Kalhoty pro zimní pochody

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod apuka » pát pro 8, 2023 16:02

No vzdyt pisu, ze "ted jsem se druhykrat uz do tabulky nekoukal". Proste jsem narychlo videl, ze je tam obrazek a tabulka, odelal jsem rychly screenshot a nahral sem. Uz jsem musel koncit a delat neco jineho....
Taky ale uz jsem to delal hodne hodin po prvni navsteve.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod mike » pát pro 8, 2023 16:08

Jakoze sem das screenshot, na ktery se ani nekouknes? :-k No, asi by mne to nemelo az tak prekvapovat :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod apuka » úte pro 12, 2023 11:59

Jo, to by Te nemelo prkvapovat - ale ne proto, ze "u mne". To je jednoducha psychika - neco predtim vidis, koukas na to dele, podrobneji, potom od toho odskocis, delas neco jineho a kdyz si to znovu narychlo jen otevres, nepotrebujes se divat na podrobnosti, jen kouknes hodne povrchne, tak mozek automaticky tam vidi to, cos tam mel predtim... :twisted: (Nejenom s obrazkami, ale i s textem.)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod milarepa » úte pro 12, 2023 12:30

a podle toho, apuko, také vypadají ty tvé příspěvky, chybí jim hlava, pata a obsah je zmatený
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod apuka » úte pro 12, 2023 14:04

Tak to jsi Ty ten posledni, kdo by toto mel jinemu vycitat :smt044
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod mike » úte pro 12, 2023 14:56

Zrovna v tomhle pripade jsi ten posledni ty. Vsiml sis snad, ze by se neco podobneho delo nekomu jinemu? Jako vazne, odeslat obrazek, coz tady (bohuzel) neni uplne trivialni vec, na kterem je neco jineho, nez pises, je docela extrem. Vcetne tve snahy nejak obhajit, ze je to vlastne normalni. Sorry, neni.

V posledni dobe jsem si vsimnul, ze ti ubylo rozbitych citaci a URL, coz ocenuju. Zkus prosim pokracovat timhle smerem i co se obsahu tyce. Vazne, mene je nekdy vice a je lepsi neodeslat nic, nez neco zmateneho a rozbiteho.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod mike » stř pro 13, 2023 16:49

Zpet k tematu:
apuka píše:Jeste ted jsem nasel (i kdyz jsem nehledal) asi doprodej starsich Montane Prism s P Microlightem a PL Silver 40g

Nakonec jsem objednal na vyzkouseni M, L i XL a dopadlo to tak, ze M si vzala pritelkyne a ja nic. Kalhoty nejsou uplne spatne a kdybych uz pouzitelne nemel, tak si je asi vezmu, ale nastesti mam. Problem byl hlavne strih, L mi docela sedelo, ale bylo kratke a melo uzky pas. XL uz bylo moc pytlovite a porad byl pas uzsi, nez by se mi libilo. Mam v pase 91 cm a XL jsou mi normalne volne, tohle je asi na nejake vychrtliky.

Material neni uplne spatny, ale na celodenni noseni bych to nevidel. PQA by byl lepsi. Podsivka se zas trochu lepila. Chybely mi kapsy, jsem zvykly na dve po stranach. Plus je vaha a sbalitelnost, ty M maji pod 300 g, takze se daji vzit do batohu pro pripad nouze a na vecer/rano. Celkove to vypada jako krok spravnym smerem, ktery ale zustal na pulce cesty.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod oodoow » stř pro 13, 2023 17:12

Jestli to má podobný materiál jako Montane Prism rukavice, tak tam jde spíš o co nejnižší váhu vzhledem k zateplení a odolnost jde stranou. Kalhoty na turistiku bych takové nechtěl, leda na převlečení, když se táboří a pak do spacáku.
Jinak ty rukavice po pár sezónách celkem významně ztratily izolaci. Uvědomil jsem si to loni, když je potřeboval a měl je v druhém bytě daleko, tak jsem musel koupit nové. A ty nové izolují o dost víc.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod mike » stř pro 13, 2023 17:27

Svrchni material je stejny. Odolnost nebude nijak extra, ale pouzitelne by to myslim bylo. Pritelkyne je vzala prave na taboreni a do spacaku nebo kdyz bude na sneznicich fakt kosa. Tam bych se o ne moc nebal, zvlast kdyz bude dost snehu. Ale praxe muze samozrejme ukazat neco jineho. Uvidime.

Nemel jsi ty rukavice porad sbalene v batohu? Myslim v tom malem sacku. Ja ja mam rok, volne lozene a zadne zmeny jsem si nevsiml.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod oodoow » stř pro 13, 2023 17:31

Neměl, právě do toho sáčku je vůbec nemačkám. Ale používám je celkem dost. Na běhy, běžky i skialpy. Teda než mi začne být na prsty fakt zima, pak v batohu v záloze ještě tyto. :twisted:
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod mike » stř pro 13, 2023 17:39

Tak jsi je holt spotreboval ;-) Ja je mam jako zalohu v batohu, protoze jsou fakt lehoucke. Na rukach nosim BD Midweight z PWS a i ty se casem opotrebuji a po par letech jsou na vyhozeni. Jak v nich furt drzis hulky a pracujes s nima, tak dostavaji docela zabrat.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod apuka » stř pro 13, 2023 21:25

mike píše:Svrchni material je stejny. Odolnost nebude nijak extra
Ze by v Makalu uz meli novejsi verzi s P Quantum jako svrchni latkou misto P Microlightu? :-k Mozne to je.

Ale ze by odolnost PQ Nemela byt nijak extra? Nepsali jste (i ja), ze soucasne nylonove materialy a obzvlaste Pertexy maji odolnost hodne vysokou :((?
oodoow píše: ty rukavice po pár sezónách celkem významně ztratily izolaci
No jo, mel by v nich byt PL Gold, ktery pri pouziti docela rychle ztraci sve schopnosti. I manzelka ma od jineho vyrobce taky palcaky s PL Goldem, pouziva je na skialpy a obcas i na turistiku, v ruksaku nebo pri skladovani je ma vzdy volne polozene a uz vloni po jeden a pul sezone rikala, ze uz zdaleka tak neizoluji jako nove. Vsimla si to i pri prubeznem noseni - jsem zvedav, co rekne, az zacne nosit novy par, ocekavam, ze asi zareaguje jako Ty.
mike píše:Ja ja mam rok, volne lozene a zadne zmeny jsem si nevsiml.
Asi by sis toho vsiml az bys koupil nove stejne :wink:.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod mike » čtv pro 14, 2023 1:59

apuka píše:Ze by v Makalu uz meli novejsi verzi s P Quantum

Na cedulce u kalhot je napsano Quantum a material vypada uplne stejne jako na rukavicich.

apuka píše:Nepsali jste (i ja), ze soucasne nylonove materialy a obzvlaste Pertexy maji odolnost hodne vysokou

Dostatecne vysokou na vetrovku nebo zateplenou bundu, ale ne nutne na kalhoty. Ty dostanou podstatne vic zabrat. Sneznice, macky, vetve, sutry... U PQA, ze ktereho je treba HP vetrovka, bych se nebal, tenhle material je jemnejsi.

apuka píše:Asi by sis toho vsiml az bys koupil nove stejne

V prodejne nove visely, osahal jsem si je a zadneho rozdilu si nevsimnul. Ale ja jsem je pouzil fakt jen parkrat, je to zaloha.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod Lipon » čtv pro 14, 2023 13:42

já mám takový pocit, že na jedné z mnoha visaček, co tam byla, jsem zahlédl Microlight, jestli doma ještě nevynesli papír, zkusím to najít
na omak stejný materiál jako na rukavicích Prism DryLine (prsťáky), což by měl být quantum

mám XXL a jsou mi na délku i přes stehna akorát, v pase stáhnu gumičkou

kapsy mi taky trochu chybí, ale nic trágiš; za tu cenu dobrý, stejně mám skoro vždy batůžek a kapsy na bundě
kupoval jsem je jako slabší alternativu k letitým, ale stále dost teplým TNF, na postávání u focení v chladnějším počasí, pěšo výletech v mírnějším mrazu

Edit: tak i podle visaček je tam quantum, s něčím jsem toho zaměnil
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod booze » úte bře 26, 2024 10:09

Nema nekdo prosim kalhoty BLACK DIAMOND M STANCE BELAY PANTS

Potrebuji vedet jaky je svrchni material, jestli to udycha chuzi. Diky
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Předchozí

Zpět na Oblečení

cron