Větrovky

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » úte kvě 2, 2017 17:33

Jenze v nedeli bylo moc teplo i na Tornado. V zavetri, kdyz svitilo slunce. Ono totiz bylo na tricko, ale kazdou chvili fouknul studeny vitr, takze to neslo (zkousel jsem). Proto jsem si nakonec vzal Rabku jako rozumny kompromis. Tornado az vecer, kdyz se ochladilo a v Rabce mi byla zima.

Teda, kdybych s sebou nemel Rabku, tak v Tornadu vydrzim cely den, ale Rabka byla lepsi. Mj. i proto, ze nema kapuci ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Větrovky

Příspěvekod Mawenzi » stř kvě 3, 2017 10:25

tak porad by se clovek asi nevaril jak v ss... ono na moje vylety malokdy takhke desne fuci, o vikendu to dost stalo za to zrejme vsude...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Větrovky

Příspěvekod apuka » stř kvě 3, 2017 11:43

Mawe, zase neni SS jako SS. Taky existuji hodne tenke, ve kterych se tak potit nebudes, mozna s lepsi paropropustnosti nez mnohe vetrovky - viz poznamku yopa ve vlaknu o nepromokavych bundach.

Edit: a jak koukam i boozeho ve vlaknu o SS s kapuci :-).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Větrovky

Příspěvekod budo » stř kvě 3, 2017 12:09

Tohle http://www.nalehko.com/Rab_Lunar_Pull-On
Nebo to dělají i ve verzi s kapucou.
Furt jsem si to ještě nekoupil, přestože booze chtěl, abych to otestoval :-)
Ale toužím po tom. O víkendu jsem si to i osahal. Bylo to boží, byla v tom oblečená ženská. A říkala "šahej kde chceš" :D
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Větrovky

Příspěvekod darenus » stř kvě 3, 2017 12:35

Zdar lidi, vybírám nějakou větrovku a po pročtení fora mi vychází skvěle Tornado od DA, nicméně jsem tak po koukání v eshopech narazil i na Oxygen Evo Windbreaker od LS, máte někdo s touhle větrovkou zkušenost? Váhově je na cca polovině co Tornado. Případně jestli doporučíte nějakou jinou lehkou větrovku v podobné cenové relaci.....
darenus
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: stř kvě 3, 2017 12:28

Re: Větrovky

Příspěvekod budo » stř kvě 3, 2017 13:40

Zrovna v předchozím příspěvku zmiňuju s kapucou Rab Boreas Pull-on, 259g - levnější, vyšší hmotnost, ale o hodně vyšší prodyšnost a dá se to nosit na tělo.
Bez kapuce pak větrovka Větrovka OMM - Sonic Smock, 52g
Záměrně nedávám odkazy, aby mě tady nenařknuli z propagace, LOL.

Mně leta skvěle slouží Humi Dynamic 255g - jen jsem odstranil olivky a stahovací gumu v pase - olivky tlačily pod bederákem. Je levná, těžší, ale má 6 kapes.

Pak mám levnou "Canis Augusta" - lehká, méně větruodolná, než Dynamic z Pertex Classic. Kapuca nah.... bez štelování - takže buď kšiltovku nebo došít samodomo suchej zip nebo dát lehkej plastovej druk. Jinak ale použitelná. Je to nějaká čína, jednou jsem na ni narazil někde na Aliexpressu.

Z dnešního pohledu bych volil to od Rabu, připadá mi skvělý to, že to je prodyšný a snesitelný přímo na tělo.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Větrovky

Příspěvekod aksam » stř kvě 3, 2017 15:17

Ventus nebo Boreas od Rabu jsou bezva, proti prodyšnosti nemám námitek, když se člověk hodně zapotí, rychle i uschne. Jediným limitem je oproti pertexovým větrovkám menší větruodolnost, prostě někde na hřebenu, když pořádně fučí je lepší pertexka.
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Větrovky

Příspěvekod booze » stř kvě 3, 2017 15:37

budo píše:Tohle http://www.nalehko.com/Rab_Lunar_Pull-On
Nebo to dělají i ve verzi s kapucou.
Furt jsem si to ještě nekoupil, přestože booze chtěl, abych to otestoval :-)

Vidis jsem zapomel. #-o maji i model s celozipem a kapuci? Diky
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Větrovky

Příspěvekod Mawenzi » stř kvě 3, 2017 15:38

apuka jo to sem cetla od bozeho a trochu me to znejistelo

budo
t rabka je pekna. a vubec vikend byl fajn? musim se mrknout do vlakna... jinak nemaj celozip, coz me stve na omm sonic, bez kapuce a bez zipu obcas bych proste potrebovala rozepnout vic...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Větrovky

Příspěvekod booze » stř kvě 3, 2017 15:43

Mawenzi píše:a vubec vikend byl fajn?

tvl uz je vlastne kveten #-o jak teda bylo? Stihlo se vse planovane? Nejake drby? :twisted:

Pokud budo najde tu Rabku s celozipem tak ji beru na otestovani. To Tornado me nenadchlo.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Větrovky

Příspěvekod Mawenzi » stř kvě 3, 2017 19:26

rab lunar s kapuci a celozipem ale ty barvy ](*,) asi budu muset koupit panskou variantu rabu :)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Větrovky

Příspěvekod grco » stř kvě 3, 2017 19:34

Barvy hezke vsetky,ci ty patris tiez k tym co chodia len v ciernom alebo vojensky zelenom? :mrgreen:
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » stř kvě 3, 2017 19:38

@Mawenzi: co se ti nelibi? Ta modra (twilight) vypada docela pekne. Byt tebou, tak jeste chvili zkoumam. Tady pisou:
It will provide a degree of insulation, protection from the sun and wind. Its not wind proof, just wind resistant, RAB we're aiming to provide a highly breathable jacket first and foremost

Pricemz Rab Windveil, co mam, uvadi Rab jako windproof a pro mne neni windproof dostatecne. Tady zrejme obetovali vetruodolnost za vyssi prodysnost. Tj. nemusi to fungovat jako vetrovka, ale spis jako mikina.

Plus jeste material, je to PES. Kdyz si nekde nekdo stezuje, ze se mu neco prodrelo, tak to byl PES, vydrz ma PAD.

@grco: tri barvy v pohode, ty bych asi snesl i na sobe, dalsi dve asi ne, ale na zenske porad jo :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Větrovky

Příspěvekod grco » stř kvě 3, 2017 19:47

Jo,ja som pisal ze vsetky hezke pro babu
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » stř kvě 3, 2017 19:49

Jj a rozhodne vic, nez ty panske, ty jsou naopak na Rab docela osklive.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Větrovky

Příspěvekod grco » stř kvě 3, 2017 20:00

Suhlas
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Větrovky

Příspěvekod Mawenzi » čtv kvě 4, 2017 6:36

mam rada sedou, fialova mi neva i ta modra ujde ale seda je seda anebo hneda a i zelena, cerna je fajn...

me prijde, ze tu vetruodolnost tam celkem chvali, myslis ze to muze byt horsi nez ss od tilaku? ta mi prijde super ale na leto uz moc neni
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Větrovky

Příspěvekod budo » čtv kvě 4, 2017 11:46

Mawe jojo, víkend byl prima :-)
Bylo i hodně lidí. Byla nás plná chata, ten první večer při pokecu.
Asi pak budou někde k vidění fotky.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » čtv kvě 4, 2017 16:06

Mawenzi píše:me prijde, ze tu vetruodolnost tam celkem chvali, myslis ze to muze byt horsi nez ss od tilaku? ta mi prijde super ale na leto uz moc neni

Nevim, SS od Tilaku nemam. Mel jsem ale dve vetrovky od Rabu, o kterych vyrobce tvrdil, ze jsou windproof, pricemz jedna profukovala fest a druha sice ne tolik, ale porad bych ji windproof nenazval. O tomhle tvrdi, ze neni windproof, ale jen wind resistant, takze bych cekal vetroodolnost mensi a to by pro mne nestacilo.

Si to porid a porovnej sama, ale tak, abys to mohla vratit a nemusela zas za tyden prodavat ;-) Nemuzes si to treba od nekoho na chvili pujcit?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Větrovky

Příspěvekod Mawenzi » čtv kvě 4, 2017 17:58

nemam od koho pujcit, vsechny kamosky maj veci po me, co me nevyhovujou a pro ne je to jak mercedes mezi trabantama... :D

no asi budu vyckavat co booze a zeptam ee na porovnani proti omm sonick smog
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Větrovky

Příspěvekod kukacz » ned čer 25, 2017 19:39

Ahojte, mám už nějakou dobu větrovku Gore X-RUNNING Light z lehkého Windstopper Active materiálu, pořízenou a provozovanou původně na běhání a rychlé výšlapy nalehko.

V poslední době ale převážně potřebuju tahat na zádech krosnu s dítětem nebo naložený batoh. Máte prosím někdo zkušenost nebo názor jestli taková bunda/materiál snese i občasnou zátěž takového typu? Bunda funguje skvěle a nerad bych ji nechal zahálet, ale taky ji nechci zničit při první tůře s krosnou.

Děkuju.
kukacz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: pon čer 19, 2017 14:50

Re: Větrovky

Příspěvekod budo » ned čer 25, 2017 21:22

Větrovku z Pertex Classic mi pod bederákem sešmoulal bágl během týdenního pochodu. Jen pro ilustraci.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » pon čer 26, 2017 1:08

Nejaky drsny bederak ;-) Vetrovku z klasickeho Pertexu jsem nosil 17 let, batohu se na ni vystridalo aspon 5, tur byly stovky a ani pod bederakem ani pod ramennimi popruhy se Pertextu nic nestalo. Akorat na zadech byl na konci material viditelne tenci a prodysnejsi, ale zadne zmolky. Naopak, na novejsi vetrovce z Pertexu Microlight mam naznak zmolku pod ramennimi popruhy. Tur s batohem absolvovala radove desitky (spis nizsi).

@kukacz: tezko rict. Je to trivrstvy laminat a ty neco vydrzi. Na druhou stranu je velmi lehka, takze svrchni vrstva bude hodne tenka. Tohle ti bez vyskouseni nikdo nerekme, zkus hledat recenze a zkusenosti, jestli o tom nekdo z majitelu neco nepsal. Myslim Googlem a vsude, ne jen na OF.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Větrovky

Příspěvekod kukacz » úte čer 27, 2017 23:24

@mike @budo Díky za rady! No asi to s opatrností s tím windstopperem zkusím. Zřejmě by se mi nevyplatilo pořídit extra větrovku, byť levnější, pro výlety se zátěží.

Leda snad zkombinovat dvě vrstvy do jednoho kusu s větruodolnou úpravou, jako je Rab Ventus nebo podobné., co myslíte? Až na pár trik žádné funkční věci nemám, tak bych si možná rozšířil možnost kombinací něčím, co bych uživil i jako mezivrstvu v chladnějším počasí.
kukacz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: pon čer 19, 2017 14:50

Re: Větrovky

Příspěvekod amigo » stř čer 28, 2017 8:03

kukacz píše:Leda snad zkombinovat dvě vrstvy do jednoho kusu s větruodolnou úpravou, jako je Rab Ventus nebo podobné., co myslíte? Až na pár trik žádné funkční věci nemám, tak bych si možná rozšířil možnost kombinací něčím, co bych uživil i jako mezivrstvu v chladnějším počasí.

za mě je tedy lepší zkombinovat ty vrstvy co máš právě s větrovkou. ta je pro mě univerzální. mám ji na běhání a vždycky ji sebou přibalím na túru. téměř nic neváží, zabere minimum místa. a jediné poškození bylo mojí blbostí (roztržená), od bederáku rozhodně ne, klasická pertexka.
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Větrovky

Příspěvekod budo » čtv čer 29, 2017 8:03

Hahahaha ... nejdřív jsem myslel, že to píše mike a proběhlo mi hlavou "tyjo, mika bych chtěl vidět běhat" :D
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Větrovky

Příspěvekod amigo » pát čer 30, 2017 7:26

@budo: neboj, nejsem mikovo běžecký alter ego :)

prostě se mi jen vícedenní túry mnohem víc osvědčila větrovka v kombinaci s trikem, flískou a samozřejmě nepro bundou v batohu.
naopak je dost aktivit, kde na windstopperovou softshellku nedám dopustit (třeba záchranářský výcvik se psem, soutěže, atesty atd.), ale to je z logiky věcí jiný typ aktivit, kde mám většinou nějaké to zázemí a totálně promočenou bundu není problém hodit do auta a vzít jinou.
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Větrovky

Příspěvekod Mawenzi » pát čer 30, 2017 9:27

ten damskej rab lunar mam mnohem radsi nez pertexku omm sonick... na telo prijemnejsi, takze uz nenosim 150g dlouhej rukav merino anebo kdyz fouka tak prehodim/pridam sonicka, uz nosim skoro jen lunarku i misto 150g merina... taky celozip je pro me uzitecnej, coz skoda ze ten sonick nema, sice teda ke skoro o 200g tezsi ale je to pro me konecne univerzalni vrstva, ktera je casto na tele a ne hlavne v batohu...

ohledne vetruodolnosti bohuzel furt nemam srovnani ale se sonickem sem ja byla spokojena...

mozna ze rabka je "tlustci" ze je v ni teplejc ale zas je prijemnejsi na holy zpoceny telo. doufam, ze se ji na vandru v zahranici bude libit stejne jako v cechach ale sonickovi mozna budu hledat domov
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Větrovky

Příspěvekod booze » pát čer 30, 2017 9:54

jsem to rikal, ale vlastni zkusenost je nenahraditelna. :lol:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Větrovky

Příspěvekod Mawenzi » pát čer 30, 2017 10:00

tak hlavne sonicka mam tak 3,5 roku mozna skoro 4, a tenkrat si nevybavuju ze by byla vubec takovahle alternativa...

sonicka sem pouzila max 20x... rabku uz tak 10 a to ji mam dva mesice...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení