Kalhoty s membranou

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Kalhoty s membranou

Příspěvekod pipo » úte kvě 24, 2005 16:53

Shanim kalhoty s membranou pro vicero pouziti.
Chci je uzit jak na treku pri desti, ale treba take pro snowboarding.

Pozadavky, dle priority.

0. dobry pomer vykon/cena
1. nepromokavost
2. prodysnost
3. odolnost vuci protrzeni
4. mala vaha
5. vychytavky jako rozepinani ci vetrani

Zatim jsou pro me jasny favorit sympatexove kalhoty Humi Trip STX ...
http://www.sambarsport.cz./shop.php?act ... ct_id=1124
V sambartsportu je navic maji za vytecnou cenu o 500 mene nez u vyrobce!

Toto my napsali z Humi na dotaz na parametry>

Nepromokavost: (výška vodního sloupce) 180 000 mm
Prodyšnost: (Prostupnost vodních par membrány) 50 000 g/m2/24 hod
Ret: 5,1

Nevim co je to Ret...


Vite nekdo o lepsi volbe nez tyto kalhoty?
Dekuji za odpovedi.
pipo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 37
Registrován: ned kvě 22, 2005 11:59
Bydliště: Prague

Příspěvekod pripluv » úte kvě 24, 2005 18:27

Vodní sloupec 180 000 mm :mrgreen: nemáš tam nulu navíc?

jinak zkus http://www.sportschw.cz, mám od nich freefally, hlavně na horolezectvi, klettersteigy a VHT, ale dá se v tom i v pohodě lyžovat.
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod pipo » úte kvě 24, 2005 20:01

Přípluv píše:Vodní sloupec 180 000 mm :mrgreen: nemáš tam nulu navíc?

jinak zkus http://www.sportschw.cz, mám od nich freefally, hlavně na horolezectvi, klettersteigy a VHT, ale dá se v tom i v pohodě lyžovat.


Taky mi to prijde jako ulet, ale jen jsem to pastnul z emailu od vyrobce... ono i ten udaj o prodysnost je jak ze sci-fi.

Uz jsem prisel na to co je to RET - z katalogu swarzkopf - je to objektivnejsi udaj o prodysnosti, drazsi na testy proto se moc neuvadi... Uvadi ze cim mensi hodnota tim lepsi a ze nejlepsi vyrobky maji i pod 6 coz by melo odpovidat 20 000g/m/24h.

Pokud je to vse pravda pak je sympatex jasne nejlepsi material. Kazdopadne jim jeste pisu zda-li to nebyl preklep.
pipo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 37
Registrován: ned kvě 22, 2005 11:59
Bydliště: Prague

Příspěvekod uplne jinej martin » úte kvě 24, 2005 21:26

hele ziva v humi v praze mi rikala u paclitovejch stxek ze maj 150k/50k ...?!
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Příspěvekod Lipon » stř kvě 25, 2005 6:08

Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Schwarzkopf

Příspěvekod Peter » stř kvě 25, 2005 6:49

Mam do Schwarzkopfu kalhoty s gelanotsem a prozatim plna spokojenost.

Ad 180 000 mm, je to sice uvedeno na strankach vyrobce, ale podle mne to je z udaj z oblasti fantazie.
Peter
nováček
nováček
 
Příspěvky: 110
Registrován: pát srp 13, 2004 12:20
Bydliště: Ostrava

Re: Kalhoty s membranou

Příspěvekod camillo » stř kvě 25, 2005 8:55

Ten udaj 180 000 klidne vyrobce muze udavat. Pred casem sem na cemsi ze sympatexu cetl o 100 000. Osobne to povazuju za hloupost. To by strcilo do kapsy Gore-tex, Gelanost a cokoliv dalsiho...
Spise nez Humi bych ti podorucil Schwarzkopf nebo Pinguine sport. Sou myslím, lepsi a propracovanejsi.
camillo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 92
Registrován: stř lis 24, 2004 21:19

Re: Kalhoty s membranou

Příspěvekod pipo » stř kvě 25, 2005 16:53

Odpoved z humi na dotaz jestli to psal namesicny a probudil se pak s rukou v nocniku:

Michal Valsa píše:Dobrý den, věřte tomu, že Vás - naše zákazníky nechceme zatahovat do oblasti sci-fi.
Údaje, které jsme Vám poskytnul, jsou výrobcem deklarovány a potvrzeny laboratorním testováním , tzn. tyto údaje jsou
skutečné a pravdivé.
O kvalitě membrány SYMPATEX nemůže být dozajista pochyb. O čemž nás také neustále přesvědčuje velmi vysoká prodejnost
výrobků z této membrány.


S pozdravem


Asi to tak bude, nekde jsem totiz cetl, ze hodnoty nad 20000mm vodniho sloupce jsou jiz v praxi nevyuzitelne a laboratorni testy nad tuto hodnotu jsou velice drahe. Proto vetsina vyrobcu uvadi 20000mm... nikdo stejne vic nevyuzije...
Ja mam napr budnu Marmont s membranou Precip ma mit udajne 10000mm ale stejne mi nikdy ani trosicku neprochcala.
pipo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 37
Registrován: ned kvě 22, 2005 11:59
Bydliště: Prague

Re: Kalhoty s membranou

Příspěvekod Vojtos » čtv kvě 26, 2005 8:30

pipo píše:Odpoved z humi na dotaz jestli to psal namesicny a probudil se pak s rukou v nocniku:

Michal Valsa píše:Dobrý den, věřte tomu, že Vás - naše zákazníky nechceme zatahovat do oblasti sci-fi.
Údaje, které jsme Vám poskytnul, jsou výrobcem deklarovány a potvrzeny laboratorním testováním , tzn. tyto údaje jsou
skutečné a pravdivé.
O kvalitě membrány SYMPATEX nemůže být dozajista pochyb. O čemž nás také neustále přesvědčuje velmi vysoká prodejnost
výrobků z této membrány.


S pozdravem


Asi to tak bude, nekde jsem totiz cetl, ze hodnoty nad 20000mm vodniho sloupce jsou jiz v praxi nevyuzitelne a laboratorni testy nad tuto hodnotu jsou velice drahe. Proto vetsina vyrobcu uvadi 20000mm... nikdo stejne vic nevyuzije...
Ja mam napr budnu Marmont s membranou Precip ma mit udajne 10000mm ale stejne mi nikdy ani trosicku neprochcala.


Takže prostě 180000 je v podstatě reklamní tahák
Uživatelský avatar
Vojtos
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1537
Registrován: stř srp 4, 2004 14:36
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: Kalhoty s membranou

Příspěvekod pipo » čtv kvě 26, 2005 9:03

Kolik zhruba vazi ty kalhoty Pinguin s GelanotsemXP?
Nikde to neni uvedene, na dotaz mi vyrobce neodpovida...


2vojtos: reklamni tahak, mno tahak to urcite je, ale stal je asi kopu penez kdyz to testovali...
pipo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 37
Registrován: ned kvě 22, 2005 11:59
Bydliště: Prague

Re: Kalhoty s membranou

Příspěvekod Lipon » čtv kvě 26, 2005 10:32

pipo píše:Kolik zhruba vazi ty kalhoty Pinguin s GelanotsemXP?
Nikde to neni uvedene, na dotaz mi vyrobce neodpovida...


2vojtos: reklamni tahak, mno tahak to urcite je, ale stal je asi kopu penez kdyz to testovali...


hmm, tak to nevim, a popravdě řečeno při kupování membránových kalhot byla váha to poslední, co mě zajímalo, hledal jsem něco co mi sedne střihem a z dobýho matroše
vyzkoušel jsem je loni na podzim 14 dní na Ukrajině a maximální spokojenost (včetně pořádnýho slejvance, čištění od bahna, sněhové límce, ...)
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Příspěvekod norman_64 » úte úno 21, 2006 9:44

:smt100

Chci si koupit kalhoty HP Lefroy z gelanotsu - hlavně kvůli ceně , nepromokavosti a prodyšnosti......chci je tak na jaro - podzim....(no sand i v zimě je použiju na běžkách)...chci se zeptat na nazory a zkusenosti (pokud nejaké budou)...jinak link (http://www.highpoint.cz/?m=4&sk=181 - ty uplně dole) ...thank *
Uživatelský avatar
norman_64
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1379
Registrován: ned čer 19, 2005 9:51
Bydliště: Wanaka - NZ

Příspěvekod norman_64 » úte úno 21, 2006 9:47

:smt100

Chci si koupit kalhoty HP Lefroy z gelanotsu - hlavně kvůli ceně , nepromokavosti a prodyšnosti......chci je tak na jaro - podzim....(no sand i v zimě je použiju na běžkách)...chci se zeptat na nazory a zkusenosti (pokud nejaké budou)...jinak link (http://www.highpoint.cz/?m=4&sk=181 - ty uplně dole) ...thank *
Uživatelský avatar
norman_64
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1379
Registrován: ned čer 19, 2005 9:51
Bydliště: Wanaka - NZ

Příspěvekod norman_64 » úte úno 21, 2006 9:47

:smt100

Chci si koupit kalhoty HP Lefroy z gelanotsu - hlavně kvůli ceně , nepromokavosti a prodyšnosti......chci je tak na jaro - podzim....(no sand i v zimě je použiju na běžkách)...chci se zeptat na nazory a zkusenosti (pokud nejaké budou)...jinak link (http://www.highpoint.cz/?m=4&sk=181 - ty uplně dole) ...thank *
Uživatelský avatar
norman_64
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1379
Registrován: ned čer 19, 2005 9:51
Bydliště: Wanaka - NZ

Příspěvekod norman_64 » úte úno 21, 2006 9:48

:smt100

Chci si koupit kalhoty HP Lefroy z gelanotsu - hlavně kvůli ceně , nepromokavosti a prodyšnosti......chci je tak na jaro - podzim....(no sand i v zimě je použiju na běžkách)...chci se zeptat na nazory a zkusenosti (pokud nejaké budou)...jinak link (http://www.highpoint.cz/?m=4&sk=181 - ty uplně dole) ...thank *
Uživatelský avatar
norman_64
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1379
Registrován: ned čer 19, 2005 9:51
Bydliště: Wanaka - NZ

Příspěvekod norman_64 » úte úno 21, 2006 9:48

:smt100

Chci si koupit kalhoty HP Lefroy z gelanotsu - hlavně kvůli ceně , nepromokavosti a prodyšnosti......chci je tak na jaro - podzim....(no sand i v zimě je použiju na běžkách)...chci se zeptat na nazory a zkusenosti (pokud nejaké budou)...jinak link (http://www.highpoint.cz/?m=4&sk=181 - ty uplně dole) ...thank *
Uživatelský avatar
norman_64
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1379
Registrován: ned čer 19, 2005 9:51
Bydliště: Wanaka - NZ

Příspěvekod norman_64 » úte úno 21, 2006 9:56

Kua - poslední dobou mi forum víc nechodí tak jak by mě ,než chodí :(
Uživatelský avatar
norman_64
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1379
Registrován: ned čer 19, 2005 9:51
Bydliště: Wanaka - NZ

Příspěvekod mifr » úte úno 21, 2006 11:12

Nebudes mit tech kalhot potom moc? :mrgreen: :smt082
Uživatelský avatar
mifr
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1875
Registrován: úte bře 15, 2005 14:04
Bydliště: Brno

Příspěvekod šíp » úte úno 21, 2006 11:13

to si ty kalhoty chceš kupovat šestkrát? :lol:
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod mifr » úte úno 21, 2006 11:15

Brnenska sekce je rypava :(( :mrgreen:
Uživatelský avatar
mifr
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1875
Registrován: úte bře 15, 2005 14:04
Bydliště: Brno

Příspěvekod norman_64 » úte úno 21, 2006 11:21

:smt071 :smt070 arm4 :protest: :smt021 :rolleyes: :axe:
Uživatelský avatar
norman_64
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1379
Registrován: ned čer 19, 2005 9:51
Bydliště: Wanaka - NZ

Příspěvekod mifr » úte úno 21, 2006 11:35

Tak jsi to mel smazat... :roll: :yawinkle: :P
Uživatelský avatar
mifr
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1875
Registrován: úte bře 15, 2005 14:04
Bydliště: Brno

Příspěvekod norman_64 » úte úno 21, 2006 12:23

mifr píše:Tak jsi to mel smazat... :roll: :yawinkle: :P
nebyl tam křížek na smazání... :ú
Uživatelský avatar
norman_64
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1379
Registrován: ned čer 19, 2005 9:51
Bydliště: Wanaka - NZ

Příspěvekod Jožka » úte úno 21, 2006 13:23

Koupil jsem si dřívější verzi těchto kalhot, tehdy se jmenovaly myslím Samum. Chtěl jsem ušetřit a vzal jsem nejlevnější membránové kalhoty.
Bohužel jsem si nevšiml, že nejsou vůbec anatomicky tvarované a při sednutí nebo nějakém pohybu se až nepochopidelně vyhrnují skoro až ke kolenům (zvedá je hlavně krátká podšívka). Bý tebou, tak si radši 1000 Kč připlatím a koupím typ TETON nebo FREE FALL.
Uživatelský avatar
Jožka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 67
Registrován: stř led 4, 2006 7:47
Bydliště: Palkovice/Rožnov p.r.

Příspěvekod tuso » úte úno 21, 2006 13:32

Taky bych se přikláněl k Tetonům nebo Free Fall /ty mám sám a naprostá spokojenost/. Ty Lefroy mi připadají jenom jako šustle- a za ty prachy, to už možná radši doplatit.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod teoretic » úte úno 21, 2006 14:28

kdyztak taky mrkni na ranger od directalpine - jsou za 3 litry a me sedej vyborne, v zme jsem je mel na trek i na lyze a spokojenost

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod šíp » sob bře 11, 2006 20:51

nedá mi abych sem napsala svoji zkušenost s fungl novýma kaťatama. píšu to hlavně proto, že se třeba moje zkušenost někomu může hodit.
Koupila jsem si před týdnem kalhoty z gelanotsu http://www.bartsport.cz/nepromokave-kal ... in-alpin-l
Dnes jsem nedolala a vyzkoušela je v terénu . výsledek-maximální spokojenost, pršelo s přestávkama asi 4 hodiny a kalhoty se chovaly dle mých představ. nadchly mě. a výhoda je že jsou rozepínací po celé délce a dají se pak sepnout na suchý zips, takže odvětrávaly při chůzi do kopce a přitom mi dovnitr nepršelo. další klad je sněhový límec, strčila jsem si ho do pohor a vnější část kalhot jsem si natáhla na boty. díky tomuto manévru mi vůbec nepršelo do bot, a to jsem neměla návleky. dokonce zvažuju že si návleky ani pořizovat nebudu, délka kalhot je dostačující na to, abych si je natáhla přes boty. takže tak. * soory že sjem se rozepsala, ale třeba to někomu pomůže v rozhodování.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod tuso » sob bře 11, 2006 20:59

šíp píše: a výhoda je že jsou rozepínací po celé délce a dají se pak sepnout na suchý zips, takže odvětrávaly při chůzi do kopce a přitom mi dovnitr nepršelo. .


Tak to máš dobrý. Já jsem posledně na skialpu v Beskydech rozepnul na boku zipy a jak jsem se na lyžích prodíral zasněženým křovím, tak mi napadal sníh do kalhot a po goretexu pěkne ztekl až do lyžáků- fakt super, ty nové materiály. :((
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Noemi » sob bře 11, 2006 21:04

šíp píše:nedá mi abych sem napsala svoji zkušenost s fungl novýma kaťatama. píšu to hlavně proto, že se třeba moje zkušenost někomu může hodit.
Koupila jsem si před týdnem kalhoty z gelanotsu http://www.bartsport.cz/nepromokave-kal ... in-alpin-l
Dnes jsem nedolala a vyzkoušela je v terénu . výsledek-maximální spokojenost, pršelo s přestávkama asi 4 hodiny a kalhoty se chovaly dle mých představ. nadchly mě. a výhoda je že jsou rozepínací po celé délce a dají se pak sepnout na suchý zips, takže odvětrávaly při chůzi do kopce a přitom mi dovnitr nepršelo. další klad je sněhový límec, strčila jsem si ho do pohor a vnější část kalhot jsem si natáhla na boty. díky tomuto manévru mi vůbec nepršelo do bot, a to jsem neměla návleky. dokonce zvažuju že si návleky ani pořizovat nebudu, délka kalhot je dostačující na to, abych si je natáhla přes boty. takže tak. * soory že sjem se rozepsala, ale třeba to někomu pomůže v rozhodování.


No jo - se máš - když ty máš určitě S...a jsi malá, tak to je v pohodě.
Já jsem zkoušela tuším M a měla jsem ho tak po kotníky....a větší číslo už mi připadalo jako pro obra. To samé bylo s bundou - S-ko bylo v pohodě, ale to stahování v pase jsem měla někde pod prsama :cry: , takže nakonec jsem šla do M-ka....i když tam mám více prostoru - tedy vzduchu, který neizoluje tak dobře jako voda :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: , že Cvrku? :smt044

Střihy HP mi seděly lépe, ale rozepínací Zemu neměli - a navíc stojí docela dost :(( .
Asi prostě kalhoty mít nebudu....a už to koneckonců není až tak aktuální.
Uživatelský avatar
Noemi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 627
Registrován: stř úno 23, 2005 22:05
Bydliště: Hnedle vedle OV

Příspěvekod tuso » sob bře 11, 2006 21:07

to noemi: V Rock Pointu v OV /poštovní ulice- Kuří rynek/ mají slevu na Hannah Wrapper. Přítelkyni ty Pinguiny taky neseděli a ty Wrappery jo. Nevím jestli je teda ještě mají, ale byli za 2500.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Další

Zpět na Oblečení

cron