Kalhoty pro zimní pochody

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Příspěvekod komin » úte zář 29, 2015 18:41

Trochu si nerozumieme ty pises ze vyrabaju ale davaju tam membranu, premna je to ze uz to nevyrabaju nakolko ked tam prdnu membranu tak su z toho uplne ine gate ;-)
"The worst day of climbing is better than the best day in the office"
komin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 275
Registrován: stř říj 2, 2013 7:15

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod mike » úte zář 29, 2015 18:50

To uz je slovickareni. Ty kalhoty jsou jako driv, strih, podsivka, izolace, kapsy, ksandy atd, akorat je tam ted navic membrana. Pro mne jsou to stejne kalhoty, do kterych pridali navic membranu a tim je znicili.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod booze » úte zář 29, 2015 18:54

Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod mike » úte zář 29, 2015 19:03

Pertex Quantum (malo prodysny) a co jsem nasel, tak opet zipy po cele delce.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod remy77 » úte zář 29, 2015 21:47

Mike: a co tak lyziarske nohavice z retazcov (sportissimo a pod.), ktore sa na membranu len hraju?
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod mike » úte zář 29, 2015 21:52

Kdyz oni si hraji tak, ze tam daji nejaky igelit s parametry 5000/5000 a napisou k tomu vysoce prodysna membrana. To uz je uplne nepouzitelne... Fakt jsem pred par lety docela hledal a nenasel nic, v cem neco takoveho nebylo. Skoncil jsem u Dermizaxu s parametry 20000/20000 a jak to dopadlo jsem tu nekde psal. Katastrofa.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod Kiszoun » úte zář 29, 2015 21:54

Jenže tam ti dají nějakou sranda membránu 5k/5k (nebo v lepším případě 10/10) :D
Uživatelský avatar
Kiszoun
účastník
účastník
 
Příspěvky: 282
Registrován: úte lis 8, 2011 11:31

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod remy77 » úte zář 29, 2015 22:16

5k/5k? To uz su fajnove. Ja mam doma jedny kupovane asi pred 4 rokmi a tie maju tak 0,5/0,5.
Inak fakt by si si mohol dat skusit usit. Dnes v lepsom metrovom textile zozenies zvrchny material od vymyslu sveta a aj nejaku izolaciu (aj keď zrovna primaloft to asi nebude). Ja som pred letom zhanal tenky sustak so zaterom na usitie obalov na z-lite a som bol milo prekvapeny ako sa za par rokov rozsiril sortiment aj takych materialov.
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod mike » úte zář 29, 2015 23:14

5k nebo 0.5 mas skoro jedno, oboji nepouzitelne.

Nevidim az tak problem s materialy, jak s tim usitim. Aby tam ta izolace drzela a fungovala. No a taky mi prijde ujete, abych si v roce 2015 musel nechat sit outdoorove veci, to je jako navrat o 30 let zpatky. Nekdy premyslim nad tim, ze bych zalozil firmu, ktera by vyrabela outdoorove obleceni a dalsi veci, ktere by bylo ciste funkcni a jednoduche, bez veskerych nesmyslu navic. Zadne membrany, zadne kraviny, ktere se muzou pokazit, proste KISS. Akorat ze by to asi nefungovalo obchodne, ocenilo by to jen par nadsencu jako jsme my tady, vetsinovy zakaznik ty kraviny sice k nicemu nepotrebuje, ale Tonda odvedle ma v bundu a kalhoty s membranou, a tak je chce taky.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod remy77 » úte zář 29, 2015 23:47

Myslim si, ze sikovna sicka by si s tym poradila. A mal by si to podla seba, este aj s kapsami a zipsami.

Inak mas pravdu, je to chore ale poziadavka vacsiny na trhu "nepusti" aj ked je 2015. Mi to pripomina ked som v knihach z dob zlateho veku cssr horolezectva cital, ako Rakoncaj sil doma veci...

Ma napadlo, nejake zateplene nohavice ponukaju aj obchody s pracovnymi vecami a tam mas vreciek az az a su aj bez vodeodolnej upravy a pseudomembrany...
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod mike » stř zář 30, 2015 0:09

Asi se nad tim budu muset zamyslet a pak nejakou sehnat. Ta, co ji nosim kalhoty na opravu, by to nezvladla, uz jsem s ni diskutoval o necem jednodussim.

Jo, tak nejak jsem to myslel... Ale mozna uz svita na lepsi casy. Kdyz jsem vcera neco hledal, narazil jsem na popis membrane free :twisted: Treba uz si lidi zacali vsimat, ze cpat do vseho membrany je nejen zbytecne, ale ze to vylozene skodi.

Pracovni odevy ne. Ty maji jine urceni a podle toho vypadaji. Neforemne, tezke, mizerne materialy. Svuj ucel plni, ale neni to muj ucel. Vsimni si, ze kdyz je tady nekdo kupuje nebo propaguje, tak je to zasadne kvuli nizke cene. Taky nechci kapes az az, ale prave dve na zip.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod IvoS » sob říj 17, 2015 10:32

Čaute, nemate mi poradit nejake nohavice ? vyuzitie cisto len na zimnu turistiku do -10. Rozpocet tak do 120e/3500kč. Doteraz som chodil v lyziarskych za 40e kupenych v intersporte a dalo sa to prezit len chcem uz cosi lepsie :). Bolo by fajn keby ze vydrzia sadnutie do snehu a nezmrzol by som v nich. Pod nimi chcem nosit len termo pradlo tak asi nejake zateplene ? Moc sa v tom nevyznam... + bolo by fajn keby ze tj nejaky fit slim strih. Diky :)
IvoS
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: ned srp 23, 2015 10:29

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod Mawenzi » sob říj 17, 2015 13:00

nemate nekdo tip na latku, ze ktere by se daly usit takovy spis vetruodolny kalhoty na pouziti kolem nuly jen tak a pod nulu s necim pod to? ke koupi v cr?

dik
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod pavproch » sob říj 17, 2015 16:18

zajeď si do Mor. Třebové, do podnikové prodejny Hedva :wink:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28131
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod fps » sob říj 17, 2015 17:04

IvoS píše:Čaute, nemate mi poradit nejake nohavice ? vyuzitie cisto len na zimnu turistiku do -10. Rozpocet tak do 120e/3500kč. Doteraz som chodil v lyziarskych za 40e kupenych v intersporte a dalo sa to prezit len chcem uz cosi lepsie :). Bolo by fajn keby ze vydrzia sadnutie do snehu a nezmrzol by som v nich. Pod nimi chcem nosit len termo pradlo tak asi nejake zateplene ? Moc sa v tom nevyznam... + bolo by fajn keby ze tj nejaky fit slim strih. Diky :)

mě stačí při cca -10°C pod nezateplené kalhoty (membránové) jenom slabší spodky Devold Active, na zateplené kalhoty nebo teplejší spodky bych potřeboval minimálně -15°C abych se v tom nepotil, jen aby si to s tím zateplení nepřehnal, a nepotil se
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod booze » sob říj 17, 2015 17:36

Mawenzi píše:nemate nekdo tip na latku, ze ktere by se daly usit takovy...

Ciperka Brno. za par kc zbytky cca 3m fleece,sustak,softshell
Pro fakany na gate uplne super softshell do toho podzimniho pocasi co je venku. :supz:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod Mawenzi » sob říj 17, 2015 17:51

me by spis zajimalo, jakou konkretni latku? a jestli treba klasika sustak by mohl byt fajn vrsta na merino "kalhoty", nebo nejakej nylon ripstop (i kdyz to je asi spis tenky), zrovna softshell nesezenes v metrazi prakticky nemebranovej a bezna metraz kdyz uz je 10/3 vyjimecne i 10/5 nebo 10/10 ale nehodlam se teda v tom usmazit ve vlastni stave... a to uz jedny SS kalhoty mam na venceni kdy dost fuci a moc se nehybam a na pohyb bych to fakt nechtela
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod booze » sob říj 17, 2015 18:43

Jo tak to mas pravdu, moc prodysny neni. Ja nosim temer celorocne Direct Alpine Kaiser. Pokud je vetsi zima, tak Montury. Je to taky SS, ale je rozdeleny na potive/nepotive studene/teple zony.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod Mawenzi » sob říj 17, 2015 18:49

kdyz ja mam nevyhodu, ze su mrnava a mam velkej zadek a tak nejak mi bezna kolekce nesedi, protoze kdyz tam narvu zadek, potrebuju kalhoty o 20centaku zkratit:D (takze vetsinou tvarovani na kolena mam nekde v puli holeni a vubec je super si koupit gate za 2tacy a pak si je nechat za 200 zkratit :D tak sem si rikala, ze bych si nechala usit prave neco takovyho jen lehciho, co by se dalo nosit samotny nebo jako druha vrstva na neco, co uz mam... a taky samo premyslim, kdyz budu mit ty sneznice a normalne v -10 nadavam, ze mi v riflich omrzaj stehna, ze by to chtelo zmenu :)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod booze » sob říj 17, 2015 19:12

Vem si dovolenou, kup si jizdenku na vlak, napis mi SZ ze tam jedes, zajed do Drazdan, najdi tam prodejnu Extremtextil, nakup originalni tenky ss, kevlar,ykk zip,PWS.... :-({|= :twisted:
Nevim jestli se daji nekde v CR sehnat damske kalhoty od MHW, ale ty jsou presne site, na postavy, co popisujes. Women's Chockstone™ Alpine Pant pokud pod ne hodis merino spodky, tak ti kosa ASI nebude.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod Mawenzi » sob říj 17, 2015 19:23

drazdany sou mega daleko a taky moje nemcina... ich verstehe nich was sie sagen (uz si ani nepamatuju jak se to pise)... dik za tip na kalhoty. Zatim sem na mallu nasla jen pansky (a ty by byli hlavne asi dlouhy)
ze ja se na ten mall divala ](*,) ] (*,)

predpokladam ze v marmot motion insulated se usmazim kdyz nebude fakt hodne mrznout...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod booze » sob říj 17, 2015 20:18

jj v tom se upeces. Na smazeni potrebujes nejaky tuk :mrgreen:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod Mawenzi » sob říj 17, 2015 20:34

mam integrovanej a domacim vezenim stoupa :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod booze » sob říj 17, 2015 21:07

Alkohol "spaluje" tuk. :mrgreen: Takze pokud budes jidlo prokladat napr. vodkou, tak budes porad na stejne vaze a nepriberes. Pokud chces zhubnout, tak zacnes jen vic pit. :twisted:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod mike » ned říj 18, 2015 0:13

Jj, proto jsou alkoholici tak hubeni, zvlast pivari :roll: Taky se pry hubne po kokainu, pervitinu a heroinu :twisted:

@Mawenzi: boozeho neposlouhej, ma srst jako ledni medved; neupeces, naopak. Akorat ze tyhle zase maji nejakou stupidni membranu a to je k nicemu, v tom by ti naopak mohlo byt zima (kvuli vlhku, ktere membrana zadrzi vevnitr).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod Mawenzi » ned říj 18, 2015 6:45

mike: tys tu psal, ze bys rozjel vlastni vyrobu, ne? kdyby mela odbyt. z ceho bys usil takovy kalhoty? jako zatepleni muzu pouzit vrstvu pod.

tak sem si rikala, ze 20/25 by se na nohy mozna dalo... a moc se mi libi od mhw yumalina, u nas nedostupny a objednavat ze zahranici nechci i kvuli moznosti, ze nebudou...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod booze » ned říj 18, 2015 20:02

mike píše:Taky se pry hubne po kokainu, pervitinu a heroinu :twisted:

Po zime ma byt v Lidlu akce na nejake hubnouci Kolumbijske kury.

@Mawenzi nebude lepsi zajit do second handu a tam neco vybrat na presiti?
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod booze » ned říj 18, 2015 20:06

Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod mike » ned říj 18, 2015 21:19

Ze by? Vypadaji dobre a nemaji membranu, jen si nejsem jisty, co si predstavuji pod pojmem zatepleni... Podle popisu to je mozna jen podsivka, coz mi nestaci. Nemel jsi je nahodou v ruce, co?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod mike » pon říj 19, 2015 2:03

@Mawenzi: o odbytu jsem snad nic nepsal, ale musel bych prekonat svou lenost a to je skoro nemozne ;-) Byl by to ciste vyraz zoufalstvi nad tim, ze vsichni delaji preplacane blbosti a ne jednoduche funkcni veci.

Na nezateplene mi nejlip funguje nylon/polyamid trochu vyssi gramaze (zadny sustak, ale ani zadny softshell). Zateplene bych asi pouzil stejny, pod to Primaloft 40 - 60 g/m^2 a tenkou prijemnou podsivku.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení

cron