Kalhoty pro zimní pochody

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod wawrik » pon zář 28, 2015 8:57

No, v noci potrebujem mať v teple všetko, aj lýtka.

A celorozopínacie fakt nepotrebujem, ako píšem nechcem prevlečené. Neplánujem s nimi veľmi cvičiť päťkrát denne - keď sa dostanem do studenej oblasti, typické použitie je v pondelok obliecť, o týždeň vyzliecť :-) Úplne by stačil spodný zips pod kolená.

Boky nôh sú najexponovanejšie - silný bočný vietor, spanie na boku atď., tam potrebujem páperie. Mám tenké nohy, tieto veci cítim oveľa viac, ako je bežný posádkový priemer :D
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Příspěvekod komin » pon zář 28, 2015 10:07

Ok len ked si das do googl down pants tak okrem tych montbel ul down pants vpodstate nieje nic len same expedicne.
"The worst day of climbing is better than the best day in the office"
komin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 275
Registrován: stř říj 2, 2013 7:15

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod wawrik » pon zář 28, 2015 10:15

Však preto sa na ne pýtam :-) Inak ich je určite viac, občas v nich niekoho vidím, ale sú to samé pre mňa exotické značky, asi lokálne (Austrália, Amerika, Škandinávia).

Tie Montbell mala parťáčka, sú fajn, ale stále široké :-) Aj ona ich používala ako prevlečené, dávala si ich na všetko ostatné, keď prišla do tábora.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Příspěvekod komin » pon zář 28, 2015 11:39

Tie montbel sa robia aj damske ked su ti panske siroke. A nieco z primaloftu si zamietol?
"The worst day of climbing is better than the best day in the office"
komin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 275
Registrován: stř říj 2, 2013 7:15

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod apuka » pon zář 28, 2015 11:47

komin píše:zatial som este nepocul zeby bolo niekomu zima na lytka
Je rozdiel mezi "dotycny citil zimu"/"dotycnemu je zima" a "lytkam je zima (ale dotycny to nevnima)". Problem totiz muze byt, kdyz Ti ty lytka ponekud prochladnou - Ty to ani nemusis citit, bo se za chuze prece jen zahrivaji, ale zastavis se a mohou prochladnout svlay/slachy a nevim co. Potom se to muze projevit (a nemusi to byt zdaleka hned) napriklad krecemi do lytka nebo i jinymi bolestmi. A to moc prijemne nebude, hlavne v odlehlejsich koncinach, kde to asi wawrick nejvic chce pouzivat. Kdyz chodis pres den a vecer a v noci to mas moznost svaly prehrat, tak si to ani nemusis zjistit. Ale kdyz tyden nemas kde lytkove svaly zahrat (ani ve spacaku se Ti nezahreji, kdyz poetrbujes na zbytek noh kalhoty a na lytkach je mit nebudes), tak uz se to projevit muze. Navic toto je zase dalsi vec, dusledky ktere se mohou projevovat az o leta pozdeji.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re:

Příspěvekod mike » pon zář 28, 2015 17:04

@wawrik: myslel jsem, zes mas neco takoveho z Nepalu...

komin píše:A nieco z primaloftu si zamietol?

Mas neco konkretniho? Ja uz takove kalhoty shanim roky a nic. Normalni zateplene kalhoty, zadny prevlecny nesmysl. Posledni pokus s lyzarskyma dopadl katastrofalne, jelikoz maji membranu a bez ni jsem nic nesehnal.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re:

Příspěvekod wawrik » pon zář 28, 2015 17:09

Nemám, tie majú tiež široké strihy. Oni sú tí Nepálci síce maličkí, ale celkom korby :D

komin píše:A nieco z primaloftu si zamietol?
Primaloft nechcem, mám rád teplo peria. A ak mám nosiť umelinu, radšej ostanem pri PWS.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod mike » pon zář 28, 2015 17:13

Jak moc asi siroke? Na mne by byly? Mas pravdu, ze to lip funguje, kdyz tam neni moc prostoru navic. Cast pruseru s myma lyzarskyma je v tom, ze mi jsou volnejsi, cimz je v nich chladneji samo o sobe, ale bez te blbe membrany by se to prezilo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!


Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod mike » pon zář 28, 2015 18:34

Aktualne 61 cm obvod stehennich svalu ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Příspěvekod komin » pon zář 28, 2015 18:42

Mike: Montane Prism pants len sa obavam ze z tvojou povahou hladat na vsetkom chyby miesto pozitiv to nebude ono ;-)
"The worst day of climbing is better than the best day in the office"
komin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 275
Registrován: stř říj 2, 2013 7:15

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod mike » pon zář 28, 2015 19:07

Na ty uz jsem koukal driv a z nejakych duvodu je zavrhnul. Nemely driv delsi zipy?

Prijde mi, ze jsou porad delane spis jako prevlecne a co jsem ted prosel par recenzi, tak je vetsina tak bere a pouziva. Ja ale chci plnohodnotne kalhoty na normalni zimni chozeni. Idealne by mely mit kapsy se zipy, ksandy a trochu odolnejsi svrchni material, Pertex Microlight je podle mne na kalhoty moc jemny. Plus lepsi izolaci, 40 g/m^2 Primaloftu ECO (ten nejhorsi) nemusi byt dost. 60 by bylo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod mike » úte zář 29, 2015 1:58

Nasel jsem neco, co vypada rozumne: Eddie Bauer Men's Igniter Pants. Sice to ma waterproof 10k/10k material, ale jen na kolenou a na zadku, to by se mozna prezilo. Blbe je, ze tohle bez zkouseni nejde a v Evrope se to asi nesezene. 100 g/m^2 Primaloftu One uz je mozna na nasi beznou zimu trochu moc, do -10 a niz fajn.

Mimochodem, zenska verze vypada docela dobre, ta by tu nekomu s tenkyma nohama mohla sednout ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod komin » úte zář 29, 2015 8:46

Mike: Podla mna hladas nieco co este nevyrobili a asi ani nikdy nevyrobia nakolko mas uplne iny sposob obliekania ako 90% tunajsej osadky.
"The worst day of climbing is better than the best day in the office"
komin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 275
Registrován: stř říj 2, 2013 7:15

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod apuka » úte zář 29, 2015 9:51

@komin: A Ty si myslis, ze se vyrabi jenom pro tech 90% "tunajsej osadky"? :lol:
Nektere spolecnosti se snazi podchytit prave ty "nestandardni" uzivatele. Jen je ponekud obtizne je sehnat. Nejlepsi (pro mika) by asi bylo sehnat nejaky ten metr Primaloftu One a Pertexu jaky chce a zajit za schopnou svadlenou - ta by mu z toho usila mozna i business oblek :lol:
Mimochodem si ja osobne vubec nemyslim, ze zrovna tenhle pozadavek od mike je vymysl. Takove zimni neprevlecne kalhoty by urcite uzivilo dost lidi, chodit v tech "lyzarskych" a v membranovkach je nekdy opravdu problem a perove zase nechce kazdy (nechci napr. domyslet dopad zajit si v takovych perovych kalhotech po nekolikahodinovem pochodu pri -10 a min do pretopene vlhke chaty na obed...). Ja bych takove taky uvital, kdyby byly za slusny peniz.

A abych byl stylovy, dam sem jeden citat z podpisu jednoho cloveka na OF s prezdivkou komin :wink: :-):
"Tí čo v tom idú s tebou sa nikdy nespýtajú: Prečo? A tí, čo sa to opýtajú, to aj tak nikdy nepochopia!"
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod komin » úte zář 29, 2015 10:30

Apuka: mas nejaky problem lebo mne nemusis vysvetlovat tieto veci mam dostatocny rozlad, radsej sa vyjadry kteme daj nejake navrhy odkazy :wink: A to ze su take znacky je fajn, lenze je tu to ale, nedovazaju sa a vacsina ludi prdi nato zeby to posielali naspat cez pol sveta ak by im to nesedelo.
"The worst day of climbing is better than the best day in the office"
komin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 275
Registrován: stř říj 2, 2013 7:15

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod aksam » úte zář 29, 2015 11:04

tenhle maník je ze Španělska....http://astucas.com/en/products/sestrals-pants/
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod apuka » úte zář 29, 2015 13:40

@komin: Muj prispevek byl jen reakci na ten Tvuj a je k tematu minimalne stejne jako ten Tvuj :-).
A kdyz mas takovy rozhlad - ktery ja opravdu nemam a bez muceni se k tomu priznavam -, proc nedas Ty nejake navrhy a odkazy, i kdyz to jsou veci sem nedovazene. Myslim si, ze zrovna mike by nemusel "prdet" na objednani ze zahranici.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod komin » úte zář 29, 2015 13:45

Ja som odkazy dal k teme :wink:
"The worst day of climbing is better than the best day in the office"
komin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 275
Registrován: stř říj 2, 2013 7:15

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod apuka » úte zář 29, 2015 14:11

Jenze ne v prispevku, na ktery jsem reagoval :wink: Pokud ten byl k teme, tak muj uplne stejne.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod mike » úte zář 29, 2015 16:48

komin píše:Mike: Podla mna hladas nieco co este nevyrobili a asi ani nikdy nevyrobia nakolko mas uplne iny sposob obliekania ako 90% tunajsej osadky.

A v cem jsem to teda chodil asi 15 let, nez se to uplne rozpadlo? 8) Jelikoz jsem trochu hledal po zahranicnich forech, tak vim, ze podobne pozadavky nemam zdaleka sam. Plus ty Eddie Bauer kalhoty je v podstate splnuji. Mozna to s tvym rozhledem nebude az tak slavne ;-)

Me pozadavky by perfektne splnovala cast lyzarskych kalhot, kdyby do nich vyrobci nezacali cpat membrany. Jeste pred 10 - 15 lety se neco takoveho dalo bezne koupit a taky jsem takove k naproste spokojenosti pouzival. Dneska se ale bohuzel bez membrany koupit snad nedaji a membrany uplne zabijeji funkci. Na lyzich to mozna az tak moc nevadi, jelikoz velka a potiva aktivita je narazova, ale kdyz je stala (sneznice), tak je to prusvih, jelikoz to membrana nema sanci udychat. Jak jsem si letos overil na kalhotach od Spideru. Bez membrany by byly skvele, s ni jsou na houby. Jedina sance je, ze membrany se lepsi a treba casem nekdo i na lyzarske kalhoty pouzije GTX Active Shell, ktery by snad poceni na nohach zvladnout mohl.

Co se tyce zdejsi osadky, tak mas v zasade pravdu. Hudy a podobnym se podarilo vnutit do zdejsiho povedomi myslenku, ze cim vic vrstev, tim vic Adidas, a tak lidi bezne nosi tri vrstvy tam, kde by stacila jedna. A porad se prevlekaji. Postupne se to ale meni, kdyz jsem tu pred lety zacinal, tak na muj dotaz po zateplene bunde se mne vazne ptali, k cemu je takova vec dobra. No a dneska se uz primaloftka bere jako neco bezneho i tady.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod mike » úte zář 29, 2015 17:06

aksam píše:tenhle maník je ze Španělska....http://astucas.com/en/products/sestrals-pants/

Tohle vypada a podle popisu je i mineno jako neco, do ceho se prevleknes vecer pri taboreni a v cem muzes i spat. Fajn, ale na chozeni to nebude.

apuka píše:Myslim si, ze zrovna mike by nemusel "prdet" na objednani ze zahranici.

Kdybych narazil na neco, co bude vypadat fakt dobre, tak to zkusim. Zrovna u kalhot mam ale overeno, ze je nutne zkouset a maloco opravdu sedne, je to narocnejsi, nez bundy.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Příspěvekod komin » úte zář 29, 2015 17:40

Mike: No ale ved sam to pises ze mal si ale uz nemas nakolko uz nikto nic take ako chces nerobi/nedovaza sa. Mna nezaujima co bolo, bavime sa otom co je teraz na trhu. A nesuhlasim ze pertex je az taky haklivy aby na nohaviciach nevydrzal. A zijeme v konzumnej dobe uz sa nic nerobi na vecnost ako dakedy stym sa musime zmierit.
"The worst day of climbing is better than the best day in the office"
komin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 275
Registrován: stř říj 2, 2013 7:15

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod aksam » úte zář 29, 2015 17:45

rab photon pants, pertex microlight, 100g/m2 primaloftu gold, váha 530g v L
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod mike » úte zář 29, 2015 17:50

@komin: psals Podla mna hladas nieco co este nevyrobili a asi ani nikdy nevyrobia a ja ti pisu, ze vyrobili a vyrabeli a porad jeste vyrabeji, az na to, ze tam zacali davat membrany a tim to uplne zabili. A membrany tam davaji proto, ze jsou lidi debilni a vyzaduji je, ac jsou jim uplne na nic a vlastnosti zhorsuji (zvlast ty levne).

Co se odolnosti tyce, tak ty kalhoty, co jsem mel, byly z odolnejsiho materialu a i tak jsem je musel na hodne mistech spravovat. Na tom vlastne skoncily, bylo na nich uz vic zaplat, nez puvodniho materialu. Kalhoty, co mam na leto a do hor, nechavam spravovat po kazde vetsi akci. Material je silnejsi a jeste pevnejsi, nez vyse zminene a ani tak me zachazeni nevydrzi. Proto si myslim, ze by Pertex nemel sanci, ten jsem obcas trhnul i na vetrovce, kde je zatez o dost mensi. Nerikam, ze mi musi vydrzet 10 let, ale tohle by nejspis neprezilo ani sezonu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod mike » úte zář 29, 2015 17:52

aksam píše:rab photon pants, pertex microlight, 100g/m2 primaloftu gold, váha 530g v L

Zase prevlecne. Full length side zip je pro mne showstopper (i 3/4).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod aksam » úte zář 29, 2015 18:04

rychlejší než čekat, kde se objeví bude možná objednat z Drážďan materiál a sehnat švadlenu nebo napsat do Turnova, zda neušijí kalhoty bez zipů :)
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod mike » úte zář 29, 2015 18:05

Bojim se, ze tohle by svadlena nedala (izolaci). Co konkretne myslis s Turnovem?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod aksam » úte zář 29, 2015 18:11

Rakoncaj má taky kalhoty s primaloftem, třeba by ušil bez zipů
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod mike » úte zář 29, 2015 18:19

Myslis toto? To by asi nefungovalo, musel by se menit i strih, prevlecne kalhoty jsou moc siroke. Navic uz je tam moc izolace, 133 g/m^2 by bylo vazne na tech -10, ale ja bych rad uz od nuly nize.

Vsechno, co chci a potrebuju, by mely dobre lyzarske kalhoty bez membrany. Dobrych by se naslo vic, bez membrany bohuzel zadne...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení