Kalhoty pro zimní pochody

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod booze » stř led 20, 2016 9:21

Horší je, že mike ani zataplený nemembránový SS nechce vyzkoušet. Protože nechce.
Jsem mu taky doporučoval Montury. :supz:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod Simi » stř led 20, 2016 9:41

grco píše:Aj tak, ja chodim v zime normalne v softshell nohaviciach, ktore maju vnutri len taku tu vycesanu vec :) Neviem si predstavit, ze chodim v niecom s izolaciou...

Napodobne. Taky pouzivam SS a nedovedu si predstavit chodit v zateplenych.
Simi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1247
Registrován: čtv zář 9, 2004 15:01
Bydliště: Praha

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod komin » stř led 20, 2016 13:08

No ono Mike mi uz pripada ako moja zena ked si hlada topanky, pretoze hlada to co nikto nevyraba a ked mu niekto nieco ponukne tak uz z principu natom musi najst nejaku chybu aby to nebolo ok.
"The worst day of climbing is better than the best day in the office"
komin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 275
Registrován: stř říj 2, 2013 7:15

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod grco » stř led 20, 2016 13:09

hehehehhe :twisted:
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod mike » stř led 20, 2016 18:56

@komin: njn, tady jde o to, ze uz nikdo nevyrabi. Vim presne, co chci, a neda se to sehnat :?

@booze: obchazim obchody a uz jsem tech SS zkousel nekolik. Montury jsou taky v planu. Ale porad bych radej neco lepsiho...

@grco: je to presne to same, jako se zateplenyma bundama. Kdo nevyzkousi, neuveri a taky si to neumi prestavit. Jenze kdyz vyzkousis, tak uz se ti do horsiho nechce. Si predstav, kdybys prisel o primaloftku a zjistil, ze uz se zadne nevyrabeji a ostatni ti tvrdili, ze si mas poridit SS a ze je to v pohode. Taky by se ti to nelibilo a taky bys hledal nejaky ekvivalent primaloftky, ne? Rozdil je uplne stejny, vetsi komfort, vetsi pouzitelny tepelny rozsah, celkove lehci. Ale to je jako vysvetlovat slepym, jak vypadaji barvy ;-) Mozna by mohl nekdo pochopit primer se spacakem. Kdo vyzkousel perak, tak uz se k umeline vracet nechce. No a tenhle rozdil je mozna jeste vetsi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod booze » stř led 20, 2016 19:10

Nejake fake na Ali jsou posledni moznost. :-k
btw maji tam i fake Montury moooc dobry fake, protoze jsou to asi origa. :mrgreen:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod mike » stř led 20, 2016 19:11

Zadne Ali, chci to vyzkouset. Nejake Montury jsem videl v Hanibalu, ale uz jsem spechal. Jake ze to presne mas, at nemusim hledat?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod grco » stř led 20, 2016 19:37

To teda neni to iste, pretoze zateplenu bundu potrebujem lebo mi je zima, na nohy mi ale neni zima, takze nepotrebujem ziadne zateplenie, a sa divim, ze tebe je zima, mi to pride jak keby som chodil v oteplovackach co mam na lyze :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod mike » stř led 20, 2016 19:46

Princip je stejny. Synteticka izolace funguje lip, nez lamitat s flisem. Zatepleni mas, ten flis na SS, takze ho nahradis syntetickou izolaci a je to lepsi. Nevim, jestli pod SS neco nosis, ja pod tohle ne. +5 az -20 a porad v pohode, to se bojim, ze SS nezvladne. Spodky mi vadi a chlad na nohy nemam rad.

A ano, lyzarske kalhoty jsou spravne, ovsem oteplovacky jsem mel naposled jako dite pred 40 lety :P
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod booze » stř led 20, 2016 20:08

MOntura Winter Touring

Stare dobre oteplovacky, byly super. Si pamatuju jako fakan, cely mokry, oteplovacky jak plech a stejne mi bylo teplo. :rock: Ani nevim, kdo to vyrabel.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod mike » stř led 20, 2016 20:19

Diky. U nas je nikde nemuzu najit... Zvlastni, ze Hanibal nic od Montury na webu nema a pritom jsem na prodejne nejake kalhoty videl.

Tyhle bohuzel vypadaji prilis uchylne na to, abych je nekde kupoval pres Net ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod grco » stř led 20, 2016 20:29

Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod booze » stř led 20, 2016 20:36

@grco drzim v ruce sampus a cekam, co ti na to napise mike. :twisted:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod mike » stř led 20, 2016 20:40

Zajdu do Patagonia shopu a kouknu se na ne, snad tam budou. Podle fotek se trochu bojim, ze strih bude na etiopske vytrvalce, ale za pokus to stoji. Diky za tip :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Příspěvekod scinkk » stř led 20, 2016 21:42

Jelikož znam nanopuff bundu tak se celkem bavím při představě že v nich chodíš :-) ale jinak budou asi fungovat dobře.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod mike » stř led 20, 2016 21:43

Njn, nevypadaji na to. Kdyby byly cele z materialu, jako maji vzadu, tak jo. Ale za kouknuti se nic nedam :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod mike » čtv led 21, 2016 3:16

Narazil jsem jeste na Vaude Bormio Touring Pants. Vypadaji na muj vkus trochu teplakoidne, ale zas je tam Polartec Alpha... Videli jste je nekdo nazivo? Vypada to, ze je maji v Hervisu, ale jen na objednani.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod Stani » čtv led 21, 2016 3:27

Pardon za odbočku, ale Miku, Miku, prečo ešte nespíš? Tie nohavice ti nedajú spať, čo? :)
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod mike » čtv led 21, 2016 3:29

Nespim proto, ze jsem nocni tvor a v tuhle dobu spim malokdy :twisted: Ty ale asi taky nepises ze spani ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod Stani » čtv led 21, 2016 3:40

Zo spania teda nie :D . V noci sa najlepšie tvorí. Ale už asi piatykrát si hovorím, že ešte prečítam toto vlákno a idem spať a nedarí sa :) . A už tu nebudem pleveliť.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod fps » čtv led 21, 2016 15:13

grco píše:Hej inak, dokaze mi niekto logicky vysvetlit, preco maju outdoor znacky taky fetis robit na tych nohaviciach take tie barevne mapy?

Presne tie DA Cascade Plus to maju, ale nie su jedine!

Vypada to hrozne, nechapem preco to nemozu spravit jak normalny ludia proste v jednej barve.

Ked si ludia kupuju rifle, alebo nohavice normalne, tak si tiez kupuju s roznymi barevnymi vzormi po nich?

přesně tak, chtěl jsem si pořídit nové jedno barevně šedivé Direct Alpine Badile a Direct Alpine Cruise, ale už je dělají jenom strakaté, tak doufám že ty co mam, mi vydrží do té doby než zase budou dělat jedno barevně šedivé
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod apuka » pát led 22, 2016 10:46

Miku, tyto zimni kalhoty by nebyly vhodne pro Tebe?
Vrchni latka Pertex Equilibrum, vnitrni fleece, podle recenzi na te strance docela teple, velice prodysne - a urcite nema zadnou membranu. Odkaz jsem nedal na vyrobce, bo tam moc vic info nenajdes, zato tady mas alespon par recenzi primo od uzivatelu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod grco » pát led 22, 2016 10:47

ON NECHCE PYTLOVINU! :axe:
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod apuka » pát led 22, 2016 10:48

grco píše:Hej inak, dokaze mi niekto logicky vysvetlit, preco maju outdoor znacky taky fetis robit na tych nohaviciach take tie barevne mapy?
Prece aby ses lepe vyjimal na selfie... :lol:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod Chmeld4 » pát led 22, 2016 14:01

Nebo aby tě lépe našli z vrtulníku v krajině až po tobě budou pátrat. :wink:
Independence is a state of mind.
Uživatelský avatar
Chmeld4
účastník
účastník
 
Příspěvky: 772
Registrován: pát dub 13, 2012 10:05
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod apuka » pát led 22, 2016 14:20

@Chmeld4: Myslim, ze kazdemu, kdo se kouka kolem, kdo co dnes v podobnych (nemyslim barevne) kalhotech vyvadi, tak je to uplne jasne...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod mike » pát led 22, 2016 17:55

@apuka: jj, grco ma pravdu, akorat se mu zaseknul CAPSLOCK ;-) Koukal jsem ne na myslim vloni v prodejde, to fakt ne, pytlovina je tam skoro volne, to je jako oblect si na sebe teplaky a na to sustaky. To uz radej nejaky ten SS.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod mike » pát led 22, 2016 18:07

Dotaz na softshellisty: muzete porovnat tepelny komfort SS kalhot s dzinami? Ty jsem uz skoro prestal nosit, ale ted jsem je v tech mrazech vytahnul, jelikoz je mi mensi zima, nez v trisezonnich kalhotach, co nosim normalne. Myslim po meste. V dzinach se tak do -10 da na hole telo, ale zadny komfort to teda neni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod booze » pát led 22, 2016 18:53

V dzinach pri -10°C citim hodne chlad na kuzi. Prochladle svaly pri zastavkach. (dziny jsem nemel v zime cca 6let)
V ss Monturach pri -10°C je mi celkem normalne. Pri zastavkach taky OK.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod apuka » ned led 24, 2016 16:39

mike píše:Koukal jsem ne na myslim vloni v prodejde, to fakt ne, pytlovina je tam skoro volne
No, ja jsem tyto kalhoty ani nikdy nevidel, natoz abych je mel na sobe, ale mam kratce stejnou bundu , jen ne "Guide" (zimni) ale obycejnou, coz se lisi prakticky jenom hrubosti fleecove vrstvy. A rekl bych, ze ta je kus obleceni, o ktere se da rict, ze klame telem. Kdyz jsem tu bundu uvidel, taky jsem se zhrozil, ze je to hrozna pytlovina a coze to vymysleli s oddelenim vrchni a spodni latky, ze to vypada hrozne a asi se to nebude dat nosit. Manzelka taky rikala, ze v tom asi mezi lidi nikdy nevyjdu, ze co jsem si to koupil za pitominu. Ale kdyz jsem si ji oblekl, najednou se pocity menily v naprosty opak - bunda sedela erfektne, latka se chova stejne jakoby byla "zlaminovana" a je v ni neskutecne prijemne, navic to vypada na cloveku fakt dobre (i manzelka otocila o 18 stupnu a libi se ji).
Proto bych Ti doporucil, abys ji, az bys mel moznost, nekde nejenom vzal do ruky, ale taky zkusil oblect a chvilku v ni byl. Lehce se muze stat, ze svuj pohled zmenis. A navic za to krome chvilky casu nic nedas.
Mimochodem, jak jsem si bundu oblekl, doslo mi, ze to oddeleni vrstev asi maji kvuli zlepseni izolace "zadarmo"...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení