Větrovky

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Větrovky

Příspěvekod apuka » čtv kvě 28, 2015 18:50

Jsem ten "malickatej rozdil" dal do Stiznosti :wink: A pokud na to chcete reagovat, tak tam, ne tady, prosim.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Větrovky

Příspěvekod budo » čtv čer 4, 2015 21:11

Tak jsem teda laboroval s Adblockem na Pohoře a díky tomu si na webu prohlídl tuhle bundu

Nezkoušel jste ni někdo naživo? Dejchací test, střih a tak .... Nevypadá špatně.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Větrovky

Příspěvekod Semo » čtv čer 4, 2015 22:05

Pred 2 dnami som v Lidli videl bezecku bundu, ktora na rukavoch a bokoch ma najlepsie prefuknutelny material som som kedy nasiel :-) Je to nejaky lacny tenucky nepriedusny matros s vyseknutymi cca 1mm kruhovymi dierkami v pravidelnej sieti 5x5mm po celej ploche daneho dielu. Ustny prefukovaci test ukazal vysledky daleko pred Pertexom Equilibrium aj Microlight.

Ako lacne riesenie, ktore ma fakt dobre vetrat a len spomalit vietor to vobec nemusi byt zle.

Update: upresneniea, preklepy.
Naposledy upravil Semo dne pát čer 5, 2015 7:30, celkově upraveno 1
Semo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 905
Registrován: čtv kvě 15, 2008 22:12
Bydliště: Praha, obcas Kosice

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » pát čer 5, 2015 0:13

Jestli se to da profouknout lip, nez EQ, tak bych do toho nesel. Protoze cim vic vetrovku z EQ nosim, tak tim mam vetsi pocit, ze je profouknutelna vic, nez je zdravo... aspon pro mne teda. Proste v ni citim vitr a je mi chladno, coz mi v klasickem Pertexu nebyvalo. Pod odvadi skvele, na telo je velmi prijemna, ale s funkci vetrovky uz je to horsi. Docela vaham, jestli si muzu dovolit ji vzit do Alp.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49411
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Větrovky

Příspěvekod axi12 » pát čer 5, 2015 7:31

No... minimálně z vědeckých důvodů bys alespoň jednou měl. Za jakých podmínek jsi ten vítr cítil? Jestli jsi to někde popisoval, tak sorry. Stačí odkaz. Dík,
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » ned čer 7, 2015 0:23

Nerad bych si z vedeckych duvodu zkazil celou akci...

Asi jsem to jeste nepsal. Chodim v ni uz nejakou dobu a pocit, ze profukuje, mam porad. Dokonce jsem ji porovnaval i se starou vetrovkou a prevlekal si je, aby byly stejne podminky. Je to zajimave, kdyz ji mam na sobe, tak mam pocit, ze proti vetru vubec nechrani, ale neni to pravda, coz se pozna hned, jak ji sundam. Kdyz si pak oblecu starou z klasickeho Pertexu, tak to neni az tak velky rozdil. Rekl bych, ze EQ uz je tesne za hranici meho komfortu. Classic je zas kousek pred ni, takze ac je mezi nima rozdil celkem maly, ve vnimani komfortu je velky. V EQ je mi proste zima a to v situacich, ktere stara vetrovka zvladala v pohode. Myslim, ze nejde jen o profoukatelnost, ale i o izolaci, situace uplne stejna. Rozdil maly, ale zmena komfortu znacna. Sel jsem treba po ranu v tricku a vetrovce, bylo 11 stupnu a bylo mi chladno, to se mi ve stare nikdy nestalo. V EQ je mi akorat az tak od 15 stupnu vys, ale na to nepotrebuju vetrovku, klidne muzu jit v tricku. Leda kdyby foukalo, ale to je mi pak zima i v EQ...

Jeste to budu zkouset, kombinace s trikem s dlouhym rukavem by asi fungovat mohla, na to uz je ale moc teplo. S trickem s kratkym, coz byla ma nejpouzivanejsi kombinace, to ale neni ono. Mrzi mne to, protoze jinak je EQ prijemny material a pot odvadi skvele.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49411
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Větrovky

Příspěvekod wawrik » ned čer 7, 2015 6:46

Tuším sme si obaja kúpili vetrovku pre toho druhého :-) To čo tebe vadí, by som ja uvítal, a naopak. Chýba mi, že necítim pohyb vzduchu, čo ma ochladzuje. Nevadí mi to pri nízkych teplotách, kde je ten vzduch naozaj studený a je mi z neho zima, ale tam už môžem nosiť Active Shell.

Akurát nie som ochotný vláčiť vetrovku, čo váži 230 gramov :-k Zatiaľ... :D
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Větrovky

Příspěvekod scinkk » ned čer 7, 2015 10:45

@mike: ano, myslim, ze s tebou budu souhlasit. Proto jsem tu stale nechtel psat o vetruodolnosti EQ, sam sem mel obcas pocit ze profukuje i pri vetru 5 m/s, na druhou stranu, jak jsem tu psal, podrzela me v zime/mrazu pri vetru okolo 15 m/s. Takze na mikine funguje vyborne a na test na tricku stale cekam. Ja tu vetrovku zas tolik na triko nenosim, kdyz je mi v tricku uz zima, coz muze byt rekneme pod 10 °C tak radsi vemu PWSku, sice je teplejsi ale zas prodysnejsi (a tedy i vice profoukne), takze to vyjde skoro nastejno a je mi prijemnejsi. Vetrovku mimo zimu beru spis kdyz je relativne teplo, ale fouka hodne studeny ci prudky vitr, coz se nestava zas tak casto.
Mozna by pro tebe byl oprvadu vhodnejsi pertex microlight nebo ta squamish :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Větrovky

Příspěvekod fps » ned čer 7, 2015 12:36

tak taková větrovka by i pro mě byla prakticky na nic, já nosím větrovku do cca +10°C, pak už mi stačí samotné funkční prádlo
scinkk píše:Mozna by pro tebe byl oprvadu vhodnejsi pertex microlight nebo ta squamish :)

a nebo něco jiného než Pertex
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » pon čer 8, 2015 0:03

wawrik píše:Tuším sme si obaja kúpili vetrovku pre toho druhého :-)

Vymenit si je ale nemuzeme, ty by ses do te me vlezl dvakrat ;-)

wawrik píše:To čo tebe vadí, by som ja uvítal, a naopak. Chýba mi, že necítim pohyb vzduchu, čo ma ochladzuje.

Vidim to stejne, ale jde o miru. U stare vetrovky mi to nevadilo a to byl osoupany klasicky Pertex profoukavy hodne. Jenze EQ je vic a to uz je za hranici. Ono je to podobne jako letos s primaloftkou, co po 7 letech ztratila vetruodolnost. Ta na tom byla podobne jako EQ, mozna jeste o neco vic. Obnoveni DWR to vyresilo, vetruodolnost trochu stoupla, dostala se pred hranici a pak jsem v te bunde v pohode absolvoval celou zimni sezonu. Kdyz nad tim tak premyslim, tak mi vychazi, ze ta hranice je hodne ostra, aspon u mne.

wawrik píše:Akurát nie som ochotný vláčiť vetrovku, čo váži 230 gramov :-k Zatiaľ... :D

Proc si neporidis Westcomb Crest? Ma 160 gramu a na tebe je jak delana. Jestli si troufas jit do EQ, tak mi to prijde jako jasna volba (mne byla uzka).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49411
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » pon čer 8, 2015 0:24

scinkk píše:@mike: ano, myslim, ze s tebou budu souhlasit. Proto jsem tu stale nechtel psat o vetruodolnosti EQ, sam sem mel obcas pocit ze profukuje i pri vetru 5 m/s, na druhou stranu, jak jsem tu psal, podrzela me v zime/mrazu pri vetru okolo 15 m/s. Takze na mikine funguje vyborne a na test na tricku stale cekam.

Jj, taky jsem byl pomerne rozpacity a nebyl si jisty, jestli to neni jenom zvykem. Ted uz si ale zacimam myslet, ze neni, proste je ta prodysnost uz moc velka a je pro mne za hranici komfortu. Nekolikrat se mi stalo, ze jsem byl pres den v tricku, vecer se trochu ochladilo, oblekl jsem vetrovku, jako jsem to delal vzdycky, a misto toho, aby mi bylo fajn jako driv, tak jsem prochladl. Verim tomu, ze na mikine fungovat bude, ale ja vetrovku pouzivam jinak.

Rab prestal vetrovky z EQ delat a pouziva ho jen na VR radu, coz jsou vetrovky s fleecem uvnitr. Asi to bude mit nejaky duvod a skoro bych rekl, ze prave tenhle. Tj. ze EQ neni sam o sobe dostatecne vetruodolny, ale v kombinaci se zateplovaci vrstvou funguje.

Mimochodem, pri jednom porovnani se starou vetorvkou v silnejsim vetru se mi u EQ nadouvaly rukavy jako vetrny pytel, zatimco klasicky Pertex se nenafouknul a jen se placal jako prapor. Z cehoz je videt, ze vzduchu projde pri stejne rychlosti vetru u EQ vic.

scinkk píše:Ja tu vetrovku zas tolik na triko nenosim, kdyz je mi v tricku uz zima, coz muze byt rekneme pod 10 °C tak radsi vemu PWSku, sice je teplejsi ale zas prodysnejsi (a tedy i vice profoukne), takze to vyjde skoro nastejno a je mi prijemnejsi.

V PWSce bych pod 10 stupnu chcipnul horkem ;-) Na to jsem prave pouzival vetrovku + tricko a kdyz mi zacalo byt zima, tak jsem bud vymenil tricko za silnejsi triko s dlouhym nebo prihodil tenke merino s dlouhym jako druhou vrstvu. Ovsem vetrovku jsem pouzival jako univerzalni horni vrstvu pri teplotach tak 0 - 15 stupnu, pri nizsich jsem ji menil za primaloftku.

scinkk píše:Mozna by pro tebe byl oprvadu vhodnejsi pertex microlight nebo ta squamish :)

Jj, uvazuju o microlightu, mozna Rab Windveil Pull-On. Sice neni celorozpinaci, ale zas nema kapuci, ktera mi akorat prekazi, a je velmi lehka. Squamish ne, tu jsem si osahal a latka se mi nelibila.

fps píše:a nebo něco jiného než Pertex

O nicem lepsim nevim. Klasicky Pertex jsem nosil k naproste spokojenosti 17 let a kdyby vetrovka neodesla vekem, tak nemam duvod menit.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49411
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Větrovky

Příspěvekod wawrik » pon čer 8, 2015 5:37

Čo takto urobiť fintu, čo používajú niektorí výrobcovia - napatlať to poriadne nejakým DWR, čo ti zvýši vodeodolnosť a zníži prefúknuteľnosť? Zabiješ tým dve muchy jednou ranou.

mike píše:Vymenit si je ale nemuzeme, ty by ses do te me vlezl dvakrat ;-)
Jo, aj s polovicou populácie Nepálu :-D

mike píše:Proc si neporidis Westcomb Crest? Ma 160 gramu a na tebe je jak delana. Jestli si troufas jit do EQ, tak mi to prijde jako jasna volba (mne byla uzka).
Dosť mi nesedela okolo krku. Skúšal som si v Košiciach M-ko, ale na krku mi bola naozaj veľká. Dvakrát som písal do Westcombu, o koľko je menší obvod krku na S-ku, ale neunúvali sa odpovedať. A podľa odhadov z iných westcombáckych búnd to tých potrebných 2,5 cm ani náhodou nebude.

Inak zisťujem, že mi kapucňa na bundách do vetra (čím myslím aj activeshell) dosť vyhovuje. Ani nie tak kvôli tomu, že ju môžem natiahnuť na hlavu, ale keď je vzadu zložená aj s tým vystuženým šiltom, veľmi dobre chráni zátylok a krk zozadu, takže ma neprefúkne, pritom sa pod tým nijako nepotím. S tým mám inak dosť problém - s buffom mi je teplo, a bez neho ma studený horský vietor rýchlo prefúkne.

Edit: Štylistika plus doplnenie.
Naposledy upravil wawrik dne pon čer 8, 2015 10:06, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Větrovky

Příspěvekod Quido » pon čer 8, 2015 7:21

mike píše:Nerad bych si z vedeckych duvodu zkazil celou akci...
.....
Rozdil maly, ale zmena komfortu znacna. Sel jsem treba po ranu v tricku a vetrovce, bylo 11 stupnu a bylo mi chladno, to se mi ve stare nikdy nestalo. V EQ je mi akorat az tak od 15 stupnu vys, ale na to nepotrebuju vetrovku, klidne muzu jit v tricku. Leda kdyby foukalo, ale to je mi pak zima i v EQ...


... tak jsem opet asi zil v bludu, ze vetrovky maji slouzit coby ochrana proti vetru, a ne jako izolace v relativnim bezvetri
:roll:
:wink:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Větrovky

Příspěvekod fps » pon čer 8, 2015 15:51

mike píše:
fps píše:a nebo něco jiného než Pertex

O nicem lepsim nevim. Klasicky Pertex jsem nosil k naproste spokojenosti 17 let a kdyby vetrovka neodesla vekem, tak nemam duvod menit.

jak jsem už psal tady viewtopic.php?p=401874#p401874, dle mě je Direct Alpine Tornado lepší než Pertex Classic
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » pon čer 8, 2015 16:20

wawrik píše:Čo takto urobiť fintu, čo používajú niektorí výrobcovia - napatlať to poriadne nejakým DWR, čo ti zvýši vodeodolnosť a zníži prefúknuteľnosť? Zabiješ tým dve muchy jednou ranou.

To mne napadlo, jelikoz jsem tak zachranil primaloftku. Tu jsem ale obnovoval to puvodniho stavu, jelikoz DWR se osoupala a oprala. Tady je material novy a DWR je vyborna, na ni neni co vylepsovat. Takze se bojim, ze by se na tom dalsi DWR ani neudrzela a i kdyby, tak by nemela dlouhou vydrz. Mam ve zvyku vetrovku prat po kazdem vylete, proste ji hodim do pracky s trickem a ponozkama, takze se pere mnohokrat rocne. Beru ji jako bezny kus obleceni, nechci Tamagoci, o ktere se furt musim starat. Takze mi prijde rozumnejsi koupit jinou z materialu, ktery funguje sam o sobe.

wawrik píše:Dosť mi nesedela okolo krku. Skúšal som si v Košiciach M-ko, ale na krku mi bola naozaj veľká. Dvakrát som písal do Westcombu, o koľko je menší obvod krku na S-ku, ale neunúvali sa odpovedať. A podľa odhadov z iných westcombáckych búnd to tých potrebných 2,5 cm ani náhodou nebude.

:shock: resit 2.5 cm na obvodu krku? Koukam, ze i tohle mame opacne, ja naopak veci tesne kolem krku nesnasim.

wawrik píše:Inak zisťujem, že mi kapucňa na bundách do vetra (čím myslím aj activeshell) dosť vyhovuje. Ani nie tak kvôli tomu, že ju môžem natiahnuť na hlavu, ale keď je vzadu zložená aj s tým vystuženým šiltom, veľmi dobre chráni zátylok a krk zozadu, takže ma neprefúkne, pritom sa pod tým nijako nepotím. S tým mám inak dosť problém - s buffom mi je teplo, a bez neho ma studený horský vietor rýchlo prefúkne.

Tak to by ti ta ma vyhovovala, kapuce je velka a stitek vyztuzeny. Mne to naopak vadi, kapuci nepouzivam a vitr na krku neresim. Doufam, ze jestli si poridim tu bez kapuce, tak nezjistim, ze mi prave kvuli tomu chybi :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49411
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » pon čer 8, 2015 16:29

Quido píše:... tak jsem opet asi zil v bludu, ze vetrovky maji slouzit coby ochrana proti vetru, a ne jako izolace v relativnim bezvetri

Proc ne oboji? Pro mne je to proste lehka bunda, kterou natahuju, kdyz je mi v tricku uz zima. Chrani proti vetru a prida trochu izolace. Na tricko s kratkym ji oblekam okolo 15 stupnu a staci tak do 7 - 8. Stara z klasickeho Pertexu, EQ tam bohuzel nefunguje a to mi prave vadi.

fps píše:jak jsem už psal tady viewtopic.php?p=401874#p401874, dle mě je Direct Alpine Tornado lepší než Pertex Classic

Tam ale pises akorat o tom, ze neni takovy sustak. Coz mi nevadi, jsou mnohem horsi sustaky. Klasicky Pertex mi vyhovoval, EQ je z tohodle pohledu podstatne lepsi, to je takove prijemna mekka latka, a Microlight je myslim nekde mezi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49411
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Větrovky

Příspěvekod wawrik » pon čer 8, 2015 17:22

mike píše: :shock: resit 2.5 cm na obvodu krku? Koukam, ze i tohle mame opacne, ja naopak veci tesne kolem krku nesnasim.
Iste - však preto chcem vetrovku, aby ma vietor nepríjemne neochladzoval, nie? Ja si žiadnu zmes vzduchu a vodných pár pod bundou nepestujem, takže som od regulácie podbundovej mikroklímy ušetrený :D Možno preto mi mierne prefukovanie látky nevadí, že nie som tak mokrý ako ty. Zato zafúknutie studeného vzduchu na šiju je u mňa záruka blokády krčnej chrbtice do pár hodín.

Môže mi fúkať na krk, ruky, hrudník, čokoľvek, ale na šiju nie. Trvalo mi roky, kým mi došlo, na čo si dávať pozor, ale odvtedy sa predo mnou otvoril nový svet. A obliekanie mám pomerne spoľahlivo vyriešené.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » pon čer 8, 2015 17:43

Od ceho mas vlasy? ;-) Ty tve by mely na ochranu krku stacit ;-) Dobra, kazdy to maji jinak, ja upnuty krk nesnasim, protoze je mi desne horko. Tepelna regulace mi funguje nejlip prave u krku, staci zip v rozsahu 10 - 15 cm.

wawrik píše:Možno preto mi mierne prefukovanie látky nevadí, že nie som tak mokrý ako ty.

Mne taky ne, naopak. Podstane je ale slovo mirne. U EQ mam pocit, ze vitr volne prochazi skrz a citim ho na kuzi, jako bych vetrovku vubec nemel. I kdyz jsem uplne suchy. Je to jen pocit, jak jsem psal vys, protoze kdyz ji sundam, tak vitr citim vic. Ale o ten pocit prave jde...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49411
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Větrovky

Příspěvekod wawrik » pon čer 8, 2015 17:54

No mne v zásade proti stredne silným vetrom nad nulou stačí aj powerstretch - akurát ten je teplý a kumuluje v látke vlhkosť, to mi zasa nevyhovuje. PWS je v tých scinkkových tabuľkách viac ako dvakrát prefúknuteľnejší ako Pertex EQ, takže by mi to vadiť nemuselo.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Větrovky

Příspěvekod aksam » pon čer 8, 2015 17:55

Osobně jsem s větrovkami z pertexu EQ naprosto spokojený. Bundu od pingu mám na kolo a v zimě na běžky, zatím jsem nezaznamenal problém s tím, že by byla moc profoukavá, prodyšnost má bezvadnou, když ji dám na kole přes dres nelepí se a na kůži je příjemná. Rabku jsem měl zatím jen u nás, ale v létě ji vezmu do Alp, pak poreferuji...
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » pon čer 8, 2015 19:11

wawrik píše:PWS je v tých scinkkových tabuľkách viac ako dvakrát prefúknuteľnejší ako Pertex EQ, takže by mi to vadiť nemuselo.

Kdes to videl? Co jsem nasel, tak tam prave PWS chybel, ale mozna jsem prehledl nejaky dodatek.

aksam píše:Osobně jsem s větrovkami z pertexu EQ naprosto spokojený. Bundu od pingu mám na kolo a v zimě na běžky, zatím jsem nezaznamenal problém s tím, že by byla moc profoukavá, prodyšnost má bezvadnou, když ji dám na kole přes dres nelepí se a na kůži je příjemná.

Holt ma kazdy tu hranici jinde. Dres mas s kratkymi rukavy nebo s dlouhymi? S tim, ze je prijemna na kuzi, souhlasim, jedna z nejprijemnejsich latek na bunde, co jsem kdy mel a zkousel.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49411
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Větrovky

Příspěvekod wawrik » pon čer 8, 2015 19:14

mike píše:Kdes to videl? Co jsem nasel, tak tam prave PWS chybel
Pravda, splietol som si to s polartecovským flísom.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » pon čer 8, 2015 19:19

Jo, ten jsem tam videl. Ve vetru nepouzitelny.

Osobne bych rekl, ze PWS chrani proti vetru podstatne vic, nez EQ. Dokonce mozna vic, nez klasicky Pertex, ale tezko se to porovnava, jelikoz PWS zaroven hreje a to muze vysledny pocit dost ovlivnovat. Zazil jsem situaci, kdyz mi na hlave nestacily dva Buff satky + pertexova kapuce. Na hrebeni MF, asi -15 a silny vitr. Zabranilo to omrzlinam, ale teplo mi nebylo. Kvuli tomu jsem si poridil PWS kuklu a ta ve velice podobne situaci tamtez v pohode stacila.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49411
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Větrovky

Příspěvekod scinkk » pon čer 8, 2015 20:06

Jsem k vetruodolnosti PWS vice skepticky, jako je trochu vetruodolnejsi nez klasicky flis, ale porad je to fliska, da se pres ni dychat v podstate zcela bez odporu, EQ preci jen lehky odpor klade. Jinak bych nepotreboval vetrovku, protoze PWS flisku mam s sebou vzdy, snad krom letnich paraku u nas.
Podle me PWS kukla neni uplne srovnatelna s PWS mikinou, kdy cele torzo potrebuje vice izolace, takze tam neni ten PWS takovy lamac mrazu.
Takze nemam problem pod 10°C, pokud mi v triku uz zacne byt zima (chladno nevadi, zima uz jo), treba i diky vetru, vzit PWS, diky vysoke prodysnosti nemam problem se v ni v techto teplotach hybat pomerne rychle, kor kdyz si ji muzu rozepnout. Vetrovku bych bral kdyz uz by byl vitr silny nebo by teplota sla k nule.
Na mikine i EQ dokaze zvednou komfort o par stupnu, neb to asi vytvari dalsi vrstcvicku vzduchu nad flisem. Kor kdyz jsem mel v zime tu chlupatou flisku :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » pon čer 8, 2015 20:11

Tezko rict, PWS mikinu jsem nikdy nemel, nevidim pro ni pro sebe vyuziti. Mam ale tu kulku a PWS rukavice a ty proti vetru funguji taky slusne. Mam pocit, ze tuhle zimu jsem snad ani jine nepouzil a to i kdyz bylo jednou k -20 (tam uz byly na hrane).

Mozna neni PWS jako PWS, mam pocit, ze jsou minimalne dve verze. Dychaci test bohuzel nemuzu udelat, jelikoz od Vanoc nemuzu kuklu najit :? Nastesti nebyla letos potreba.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49411
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Větrovky

Příspěvekod šíp » pon čer 8, 2015 20:15

Mám různé věci z PWS a opravdu se mi zdá, že se nejedná o naprosto stejný materiál, alespoň co se síly či tloušťky a tím potažmo izolace týče. Už jsem to tu někde psala, i když to rozhodně nebylo ve vlákně o větrovkách :wink:
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Větrovky

Příspěvekod scinkk » pon čer 8, 2015 20:27

Na jednu stranu jsem taky vzdy s vetruodolnosti EQ vahal, na druhou stranu si rikam, ze jsem tuhle tuhle zimu mel jen tenkou bezkarskou capku a kapuci z EQ a taky to stacilo, jen jednou jsem si bral kvuli vetru jeste pres pusu buff satek. Pravda, -20 °C jsem letos nemel, jen asi -15 ale to bylo bezvetri.
A kdyz mi EQ kapuce pleskala a vibrovala kolem oci, tak mi na tvare zima od vetru nebyla.
Flis rukavice jsem letos az na par kratky rozehrivacek odnosil v batohu a nosil jen tenoucke hedvabne rukavice. Presto bych to v PWS mikine nedal, mel jsem high loft fleece a polovinu casu i s tou vetrovkou.
Ale jako se vsim, je to proste individualni.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Příspěvekod zonn » pon čer 8, 2015 20:51

PWS od Zajo je znatelne tensi nez PWS Tilak
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 957
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » pon čer 8, 2015 20:57

@scinkk: ja jsem celou tuhle zimu odchodil v Buff satku nebo bez niceho a zima mi nebylo ani v tech -20. Teda, bylo, ale na tvare, kdyz jsem sel kus bokem vetru, jinak to satek ustal.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49411
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Větrovky

Příspěvekod scinkk » pon čer 8, 2015 21:10

PWS od Zajo je znatelne tensi nez PWS Tilak


DA axis je cca stejne ci lehonce tenci jak Zajo PWS - pokud pouziva Tilak silnejsi PWS tak se nedivim, ze jsou tu rozdilne izolacni zkusenosti s PWS :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení

cron