Kalhoty pro zimní pochody

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod pavproch » úte úno 15, 2022 15:00

Jo tak: ty stávající mají stejný pas jako ty nové větší.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod pavproch » úte úno 15, 2022 16:33

Semito ve škebli při cestě polemlesemloukou4 z prce dom rozleželo a vystříbilo - koupím to co už mám - na (zdravotní) vycházky v chladnu mám (originálně sou určené na skialp) LaS Ode (v barvě opal/cloud) a velmi sije pochvaluju, dělají se ale i celočerné = mám jasno co, s velikostí taky problém nebude (mám, vím). Du je objednat.

(Ona totiž díra v kapse ve stávajících kalhotech je už zase - ruční zašití nepomohlo, roztrhlo seto hned vedle znova.)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod Mawenzi » úte úno 15, 2022 16:39

@pp
tak snad gate budou funkcni a kapsu proste prestan pouzivat a kup si ledvinku :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod pavproch » úte úno 15, 2022 16:44

Eeeee, přes nefunkční = roztrženou kapsu mi nejede vlak, prostě potřebuju mít v kapse klíče (a ve druhé mobil). Ode black už sou objednané.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod pavproch » stř úno 16, 2022 13:42

2x Millety vráceny, Ode už sou někde na cestě k mně (jaro je tady, to si "zimní" kalhoty ještě užiju... :twisted: ).

Akurváth (nic s tím stejně nenadělám) - sem se díval na fakturu za ty Ode co už asi 2 roky mám doma na vycházky - já je tehdy koupil s 30% slevou, tady ty nové/druhé sou ale za plnou cenu, škoda no....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod pavproch » pon úno 21, 2022 11:35

Celočerné Ode už mámj (na sobě), úkol "nové kalhoty" splněn.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod pavproch » pon úno 21, 2022 14:53

EDIT odpoledne: A hned je i fčíl cestou z prce pokřtím - polemlesemloukou4 je jedno velké bahniště.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod pavproch » úte bře 8, 2022 18:36

A pak, že 2x nevstoupíš do téže řeky.... mně seto povedlo už po 26 dnech....
pavproch 10.únorce 2022 píše:na kalhotech do prce semi roztrhla kapsa (síťovina)
= na druhý pokustón sem pořídil nové (LaS Ode)

Fčíl sem byl na wecce, zapínám (na domácích zimních) kalhotách zips, brnk a je po něm = je po kalhotách (nějaké levné Karrimory asitak 2010-12). Chjo no. Du hledat náhradu.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod mike » úte bře 8, 2022 18:42

Nepsals, ze jsi svadlena? ;-) Vymenit zip prece neni problem, kdybych mel kvuli tomu vyrazovat veci, tak jich kupuju dvojnasobek.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod pavproch » úte bře 8, 2022 18:44

pavproch píše:(nějaké levné Karrimory asitak 2010-12).

Ten ročník je na nich už fest vidět + fčíl zips = bude něco nového
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod pavproch » úte bře 8, 2022 19:11

mike píše:Vymenit zip prece neni problem.

Aniž bych chtěl být zlý, kolik si těch zipsů (pod poklopcem na kalhotech) vyměnil?
To je práce (pro mě = nekvalifikovanou švadlenu) na celé odpoledne s nejistým (vzhledově) výsledkem.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod mike » úte bře 8, 2022 19:19

Ja? :shock: Proc bych to progrca delal? Kdyz mi nekde odejde zip, odnesu to svadlene a ta mi ho vymeni. Jak dlouho to dela netusim, ale jelikoz si za to rekne tak stovku, tak to asi cele odpoledne nebude ;-) Ke vzhledu nemam vyhrady, vypada to jako puvodne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod Etheric » pát zář 9, 2022 8:19

Znáte někdo nějaký odolný kalhoty ze silnějšího /teplejšího/ materiálu, který nemaj na nohavicích žádný zipy? Prostě ala letní gatě, jen silnější. Zatím vše, co jsem viděl, mělo na nohavicích zipy, byť jen dole pro obutí křusen, který nenosim, takže ty zipy tam jsou akorát na úkor pohodlí a váhy, je tam prostě zbytečně víc materiálu, než by muselo být.
Jestli se tedy takový kalhoty bez zipů vůbec dělají..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8036
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod Bruca » pát zář 9, 2022 9:02

Etheric: hele, trochu OT, ale nejsi těma gramama už nějak moc posedlý? :D
Bruca
účastník
účastník
 
Příspěvky: 441
Registrován: čtv bře 14, 2019 20:08
Bydliště: Zlín

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod Etheric » pát zář 9, 2022 9:19

Tady mi spíš vadí materiál navíc, že je to nekomfortní, když se to zapne zipem, je to cítit, obzvláště při pohybu. Není to pohodlný.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8036
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod apuka » pát zář 9, 2022 10:24

Ja tady etherica docela chapu. je pravda, ze ty zimni gate maji skoro vzdy vice materialu dole. Mozna to nebude pouze zipem a tim, co je pod tim, ale i tim, ze tezko sezene zimni kalhoty s uzsim spodkem, jako jsou casto ty letni. Proste se tam pocita s pouzivanim vysokych bot, tj. je tam neco kolem kotniku a ty uzsi spodky by se tam nedaly pouzivat. Ani se Zipem. Resp. ano, kdyby se udelaly z hodne elastickeho materialu - ale to by zase bylo tezke pro silny matros.

@Etheric: pokus si dobre pamatuji, Ty mas nejake Montury, ne? Pokud ano, tak se muzes kouknout na tyhle "skialpove" Montury. Urcite jsou teplejsi nez bezne letni Montury, ale je to na skialp a beh, tj. az tak moz zateplene nebudou, navic asi budou hodne prodysne, coz zase zpusobuje odvod tepla. Nebo jine od Montury (napr. Vertigo), ty s vyssi gramazi uz maji skoro vzdy rozepinani na zip dole, ale stale tam maji rel. malo materialu oproti jinym kalhotam, mozna by to pro Tebe stalo za vyzkouseni, pokud na to budes mit moznost. Se zkus kouknout na jejich stranky.
Nebo jeste muzes zkusit od Direct Alpine Culoir Plus (ale ty jsou na sle, daji se vsak predelat na gumicku nebo pasek) nebo pripadne mozna i Badile. Ostatne jejich kalhoty jsou prece jen prisli technicke kombinace ruznych latek, to se obavam, ze Ty bys byl hodne citlivy na ruzne ucinkujici (ruzne teple) casti na nohou.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod Dromedaro » pát zář 9, 2022 12:07

Mně dole na nohavicích zipy nevadí, ale nemám rád kalhotokraťasy. Můžeš se podívat na Direct Alpine Patrol. Odolné jsou, ikdyž mě se je povedlo někde roztrhnout, ale nevím kde. Všiml jsem si toho až doma. Akorát ten materiál není úplně příjemný na dotek po pár vypráních a s tvoji přecitlivělostí na vše by ti mohl vadit.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod apuka » pát zář 9, 2022 12:19

Jo, jeste mne napadlo, ze Mammut dela teplejsi a vysoce odolne kalhoty vyslovene na "winter hiking". Tam, myslim, nejsou dole zadne zipy, jedine, co by Ethericovi mohlo vadit je, ze na bocich stehen jsou na zip odvetravaci otvory pro pripad potreby. Tam je pod tim trochu sitkovaneho jemneho materialu - coz by se dalo klidne i odstrihnoéut, kdyby je E. nepouzival, ale ze sve zkusenosti mohu rict, ze nekdy je to k nezaplaceni. Kdyz je rano a k veceru hoodne kosa, ale pres den prazi slunce jako blazen.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod Etheric » pát zář 9, 2022 15:01

apuka píše:jedine, co by Ethericovi mohlo vadit je, ze na bocich stehen jsou na zip odvetravaci otvory pro pripad potreby.

Showstopper. Ty zipy dole ještě tak nějak snesu, ale výše ani za zlatý prase.

Na Montury jsem se díval, to bylo to první. To všechno bude jen o fous teplejší, než ty, který mám. A ty zipy dole... Když vezmu tu šířku, nedává mi to smysl. Dobře řešený jsou ty moje Free K, který zipy nemaj, maj dole gumičku, ale nejsou vyloženě obtaženýho střihu a látka je strečová. To lze nosit i s křusnama a zipu netřeba. Úplně stejně by to fungovalo se silnější látkou
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8036
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod Bruca » pát zář 9, 2022 19:53

No, a co to vyřešit zimníma čapákama na kolo? Já používám starší kousek od Kalase, s nějakou windstopperovou vrstvou, uvnitř zateplene jemným filcem (?)
Ty zimní můžu nosit tak pod -5 stupňů, jinak bych se upekl.
Nahoru natahnu černé kraťasy (kapsy) a nemá to chybu. Teda chtělo by to ještě navleky, aby nepadal sníh do bot. To musím ještě pořešit.

Možná to není estetické řešení, ale rozhodně funkční je. A vzhledem k tomu, že jezdíš na kole, tak je využiješ i jinak
Bruca
účastník
účastník
 
Příspěvky: 441
Registrován: čtv bře 14, 2019 20:08
Bydliště: Zlín

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod Dromedaro » pát zář 9, 2022 20:11

Bruca píše:No, a co to vyřešit zimníma čapákama na kolo? Já používám starší kousek od Kalase, s nějakou windstopperovou vrstvou, uvnitř zateplene jemným filcem (?)

Můžeš prosím upřesnit o co jde ty čapáky nebo dát nějaký odkaz? O nějakém takovém řešení jsem také uvažoval. "Podvlíkačky" a na to kraťasy.

EDIT: Už jsem našel. Myslel jsem, že je čapák nějaký slang, ale ono se to tak jmenuje a vygooglil jsem.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod Bruca » pát zář 9, 2022 21:48

Dromedaro - vidíš, jak jsi šikovný :-)

Já mám teda verzi se šlemi a zipem vpredu. A ten by se hodil i delší, protože když se víc navlecu, tak odskočit si na malou je někdy docela boj.
Bruca
účastník
účastník
 
Příspěvky: 441
Registrován: čtv bře 14, 2019 20:08
Bydliště: Zlín

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod Etheric » sob zář 10, 2022 3:34

Cyklo oblečení nenosim, bohužel mi není pohodlné. Ani na kolo. Hledám kalhoty jakože kalhoty, ne ala legíny
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8036
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod Mawenzi » sob zář 10, 2022 5:04

ja si na fleru nasla nekoho kdo sije ze softshelu takovyho toho co se rika v cr chlupata membrana a nechala si usit vetsi ala detskej strih, bez poklopce jen prave guma v pase a nohavice zakonceny stahovadlem (nemuselo by byt) a jsou to super zimni kalhoty, nechala sem si dat latku 30000/15000 a jeste teda na tom mam svy a nejakej "vysitej" ornament, takze to zlepsuje prodysnost a muzu rict, ze tohle me v mrazu udycha i na sneznicich do kopce. akorat treba loni nebyla takova zima abych je vubec oblikla :D

takze mozna pro tebe cesta taky... zrovna ze SS sije hodne zenskejch na deti/mamy/tatinky/vetsi deti takze pokud by ti nevadil ten material (tebe to udychat musi kdyz to udycha me - na nohach tedy pouze) a vetsinou s cenou pres 1500 taky nepujdes
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod Etheric » sob zář 10, 2022 5:32

To by nebyl tak drahej omyl, jak se mi již stalo s jinými věcmi na míru. Mám zkušenost, že ikdyž přijedeš a změří si tě, stejně je to často blbě. Z obrázku na fleru moc střih nepoznám, nevím, jak bych se měl na tomto domlouvat. Poslat jí kalhoty, který mi sedí, ať obšlehne střih? Pokud to zvládne, včetně těch kapes na zip, zkusil bych to. Co ale odolnost takových kalhot? Já lozim všude možně, pokud to nebude něco trvanlivějšího, rychle to zničim. Stejně bych napřed musel ten materiál vidět, co když bude nevyhovující..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8036
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod Etheric » sob zář 10, 2022 8:54

Našel jsem něco, co by mohlo být použitelný. Sice maj zip dole, ale střih se zdá vpohodě, žádný plachťáky. Jen ta cena.. Ale když by to fungovalo a střih seděl, na cenu se nehledí.
https://www.sanasport.cz/mammut-eisfeld ... 00500-5924
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8036
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod Dromedaro » sob zář 10, 2022 10:42

Já teda raději volné kalhoty, tyhle uplé střihy to je děs. Nejhorší je, že to je nějak v módě a převládají.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod Etheric » sob zář 10, 2022 11:15

Pro mě je děs, když to na mně plandá, hlavně dole, je to zachvíli rozdrbaný, hned špinavý,..
Úplně obtažený střihy taky nemusím. Chce to tak akorát na tělo, ale ne přímo upnutý. A to by na mým těle ty zmíněný Mammut splňovat mohly.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8036
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod zonn » sob zář 10, 2022 11:59

Pred par lety jsem koupil podobne Craft na bezky. Upnuty nejsou, plandavy taky ne. Jsou dost teply, maji i nejakou membranu v prednim dilu, pri rychlem pohybu se v nich potim. Dole zipy, v pase do gumy (prisil jsem jim ksandy), bez kapes.
https://skate-dump.com/product/9159/cra ... -pants-men
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 955
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod Etheric » sob zář 10, 2022 12:06

Kapsy bych oželet nedokázal, mám už systém ukládání věcí, kterej mi maximálně vyhovuje a nic na něm měnit nehodlám.. Co se týče kalhot, tak do jedný kapsy OP a peníze, do druhý klíče. Samozřejmě musí být na zip.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8036
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení