Větrovky

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Větrovky

Příspěvekod Quido » stř bře 30, 2016 8:28

booze píše:Holka skoro z velkomesta a nezna fake rajbany Ray-Ban :mrgreen:

:mrgreen:
ty woe, jesteze sem chodim - taky jsem nevedel, co to je... :rolleyes: :oops:

takove (neznackove pochopitelne) se nosily, kdyz mi bylo tak 14-15, v drogerii byly za neprestavitelnych 90 Kcs, takze jsem je musel oplakat... :smt022
a este se nosil hreben v zadni kapse kati, to asi teprve prijde... :D

:sorac: za OT
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Větrovky

Příspěvekod apuka » stř bře 30, 2016 10:55

@mawe: Fakt zapomen na vetrovku jako mestskou bundu. Je to tak na jedno pouziti. Pokud je i na teto podobne vysoce nadprumerne (a to je jeste hodne slabe slovo) krciva latka jako Pertex Classic, tak po chvilce (opravdu chvilce) bude vypadat pokrcena jako bys ji vytahla krave z pysku. Nejak si nemyslim, ze by se Ti v takovem obleceni chodit libilo.
Ja ji nosim do prace v batohu furt a oblekam si jen kdyz zacne byt chladneji, resp. foukat a dokonce i pri slabsim desti (diky skvele DWR - nerad nosim destnik). Na to je skvela, tehdy mi ani nevadi, ze je tak pokrcena, ale ze bych v tom chodil bezne :roll: , to ani ja ne.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Větrovky

Příspěvekod Mawenzi » stř bře 30, 2016 11:16

to ale nakonec muze byt problem vetsiny tech tenkych bund, ze budou vypadat jak krave z pr****... ja furt cekam na tu klimatexi za 500 az bude na prodejne k vyzkouseni a obhlidnuti, ale uz to je asi 11 dni a furt nic, asi meli v ty akci zas tunu objednavek a nestihaj, ale predpokladam, ze bude moc tlusta na to co ji chci...

co mam pertexku tak je taky zezmuchlana, ale blby je, ze takovou bundu jakou chci v provedeni "do mesta" je obecne problem, takze by mi jen stacilo kdyz nebude potrhana a zablacena:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Větrovky

Příspěvekod oodoow » stř bře 30, 2016 11:21

No, já mám větrovku od Humi už asi tak 10 let, pořád slouží dobře a nosím ji po městě do práce i na turistiku. Prostě praktická bunda skoro na všechno. Vůbec mi nepřijde, že by se nějak extra krčila a vypadala nevhodně a stejně tak hned nesmrdí, když se v ní jednou zpotím. Myslím, že to je asi ten pertex classic. Cena kolem tisíce a nemám důvod kupovat něco jiného za dvojnásobek.
Je ale možné, že mám trochu posunuté vnímání a sem tam pokrčená látka mi fakt neva. :)
Naopak chodit po městě v kožené bundě mi přijde dost nepraktické, proč na sobě tahat něco tak těžkého?
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3096
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc
User is Online!

Re: Větrovky

Příspěvekod booze » stř bře 30, 2016 11:30

Ta od Humi zacala nechutne smrdet v podpazi, ale vyresily to citronove kapky. Trosku me na ni vadi, ze je pres hlavu.
Taky davam prednost sportovnim vecem a kozene bundy nemusim. :roll:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Větrovky

Příspěvekod oodoow » stř bře 30, 2016 11:39

Já mám se zipem. Asi je to tahle, jen má ještě kapsu vzadu na zádech , což se hodí asi jen na kolo.
Btw. mám i ty gatě a taky v nich chodím skoro všude.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3096
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc
User is Online!

Re: Větrovky

Příspěvekod Mawenzi » stř bře 30, 2016 11:54

me by se od humi i libila, ale ty barvy ](*,)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Větrovky

Příspěvekod Quido » stř bře 30, 2016 13:06

tak se mi to teď asociovalo: nedávno k nám přišla na návštěvu naše omladina (naši potomci - už jsou to dospěláci, ale přecejen jiná generace) a já se zrovna před chvílí vrátil z kratší procházky po okolních kotároch, neměl jsem na sobě to nejnovější, ale zase nic hrozného, prostě nějaké ty běžné outdoorové věci, ve kterých chodím, které fungují a které ještě nemám poničené - no a mladí se vyjádřili něco v tom smyslu, že chodím jak bezďák :-# :rolleyes:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » stř bře 30, 2016 15:53

oodoow píše:Btw. mám i ty gatě a taky v nich chodím skoro všude.

Jj, mas posunute vnimani ;-) Az te potka Frantiska, tak mas sanci, ze ji z tebe klepne a neutrhne ti hlavu :twisted:

oodoow píše:Naopak chodit po městě v kožené bundě mi přijde dost nepraktické, proč na sobě tahat něco tak těžkého?

Muze zafungovat i jako neprustrelna vesta, coz se v budoucnu asi bude hodit ;-)

@Mawenzi: to co jsem psal byly prvni dojmy z jednoho vyletu. Sam jsem zvedav, jak se bude chovat na jare, kdyz pod ni bude jen tenke tricko. Predpokladam, ze to bude dobre a fps si ji taky pochvaluje, ale teprv uvidim. Tak si ji holt nekde zkus a uvidis sama.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Větrovky

Příspěvekod booze » stř bře 30, 2016 19:59

@oodoow nemas nejake foto? jak moc jsou pytlovite na nohach?
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Větrovky

Příspěvekod oodoow » stř bře 30, 2016 20:16

@booze: asi nemám, ale jedno jsem ti vygooglil
Mám M a nepřijde mi nějak extra široký, celem dobře se mi v nich běhá.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3096
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc
User is Online!

Re: Větrovky

Příspěvekod booze » stř bře 30, 2016 21:03

Diky *
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Větrovky

Příspěvekod Quido » čtv bře 31, 2016 7:58

První letmá zkušenost s bundou Salomon Start Jacket, pořízenou ve slevě jako poslední kus té velikosti za 1 190 Kč:
- velikost XL (mám běžně), střih Regural fit, což je trochu volnější střih (zde bych, přestože mám rád volné věci, střih asi malinko zůžil)
- uváděná hmotnost 220 g
- reálná hmotnost vel. XL/Regular je 255g
- dvě zipové kapsy po stranách, uvnitř síťovina (u levé kapsy pridana sekce pro mp3 nebo tydlifon a otvor k provlečení sluchátek)
- nemá kapuci, hlavní zip má podle mne zbytečně robustního jezdce, ale zapíná perfektně, z vnitřní strany zipu krycí léga, která se nezadrhuje
- zakončení rukávů a spodního okraje na pruženky, nikde žádné stahování na olivky atp.
Považoval bych tento druh bundy za hybridní. Skládá se ze dvou hlavních materiálů. Obchodní název je na visačce uveden AdvancedSkin Shield, přičemž kromě toho Salomon rozlišuje ještě AdvancedSkin Dry, Warm a ActiveDry... Hlavní materiál - vpředu a vzadu - je zvenku jakoby velmi jemný rip-stop, zevnitř příjemný, jakoby až mikroskopicky jemný a krátký česaný vlas, boční panely jsou z pružného spíše SS materiálu.

První aktivní zkušenost - cca 2 hodinová procházka se psem, bez batohu, občas běh, občas chůze, v terénu, v lese, krátká stoupání i klesání; včerejší počasí bylo mírně větrné se slabšími nárazy větru, občas i bezvětří s teplotou na začátku +12°C, při návratu 9°C, v závěru lehký deštík... prodyšnost zdá se dobrá, odolnost proti větru taky, ale k celkovému závěru to by chtělo pořádný fičák někde na hřebenu, DWR lehký déšť s přehledem odrazilo.
Za ty peníze si ji bez váhání nechám, vzhledem k nízké váze ji mohu mít vždy v batohu jako zálohu na letní akcičky, za plnou katalogovou cenu (2 490 Kč) bych se rozmýšlel, zda si nepřiplatit a nejít do již dříve zmiňované SS Alpine Start, jenže s integrovanou kapucí, a ta mne štve (stejně ji vyzkouším, hned jak bude možnost)...

kdo tu hledal něco podobného, bez kapuce, vřele doporučuji - příjemná, funkční a lehká SS/větrovka... :wink:
Naposledy upravil Quido dne čtv říj 5, 2017 9:30, celkově upraveno 3
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Větrovky

Příspěvekod Krysha » čtv bře 31, 2016 9:55

@Mawenzi: zkus mrknout na http://www.decathlon.cz/damska-vetruodo ... 11581.html
Obrázek
naživo jsem ji neviděl, ale mám http://www.decathlon.cz/panska-vetruodo ... 84388.html a nebýt těch reflexních prvků, tak jsem maximálně spokojený (chtěl jsem levnou maximálně prodyšnou větrovku jako náhradu Rab Alpine z EQ, která dostává od batohu hodně zabrat) - a tahle vypadá civilněji
Uživatelský avatar
Krysha
účastník
účastník
 
Příspěvky: 230
Registrován: úte led 8, 2008 12:48
Bydliště: Beskydy

Re: Větrovky

Příspěvekod Quido » čtv bře 31, 2016 10:04

kolik to váží?
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » čtv bře 31, 2016 16:08

:shock: z ceho to je? Na fotce to pripomina teplakovou bundu z trznice...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Větrovky

Příspěvekod Mawenzi » čtv bře 31, 2016 17:54

diky za tip :) to by nemel byt problem omrknout nazivo, pokud by byla dost prodysna, tak me se designove z fotky libi:)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Větrovky

Příspěvekod Krysha » pát dub 1, 2016 12:13

@Quido : dámská netuším, pánskou můžu zvážit doma, jestli chceš (kolem 200g)
@mike : podle názvu bych čekal dámskou alternativu toho pánského modelu, ale je fakt, že na obrázku vypadá úplně jinak, tak nevím...
jinak materiál pánské je podobný pertexu classic, méně šustivá, vypadá odolněji, prodyšnost jako cca 2-3 vrstvy pertexu EQ, moc se nekrčí...
Uživatelský avatar
Krysha
účastník
účastník
 
Příspěvky: 230
Registrován: úte led 8, 2008 12:48
Bydliště: Beskydy

Re: Větrovky

Příspěvekod Mawenzi » ned dub 3, 2016 19:17

tak sem koupila tu decathlonovou. Za 500 myslim budu spokojena:)
- na webu pisou dve kapsy na zip, to neni pravda, je tam jen ta jedna pidi naprsni
- dychat se pres to celkem dalo, (mohlo by i lip, ale...) zkusila sem pro formu jeste par jinych vetruodolnych bund co tam meli v podobny cene a asi teda nej z nich byla
- nevim zas jak to cislujou, 38 tak jako akorat jen se nesmi moc hybat rukama:D 40 trochu vetsi, rukama se da hybat celkem v pohode jen treba pri ohnuti "k zavazani tkanicek" bylo pnuti v ramenou jen maly.

nicmene na noseni v baglu a rano/vecer na bus bude asi dobra, budu ji muset nekdy pro formu vyzkouset na vylete.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » pon dub 4, 2016 19:43

Vcera dalsi pokus s DA Tornado, tentokrat na tricku s kratkym. Nemuzu bohuzel rict moc o komfortu, jelikoz jsem se kvuli rymicce neskutecne potil, a tak mi bylo stridave horko nebo zima. A to i kdyz jsem vetrovku sundal, asi pul cesty. K veceru to ale nastesti prestalo a kdyz jsem sel posledni dve hodiny relaxacnim tempem, tak mi bylo fajn a vetrovka byla asi jako ma stara z Pertexu Classic.

Extremni poceni mi ale umoznilo trochu otestovat vlastnosti materialu. Dobre, nijak zvlast nenavlha a velmi rychle usycha. Prodysnost je lepsi, nez u klasickeho Pertexu a prisla mi skoro srovnatelna s Microlightem. Kdyz jsem se do kopce poradne zpotil, tak jsem pak uschnul docela rychle. Tohle je fajn.

Z designovych nedostatku mi vadily dve veci, vic, nez posledne:
- dvoucestny zip. Neda se zapnout ani rozepnout poslepu za chuze a i kdyz clovek stoji a kouka na to, tak je to problem. Je maly, blbe zapada a naopak se blbe rozdelava. Nejhorsi, ktery jsem kdy mel. Tohle se fakt nepovedlo, muzeme se bavit o tom, jestli je k necemu dvoucestny zip na membranovce, ale na vetrovce je to kravovina.
- zakonceni rukavu. Je tam 2 cm siroka plocha guma mezi dvema vrstvami latky. Na prvni pohled to vypada lip, ale neni. Kdyz je tepleji, tak mam tendenci si vyhrnovat rukavy az po lokty, tady to nejde, guma je moc silna a uzka. Maximalne do pulky predlokti a tahne to. Horsi ale je, ze guma zadrzuje pot. Cely ten konec nasakne potem a neuschne. Zbytek vetrovky je suchy skoro hned, tohle je porad mokre, castecne bylo jeste po navratu do Prahy... Bezne zakonceni rukavu vetrovkek kulatou gumickou je mnohem lepsi.

Kdyby to nahodou cetl nekdo z DA: KISS, KISS, KISS. Pouzivat jednoducha osvedcena reseni a necpat do vetrovky blbosti, ktere tam nepatri a navic prekazeji.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Větrovky

Příspěvekod fps » úte dub 5, 2016 13:21

- to bude asi rukama že máš problém z malým dvoucestným zipem, já žádný problém co popisuješ nemam
- zakončení rukávu slabou gumou nebo pružnou lycrou by bylo lepší, mně ale plochá guma nevadí, já si rukávy nevyhrnuji, zakončení rukávu sice o něco déle osychá, ale že by to bylo tak hrozné jak popisuješ jsem ještě nezažil
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » úte dub 5, 2016 15:37

Klidne pripustim, ze jsem nesikovny, ale jsem zvykly se zipem manipulovat poslepu za chuze a u vsech ostatnich bund mi to jde, jen u tehle ne (myslim rozdelat a sestavit, aby se zespoda nerozjel). Podstatnejsi mi ale prijde, ze je na vetrovce uplne zbytecny. Pouzil jsi nekdy u tehle vetrovky rozepinani zespoda?

Co se rukavu tyce, ono to bylo castecne tim, ze jsem mel za sebou lehkou virozu a silene jsem se potil. Fakt strasne. Pres den jsem vypil normalni 3 litry vody, ale po navratu dalsi 3 a furt jsem mel zizen, to neni normalni stav (uz to preslo). No a vetrovka to docela stihala, coz je velke plus, az na ty konce rukavu. Premyslim, co s tim. Mam chut tu gumu vyparat...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Větrovky

Příspěvekod apuka » úte dub 5, 2016 17:17

Jednu stranu zipu so zasi. Usetri to spoustu zlosti...

Edit: Ehm... "jednu stranu" :(( ... myslel jsem spodniho jezdce
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Větrovky

Příspěvekod dudy » sob dub 9, 2016 11:59

Teď sem koukal dektlónu na totok a přijde mi to jako zajímavá ekonomická varianta k těm různým pertexkám za dvoj až trojnásob a je to fakt lehoučký.
Materiál vypadá dobře, ale co se týče prodyšnosti nevím, neb je mi proti srsti smrkat v krámu do bund, zpracování taktéž gut...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Větrovky

Příspěvekod Mawenzi » sob dub 9, 2016 17:49

jo, ja se tam divala na damskou verzi a teda muzu rict, ze pri snaze opakovat dychaci test nekolika nadechy a vydechy po sobe, uz by se taky mozku nemuselo dostavat kysliku... ta ekiden za 519 na tom byla fakt VYRAZNE lip a tady si uz nejsu jista, zda by ten financni rozdil vubec stal za to zvazovat model helium...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Větrovky

Příspěvekod dudy » sob dub 9, 2016 18:21

Ale to se přesmyčkou dostáváme k mým výhradám vůči funicímu testu.
Domnívám se, že pokud materiál profouknu já, tak ho, asi, profoukne i vítr.
Mě zajímá prodyšnost, tudíž prostupnost vodních par a tu, se domnívám, funěním nezměřím.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Větrovky

Příspěvekod scinkk » sob dub 9, 2016 18:32

Tak domnivat se muzes, ale prodychnout jde treba pertex quantum a pri velke snaze i neoshell, netusim pak jakou tedy pozadujes ochranu proti vetru :) ten dychaci test muze byt zcasti neurcujici, ale lepsi, nez si koupit nejaky neznamy neprodysny material. A ze to je u techle UL vetrovek zasadni problem. Samozrejme musis mit predstavu v ramci osobni zkusenosti, jak moc snadno ten material je jeste prodychnutelny, pac to CFM muze byt opravdu za hranici ochrany pred vetrem. Ale pokud je to prodavano jako vetrovka, tak bych se toho moc nebal, oproti te opacne strane prodychnutelnosti, ze je to jak igelit.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Větrovky

Příspěvekod dudy » sob dub 9, 2016 19:05

Já se to nedomnívám, já to vím.
Ten Váš funicí test jsem dovedl k dokonalosti.
Nasadím materiál na šroubení plynové masky, nasadím si ji, utáhnu a dýchám.
Ručím Ti za to, že s Neoshellem, ale i s Quantem se udusíš.
Přesto se v těch bundách nezapařím.
Naopak levnej šusťák udejchat jde.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Větrovky

Příspěvekod Mawenzi » sob dub 9, 2016 19:11

tak je pravda, ze v tomto ohledu to neni moc smerodatny, v kazdym pripade, pokud by bunda za necely 400 byla dobre prodysna, proc by lidi vubec kupovali pak pertexy za 3x vyssi cenu...

ja zatim v te ekiden byla ted parkrat v praci a na chozeni po meste mi prijde hodne na hrane, nekdy v tydnu bylo dokonce asi 16stupnu tak sem ji mela na tilko ale musela sem ji sundat, i kdyz funelo, myslela sem, ze se v ni uvarim... a tady prichazi asi na radu skeptik, protoze predpokladat ze levnejsi bunda bude prodysnejsi se uplne bohuzel neda... Nicmene jako nizkonakladovka, ktera se da zbalit do malinkyho balicku urcite svuj ucel taky splni. (a musim rict, ze ta damska verze vypadala fakt dobre, v ty fialovy bych si ju i koupila :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Větrovky

Příspěvekod scinkk » sob dub 9, 2016 19:26

Ručím Ti za to, že s Neoshellem, ale i s Quantem se udusíš.

to verim, na to nepotrebuji ani tu masku, nebavime se o tom, zda se pres to da dychat, aby ses neudusil, ale zda jde vubec prodychnout a jak snadno.
Přesto se v těch bundách nezapařím.

tak mas vyhrano a nemusis dychaci test a prodysnost vubec resit. Nejde jen o to jestli je to pordysny, ale i o to, jak moc.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení