Kalhoty pro zimní pochody

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod booze » čtv úno 5, 2015 23:01

Ano bunda je OK, ale ty kalhoty nedavam. Opravdu se strasne potim na nohach. Nenosim ani podvlikacky. Bud montury a kdyz je moc nevlidno, tak prihodim Tilak Ultralight. To same ve spacaku, mam mokre nohy od potu a na trup je mi kosa. No predky mam opravdu z opice. :mrgreen:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod mike » čtv úno 5, 2015 23:21

Z nejake divne opice... Normalne vic hreje stred tela, nohy sice snesou vetsi zimu, ale nic se nema prehanet. Nemam se zateplenyma kalhotama problem ani ve vlaku nebo v buse, je mi sice teplo, ale nijak zvlast se nepotim. Venku se daji do nejakych +5 stupnu, v nouzi az do 10. Ve spacaku se mi nohy snad nikdy nepotily a to ani kdyz mi nahore bylo vedro (na chate, nez jsem prisel na to, ze musim spacak pouzivat jako deku).

Kazdy jak mu vyhovuje. Kdyz si vystacis s jednou tenci vrstvou, tak neni co resit, ale proc mit na sobe cely den dve mi unika. Vlastne ne, je to sice tezsi, ale zato min pohodlne ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod booze » pát úno 6, 2015 12:50

mike píše: Nemam se zateplenyma kalhotama problem ani ve vlaku nebo v buse, je mi sice teplo

To absolutně nedávam, jen při pomysleni na zateplene kalhoty v teple mám hrůzu. :|
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod dudy » pát úno 6, 2015 15:00

Mně se nejvíc potěj kulky.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod mike » pát úno 6, 2015 19:08

@booze: njn, kazdy jsme nejaky. Ja zas skoro nemam pouziti pro kratasy a v lete v horach bych mi v nich umrela kolena.

@dudy: pouzij predni vetraci otvor :twisted:

@nazalogy: koukni se na Tilak Ketil. Kdyby nemely ty nesmyslne zipy, tak bych o nich uvazoval, ale ty o takove stojis. Asi nebudou nepromokave.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod nazalogy » pát úno 6, 2015 21:41

Když se do teplého počasí obleče člověk obzvlášt hodně teple tak mu bude potit jak kráva to je mi jasné :)

Výhodu těch zipů vidím v možnosti odvětrávání když je chvilkově teplo a v možnosti nesundávat kalhoty když se půjdu :toimonster: a bude -20 :mrgreen: .
A další výhodny nevýhody se uvidí časem.
@ Mike : Děkuji za tip s těma Tilakama a DA, podívám se na ně 8)
Hory jsou jako ženy, krásné a nebezpečné. (Radek Jaroš)
Uživatelský avatar
nazalogy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 81
Registrován: ned pro 9, 2012 12:20
Bydliště: Region razovity

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod mike » pát úno 6, 2015 22:17

Mensi odvetravaci zipy mam na svych lyzarskych a pouzil jsem je jednou. Nedavno v buse, kde se docela topilo. Nebylo to prijemne, radej horko, nez aby mi tahlo na hole nohy. S tim nesundavanim ti zipy myslim moc nepomuzou, rekl bych, ze to vyjde skoro nastejno. Na to je potreba mit odklopny panel ;-)

Nevyhoda je, ze pres kazde zipy tece a ze jsou tuhe a snizuji komfort noseni. Jedina opravdova vyhoda zipu je v pripade, ze si kalhoty oblekas v terenu pres jine, coz neni tenhle pripad. Hodi se to u nepromokavych, co mas v batohu a vytahujes jen kdyz zacne prset.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod axi12 » pát úno 6, 2015 23:48

@mike: nezapomeň, že ten svrchní matroš u ketilů je absolutně neprodyšný...
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod mike » sob úno 7, 2015 0:34

Absolutne? Tak to asi udelali soudruzi z Tilaku chybu :?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod axi12 » sob úno 7, 2015 8:11

No zkoušel jsem přes bundu dýchat a fakt to neslo. Jako že někde to jde dost ztuha, tak tady se mi nepodařilo vůbec.
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod mike » ned úno 8, 2015 2:14

Rec je sice o kalhotach, ale asi neni duvod si myslet, ze budou lepsi, nez bunda...

Matne si vzpominam, ze po zkusenostech s Ketil bundou zavrhnul zateplene bundy fps. Neni divu, takhle neprodysna bunda je nepouzitelna. Akorat to neznamena, ze zatepleni je spatne z principu, jen ze u Tilaku pouzili nevhodny material. Prodysnost je zaklad.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod axi12 » ned úno 8, 2015 9:18

Jojo, to je. Izolace je tam dobrá, Climashield, žejo. Ale zajímavý, že si ji Trafikant tehdy tak pochvaloval... ani nepíší, co je jako vnější matroš ,radši.
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod Paleccc » stř bře 4, 2015 21:58

Ja mam dobre skusenosti s hardshellovymi nohavicami od Zaja - Trento pants... Nositelne su kludne 3oj sezonne...

http://www.zajo.net/sk/vetruodolne-noha ... 38-11.html

Pozor na číslovanie, myslím, že ho pri tomto modely majú o stupeň posunuté. Bežne nosím Mko, ale tieto nohavice mám Sko a ajtak sú mi trochu veľké...
Uživatelský avatar
Paleccc
nováček
nováček
 
Příspěvky: 121
Registrován: čtv úno 6, 2014 19:28

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod booze » sob bře 7, 2015 0:23

@mike Kolekce pro zimu 2016 Mountain Equipment Compressor Pant zateplene kalhoty bez membrany a zateru. https://ich-liebe-berge.ch/news/news-mountain-equipment-winter-2016/
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod mike » sob bře 7, 2015 0:34

Diky, ale to jsou bohuzel prevlecne kalhoty, pro me ucely nevhodne. Jednak kvuli zipum, ktere nepotrebuju a ktere velmi prekazeji a jednak kvuli tomu, ze takove kalhoty se obvykle delaji z tenke latky, ktera nic nevydrzi. Protoze se nepocita s tim, ze se v nich bude normalne chodit, ale jen se zahrejes nekde na bivaku. Co potrebuju jsou uplne normalni nylonove kalhoty, ale zateplene a bez membrany. Klidne lyzarske, ale ty uz bez membrany snad neexistuji. Chjo, nekdy je "pokrok" fakt na zabiti. Oni na to vyrobci snad casem prijdou, stejne jako u bund (sehnat pouzitelnou zateplenou bundu bylo dlouho nemozne), ale kdo na to ma cekat...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod aksam » ned bře 8, 2015 10:07

Naposledy upravil aksam dne pon bře 9, 2015 9:57, celkově upraveno 2
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod sobb » pon bře 9, 2015 0:05

mike píše:Co potrebuju jsou uplne normalni nylonove kalhoty, ale zateplene a bez membrany.
a díval ses už někde u těch Ťamanů nebo v obchoďácích? já odtama měla dřív několikatery kalhoty na zimní touristikování, nevím tedy, co máš na mysli pod pojmem zateplené - tyhle byly svršek + teplejší podšívka

jinak bezva jsou i běžkařské (třeba Craft, Swix), ale někdy bývaj upnutější, je potřeba najít vyhovující střih/model
Laďa má na zimní hory právě něco běžkařského od Craftu
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod mike » pon bře 9, 2015 16:14

aksam píše:mike...zkus podívat na tyhle....http://rab.uk.com/products/mens-clothin ... ise-guide-

Diky, kouknout na ne muzu, nevedel jsem, ze takove delaji. Ale jestli to je to same, jak VR bunda, tak to asi nebude ono. Pytlovita fleece podsivka vevnitr se mi nelibila.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod mike » pon bře 9, 2015 16:21

sobb píše:a díval ses už někde u těch Ťamanů nebo v obchoďácích? já odtama měla dřív několikatery kalhoty na zimní touristikování, nevím tedy, co máš na mysli pod pojmem zateplené - tyhle byly svršek + teplejší podšívka

U Tamanu ne, po obchodacich trochu jo. Vsude cpou nejaky Igelitex :evil:

Zateplenyma kalhotama myslim neco jako klasicke lyzarske. Svrchni pevnejsi, ale poddajna latka, idealne Nylon/polyamid, pod tim izolacni vrstva typu Primaloft (tj. rouno) a pak tenka na telo prijemna podsivka (Tactel apod.). Tepla podsicka typu fleece zdaleka tak dobre nefunguje. Lyzarskych se takovych najde dost, ale vsechny maji dneska v sobe nejakou dementni membranu. Takove mam a jsem s nima cim dal tim vic nespokojen.

sobb píše:jinak bezva jsou i běžkařské (třeba Craft, Swix), ale někdy bývaj upnutější, je potřeba najít vyhovující střih/model
Laďa má na zimní hory právě něco běžkařského od Craftu

To je uplne jiny styl a navic na chlapech vypada uchylne ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod sobb » pon bře 9, 2015 17:47

mike píše:U Tamanu ne, po obchodacich trochu jo. Vsude cpou nejaky Igelitex :evil:
Škoda, já měla jedny z tehdejší Hypernovy, a druhým buď taky odtama nebo z Tesca, už si nepamatuju. Tvoje požadavky by to možná splňovat mohlo (ale Primaloft to samozřejmě nebyl). Ale už je to dávno, takže asi jdou i tihle výrobci s dobou a cpou tam tolik žádané "membrány".
Zkus ještě ty Ťamany.

Lyžařský už jsou na mě moc, v tom je mi vedro, Ty jsi možná teplotně náročnější, tak by Ti nemusely stačit ani ty o kterých píšu výš. :((
Já už se zas vrátila s systému podvlíkačky + normální (případně trochu teplejší) kalhoty.

mike píše:To je uplne jiny styl a navic na chlapech vypada uchylne ;-)
a díval jsi se na ně? Oba výrobci dělají (nebo aspoň dělali) i volnější střihy. Myslíš snad, že by Laďa chodil v něčem elastickém? :mrgreen:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod mike » pon bře 9, 2015 17:58

sobb píše:Tvoje požadavky by to možná splňovat mohlo (ale Primaloft to samozřejmě nebyl). Ale už je to dávno, takže asi jdou i tihle výrobci s dobou a cpou tam tolik žádané "membrány".

No prave. Taky jsem mel takove s nejakou noname izolaci. Z Rockpointu a ve sleve staly asi tretinu toho, co mam ted a byly 10x lepsi. Ciste diky tomu, ze v nich nebyla membrana.

sobb píše:Lyžařský už jsou na mě moc, v tom je mi vedro, Ty jsi možná teplotně náročnější, tak by Ti nemusely stačit ani ty o kterých píšu výš. :((

Tezko rict, ony se i ty lyzarske lisi, ale mne obecne horko na nohy nebyva a temer nenosim ani kratasy. Vcera kdyz jsem vychazel bylo dost teplo a jak mi na (cerne) kalhoty svitilo slunce, tak mi bylo zpocatku celkem teplo. Zkusil jsem pouzit vetraci otvory, asi 20 cm zip po stranach, a za chvilku je zas zavrel. Radej trochu tepleji, nez aby mi tam tahlo, to bylo priserne. Vubec nechapu, jak to nekdo muze takhle pouzivat ;-)

sobb píše:Já už se zas vrátila s systému podvlíkačky + normální (případně trochu teplejší) kalhoty.

Njn, jenze to mi prave nevyhovuje. Podvlikacky nemam rad.

sobb píše:Oba výrobci dělají (nebo aspoň dělali) i volnější střihy. Myslíš snad, že by Laďa chodil v něčem elastickém? :mrgreen:

Nevim, radej si to nechci ani predstavovat :twisted: Ale videl jsem obe znacky na bezkarich hodnekrat, ony ty napisy celkem sviti, a upnuti a uchylni byli vsichni ;-) Na bezkarkach to ovsem nevypada spatne O:)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod aksam » pon bře 9, 2015 18:32

mike... rab vr guide mají podšívku jako bunda, měl jsem je zkušebně na sobě, kalhoty byly příjemné, na zimu se pod ně nemusí brát podvlíkačky...prodyšné budou, když je na nich pertex EQ

craft i swix, dělají volnější i upnutější kalhoty, volnější jsou většinou z polyesteru a mají síťovanou podšívku, tyhle nižší řady mají třeba ve sportisimu, intersportu atd.
upnutější jsou ze softshellu, napředek použitá nějaká větruvzdorná membrána a uvnitř podle typu různě hrubá chlupatá podšívka
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod mike » pon bře 9, 2015 18:43

O prodysnosti nepochybuju, ale fleece neni nic moc. To co mam na mysli funguje tak, ze teply vzduch lapi v izolaci mezi dvema latkami. Stejne jako primaloftove bundy apod. Ale az zas budu v Holesovicich, zajdu se na ne kouknout.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod scinkk » pon bře 9, 2015 19:03

mozna to tu uz prolitlo, ale co HAGLÖFS BARRIER. Koukal jsem dnes na bundu a zaujalo me ze je to v pertex classic, navic v takovym lepsim classicu, netvarilo se to nijak leskle a ani sustakoidne.
Mozna se tam jeste zkusim stavit na prodychnuti pac ta bunda se netvaril vubec spatne na pristi zimu :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod mike » pon bře 9, 2015 19:05

Jj, to uz tu padlo. Showstopper:
boční zipy po celé délce

Ty kalhoty maji proste jine urceni, na chozeni nejsou.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod Ocko » pát dub 3, 2015 19:23

Já mám Montura Vertigo a asi nejlepší kalhoty na podzim, zima, jaro co sem měl.
mají v sobě aj aramidové vlákno což je činí dost nezničitelnými.
http://www.hudy.cz/kalhoty_panske/montu ... cerna.html
Ocko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: úte led 6, 2015 17:26

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod wawrik » ned zář 27, 2015 16:15

Nemá niekto tip na páperové gate s úzkym strihom? Čím teplejšie, tým lepšie, ale musia byť strihnuté „na telo“ a nie na prevlečenie.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Příspěvekod komin » ned zář 27, 2015 18:12

A naco to potrebujes predpokladam ze asi na spanie ked nemaju byt prevlecne aj ked ja som este neprevlecne tenke nevidel len expedicne. A co tak perove 3/4 klatermusen heidrun myslim ze maju okolo 200g
"The worst day of climbing is better than the best day in the office"
komin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 275
Registrován: stř říj 2, 2013 7:15

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod wawrik » pon zář 28, 2015 8:34

Nielen na spanie, ale aj ako zatepľovacie pri túre v kose. Taká univerzálna (a teplejšia/ľahšia/skladnejšia) náhrada za PWS.

Klättermusen má dementnú cenovku, ktorú nie som ochotný platiť, navyše má na boku cvoky, čo tlačia a celkovo je tá vonkajšia hrana studená. A sú trojšvrťové - to by sa s odretými ušami dalo, keby to stálo 50 €, len by som zmenil ponožky na podkolienky. Ale dám prednosť plnej dĺžke.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod komin » pon zář 28, 2015 8:50

Podla mna to ze su to 3/4 je super lebo zatial som este nepocul zeby bolo niekomu zima na lytka :P a cena no musis prispiet aj na eco jak u vsetkych severskych znaciek. Montbel ma klasicke bez zipsov za nejakych 120 usd. Ale neviem si to predstavit pouzivat bez tych bocnych zipsov, sa vyzuvat furt ked to chcem obliect :mrgreen:
"The worst day of climbing is better than the best day in the office"
komin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 275
Registrován: stř říj 2, 2013 7:15

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení