Kalhoty pro zimní pochody

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod mike » pon lis 30, 2015 2:02

vonkreuz píše:@ Miku však si někde vyzkoušej kaťata SirJoseph Tumys a pak se s Rakocajovic domluv, aby ti to ušili bez zipu a místo membrany ti dali materiál co používají na bundu Telur...

Vyzkouset muzu, ale pripadaji mi moc monstrozni, asi jsou site jako prevlecne, tudiz vetsi. Plus je tam 133 g/m^ Primaloftu, coz je moc, pulka by stacila.

vonkreuz píše:Ty správné kalhoty hledáš už dost dlouho a stále nenacházíš, tak sáhni po zakázkové výrobě.

Asi jo, vite nekdo o nejake svadlene v Praze, co by takove kalhoty zvladla?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod fps » pon lis 30, 2015 20:53

rambo518 píše:já si pod svoje gore kalhoty proti dešti koupil na zimu polartecový spodky a nemohu si to vynachválit

jestli myslíš Polartec Power Stretch, tak to mám stejně jako ty, nasazuji je když jde teplota pod cca -10°C, i dle mně to je to nejlepší
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod mozkvic » sob pro 19, 2015 18:04

ahoj, pred par dny jsem se ptal na bundu, ted je rada i na kalhoty. Plati ty same pozadavky, potrebuju kalhoty na zimu, nejake univerzalni, jak na lyze, tak na vylety. Mate nejake tipy? Dejte prosim vedet, diky Spekoun
mozkvic
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: pát pro 18, 2015 0:23

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod fps » sob pro 19, 2015 19:47

tohle platí i na kalhoty viewtopic.php?p=439783#p439783
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod mike » ned pro 20, 2015 4:26

Na lyze jsou nejlepsi lyzarske kalhoty, tam neni moc co resit. Univerzalni se ale dneska bohuzel nedelaji, vsechny lyzarske maji membranu a ta pri jinem pouziti docela vadi. Duvody a zkusenosti najdes nekde v tomhle vlakne. Ona je teda zbytecna i v lyzarskych, ale tam nevadi az tak moc a nemehlum, valejicim se casto ve snehu, muze i pomoct.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod booze » ned pro 20, 2015 9:38

Na lyze jsou nejlepsi Montura zateplene kalhoty bez membrany a na to GTX Tilak Ultralight prevlecnaky tam neni moc co resit. :twisted:

Mokra sedacka, drzkopady, freeride....
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod pavproch » ned pro 20, 2015 9:43

nedráždi chřestýše mika bosou nohou.... nebo ten ban ešče letos stihneš... :twisted:

btw, to sou zase subjektivní bludy/hate, co tu a ve vlákně o kundách šíří a navíc je vydává za všeobecně platnou nadpravdu.... chjo, no....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod mike » ned pro 20, 2015 22:29

@pp: nevim, ktere vlakno je o kundach, ale co se kalhot tyce, zajed si v sezone nekam do Rakouska na sjezdovku. Naprosta vetsina lidi bude mit lyzarske nebo snowprdelisticke kalhoty a ti ostatni budou z CR, SR nebo mozna Polska. Pak se stav nekde v lyzarskem krame, je jich tam dost a jsou velke, a taky tam na lyzovani nic jineho nenajdes. To same u nas ve sportech pro masy (Sportisimo), akorat tam nebude tolik Spyderu, Kjusu a Columbii, ale levne shity treba od McKinley. A proc? Protoze je to funkcni a prakticke. Na masove lyzovani na sjezdovkach, o skialpinismu neni rec, to je minorita.

@booze: jj, proc to delat jednoduse, kdyz to jde slozite, ale zato draz a nepohodlneji ;-) Vsechny lyzarske kalhoty dneska nejakou membranu maji, cimz tve duvody padaji.

Rekl bych, ze jsem toho nalyzoval v zivote dost a vyzkousel snad vsechno, co bylo k dispozici. Detske oteplovacky, sponovky, dziny, lyzarske kalhoty bez membrany... Mokry jsem byval jen jako dite, kdyz jsem se vic valel ve snehu, nez jezdil. Jinak mi membrana nikdy nechybela, at jsem delal cokoliv. Sedacky slusni vlekari ometaji.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod booze » pon pro 21, 2015 9:15

Pokud si dam primaloftove kalhoty, tak se v nich potim.
Pokud si dam PWS spodky a membranove kalhoty, tak se v nich potim.
Pokud si dam PWS spodky a nemembranove kalhoty, tak se v nich potim a citim vlhost od sedacky.
Proto volim kombo Montur a Tilaku. Kazde zatepleni ma jine vlastnosti a jinak izoluje. Mel jsem nejake Protest zateplene lyzarske kalhoty, bez membrany a bud v nich bylo vedro nebo kosa.
3/4 si oblece tluste puncochy, merino spodky, lyzarske zateplene membranove kalhoty a je ji akorat.

mike píše:Sedacky slusni vlekari ometaji.

To je sice pekne, ale pokud fest snezi, tak ti nasnezi na sedacku v prubehu jizdy. Samozrejme to na tobe roztaje.
mike píše:Rekl bych, ze jsem toho nalyzoval v zivote dost

Dival jsem se na muj skiline a nevim, kolik je dost :twisted:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod pavproch » pon pro 21, 2015 12:21

mike píše:@pp: nevim, ktere vlakno je o kundach, ale co se kalhot tyce, zajed si v sezone nekam do Rakouska na sjezdovku. ...

OMFG. [-o<
Naposledy upravil mike dne pon pro 21, 2015 17:30, celkově upraveno 1
Důvod: zkracena nesmyslne dlouha uplna citace
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod oodoow » pon pro 21, 2015 12:54

mike píše:zato draz

spíš levněji, vzhledem k tomu, že ty lyžařské využiješ jenom na lyže :wink:
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod mike » pon pro 21, 2015 17:41

booze píše:Pokud si dam primaloftove kalhoty, tak se v nich potim.

Jake konkretne? Zalezi, kolik tam Primaloftu je. Ve 100 g/m^2 by bylo horko i mne, 40 nebo 60 by mohlo byt akorat. Taky neni jen Primaloft, jsou jine izolace, ktere hreji min. Ve starych lyzarskych jsem mel jakousi noname izolaci, docela slabou a bylo to fajn.

booze píše:Dival jsem se na muj skiline a nevim, kolik je dost :twisted:

U mne 35 let a pak mne to prestalo bavit ;-) Byly roky (v puberte) kdy jsem byl na sjezdovce celou zimu snad kazdy den. O nejakych membranach jsme tenkrat nemeli ani tuseni a nepromokave obleceni nikomu nechybelo. Holt se toho snehu nesmite tolik bat ;-)

@oodoow: zima trva "jenom" 3 - 4 mesice ;-) A cim min je budes pouzivat, tim dyl ti vydrzi a naopak. Zrovna tenke prevlecne membranovky se muzou prodrazit. Svihnes sebou na umrzle sjezdovce a potrhas je, lyzarske vydrzi vic.

Cesky socka-styl, jedno obleceni na vsechno a pak na nic nefunguje poradne. Se divim, ze nekteri nelyzuji v pohorkach, vzdyt lyzaky vyuzijes taky jen na lyzovani :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod booze » pon pro 21, 2015 17:54

OR Neoplume starsi cca +-5 let.

Ze jsem na ty stranky lezl. #-o Opet delaji Neoplume jckt bez windstopperu. Tu bundu strasne potrebuji. [-o<

edit:winstopperu
Naposledy upravil booze dne pon pro 21, 2015 18:15, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod mike » pon pro 21, 2015 17:59

Vypadaji hrozne igelitove, 60 g/m^2 Primaloftu je dost a Pertex Endurance je malo prodysny, v tom bych se potil i ja.

Bunda vypada lip, napis si Jeziskovi ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod booze » pon pro 21, 2015 18:22

mike píše:60 g/m^2 Primaloftu je dost a Pertex Endurance

nebyl to vzdy Endurance, driv byly asi Pertex Classic

mike píše:Bunda vypada lip, napis si Jeziskovi ;-)

s nim mam vykopanou sekeru
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod oodoow » pon pro 21, 2015 18:39

@mike: No, švihnout sebou můžeš, ale šance je malá, protože jak jsi psal, jenom nemehla se válejí pořád ve sněhu.
Je jasný, že je lepší mít na každej sport speciální oblečení, ale je fakt blbost psát, že to vyjde levněji. Kdyby to vyšlo levněji, tak bys to sám nenazýval "socka" stylem. :wink:
Jinak teda na to, že tu píšeš jak moc jsi lyžoval, se celkem divím, že srovnáváš výměnu pohorek za lyžáky s tím, jaké má kdo lyžařské kalhoty. U těch lyžáků je posun v komfortu úplně někde jinde.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod mike » pon pro 21, 2015 18:52

Tady ale staci jednou a to se obcas stane kazdemu. Ja jsem zrovna ty Tilak Ultralighty prodrel pri sjizdeni po snehu a to nebyl zledovately. Starou Paclite verzi, nova mozna bude o neco odolnejsi.

Socka-styl se vyznacuje mj. nesmyslnou ekonomickou uvahou ;-) Puvodne jsem to ale myslel tak, ze je rec o nekom, kdo jeste zadne kalhoty nema a chce neco na lyzovani. V tom pripade je levnejsi koupit jedny lyzarske, nez dvoje outdoorove, jak psal booze.

Srovnavam styl uvazovani, proste mi projde rozumnejsi mit kompletni lyzarskou vybavu vcetne obleceni. Jasne, ze lyze a lyzaky jsou nejdulezitejsi, ale kdyz je ti kvuli spatnemu obleceni zima (bunda) nebo nepohodlne (dvoje kalhoty), tak to radost z lyzovani zabije taky. Vyzkouseno, kdyz jsem si vzal membranovou SS bundu, tak mi bylo pri jizde horko a na lanovce zima a dost mi to vadilo.

BTW, prvni lyzaky, co jsem mel jako dite, pohorky docela pripominaly. Tady se obcas stalo, ze jsem padnul na hubu a napul se z nich pritom vyzul :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod booze » pon pro 21, 2015 19:19

Jsem mel kandahary a nejake stare komisnaky :smt022
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod mike » pon led 11, 2016 1:30

Tak vcera zas, uz mne to nebavi. Membranove zateplene kalhoty zevnitr neprijemne vlhke a jako bonus od kolen dolu uplne durch. Clovek by rekl, ze ta blba membrana bude k necemu aspon tam, ale ne, nemembranove by v takovych podminkach dopadly uplne stejne. Akorat by pak rychleji uschly a nahore by byly suche celou dobu. Ano, stravil jsem aspon 8 hodin v mokrem snehu, ale k cemu je membrana, kdyz proti nemu nechrani?

No a pak klasika. Nemebranova bunda (mokra na povrchu, sucha vevnitr) uschla za chvilku, kalhoty byly mokre a studene jeste v Praze. Tohle proste nejde.

Kdyz uz tam musi byt membrana, tak aspon ta nejlepsi. Nevideli jste nekdo zateplene kalhoty s Active Shellem? To by mozna mohlo fungovat i mne, prevlecne AS zda se funguji. Pripadne ze zoufalstvi zacinam uvazovat o jinem reseni, nejaky teplejsi nemembranovy SS. Nemate nekdo Ternua Renfrew? Daly by se na tohle? Chozeni v zime, sneznice a aspon do -10 primo na telo, nechci nosit spodky.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod apuka » pon led 11, 2016 8:00

Miku, kdyz Ti AS prevlecne "zda se funguji", proc si nekoupis kalhoty z PowerstrechPro a na to v pripadu mokreho snehu nedas ty AS prevlecne? Ty PSP se nedelaji jako spodky, i kdyz je hodne lidi tak pouziva... Pripadne si koupis o cislo dve vetsi abys je nemel prilis prilehave a vrsek si nechas trocha zuzit.
Jo, neni to asi zadne terno, ale aby ses kazdou zimu rozciloval na nefunkcnosti, tak ja bych radeji pouzil takove nahradni reseni.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod grco » pon led 11, 2016 11:13

@mike: nemam sice ternua renshaw, ale mam dvojo zateplenych ss bez membrany, ktore nosim v zime na skialpy, pohoda, nechapem preco nosis tie membranove vkuse, ked na ne nadavas :D

pockat, mam pocit, ze som jedny predal, alebo dokonca predaval tu, to musim najst...

ja ale nechodim v mokrom snehu, chodim v prasane! :D

EDIT: jo, dobre som si to pamatal tu http://www.outdoorforum.cz//viewtopic.php?f=10&t=15946&p=366428&hilit=mountain+hardwear#p366428

nik to nekupil ocividne, tak ich este asi mam doma :)

mam ale nove, patagonia, ale nepamatam si model... tie mhw som kupil trochu kratke a casom mi to zacalo vadit :)

EDIT2: Jo a nenosim pod tym spodky, je to taky hrubsi SS s mikrofleecom vnutri (ziadny primaloft alebo podobne), bohate mi to staci na zimu...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod Simi » pon led 11, 2016 12:03

Pod silnejsi nemembranovy SS kalhoty podvlikacky nepotrebujes, pokud se v tom budes dostatecne hybat. I kdyz ja je nosim casto v zime na lezeni, tak si pod ne tenoucky podvlikacky beru. Kdyz nekde hodinu trcis na standu, tak je to prijemnejsi.
Jak uz naznacil apuka, tak Miku uz nebrec a kup si neco normalniho. :)
Simi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1247
Registrován: čtv zář 9, 2004 15:01
Bydliště: Praha

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod remy77 » pon led 11, 2016 15:50

posledne 3 zimy nosim Milo Uttar http://www.milo.pl/produkty/view/1685 a do tych -10 aj bez spodarov. Jemne oprana farba a par dier od maciek, inak bez chyby... Stali nejakych 65 € ...
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod mike » pon led 11, 2016 17:42

apuka píše:Miku, kdyz Ti AS prevlecne "zda se funguji", proc si nekoupis kalhoty z PowerstrechPro a na to v pripadu mokreho snehu nedas ty AS prevlecne?

Protoze mokry snih je u nas skoro porad a prevlecne jsou nepohodlne. To je nouzovka do deste. A proto, ze moje preference je jedna vrstva.

grco píše:nechapem preco nosis tie membranove vkuse, ked na ne nadavas :D

Protoze lepsi nemam :? V trisezonnich je mi zima, pres Vanoce jsem v nich nejdriv chodil, ale jak bylo -5, tak uz to bylo fakt neprijemne, mrzly mi nektere dulezite casti tela. No a ted jsem to psal mj. proto, ze tu nekteri tvrdi, ze bez membrany to v zime nejde a vcera byly prave takove podminky, kdy by mela pomoct. Opak se ukazal pravdou.

grco píše:EDIT: jo, dobre som si to pamatal tu /viewtopic.php?f=10&t=15946&p=366428&hilit=mountain+hardwear#p366428

Tohle je ale membranovy SS. Mam od nich tu samou bundu a nic horsiho jsem snad nemel. Nechci ti kazit prodej, a tak se jeste mirnim 8)

Simi píše:Pod silnejsi nemembranovy SS kalhoty podvlikacky nepotrebujes, pokud se v tom budes dostatecne hybat.

Toho se prave bojim. Ze to bude fungovat jen pri pohybu a jinak budu mrznout. To u zateplenych nehrozilo...

Simi píše:Jak uz naznacil apuka, tak Miku uz nebrec a kup si neco normalniho. :)

Njn, vsak uz to vzdavam, proste neni a nez na to vyrobci prijdou, tak to zas muze trvat roky :? Zkusim asi nejake SS, ale pocitejte s tim, ze budu nadavat jak spacek 8) Protoze strasne nerad pouzivam neco horsiho, nez na co jsem byl zvykly.

OK, muzete sem dat nejake tipy na rozumne SS kalhoty, ve kterych se da bez spodku fungovat aspon do -10, -15 by bylo lepsi? Bylo by fajn, kdyby mely vyztuzeni dole (macky) a ksandy. A daly se u nas vyzkouset, spousta outdoorovych kalhot mi nesedi (sedi Ternua, MHW, nesedi Tilak).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod grco » pon led 11, 2016 18:17

Ten prodej je uz myslim pase, vsak som to tu dal pred 2 rokmi ci kedy a za 1000 kc :D

Mozno je to membranove, ale mne to funguje na nohy dobre, bundu z toho nemam a na nohach sa nepotim tak moc ako na tele :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod mike » pon led 11, 2016 18:22

Ja taky ne, ale kdyz mi nefunguji ty zateplene, kde ma membrana (papirove) lepsi parametry (20k/20k), tak tohle uz vubec. Ta bunda byla naprosta katastrofa. Uz jsem to psal, do kopce jsem ji propotil a nahore za chvilku zmrzla na plech a to ani trochu neprehanim, do batohu jsem ji ohybal pres koleno.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod Simi » pon led 11, 2016 19:16

@mike: Jeste jsem si vzpomnel, jak porad shanis ty primaloftovy kalhoty, tak je dela treba Black Diamond. Primaloft silver a Pertex clasic. Akorat maji zipy po cely dylce. Ale to je logicky, protoze 99% lidi chce takovy gate jako prevlecny. ;)
Simi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1247
Registrován: čtv zář 9, 2004 15:01
Bydliště: Praha

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod mike » pon led 11, 2016 19:23

Myslis tyhle? Takovych se najde vic, ale jde prave o ty zipy, nechci. To co chci jsou lyzarske kalhoty, ale bez membrany a to proste prestalo existovat :evil:

BTW:
We trust what we make because we use what we make. If for any reason, you’re not 100% satisfied with your Black Diamond apparel, we’ll repair, replace, or refund it. No charge. No fine print. No debate. Guaranteed.

To jako ze kdyz mi nebudou vyhovovat treba prave kvuli tem zipum, tak mi bez reci vrati penize? :-k
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod aksam » pon led 11, 2016 19:33

aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod mike » pon led 11, 2016 19:45

Softshell... ale jo, jinak vypadaji dobre, zajdu se na ne kouknut. Diky za tip.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení