí pak stáhnout dolů. Jinak mi sedí perfektně. Mám druhou starou bundu a tam právě díky stahování a povolování tento problém až tak nemám. Myslím si, že podobný problém by mohl mít někdo při lezení po skalách.
kremrolismus
nováček
nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: ned led 26, 2020 21:38

Re: Větrovky

Příspěvekod pavproch » ned pro 5, 2021 13:28

mike píše:Vloni jsem si na zkousku poridil Rab Borealis Tour

Dík za obsáhlou recenci, byla mi vodítkem, napodobím Tě, objednávám (protože neska před vycházkou sem snad 5 minut zápasil se zipsem na mé stávající Mammut Quantic z roku ca 2005-7, takže - nejen - zips už má nárok na to umřít), akoráth se neumím rozhodnout esli M nebo L, takže objednávám obě a tu jednu velikostně míň vyhovující paq vrátím.

O přechodu na zatěplené kundy, pardoň bundy neuvažuju ani pikosekundu, zůstávám u cibule.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Větrovky

Příspěvekod zonn » ned pro 5, 2021 14:24

Mam 180/80 a velikost L. Nejdriv jsem koupil XL, ale ta byla moc velka.
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 955
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Větrovky

Příspěvekod pavproch » ned pro 5, 2021 14:26

Já právě podle těch jejich tabulek sem přesně na rozhraní M a L.

Uvidím, vyzkouším, vrátím/nechám si.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Větrovky

Příspěvekod zonn » ned pro 5, 2021 14:26

Ted koukam, ze uz jsi objednal obe velikosti, tak jsem nepomohl.
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 955
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » ned pro 5, 2021 20:42

pavproch píše:Dík za obsáhlou recenci, byla mi vodítkem, napodobím Tě

NZ, vsak jsem si rikal, ze tahle bunda splnuje tve pozadavky na dobre vypadajici SS do mesta. Akorat jestli nebude moc tenka, ale to uvidis sam.

pavproch píše:O přechodu na zatěplené kundy, pardoň bundy neuvažuju ani pikosekundu, zůstávám u cibule.

Mohl by sis koupit Torrid Jacket ciste a vyzkouseni, nejakych 5 kKc te prece nevytrhne ;-) Kdyz nic jineho, tak by mohl slouzit jako zimni bunda do mesta.

zonn píše:Mam 180/80 a velikost L. Nejdriv jsem koupil XL, ale ta byla moc velka.

A mne je ta sama na 180/87 tak akorat na hranici, mensi by nesla ani kdyz jsem mel tech 80 kilo :) Asi to bude stavbou tela a tim, jak je clovek zvykly. Mam rad spis volnejsi veci a hodne mi vadi, kdyz mne neco omezuje okolo hrudniku a ramenou.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Větrovky

Příspěvekod Lipon » pon pro 6, 2021 11:10

pp - neměl jsi nemembránovou SS od Mammuta, Aenergy Pro SO? Je taky docela tenká. V čem je jiná proti Borealisu?
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Větrovky

Příspěvekod pavproch » pon pro 6, 2021 11:21

Aenergy SO mám - a už asi 2 roky sem ji neměl na sobě - ona má totiž (částečně) jakousi membránu (hybrid) a to mi vadí, když se v ní potím.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Větrovky

Příspěvekod Lipon » pon pro 6, 2021 13:38

Aenergy SO nebo ještě s nějakým přívlastkem?
Se ptám, panč ji mám taky (konkrétně Aenergy PRO SO Hooded Man) a je tenká, žádnou membránu tam nepozoruju, je tam jedna vrstva materiálu všude
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Větrovky

Příspěvekod pavproch » pon pro 6, 2021 13:46

Ono to už je asi 6 let, co sem ji koupil, fakturu už nedohledám, ale myslím, že to bylo jen Aenergy SO bez dalších přívlastků (snad možná se slovíčkem hybrid).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Větrovky

Příspěvekod pavproch » pon pro 6, 2021 14:16

Ty jo, já to našel.... kupoval sem ji 2017 a tehdy sem si udělal (a uložil) printscreen:

aenergy.jpg
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Větrovky

Příspěvekod Lipon » pon pro 6, 2021 15:26

Jo, tak to je jiná než Aenergy Pro SO, kupováno asi tak 2-3 roky zpátky, ta dejchá dobře
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Větrovky

Příspěvekod pavproch » stř pro 8, 2021 14:04

Tak mám Borealis fprackách - ta jejich tabulka velikostí pěkně kecá, podle centimetrů a "slim fit" sem měl být přesně mezi M a L (proto sem objednával obě) a i M je mi krapet "velké" všemi směry..... první dojem/pocit/ošahání/vyzkoušení je ale "fajnový, opravdu těnký nememebránový SS = větrovka". Asi si nechávám to Mko, musím sito ještě rozmyslet.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Větrovky

Příspěvekod Zdéňa » stř pro 8, 2021 14:56

Borealis je jeden z mých nejoblíbenějších kusů oblečení. Slouží jako moje vrchní vrstva od nuly výše skoro pořád. Měl jsem L, nakonec koupil M a je lepší (176cm, 79kg)
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1487
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Větrovky

Příspěvekod apuka » stř pro 8, 2021 15:03

@PP: Kdybys tak nespechal s okamzitou objednavkou, asi by TI vice lidi primo reklo, ze nehled na tabulky ale kup si mensi cislo ...
Furt plati, ze pokud bys sel do OV, ve Sportu Hlubina maji k vyzkouseni i S-ko (farba je asi na zkouseni velikosti snad jedno).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » stř pro 8, 2021 16:16

pavproch píše:"fajnový, opravdu těnký nememebránový SS = větrovka"

Jj, vsak jsem psal, ze je to tezka vetrovka. Vazi dvakrat tolik, co normalni, takze UH vetrovka ;-)

Zdéňa píše:Měl jsem L, nakonec koupil M a je lepší (176cm, 79kg)

Zrovna u tebe bych cekal minimalne L... To mate vsichni uchylku na upnute veci? ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Větrovky

Příspěvekod apuka » stř pro 8, 2021 16:37

mike píše:To mate vsichni uchylku na upnute veci?
Vubec... Ja to mam stale jeste spise volne, hlavne v ramenou a hrudi, jen pas je ponekud u tela, tam by tak 2 cm klidne mohly byt.

Proste nemame figuru kulturisty, na ktere je vetsina Rab bund, co znam delana :evil:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » stř pro 8, 2021 16:45

Nemyslim tebe, ale se Zdenou jsem se potkal a i vzhledem k rozmerum. Mam 180 cm, XL je mi akorat, L by se jeste dalo, kdyby mne netahlo pres hrudnik a ramena, ale M uz by bylo proste kratke, minimalne rukavy.

Rab na kulturisty? Si delas prdel, ne? :D Rab je naopak docela uzky pres hrudnik a ramena, vsechno, co od nich mam. To XL je na hrane a to fakt postavu kulturisty nemam. Spolubydlici na koleji kulturistiku delal a proti nemu jsem byl vychrtlik a jeste stale jsem, ac jsem za tech 30 let zesilil a on zhubnul ;-) Beze srandy, Rab je moc rovny, jine znacky jsou vic na chlapskou postavu. Treba DA Tornado je rozhodne nahore sirsi, HP tricko taky, MHW bundy, atd, atd. Vlastne jsem nic min "kulturistickeho" nez Rab snad nikdy nemel.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Větrovky

Příspěvekod pavproch » stř pro 8, 2021 18:32

Semito po cestě z prce asi rozleželo v palici - zřejmě vrátím obě a možná budu chctít jednu vyměnit za S (musím ešče zítra vyzkoušet to M - jaxou na tom rukávy, S má mít o 3 cm kratší).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Větrovky

Příspěvekod Mawenzi » stř pro 8, 2021 19:59

no ja mela rab ventus nebo jak byl ten damskej model taky M, rukavy na hrane, telo spis kratky, ale mohla bych mit klidne + 10-15kg. Lko by na rukavy bylo urcite lepsi. Sem pod tu rabku dala i perovku kdyz na vec prislo... u rabu je to model od modelu ale jo, prekvapuje me ze minimalne ty starsi modely byli sirsi a kratsi. nevim proc mam zafixovany, ze rab dela uzky strihy, to je asi vyberem modelu a strihu, ale je to proste kratky a uzky nebo kratky a siroky :D (pro holky)

ale zase mi vyhovujou ty pansky rab strihy, ze do nich kupodivu nacpu v pohode zadek i do Ska, to se mi malokdy podari
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Větrovky

Příspěvekod zonn » stř pro 8, 2021 20:34

pavproch píše:Semito po cestě z prce asi rozleželo v palici - zřejmě vrátím obě a možná budu chctít jednu vyměnit za S (musím ešče zítra vyzkoušet to M - jaxou na tom rukávy, S má mít o 3 cm kratší).
Myslel jsem, ze na tebe bude M, kdyz jsi objednaval M/L. Asi jsi uz rozhodnutej, ze objednas S, ale jeste poradne vyzkousej :-) Rekl bych, ze na tebe je M akorat ;-)
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 955
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Větrovky

Příspěvekod Zdéňa » čtv pro 9, 2021 8:31

mike píše:Zrovna u tebe bych cekal minimalne L... To mate vsichni uchylku na upnute veci? ;-)

Já měl delší dobu Lko, ale pak jsem vyzkoušel Mko a sedí mnohem líp. Vejdu se pod to i s celkem objemnou powerstrech mikinou. To ale nedělám často.
Na chůzi to ještě až tak nevadí, mít Lko, ale na kole, běh je lepší mít něco více na tělo. V tom Lku si pak připadám, jak když mám na sobě pytel :mrgreen:
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1487
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Větrovky

Příspěvekod pavproch » čtv pro 9, 2021 8:53

zonn píše:
pavproch píše:Semito po cestě z prce asi rozleželo v palici - zřejmě vrátím obě a možná budu chctít jednu vyměnit za S (musím ešče zítra vyzkoušet to M - jaxou na tom rukávy, S má mít o 3 cm kratší).
Myslel jsem, ze na tebe bude M, kdyz jsi objednaval M/L. Asi jsi uz rozhodnutej, ze objednas S, ale jeste poradne vyzkousej :-) Rekl bych, ze na tebe je M akorat ;-)

Taxem neska po příchodu do prce znova zkoušel a změna změny názoru - spíš si to M nechám (čti: sem nerozhodný, bezradný :twisted: ). Ešče budu zkoušet a přemýšlet, mám na to ešče 13 dní.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Větrovky

Příspěvekod Krysha » čtv pro 9, 2021 11:18

kup si to "S" a když ti bude malé, vyměním ti to za moje "M" :mrgreen:
Uživatelský avatar
Krysha
účastník
účastník
 
Příspěvky: 230
Registrován: úte led 8, 2008 12:48
Bydliště: Beskydy

Re: Větrovky

Příspěvekod pavproch » čtv pro 9, 2021 12:36

Rozhodnuto: hozením si koňurou, padl orel = nechávám si M. L zabaleno, zajdu to poslat z5.

+ no way back: du ustřihnout visačky aj. z toho M-ka.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Větrovky

Příspěvekod Mawenzi » ned úno 20, 2022 15:55

rab momentum
premyslela sem, zda vetrovku ano ci ne. pak sem se rozhodla, ze tilak trango zustane doma a pribalim jen nouzovou a lehouckou rab momentum.

vcera teplota cca 1°C (-1 - 3 dle teplomeru) a vetsinu cesty do kopce. na sobe tilko/mammut sertig s douhym/by calvana hd - vedro jak svina do kopce to proste neslo... vymenila sem by calvana za rab momentum a docela spokojene sem v ni sla mezi 11 - 17h a calvana jen na zastavky.

momentum ma strecovy zada a vnitrky rukavu - v tehle teplote s tema poryvama.vetru co buly sem regulerne citila.na vnitrni strane ruk (hole) zimu a kdyz se poradne oprel vitr zezadu z boku, ze proslo neco bokem, kde uz tu strecovinu nekryje batoh. misty sem si rikala, ze by se cely z jednoho matrose hodilo.

az kdyz sme schazwli z dlouhych strani a fucel proti nam masakralji vitr co sem proti nemu sotva sla, tak.mi kradl vsechno teplo a musela sem.nandat calvnu, ktera ten vitr i tepelnou pohodu krasne udrzela, akorat se byl dost problem ji oblict:D

jedina fakt vada rab momentum je dle.me.v tom navlikani pres hlavu, kdy mam ztuhly ramena vecer a je pro me.problem ji svliknout
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení