Kalhoty pro zimní pochody

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod apuka » úte led 12, 2016 9:44

mike píše:BTW:
We trust what we make because we use what we make. If for any reason, you’re not 100% satisfied with your Black Diamond apparel, we’ll repair, replace, or refund it. No charge. No fine print. No debate. Guaranteed.

To jako ze kdyz mi nebudou vyhovovat treba prave kvuli tem zipum, tak mi bez reci vrati penize? :-k
No, je par vyrobcu, kteri neco podobneho tvrdi (viz Gore s Goretexem) - nikdy jsem ale nikde nenasel zadne podminky. Takze bud je to omezen napr. "plati to jen pro USA" nebo to plati bez omezeni. To se ale dozvis jenom, kdyz se primo zeptas. Problemem jeste je, ze ty to vracis obchodnikovi, kdes to kupoval, ne vyrobci a kdybys to koupil napr. v HUDY, docela se obavam, ze kdybys jim prinesl tento zavazek vyrobce ze chces zpatky prachy kvuli nespokojenosti, tak by asi dostali zachvat smichu (v nejlepsim pripade)... (Typicke GTX - zkus vratit nejake boty/obleceni do obchodi s tim, ze nejsi spokojen s nepromokavosti/prodysnosti a na zaklade garance GORE chces zpatky penize. Max. Ti vyrobek otestuji standardnim testem a reknou, ze prosel bez problemu a hotovo. Ze Tebe protekly boty v mokre trave/snehu a ne tisicerym namacenim v potoku je nezajima, i kdyz Gore garantuje, ze s GTX zustanes v suchu VZDY za kazdycvh podminek.)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod booze » úte led 12, 2016 12:20

Me u bot otestovali membranu a vymenili ji. Protekala prava bota. V membrane byly male dirky.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod apuka » úte led 12, 2016 14:45

Jo, ale to neni o nespokojenosti s vykonem boty ale o funkcni vade. "Zaruka" Gore je o necem jinem.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod mike » úte led 12, 2016 16:58

Pisou tam No charge. No fine print. No debate. Guaranteed. To mi prijde docela jednoznacne. Neni to mezi tebou a prodejcem, ale mezi tebou a vyrobcem. Kdyz uplatnujes dozivotni zaruku na TaR, tak se to myslim resi s dovozcem a ne s prodejcem, ne?

Zajimalo by mne, jestli s tim nahodou nekdo nema zkusenost. Jinak mas samozrejme pravdu, nejlepsi by bylo se jich zeptat.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod mike » úte led 19, 2016 2:17


Byl jsem se na ne kouknout. Tohle ne, material vypada spis jako membranovy laminat, nez jako SS. Membrana tam neni, ale zevnitr je stribrny a hladky, zadny fleece. Trochu silnejsi a o neco poddajnejsi, nez membranovky. Celkove to ale pusobi studene a bez podvlekacek si to nedovedu predstavit.

Vcera bylo v Praze asi -5, v trisezonnich kalhotach mi bylo zima, a tak jsem zkusil cibuli. Podvekacky + ty kalhoty (ktere bezne pouzivam tak od 0 do +40). Nic moc teda. V obchodech a MHD mi bylo horko a venku chladno, nejvic mi byla zima na pr... sedaci svaly. Pouzitelny teplotni rozsah velmi maly a navic je to neprijemne. Kdyz jsem mel den predtim jen ty sve nic moc lyzarske kalhoty, tak mi v -10 nijak zvlast zima nebyla a v buse i vlaku mi nebylo horko. Na to, jak blbe funguji, je teplotni rozsah podstatne vetsi. Chjo, to je presne ten duvod, proc chci zateplene kaphoty bez membrany ](*,) Komfort a slusny teplotni rozsah.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod marwek201 » úte led 19, 2016 6:47

Ja pouzivam momentalne v tychto casoch Direct Alpine Cascade Plus a neviem si ich vynachvalit.
marwek201
nováček
nováček
 
Příspěvky: 19
Registrován: pon črc 27, 2015 4:48

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod AldaCZ » úte led 19, 2016 7:17

marwek201 píše: Direct Alpine Cascade Plus


Já je mám taky, bral jsem je jako celoroční kalhoty a zatím je tak i používám. Při teplotách pod -10 stupňů vezmu 3/4 jégrovky a je vystaráno. Bavíme se samozřejmě o použití v pohybu. Když už se mi třeba pod návleky trochu zapaří, docela rychle schnou. Neomezuji v pohybu, na mé štíhlé postavě sedí perfektně a vůbec o nich nevím. Chodil jsem v zimě v různých softshellech a už bych je nechtěl - vždy jsem byl zapařenej a to nepatřím mezi ty, kteří se moc potí. Zatím jsem je použil na sněžnice, skialpy, lezení, treking, běžné chození...
Uživatelský avatar
AldaCZ
nováček
nováček
 
Příspěvky: 130
Registrován: úte lis 25, 2014 7:04
Bydliště: MorKras

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod matobng » úte led 19, 2016 9:54

No som dalsi spokojny celorocny uzivatel DA Cascade + uz druhym rokom
matobng
nováček
nováček
 
Příspěvky: 43
Registrován: úte lis 18, 2014 19:21

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod Zdéňa » úte led 19, 2016 10:12

Taky mám DA Cascade, už druhým týdnem :mrgreen: Na víkendové sněžnice byly úplně super, ikdyž spoustě lidem by v tom bylo asi zima. Mě na nohy zima nebývá :wink:
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1487
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod grco » úte led 19, 2016 10:35

Hej inak, dokaze mi niekto logicky vysvetlit, preco maju outdoor znacky taky fetis robit na tych nohaviciach take tie barevne mapy?

Presne tie DA Cascade Plus to maju, ale nie su jedine!

Vypada to hrozne, nechapem preco to nemozu spravit jak normalny ludia proste v jednej barve.

Ked si ludia kupuju rifle, alebo nohavice normalne, tak si tiez kupuju s roznymi barevnymi vzormi po nich?
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod AldaCZ » úte led 19, 2016 10:41

:grco

:mrgreen:

já mám zrovna černý, takže je to v pohodě. Akorát ta cordura na kolenách a na vnitřní spodní straně je jak kdyby trošičku do zelena, taková tmavá zelená nebo jak to popsat. Já chtěl původně červený, ale ty nebyly za 2500,- :D
Uživatelský avatar
AldaCZ
nováček
nováček
 
Příspěvky: 130
Registrován: úte lis 25, 2014 7:04
Bydliště: MorKras

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod grco » úte led 19, 2016 10:44

@AldaCZ: Jasne, ked je tam cordura alebo kevlar, a je to trochu iny odtien, tak to nevadi, to je OK, to chapem... Ale nechapem tie vysoko kontrastne barvy, ako proste cierna a cervena, alebo cierna a zelena...

Tieto su OK

Obrázek

Toto je strasne

Obrázek
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod AldaCZ » úte led 19, 2016 11:05

:grco

zrovna ta první fotka neodpovídá té barvě cordury, co mám já, ale je to určitě (pro tebe) menší peklo než ty různobarevný varianty. Na té fotce je to do šeda a já to mám fakt do zelena.

Tady na té fotce to trošku už odpovídá reálu.
Přílohy
IMG_0024-e1388297356360-903x1024.jpg
IMG_0024-e1388297356360-903x1024.jpg (56.17 KiB) Zobrazeno 6638 krát
Uživatelský avatar
AldaCZ
nováček
nováček
 
Příspěvky: 130
Registrován: úte lis 25, 2014 7:04
Bydliště: MorKras

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod grco » úte led 19, 2016 11:16

Jo, to sa este da, to by som si dokazal obliect ;)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod matobng » úte led 19, 2016 14:32

presne tu tmavu verziu s nazelenalou kordurou na kolenach a pri kotnikoch mam aj ja.
Teraz su tie kontrastne farby dako moc teraz v kurze vid. Ortovox, LaSportiva a pod... asi daky trend.
matobng
nováček
nováček
 
Příspěvky: 43
Registrován: úte lis 18, 2014 19:21

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod mike » úte led 19, 2016 17:11

AldaCZ píše:Chodil jsem v zimě v různých softshellech a už bych je nechtěl - vždy jsem byl zapařenej a to nepatřím mezi ty, kteří se moc potí.

Tomu nerozumim, ty DA Cascade Plus jsou prece taky softshell, ne? Jasne, neni SS jako SS, ale zajimal by mne rozdil.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod mike » úte led 19, 2016 17:33

Zkusil jsem si Haglofs Barrier III kalhoty. Predtim jsem si zkousel SS a tohle bylo jako presednout z Trabantu do Mercedesu. Presne ten spravny pocit. Bohuzel jsou ale delane jako prevlecne, takze maji bocni zipy, ktere opravdu vadi. A nohavice jsou siroke a pytlovite, aby se pod ne vesly kalhoty. Mozna maji i moc zatepleni, 80 g/m^2 neni malo, 60 by bylo lepsi. Tj. nehodi se na normalni noseni, coz je fakt skoda.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod aksam » úte led 19, 2016 17:42

aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod mike » úte led 19, 2016 17:48

Ty jsem zkousel uz vloni, nesedly mi. Ternua mi obvykle sedi, vlastne kalhoty od nich nosim furt, ale tyhle mely moc uzke nohavice. Navic mi merino primo na telo nepripada jako dobry napad (pro mne) a mam pocit, ze tohle trochu kousalo i suche (je to chlupate).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod AldaCZ » úte led 19, 2016 18:12

mike píše:Tomu nerozumim, ty DA Cascade Plus jsou prece taky softshell, ne? Jasne, neni SS jako SS, ale zajimal by mne rozdil.


Nejspíš jsou, ale cítím se v nich naprosto jinak než v předchozích softshell kalhotech. Jedny jsem měl membránovej Klimatex a druhý nějaký no name.
Uživatelský avatar
AldaCZ
nováček
nováček
 
Příspěvky: 130
Registrován: úte lis 25, 2014 7:04
Bydliště: MorKras

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod mike » úte led 19, 2016 18:27

Membranovy SS je uplne neco jineho, obvykle nepouzitelny shit. Njn, za to muzou vyrobci, kteri nazyvaji softshellem vsechno bez ohledu na vlastnosti a puvodne definovane vlastnosti SS, tj. hlavne vysokou prodysnost...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Příspěvekod komin » úte led 19, 2016 20:22

Miku: ked tak hladas nemembranovy ss tak si najdi kde uvas v prahe ma obchod z pracovnymi odevmi znacku waitomo a tam najdes ss nohavice bez zateru a membrany. Staci ze zafuka jemny vanok a je ho citit.
"The worst day of climbing is better than the best day in the office"
komin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 275
Registrován: stř říj 2, 2013 7:15

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod pavproch » úte led 19, 2016 20:29

mike píše:Membranovy SS je uplne neco jineho, obvykle nepouzitelny shit. ..


Nesouhlas, teda aspoň pokud de o kalhoty z GTX SS (tj s flísem zevnitř) - mám na skialpo už druhé a max spokojenost, do kopce rozepnu větrací zipy, z kopce zapnu, wool legíny pod tím do kopce zpocené, z kopce většinou skoro úplně uschnou, kalhoty nestudí.... je teda ale fakt, že od kolen dolů jsou vždycky zevnitř výrazně víc vlhké než od kolen nahoru
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod mike » úte led 19, 2016 20:51

Proto pisu obvykle ;-) GTX SS jsem nezkousel, takze nevim, ale obvykle se prodavaji nejake nesmysly s PU membranou a to je fakt nanic. Vetsi vlhkost od kolen dolu je logicka, steka tam pot shora, stoupa para z bot a jeste je to vic ochlazovane snehem. Asi jedine kalhoty s membranou, kde jsem to zatim nezaznamenal, jsou me nove z Active Shellu, ale zkousel jsem je jen jednou a nebylo to ve snehu. Lyzarske na zimu to delaji hodne, prevlecne z Paclite to delaly taky a i bez snehu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re:

Příspěvekod mike » úte led 19, 2016 21:01

komin píše:Miku: ked tak hladas nemembranovy ss tak si najdi kde uvas v prahe ma obchod z pracovnymi odevmi znacku waitomo a tam najdes ss nohavice bez zateru a membrany. Staci ze zafuka jemny vanok a je ho citit.

Nemembranovy SS neni problem sehnat, dneska jsem jich nekolik zkousel. Problem je, ze se bojim, ze mi v tom bude zima a/nebo nepohodlne. Vetruodolny samozrejme byt musi, aspon jako lepsi vetrovka. To by snad taky nemel byt problem, dostatecne vetruodolne jsou i me trisezonni kalhoty z PAD (zadny SS).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod mike » úte led 19, 2016 22:47

Hele, kalhoty z Polartec Alpha zadna membrana, to by mohlo jit ... ale ma to plne zipy po stranach #-o To snad neni mozny, proc delaji takove kokotiny?! ](*,)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod grco » úte led 19, 2016 23:04

Tebe byva taka zima na nohy, ze chces kalhoty s polartec alpha, to je snad do -60 ne?

Inak prave som ti chcel poradit dynafit, robia veci na skialpy, tak by mali byt prodysne a teple, ale vidim, ze si to objavil uz sam :D
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod vonkreuz » stř led 20, 2016 1:14

Zipy to ma proto, ze nahoru vyslapou ve spandexovych skoro cyklobuzerantskych kombinezach, vytahnou zateplené gatě a bez sundání lyžáků si je oblečou na sjezd aby jim nemrzly gule nebo nedostaly zápal cest píchacích. :twisted:
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod mike » stř led 20, 2016 4:18

Jo tak, ono je to pro uchyly #-o

@grco: to si s necim pletes. PA je neco mezi flisem a syntetickou izolaci. Nijak zvlast teple to neni, tohle ma gramaz 60 g/m^2 a v kalhotach bych klidne snesl stejnou Primaloftu, ktery je lepsi. Ted mam 40 Thermolite a je to malo, ale zas Thermolite neni nic moc, mozna jako ten PA.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod grco » stř led 20, 2016 9:12

Aj tak, ja chodim v zime normalne v softshell nohaviciach, ktore maju vnutri len taku tu vycesanu vec :) Neviem si predstavit, ze chodim v niecom s izolaciou...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení