Větrovky

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Větrovky

Příspěvekod scinkk » čtv lis 6, 2014 20:16

Kiszoun: asi to neni moc pravdeopdobne, co se toho eshopu tyce, tak je to vyprodej a treba pred mesicem uz nemeli Lko, pokud by to nekoho zajmalo tak vel M ma 313 g (informace od vyrobce)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Větrovky

Příspěvekod aksam » sob lis 8, 2014 10:58

Včera jsem byl služebně v Brně a stavil se na sport life, veletrh kromě dvou, tří stánků nestál za nic, řekl bych, že jde do kytek. Byl tam stánek pingu.cz, koupil jsem větrovku z equilibria, verzi přes hlavu, protože s celozipem byl problém vybrat velikost, když sedí v těle a rukávy tak břícho je jak, když čekám paterčata :) , bez vyzkoušení se nedá orientovat podle jejich tabulky, mám od nich L, ale normálně xl nebo xxl podle výrobce. Pouze doprodávají a nemájí v úmyslu dělat nové, že to nejde na moc odbyt...
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Větrovky

Příspěvekod DALE » sob lis 8, 2014 18:26

Taky se divam po nejaky vetrovce a po delsi dobe cteni to vypada prakticky na dva kandidaty:

1) RAB Alpine Jacket
2) Sir Joseph Mera

Jde mi predevsim o vysokou prodysnost - jsem hodne potivej typ a planuju ji pouzivat hlavne na sport (beh, bezky atd.). Jinak by bunda mela byt dost lehka (kolem 200g mi prijde ok), mit kapucu, kapsy a delsi rukavy... - coz obe splnuji.

Z toho co jsem se docetl, v prodysnosti by mela byt lepsi asi ta RABka z Pertex Equillibrium, ale problem je v tom, ze jsem nenasel kde si ji v CR zkusit (nebo vubec koupit - jedine objednat ze zahranici). Na druhou stranu Sir Joseph Mera je od cesky firmy, cesky vyroby, je o neco lehci a maji ji v Hudy sportu - navic ma klasicky kapsy, ktery mi vyhovujou vic (ale je to blby s bedernim pasem a u ty RAB bundy jde kapsama asi lip vetrat), ale o pouzitym materialu jsem nenasel moc informaci.
Nemate nekdo zkusenosti s aspon jednou z bund? Asi se mrknu osobne na tu Meru a pak se uvidi. Takhle pouze z netu bych se ale spis klonil k RABce.

Dalsi moznosti (ktery mi ale prijdou o neco horsi nez vyse zminovany bundy) jsou napriklad:
Pingu Peak EQ - levna, ale nevim nic o kvalite
nebo
Direct Alpine Tornado

Dik za poznatky a pripadnou pomoc.
DALE
nováček
nováček
 
Příspěvky: 34
Registrován: čtv led 10, 2013 0:50

Re: Větrovky

Příspěvekod vonkreuz » sob lis 8, 2014 18:52

O Meru jsem tu výše psal, jak jsem jí zkoušel prodejchat.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Větrovky

Příspěvekod DALE » sob lis 8, 2014 19:27

Ja vim - to me moc nepotesilo ;)
Zkousel si dychat i pres Pertex Equilibrium? (melo by to byt nejspis lepsi, ale nechce se mi objednavat neco bez vyzkouseni..)
DALE
nováček
nováček
 
Příspěvky: 34
Registrován: čtv led 10, 2013 0:50

Re: Větrovky

Příspěvekod aksam » pon lis 10, 2014 6:42

dale... dýchat přes pertex equilibrium jde velmi dobře, Rab alpine jacket u nás mají na climbing.cz, zastupují Rab v Čr, ale mají už jen velikost L a M, a další velikosti budou až na novou sezónu.
Sám mám bundu Pingu ve srovnání s Rabkou pokulhává ve zpracování, střihem, má hůř řešenou kapuci, jediná výhoda je, že bundy doprodávají za dobrou cenu a otestuješ materiál a můžeš časem vybrat lepší bundu.
Pingu verze přes hlavu v L má 280g, testnul jsem ji o víkendu a prodyšnost equilibria je bezvadná, funguje mnohem líp než má stará humi chinook (135g, micron 66)
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Větrovky

Příspěvekod DALE » úte lis 11, 2014 14:10

aksam: Diky! Jakto, ze jsem climbing.cz nenasel pri googleni... Opravdu uz maji jen M a L velikosti, ale je s nima skvela domluva - mohou objednat i XL. Zatim jsem se s nima domluvil, ze mi do Prahy poslou VR Lite Jacket Men v XLku, ktera by mela mit stejny strih jako Alpine Jacket Men, ja si ji vyzkousim a pokud mi bude sedet tak rovnou i objednam.
Taky jsem na to equilibrium zvedavej - rad slysim, ze to vypada dobre.
DALE
nováček
nováček
 
Příspěvky: 34
Registrován: čtv led 10, 2013 0:50

Re: Větrovky

Příspěvekod ONDRA » úte lis 11, 2014 18:54

Ještě bych doporučil Black diamond Mám ji cca 2 měsíce a je to důvod, proč už nemám využití pro ss :) Narozdíl od snad všech větrovek kapuce stahovatelná a použitelná, prodyšnost super (i běh), odolnost zatím taky bez ztráty kytičky. Akorát cena je vyšší, ale je to schoeller a tomu věřím. Škoda, že z něj nešije více výrobců.
Uživatelský avatar
ONDRA
účastník
účastník
 
Příspěvky: 664
Registrován: úte pro 7, 2004 12:16
Bydliště: OV

Re: Větrovky

Příspěvekod scinkk » úte lis 11, 2014 19:13

Dneska jsem byl taky okouknout RABky a jedno ze zjisteni je, ze opravdu je EQ o poznani prodychnutlenejsi nez Pertex Microlight. ML bude asi lehonce prodychnutelnejsi nez classic.
Jinak receno mi prijdou dost verohodne ty hodnoty, co jsem sem daval z BPL fora.
EQ je o poznani mene sustivy nez microlight, pro me osobne tedy i prijemnejsi na dotek, blizi se to spise SS materialum nez sustaku (sustivosti a na omak).

ML bude asi dobry na perovky, ty RAB ML perovky jsou moc pekne.

Za me tedy zatim po teoreticke strance EQ palec nahoru - a asi zkusim jeste okouknout ten black diamond ale tam bude asi problem s tim strihem.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Větrovky

Příspěvekod ONDRA » úte lis 11, 2014 19:29

Co se týče šustivosti, tak tu u BD nepozoruju. Péřovku mám z pertex equilibrium a tam je to taky ok. Oba materiály jsou v pohodě i na holé tělo, ten BD možná o fous líp (při propocení se nelepí). Odolnost u pertexu po 3 letech ok (bez batohu nebo alespoň ne přímo). Jenom se mi povedlo ji natrhnout (cca 1cm). Ale to vyřešil mcnett.

Střih, i když to podle fota nevypadá, má BD celkem úzký 'lezecký'.
Uživatelský avatar
ONDRA
účastník
účastník
 
Příspěvky: 664
Registrován: úte pro 7, 2004 12:16
Bydliště: OV

Re: Větrovky

Příspěvekod Trnky » úte lis 11, 2014 19:40

BD Alpine Start je uz aj v novej verzii, trosku zmenili dizajn a doslo k malej uprave rozmerov, aspon podla stranok vyrobcu, Rockpoint ma aspon v eshope len tu starsiu verziu
Trnky
nováček
nováček
 
Příspěvky: 82
Registrován: sob zář 20, 2014 19:31

Větrovky

Příspěvekod mvaldo » úte lis 11, 2014 19:51

cize strih novej verzie uz nie je uzky?
Uživatelský avatar
mvaldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2135
Registrován: ned bře 8, 2009 19:14

Re: Větrovky

Příspěvekod scinkk » úte lis 11, 2014 19:54

ONDRA: co mas za perovku z EQ?
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Větrovky

Příspěvekod Trnky » úte lis 11, 2014 20:02

strih je prakticky rovnaky

ta zmena rozmerov bola len kozmeticka, no niekomu moze napr. centimeter pri krku chybat,

vycital som to z ich velkostnych tabuliek, co sa pri tomto konkretnom type nemuselo preniest do realu

nova
nova rozmery

starsia
starsia rozmery
Trnky
nováček
nováček
 
Příspěvky: 82
Registrován: sob zář 20, 2014 19:31

Re: Větrovky

Příspěvekod ONDRA » úte lis 11, 2014 20:19

Omluva, je to pertex quantum. TNF thunder, jestli si dobře pamatuju.

Jinak vypadaji podobně. Neměl jsem tušení, že u BD dělali nějaké úpravy. Mám tu z jara 2014.
Uživatelský avatar
ONDRA
účastník
účastník
 
Příspěvky: 664
Registrován: úte pro 7, 2004 12:16
Bydliště: OV

Re: Větrovky

Příspěvekod scinkk » úte lis 11, 2014 20:24

ONDRA: jo ja se prave ptam, pac jsem zadnou perovku z EQ na netu nenasel, coz bude asi tim, ze proste ten material na perovku neni vhodny.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Větrovky

Příspěvekod Kiszoun » pon lis 17, 2014 10:17

Mimochodem, jak je to se sbalitelností u EQ? Přece jen to není takový tenoučký "šusťáček" jak microlight nebo classic.
Uživatelský avatar
Kiszoun
účastník
účastník
 
Příspěvky: 282
Registrován: úte lis 8, 2011 11:31

Re: Větrovky

Příspěvekod wawrik » čtv pro 4, 2014 6:44

Bol by niekto ochotny pre mna nieco vygooglit o vetrovke Marmot Nanowick Jacket a napisat to sem do vlakna, pliz? Nepalsky google nenajde nic a na .com sa z nejakeho dovodu prepnut neviem. Bing nefunguje vobec.

Som ju v KTM nasiel a dost mi sedi. Dychaci test zatial najlepsi, co som skusal (napr. oproti BD), ale osobne tomu nejaku dolezitost nepripisujem. Zaujima ma v prvom rade priedusnost, hlavne v porovnani s bundami, co sa tu vo velkom spominaju, a hmotnost. Pride mi naozaj velmi lahka a navyse ma v hornej casti trupu podsivku. Vahu v predajni nemaju...
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Větrovky

Příspěvekod vonkreuz » čtv pro 4, 2014 6:52

Marmot stránka píše:Enjoy comfort down to your core in this super lightweight, highly moisture-wicking wind jacket. The Nanowick features our innovative DriClime® Mesh™ lining technology – zonally placed for maximum performance – providing you with maximum moisture control and breathability for a core that’s cool and dry. And we've updated by adding the DriClime® Mesh™ all the way down the inside of the sleeve for comfort. Wind resistant and water repellant, you’ll readily welcome unstable weather. Packable into its own pocket, you’ll also have the option to strip and stow.
Feature List
360 Reflectivity, Collar Draw Cord, Cuffs with Partial Elastic Closure, Elastic Draw Cord Hem, Packs into Pocket, Ultra Light Construction, Zippered Chest Pocket with Headphone Port, Zonal Placed Interior DriClime Wicking Lining
Main Materials: 100% Nylon Mini Rip 0.9 oz/yd, 80% Polyester, 20% Nylon DriClime Mesh 1.0 oz/ yd.
Center Back Length (Base of neck to bottom of hem): 28in
Fit: Athletic Fit
Weight: Feature List
360 Reflectivity, Collar Draw Cord, Cuffs with Partial Elastic Closure, Elastic Draw Cord Hem, Packs into Pocket, Ultra Light Construction, Zippered Chest Pocket with Headphone Port, Zonal Placed Interior DriClime Wicking Lining
Main Materials
100% Nylon Mini Rip 0.9 oz/yd, 80% Polyester, 20% Nylon DriClime Mesh 1.0 oz/ yd
Center Back Length (Base of neck to bottom of hem)
28in
Fit
Athletic Fit
Weight: 0lbs 4.1oz (116.2g)

DryClime
Content: 78% Polyester, 22% Nylon
Total Weight: 32 g/m2

outsideounlne.com píše:Marmot Nanowick
By: RYAN STUART
BEST FOR: Chilly or windy trail running and mountain biking.

BEST THE TEST: “Nano” refers to the weight—less than five ounces. As for the “wick,” Marmot took DriClime, its popular liner fabric, which mechanically pulls moisture away from the skin, and knit it into a superfine mesh in the jacket’s body. When the sweat started flowing on rides and trail runs, the shell didn’t stick to testers like plastic wrap; it remained soft and dry next to the skin. “It looks flimsy,” said one, “but it came out unscathed after I crashed into a blackberry bramble.”

THE VERDICT: The most comfortable sub-five-ounce shell we’ve tested. 4.5 oz

PROTECTION: 4
VERSATILITY: 4


Prodává se v cenách od cca 63USD výše (ale to vyl spíše výprodej vel. L a XL).
Na Amazonu ceny od 94 do 120€.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Příspěvekod scinkk » čtv pro 4, 2014 9:13

Větrovka vypadá zajímavě. za kolik jí tam mají? :-)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Větrovky

Příspěvekod wawrik » čtv pro 4, 2014 9:27

vK: Vďaka.

Scinkk: zhruba 90 €. Nevieš nejako zodpovedne pokombinovať tie porovnávačky od vK s tými, čo si postoval ty, a povedať mi, ako si tá bunda voči tým best stojí? Takto z brucha mi to príde ako nič moc. Potiť sa nechcem.

Sakra, v dnešnej dobe je človek bez poriadneho pripojenia fakt mimo :-)
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Větrovky

Příspěvekod scinkk » čtv pro 4, 2014 11:31

Jo, tech 90 € je tak bezna cena. Ve statech ji ted ma dost eshopu ve vyprodeji za polovinu.

Jinak bohuzel informaci o te bunde je na netu celkem malo. Hodnoceni na eshopech je pozitivni, ale taky dost nerikajici. Na BPL foru o bunde neni ani radek a to je divne. Nejvetsi riziko u te bundy imho je, ze je prodysna az moc a jako vetrovku uz nebude fungovat tak dobre.
Za tu cenu bych osobne spis volil RABku z pertex EQ.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06


Větrovky

Příspěvekod mvaldo » čtv pro 4, 2014 14:52

"Nanowick je ultralehká bunda, která nabízí vysokou prodyšnost, větruodolnost a voděodolnost. Vnější materiál je nylon, takže bunda snese i nějaký ten oděr. Ideální je na vysoce aerobní aktivity (běh, bike) a dá sbalit do vlastní kapsy" p. Martin Rak, Marmot cz ;)
orange je krasna ;)
Přílohy
ImageUploadedByTapatalkHD1417701132.767790.jpg
Uživatelský avatar
mvaldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2135
Registrován: ned bře 8, 2009 19:14

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » sob pro 6, 2014 4:48

Mam doma Westcomb Crest LT Hoody a bohuzel ji musim vratit :smt022 Lko je mi male. Podle tabulky rozmeru by melo stacit, jen hrudnik je na hranici, ale jak jsme se bavili nekde vys, ze model ma uzka ramena, tak presne tady je problem. V ramenou je mi uzka a citim to i kdyz je rozepnuta. Jinak by to bylo v pohode, vcetne delky rukavu. Dlouho jsem zkousel a rozmyslel se, ale nepujde to, potrebuju XL. To mivam i normalne, ale oni maji L o neco vetsi. Porovnaval jsem s jinyma svyma bundama a je to spis strihem, je delany na toho divneho modela.

Bunda se mi jinak velmi libi. Pertex EQ je na omak velmi prijemny, vic, nez klasicky Pertex. Prodysnost je dokonce o neco lepsi. Pres mou 17 let starou vetrovku se da v nejosoupanejsich mistech (spodni cast zad) dychat asi stejne, v temer nepouzivanych (kapuce) znatelne hur. V terenu jsem ji samozrejme vyzkouset nemohl, kdyz ji budu vracet... Bunda je solidne usita a vypada dobre, kapuce sedi. Jedine, co se mi uplne nelibi, je chybejici stahovani dole. Misto nej je tam lehce pruzne zakonceni, ale prilis siroke, neutesni. S batohem by to nemelo vadit, bederak to stahne (u stare vetrovky mi pred par lety stahovani odeslo a nijak zvlast to nepocituju).

Takze si asi poridim XL, kdyby ji mel Peter z outdoorline.sk na sklade, tak hned objednavam.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49422
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Větrovky

Příspěvekod scinkk » pon pro 8, 2014 20:09

@mike: no ten strih bude tedy preci jen trochu odlisny od mnoha znacek. Jsem zvedavy jak padne posun o jednu velikost. Pokud ji bude muset Petr objednavat, tak se ho muzes zeptat na ten Nomad, tedy verzi bez kapuce.

A Rabku Alpine si nezkousel? Sice je krapet tezsi, ale to by snad tolik nevadilo :) Docela by me zajimalo srovnani, kdyz uz si mel tu westcombku v ruce :)

Ja se tedy stale jeste nerozhoupal k finalnimu reseni meho obleceni na zimu, ale ta Crestka je stale pro me ve hre :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » pon pro 8, 2014 20:39

Podle tabulky by melo byt XL akorat. O 7 cm vic na hrudniku by melo stacit, 2 cm navic na rukavech budou akorat (byly o trosku kratsi, nez u jinych mych bund). S Peterem se zatim domlouvam, ono je to objednavani trochu na dlouhe lotke, takze zvazuju, jestli to neobjednat primo z Kanady i kdyz by to bylo drazsi. Nomad taky zvazuju, ale je prece jen trochu jiny.

Alpine od Rabu mam v planu zkusit, ale u nas bohuzel maji taky jen L a uz mam vyzkouseno, ze od Rabu potrebuju taky XL. Ale urcite se na ni kouknu. Nedavno jsem tam byl, zkousel perovky a na tuhle jsem zapomnel #-o

Kdybys u tu Crestku vylozene stal, jeste jsem ji neposlal zpatky a dostanu se k tomu nejdriv ve stredu. Musel by sis pro ni ale zajet, 6 minut busem od metra Kobylisy. Modra L, za puvodni cenu bez postovneho, vsechny doklady bych ti samozrejme predal a myslim, ze by Peter nic nenamital. Streda a dal tak od 15:30 do vecera (tj. klidne do pulnoci).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49422
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Větrovky

Příspěvekod kuchtak » úte pro 9, 2014 12:03

scinkk píše:ONDRA: jo ja se prave ptam, pac jsem zadnou perovku z EQ na netu nenasel, coz bude asi tim, ze proste ten material na perovku neni vhodny.


perovka z Pertexu equilibrium http://westcomb.com/product/himalaya-hoody/
http://www.outdoorline.sk
ultralight outdoor equipment
kuchtak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: stř zář 30, 2009 18:00
Bydliště: Kosice

Re: Větrovky

Příspěvekod scinkk » úte pro 9, 2014 22:29

...jednou bych opravdu rad navstivil showroom znacky westcomb s kompletnim sotimentem :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Větrovky

Příspěvekod Semo » úte pro 9, 2014 22:43

Tak som dnes v obchode dychol cez Polartec PowerShield a ma to mensi odpor nez Pertex Microlight, ktory ma mensi odpor nez Pinguin Airysoft (bunda Element, nemembranovy softshell), ktory je uz prakticky neprefuknutelny.
Semo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 905
Registrován: čtv kvě 15, 2008 22:12
Bydliště: Praha, obcas Kosice

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení