Kalhoty pro zimní pochody

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod sobb » úte úno 27, 2018 23:19

:roll: :mrgreen: A to je dobře :)
Flíska a kraťasy jsou ok, prostě pak přiobleču kalhoty, flísku nebo jiný dlouhý rukáv musím mít stejně, jako ho musíš mít ty :wink: Ale o tom tohle vlákno až tak není.
Pro mě stačí = komfort, v tomto případě, v zateplených naopak nekomfort = nestačí, respektivě nevyhovuje :wink:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod mike » úte úno 27, 2018 23:35

Mam kalhoty a vetrovku, ktera je lehka a kterou mas urcite i ty. Takze tahas navic kratasy a flisku ;-)

Njn, kdyz ty nechapes vyznam slova komfort, to je tezke... :twisted: Zkus treba nekdy letet pres ocean v business class nebo prvni tridou a pak porovnej s economy, co staci ;-)

Co mam jinak, nez ostatni, jsou kolena, tem se chlad nelibi a zacnou bolet i kdyz jim jinak nic neni. Proto kratasy ani nosit nemuzu, maximalne nekde u more, kde je pres 30 stupnu. Ale nijak mi to nevadi, mam fukcni termoregulaci a stejne mi nevadi ani zateplene kalhoty v buse nebo vlaku, kdyz je 20+ stupnu. Jak si nekteri stezujou, ze by to neprezili. Ja o tom proste nevim.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod sobb » stř úno 28, 2018 0:01

Větrovku většinou (krom zimy) netahám a pochybuju, že Tobě vystačí na vícedenní vejlet :wink: Takže to vyjde tak nastejno.

Hlavně chápu význam slova nekomfort :wink:

A o tom to je - funguješ jinak, někdy až trochu zvláštně a divíš se, že se ostatní občas diví :mrgreen:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod mike » stř úno 28, 2018 2:53

Vystaci a nevyjde ;-)

Ani ne, to jen spousta lidi pouziva metody z minuleho tisicileti, kdy nebyla jina moznost, a nenapadne je zkusit neco lepsiho ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod scinkk » stř úno 28, 2018 10:07

Mno ja v patek do Jizerek, pro teplotu -10 az -8 vymenil jen spodky ze 100g plastaku za 200g merino, jinak nic nemenil a krom prvniho zahrivaciho kilometru jsem mel dlouhy triko a primaloftku. No pravda, tentokrat jsem mel celou trasu i tenkou cepici a tenke rukavice a kdyz fucelo, tak byla i kapuce. :) Sic bych to dal nejpis bez spodku ci jen v tech tencich, ale proc to delat, izolace se rozprostre, zatepleni dole vykompenzuje zatepleni nahore a si uzivam komfortu, neb mi tolik nevychladnou stehna a zadek :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod mike » stř úno 28, 2018 19:47

V zateplenych kalhotach by ti vychladly jeste min nebo vubec ;-) Zrovna ty bys je myslim ocenil, blbe je, ze nejsou k sehnani. Mohl bys zkusit ty, co ma Lipon, ale tam fakt nevim. Jednak je to strih TNF a ma to ty nesmyslne kapsy na stehnech a jednak mi prijde 25 g/m^2 Primaloftu malo a v aktualnich teplotach by to na hole telo nemuselo stacit. Ale treba jo, jsou ve sleve... v nejhorsim si pod ne vezmes tenke spodky, i tak to bude lepsi, nez silne spodky a tenke kalhoty.

Dneska jsem ty sve docela ocenil. Foukal ledovy vitr od vychodu, ktery byl citit i pres PWS rukavice. Nohy v pohode, ten SS, co maji kahoty shora, je docela vetruodolny.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Příspěvekod scinkk » čtv bře 1, 2018 8:41

No ve spodkach taky nic nevychladne :-) a mě spodky nevadí. Dle teploty si můžu zvolit tři různě izolujicí. Věřím že zateplené kalhoty odvedou stejnou práci, ale nemusím řešit výběr dalších kalhot, pač kalhoty jsou u mě nejhorší na padnoucí střih. Navíc letos jsem si do nich udělal sneznici díru ale žádná ztráta syntetické izolace :-)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod fps » čtv bře 1, 2018 13:34

jojo, na vícedenní výlety na těžko to chce mít na sobě spodky, už jenom pro to, že je používám i na spaní, když mám na sobě zateplené kalhoty, tak musím v batohu zbytečně tahat spodky na spaní, a přímo nesnáším když si mám večer v mrazu sundat vyhřáté kalhot, a nandat si vymrzlé spodky z batohu
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod mike » čtv bře 1, 2018 19:16

Troje spodky? To jsem v zivote nemel ;-) Mam jedny, aspon 10 let stare, spis 15, a pouzival jsem je nejvic pod dziny, kdyz jsem chodil do prace v mrazech, jako jsou ted ;-) Na outdoor jen parkrat, nevyhovuje mi to.

scinkk píše:Navíc letos jsem si do nich udělal sneznici díru ale žádná ztráta syntetické izolace

Diru sneznicema? Tak to jsi jeste sikovnejsi, nez ja. Natocil to nekdo na video? :twisted: Synteticka izolace se neztraci, to neni peri. Diru proste prelepis paskou a je to v pohode.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod scinkk » čtv bře 1, 2018 19:31

njn a pak se divis, ze jsi jediny, kdo si na chozeni kupuje zbytecne zimni kalhoty :) Vetsina chodi v tech podzimnich a ve spodkach, a jak pise fps, u vicedenni akci v zime maji spodky jednoznacne plus :)
Spodky mozna troje, ale vsechny tri bez problemu padnouci aniz bych resil vyber, dalsi plus :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod mike » čtv bře 1, 2018 20:12

Ony jsou zbytecne asi tak stejne jako primaloftka ;-) Vyzkousej a uvidis, tohle je neprenositelne. Vetsina chodi v podzimnich a spodkach, protoze nikdy nic jineho nezkusila a netusi, jaky je to rozdil. Ja ho znam prave z lyzovani, o cemz je rec v jinem vlakne, proto jsem zacal chodit v lyzarskych. V dobe, kdyz jeste nebyly vsude levne a mizerne membrany :?

Chci tim rict, ze mam vyzkouseno oboje a vim, proc ty zateplene nosim. Mimochodem, proc krome par magoru vsichni lyzujou v zateplenych lyzarskych kalhotach? V cem je principialni rozdil proti turistice v zime? Podminky jsou stejne, aktivita na lyzich muze byt narazove vyssi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod scinkk » čtv bře 1, 2018 20:24

Tak zas verim, ze hodne turistu zna lyzarske kalhoty ci je dokonce vlastni :)
Proc je maji lyzari netusim, hadam pac se tak proste prodavaji jako lyzarske (taky treba nechapu proc si tolik lidi kupuje cyklodresy), pac vetsina chce na lyzovani nepromokave, hadam pac vetsina chce vyrazne teple, hadam ze vetsina lyzaru podzimni kalhoty a spodky nepotrebuje kupovat, hadam ze macaty kalhoty pri lyzovani, tedy tom sjezdovem neomezuji pohyb, tedy to lyzovani atd :)
Ja funkcnost tech zateplenych kalhot nijak nezpochybnuji, ale duvod to zkusit je dost maly, kdyz mi kombo vyhovuje a navic ma pro me i nejaky ty vyhody. Kdybych se konecne dokopal k vicedenni akci, tak je tam dalsi, zatim nevyuzita, vyhoda :)
Naposledy upravil scinkk dne čtv bře 1, 2018 20:43, celkově upraveno 1
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod mike » čtv bře 1, 2018 20:36

Myslim, ze mnoziny turistu a lyzaru maji o hodne mensi prunik, nez si myslis. Nepromokave lyzarske kalhoty jsou az zalezitost posledni doby, to ty proklete levne membrany, driv tam zadne nebyly a stejne je vsichni lyzari meli. Lyzarske kalhoty nejsou neforemne, to si pletes se snowboardackyma, naopak jsou celkem anatomicke, aby pri jizde neprekazely a nebrzdily. Zateplene jsou tak stredne, 40 - 60 g/m^2 izolace. No a kupujou se proto, ze funguji a clovek v nich v pohode stravi cely den venku.

Co mam lyzarske od Spyderu, ktere jsem par let pouzival na sneznice, tak maji lepsi strih a jsou anatomictejsi, nez aktualni TNF. Akorat maji tu nesmyslnou membranu, ktera je zabiji. Pri lyzovani by se to asi tolik neprojevilo, na sneznice to je to ale peklo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod fps » pát bře 2, 2018 10:27

mike píše:Troje spodky? To jsem v zivote nemel ;-) Mam jedny, aspon 10 let stare, spis 15, a pouzival jsem je nejvic pod dziny, kdyz jsem chodil do prace v mrazech, jako jsou ted ;-) Na outdoor jen parkrat, nevyhovuje mi to.

já mám čtvery spodky v různé gramáži, ale mám je na turistiku, ne do města, na pokrytí celého roku na turistiku na těžko jsou dle mě čtvery spodky v různé gramáži tak akorát, já třeba i v létě spím ve sponkách, v těch slaboučkých Progress, za prvé chráním tím péřák od mastnoty z kůže, a za druhé když jdu v noci na malou, tak se příjemněji leze z vyhřátého spacáku, než když mám holé nohy, a to i v létě
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod Lipon » pát bře 2, 2018 11:29

Dtto, mám troje a každé mají své využití
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod mike » pát bře 2, 2018 18:10

@fps: samozrejme beru, ze lezt do spacaku bez niceho neni rozumne, ale misto spodku pouzivam lehke kalhoty. Ve kterych muzu byt treba na chate nebo na bivaku. Je mi to podstatne prijemnejsi, nez upnute spodky. Ale ja treba nenosim ani slipy ani boxerky, ze stejnych duvodu. Volne trenky, volne kalhoty.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod FrantaKrajta » pon dub 2, 2018 20:08

Kratka vsuvka k tem "zateplenym" kratasum (kdyz spousta kolegyn na horach neda dopustit na zateplene prevlecne sukne, at uz na skialpy nebo jen tak), jak se tu nekdo vys ptal na kratasy - Salewa ma Pedroc PL Alpha shorts (levne viz amazon). Jakoze puvodne asi na podzimni behani v menginach (nebo jak se nadava tem muzskejm leginam), ale treba by se to tomu, kdo se ptal na kratasy o par postu vyse, hodilo i na zimu. Tim nechci zase rozvijet debatu primaloft kalhoty vs vrstvy, jen informuji :) Akorat v nich bude zima na kolena no :D
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod mike » úte dub 3, 2018 15:37

Vcerejsek jsem stravil na sneznicich a necekane otestoval zateplene kalhoty v mokru. Na stromech byl cerstvy snih a jak na nej svitilo slunce, tal a padal dolu, obcas v lese vylozene prselo. Kdyz jsem si po dvou hodinach chuze lesem udelal prestavku, vsimnul jsem si, ze kalhoty jsou na povrchu uplne mokre, hlavne stehna. Vyrazne vic, nez bunda, asi jak jsem se prodiral krovim a malymi stromky. Vevnitr jsem to ale vubec necitil, uplne sucho.

Na konci byly kalhoty mokre po cele plose a vevnitr porad v pohode. Akorat kdyz jsem si ve vlaku sednul, tak jsem trochu citil mokro na zadku, ktere se tim protlacilo dovnitr. Tam byly mokre nejvic, asi jak voda stekala po batohu (ten byl mokry durch). Za chvili to ale uschlo a pak uz v pohode.

Kdyz to porovnam se stejnyma podminkama pred par lety, kdyz jsem mel zateplene lyzarske kalhoty s membranou, tak nebe a dudy. Nekde se to tu da najit, nadaval jsem jak spacek, protoze jsem mel mokro hlavne vevnitr. Celou dobu a ve vlaku se pri stlaceni vylozene vytlacovala tekuta voda na telo. Mokry jsem byl jeste doma. Membranove kalhoty, jejichz hlavnim ukolem je nepustit vodu dovnitr. Ve skutecnosti nepustily zadnou ven. Jeste nekdo mi muze tvrdit, ze to v zime bez membrany nejde :D

Jinak zajimava vec. Byl jsem obleceny stejne, jako celou zimu tj. zateplene kalhoty, zimni tricko a primaloftka. V primaloftce jsem to nevydrzel, bylo mi horko, a tak jsem ji vymenil za vetrovku a v te sel vetsinu trasy. Kalhoty mi ale vubec nevadily, nevedel jsem o nich. Bylo nad nulou, vetsinu casu svitilo slunce a mne to fakt ani trochu nevadilo. Pricemz vetsina lidi tu tvrdi, ze by se v nich uvarili i v zime :-k
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod fps » stř dub 4, 2018 9:03

- zase děláš závěry po zkušenostech z jednodenního výletu, ty jsou ale jiné než když si někde na víc dní na těžko bez možnosti vysušit své oblečení, v noci začne mrznout, a ráno se do zledovatělého oblečení až na kámen ani neoblečeš, a nebo to bude hodně nepříjemné
- když je nad nulou a svítí sluníčko, tak já tedy nevidím žádný důvod k tomu nosit zateplenou bundu, zateplené kalhoty, a nebo dokonce membránu
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod mike » stř dub 4, 2018 16:33

fps píše:zase děláš závěry po zkušenostech z jednodenního výletu

Porovnavam zkusenost s membranovyma a nemembranovyma zateplenyma kalhotama v priblizne stejnych podminkach. Membranove pruser, nemembranove v pohode.

fps píše:ty jsou ale jiné než když si někde na víc dní na těžko bez možnosti vysušit své oblečení, v noci začne mrznout, a ráno se do zledovatělého oblečení až na kámen ani neoblečeš, a nebo to bude hodně nepříjemné

Kdybych sel na vic dni, tak rozhodne dam prednost tem nemembranovym. Protoze byly mokre akorat zvenku, zato membranove kompletne nasakle vodou i zevnitr. Jak by ktere dopadly v mraze je jasne. Membranove bych asi rano neoblekl vubec, nemembranove by sly, maximalne by mely na povrchu krustu, kterou bych rozlamal. Navic by nejspis z vetsi casti uschly na tele, kdyz bych prestal slapat a utaboril se. Membranove ani nahodou, jelikoz neuschly ani v teple ve vlaku a v buse.

fps píše:když je nad nulou a svítí sluníčko, tak já tedy nevidím žádný důvod k tomu nosit zateplenou bundu, zateplené kalhoty, a nebo dokonce membránu

Jedu na sneznice, oblekam se jako v zime [-( Navic podle predpovedi melo byt chladneji a min slunce. Nahore melo byt pod nulou nebo odpoledne tesne nad nulou. Ono ve stinu moc nad nulou nebylo, do 5 stupnu, ale jarni slunce peklo vic, nez jsem cekal. Rano ale bylo jeste primrzlo a to bylo prijemne, bez zimniho obleceni by mi byla kosa.

Co by sis teda ale obleknul i kdybys vedel, jak bude? Trisezonni kalhoty by byly durch mokre. Den predtim napadlo par cm snehu, stromy byly obalene a jak do toho prazilo slunce, teklo to dolu. Proto jsem mel kalhoty mokre, sel jsem lesem, obcas se otrel o vetev, ze ktere to na mne spadlo, obcas prosel mezi malymi mokrymi smrcky... plus mokry snih, ktery cakal na nohy pri chuzi. Mozna nejvetsi mokro bez deste, jake se da u nas zazit. Zateplene kalhoty to zvladly skvele, podle mne nejlepsi volba na takove podminky. Horko mi nebylo ani trochu, uvnitr uplne sucho, co chtit vic?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod aksam » stř led 9, 2019 17:32

Dám sem tip na tyhle kalhoty...https://www.millet-mountain.com/touring ... -blue.html

Kupoval jsem je loni na jaře v hudy, otestoval pořádně až letos, zatím jsem je měl 8x na pásech a musím říct, že nemám výhrad. Doplnil jsem je jen o kšandy. Alpha na předním díle kalhot je až pod kolena, což výrazně zvyšuje tepelný komfort. Naposledy včera celodenní sněžení, vítr, mlha, mráz, fungují i navlhlé zvenku a zevnitř.
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod FrantaKrajta » stř led 9, 2019 18:16

@aksam,
Vypadaji pekne, ale neni v nich moc vedro do kopce na pasech? 80g/m2 Alphy (jestli spravne chapu jejich popis od vyrobce) mi prijde na nohy v pohybu uz docela dost, ne? I kdyz jako jedina vrstva na nohach (bez podvlikacek) mozna jo. Asi bych preferoval tak polovicni gramaz (a pripadne doplnil na poradnou zimu nejakymi podvlikackami... Ale samozrejme kazdemu muze vyhovovat neco jineho :)
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod aksam » stř led 9, 2019 18:41

Sice Millet tam má napsané 80 g/m2, ale moc se mi to nezdá, používám bundu od Rabu s 60 g/m2 a bunda má na omak silnější gramáž alphy než kalhoty. Spodky jsem pod tím ještě neměl ani neplánuji je pod ně nosit.
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod mike » stř led 9, 2019 19:22

aksam píše:Alpha na předním díle kalhot je až pod kolena, což výrazně zvyšuje tepelný komfort.

Prvni krok, abys dosel k tomu, ze zateplene kalhoty jsou na zimu fajn ;-)

FrantaKrajta píše:80g/m2 Alphy (jestli spravne chapu jejich popis od vyrobce) mi prijde na nohy v pohybu uz docela dost, ne?

Mne ne. PA ma asi polovicni tepelny odpor, nez slusne synteticke izolace a u tech je na kalhoty fajn 40 - 60 g/m^2.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod mike » pon lis 11, 2019 22:09

Ha! U Arcteryxe na to konecne prisli: Proton Pant

Kde se to da vyzkouset? Bojim se, ze budou moc uzke... Ale konecne prvni vlastovka, snad se ostatni zacnou opicit :prayer:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod Pierre111 » úte lis 12, 2019 9:10

Mají dobrý vnější materiál Fortius 40 :). Škoda, že bundy už jsou jen Fortius 20.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod FrantaKrajta » úte lis 12, 2019 12:59

Hmm, jediná kapsička, trochu škoda :(

Mike, Patagonia má myslím taky prodyšné "PL" zateplené kalhoty (nano air pants) s "40CFM" :)
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod mike » úte lis 12, 2019 18:28

Pravda, kdyby tam radej dali klasicke bocni kapsy na zip misto tehle jedne nesmyslne, udelali by lip.

Kalhoty od Patagonie vypadaji trochu moc teplakoidne, ale dalsi vlastovka se pocita :) Holt se jeste designeri nedostali pres mentalni blok a neudelali takove kalhoty poradne. Tj. primarne na samostatne noseni, stahovani nebo pasek v pase a dobre konce nohavic. Ale snad na to casem prijdou :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod shockwave77 » sob říj 31, 2020 12:01

Zdravim, Chcel by som vas poprosit o radu.

Vyberam nohavice na zimnu VHT Tatry a podobne, skor chodecky teren ako napr Lomnicak, Rysy...Teplota min -10.

Moj plan je taky ,ze si dam klasicky softshell nieco ako Mammut Courmayer SO pants alebo tilaku model Qualido + spodky icebreaker merino 200.

Myslite ,ze takato kombinacia bude ok? Popripade ak ste spokojny s nejakym inym modelom nohavic, trosku technickym a odolnejsim tak budem vdacny za tip a kazdu radu.
shockwave77
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: pát říj 30, 2020 10:16

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod aksam » sob říj 31, 2020 14:33

S Mammut Courmayer chybu neuděláš, ale od Tilaku bych se být Tebou raději podíval po Tilak Crux Ws, na zimu ideální, sám je používám 8 let, drží a není s nimi žádný problém, pod ně nepotřebuješ ani spodky, ale tohle záleží jak je kdo zimovřivý.
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení