Kalhoty pro zimní pochody

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod Mawenzi » stř pro 6, 2023 6:01

me teda zatepleny (ne nutne s umelou izolaci) vyhovuji dost, nejaky izolacni bych brala, ale nesmely by mit vevnitr zadnou vrstvu pertexu a podobnyho...

co nosim montury nejaky chlupaty montura therno s thermolite tak v silnym vetru jak sou hodne na telo, spis leginovitej strih, tak to citim, coz je naprd, kalhoty sirsiho strihu byvaj v tomhle lepsi.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod booze » stř pro 6, 2023 10:00

Zimni Montury majo delane prave vzdusne panely na pohyb. Na mistech kde se potis jsou mi izolovane. Izolovana je jen cast velikosti kratase. Na pohyb jsou to vynikajici kalhoty, ale na stani ne

Zajimaji me kalhoty od HP jak jsou izolovane.
https://www.highpoint.cz/produkty/pansk ... -IQAvD_BwE
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod apuka » stř pro 6, 2023 10:27

Mawenzi píše:ejaky izolacni bych brala, ale nesmely by mit vevnitr zadnou vrstvu pertexu a podobnyho...
Tak si zkus nekde zateplene Polartec Alphou, napriklad co booze linkoval. Ale uz se takovych vyrabi vice vyrobcu.
Nebo s Octou vevnitr, napriklad Mammut takove vyrabi, ale zatepleni je (podle popisu) jen v predni casti. V rukou jsem je ale nemel, ne to jeste na nohou.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod Mawenzi » stř pro 6, 2023 10:56

zrovna u kalhot bych naopak ocenila vsude stejnej matros:D

hlavne zatepleni PA bych mela obavu, aby nesek chlad skr diry v pa, koleno mam dost na chlad citlivy.

premyslim, ze si na vikend vezmu montury thermo a pres ne tenky celorocni WP kalhoty, protoze vitr...

mohla bych si vzit ss ale zas s montursma si nemusim.brat podvlikacky a muzu vkezt do spacaku rovnou:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod booze » stř pro 6, 2023 12:47

@apuka kdo dela gate s Alphou celoplosne?
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod pavproch » stř pro 6, 2023 13:00

mike píše:Je fuk, ze chlad nevnimas, objektivne tam je.

Brouk Pytlík.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod mike » stř pro 6, 2023 15:09

Tesi mne, mike.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod oodoow » stř pro 6, 2023 15:31

mike píše:Kdybys mel nohy v teple, tak ti ruce nepromrznou. Je fuk, ze chlad nevnimas, objektivne tam je.
Jasně, že promrznou, rukavice jsou u mě nutnost.

mike píše:Zipy nejsou potreba, naopak, jsou na skodu.

Tohle máš prostě jinak než většina ostatních, smiř se s tím. To samé by pak šlo říci o zateplné bundě, že zipy nejsou potřeba, že jsou na škodu. Jenže tam ty větrat zipem musíš, tak se na to díváš jinak.

mike píše:Tohle je holt jedna z veci typu kdo nevyzkousel, neuveri.

Ale já to vyzkoušel, ještě pořád mám furtech kalhoty, který jsou dost zateplený na to, abych děkoval bohu za to, že tam designer našil velký podélný zipy. Pokud ale někde zastavím, tak samozřejmě zipy zapnu a hovím si v teploučku.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod aksam » stř pro 6, 2023 15:32

booze... měl jsem v rukách dvoje kalhoty od Dynafit DNA a Mezzalama, alpha byla oboustraně pod kolena, mají na bocích celozipy, určené hlavně na skialp.
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod oodoow » stř pro 6, 2023 15:35

Právě na skialp (bc běžkování) bych nějaký potřeboval, protože ty Furtech se už dost rozpadaj a ještě jsou mi nějaký malý (asi se zvětšuju :roll: ).
Chtěl bych teplý se zipama, elastický a široký dost na to aby šly dát přes vysokou botu. Pak by taky bylo dobrý mít dole nějakou drsnější látku, ať se to hned neroztrhal hranama lyží.
Jo a ještě nejlíp dvě velký kapsy na zip po stranách, abych tam mohl dát pásy, když je strhnu z lyží.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod mike » stř pro 6, 2023 15:49

oodoow píše:Jasně, že promrznou, rukavice jsou u mě nutnost.

Jasne, ale treba min a pozdeji. Ja jsem prave tady a na hlave pocitoval dost rozdil. Kdyz jsem mel ty tenke kalhoty, musel jsem mit rukavice a Buff i okolo nuly, se zateplenyma bez Buffu i pod -6.

oodoow píše:Tohle máš prostě jinak než většina ostatních, smiř se s tím.

A nebo taky ne. O tom nic nevime, jelikoz vetsina lidi to nevyzkousela.

oodoow píše:To samé by pak šlo říci o zateplné bundě, že zipy nejsou potřeba, že jsou na škodu. Jenže tam ty větrat zipem musíš, tak se na to díváš jinak.

Vsak nejsou, musi tam byt hlavni zip, aby se dala oblect ;-) Horni cast tela topi vic, tam nejakou regulaci potrebujes, na nohach spis ne.

oodoow píše:Ale já to vyzkoušel, ještě pořád mám furtech kalhoty, který jsou dost zateplený na to, abych děkoval bohu za to, že tam designer našil velký podélný zipy. Pokud ale někde zastavím, tak samozřejmě zipy zapnu a hovím si v teploučku.

Jenze Furtech vypadaji trochu jinak, ne? To, co mam ja je neco jako lyzarske kalhoty bez membrany (a lyzarskych serepeticek). Pricemz je dulezite, aby nebyly uplne na telo, ta vzduchova mezera mezi nohou a podsivkou je docela zasadni. Prave aby ses neprehrival.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod booze » stř pro 6, 2023 18:08

@oodoow co popisujes jsou Montury. Ja bych je koupi zas , ale stve me cena. Daval jsem za ne pred 10 lety 1800kc ted za ne chteji 5000kc ve skrytych prodejich byvaji na Ali za 1800kc tusim. Na bc bezky a skialpy jsou boozi

@aksam diky mrknul bych ma ne. Kde si ma ne narazil? Pokid bude uvnitr 60g Alphy a vrchni latka vzdusna tak bych je vzal.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod oodoow » stř pro 6, 2023 19:25

@mike: Furtech jsou víc uplý, ale teplý jsou až moc. Víc pytlovitej střih zas nechci, to by bylo dost nepohodlný na rychlejší pohyb.

@booze: Který Montury? Dej odkaz, nenašel jsem žádný s vetracíma zipama.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod mike » stř pro 6, 2023 20:38

Uply a moc teply je problem, v tom bych se prehrival i ja. Za mne to chce tak 40 - 60 g/m^2 Primaloftu nebo neceho podobneho a aspon mensi mezeru mezi telem a podsivkou. Nemusi to byt vylozene pytlovite. Je pravda, ze pri behani to muze byt jine, pri chuzi mi volnejsi nevadi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod booze » stř pro 6, 2023 21:19

Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod oodoow » stř pro 6, 2023 21:48

Nevím, co myslíš tím winter touring, ale ty trace pants vypadaj dobře. :smt023
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod booze » stř pro 6, 2023 21:51

Ty uz se nedelaji. Mely na kotnicich kevlar
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod Etheric » čtv pro 7, 2023 4:18

booze píše:stve me cena. Daval jsem za ne pred 10 lety 1800kc ted za ne chteji 5000kc

Před 10 lety ti ale stačila stovka, abysis koupil v hospodě cigára a ještě ti zbylo i na jedno točený ;) Ceny všeho šly nahoru...
Montury se mi libí, kouknu pak blíž. Od nich už gatě mám a sou to nejlepší gatě, jaký jsem kdy měl, takže rád vyzkouším další od nich.
Mám Mammut Winter hiking pants jako jediný teplý gatě.

Jinak bych nejraději to, co Mike - ale to nikdo nevyrábí, a s membránou to nechcu, důvody jako Mike
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod apuka » čtv pro 7, 2023 11:03

booze píše:@apuka kdo dela gate s Alphou celoplosne?
Kdo vyrabi ted, nevim. Pred casem jsem na par jich narazil v obchodech (u nas, v Alpach), ale uz nereknu kde. Taky jsem je ale nikdy nezkousel, tudiz nevim, jestli maji Alphu vsude. V popisech vyrobcu to taky malokdy zjistis. Ale vsiml jsem si uz, ze dnes je je sehnat horsi. Nejak vetsina vyrobcu je "zkratila" kratasy nebo jen pod kolena :twisted:. Priznam se, ze jsem je ale cilene nehledal.

Ano, ty jedny Dynafity (asi Mezzalama) by mely mit az nekam skoro po kotniky, dole maji vyztuzenou latku (uz bez Alphy) a jsou urcene na lyzarske boty, tj. das je na ne.

Edit: Jeste se muzes zkusit podivat na spodni kalhoty Mera od Tilaku, ktere jsou z Teijin Deltapeak TL, coz je - stejne jako Octa - material napodobujici (resp. v jistych ohledech vylepsujici) Polartec Alpha. Maji z toho i mikiny. Prijde mi, ze pro Tebe by to bylo vhodne na to "po vynoreni se z vody".
Naposledy upravil apuka dne čtv pro 7, 2023 11:20, celkově upraveno 1
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod apuka » čtv pro 7, 2023 11:18

mike píše:Za mne to chce tak 40 - 60 g/m^2 Primaloftu nebo neceho podobneho a aspon mensi mezeru mezi telem a podsivkou. Nemusi to byt vylozene pytlovite.
Vis o tom, ze Tilak ma v katalogu novinku, kalhoty Ketil.
P Quantum Air + Climashield Apex 67g/m2. Jen to bude "dostupne od 7.2.2004".

Ze by v Tilaku slyseli Tve povzdechy?

Edit: Jeste ted jsem nasel (i kdyz jsem nehledal) asi doprodej starsich Montane Prism s P Microlightem a PL Silver 40g, uz maji prodejnu v Praze, da se to tam nechat poslat. No a zase ta cena je na ty dnesni hodne prijemna
Naposledy upravil apuka dne čtv pro 7, 2023 13:51, celkově upraveno 1
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod irem » čtv pro 7, 2023 11:26

@apuka 2024? Nebo uz jsme to propasli?

Vseobecny povzdech na vyrobce ... co takhle damske verze dobrych veci? #-o
irem
účastník
účastník
 
Příspěvky: 272
Registrován: čtv kvě 24, 2018 7:14

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod apuka » čtv pro 7, 2023 12:00

Je to link z prehledu "aktualni kolekce" a je to oznacene "New", v eshopu to nenajdes. Asi to budou mit naskladnene az v unoru. Proste az prijde obleva a teplo :wink:.

No jo, damska verze v katalogu neni a ani to neni oznacene jako unisex. Musite se, holky, hromadne stezovat u vyrobce - mozna za pet let se to objevi v nabidce.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod Vexo » čtv pro 7, 2023 15:41

@tilak ketil tabulka velikosti taky zeje prazdnotou. ale zda se, ze se to hybe spravnym smerem. ja bych k te zadosti o zenske verze jeste pripsal o extra prodlouzene verze.
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 486
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod mike » čtv pro 7, 2023 15:43

apuka píše:Vis o tom, ze Tilak ma v katalogu novinku, kalhoty Ketil.
P Quantum Air + Climashield Apex 67g/m2.

Celopropínací dvoucestný zip ](*,) Tim to bohuzel uplne zabili. Climashield taky neni idealni, je moc objemny, ale to by se dalo prezit.

apuka píše:Ze by v Tilaku slyseli Tve povzdechy?

Pochybuju, to by tam nedavali ten blby zip. Ten se hodi na prevlecne kalhoty, ne na ty, ve kterych chces chodit cely den.

No nic, pockam, az budou, vyzkousim a kdyby sedely a i jinak vyhovovaly, tak jim napisu, jestli by je neudelali bez zipu.

apuka píše:Edit: Jeste ted jsem nasel (i kdyz jsem nehledal) asi doprodej starsich Montane Prism s P Microlightem a PL Silver 40g, uz maji prodejnu v Praze, da se to tam nechat poslat. No a zase ta cena je na ty dnesni hodne prijemna

Fajn, diky. Objednal jsem XL na prodejnu v Praze, za vyzkouseni nic nedam a ta cena je opravdu dobra.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod apuka » čtv pro 7, 2023 15:55

Vexo píše:@tilak ketil tabulka velikosti taky zeje prazdnotou
Hm... Nemas nahodou zakazane vyskakovaci okna? U mne je tam toto:
2023-12-07 15_52_50-Clipboard.jpg


@Mike: Aha, ty zipy jsem si tam nevsiml (taky jsem to moc nestudoval).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod mike » čtv pro 7, 2023 16:44

No vsak, je tam toto a jak pise Vexo, v tabulce nejsou zadne rozmery.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod aksam » čtv pro 7, 2023 17:04

booze... Dynafity jsem naživo viděl v Sachasportu v Ostravě, ale měli by je mít i v Rockpointu a na eshopech....třeba v sekci zima jsou i na Koloshopu...cena byla lehce přes pět tisíc...
jinak nejlepší zimní kalhoty, co mám jsou windstopperové cruxy od Tilaku, skoro nezničitelné i po 10 letech až v budoucnu doslouží vezmu je znovu, i když cena je teď několikanásobná, co tenkrát...
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod milarepa » čtv pro 7, 2023 19:17

jo, ty Cruxy s windstopperem od Tilaku jsou na zimu skvělé
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod apuka » pát pro 8, 2023 10:02

mike píše:No vsak, je tam toto a jak pise Vexo, v tabulce nejsou zadne rozmery.
Kurna, to je divny... Kdyz jsem to rozklikl prvnikrat, tak se mi tabulka zobrazila i s cisly :((, ted jsem se druhykrat uz do tabulky nekoukal.

Jedine, ze by si tam cache prohlizece dosadil tabulku z nekterych jinych, membranovych kalhot, ktere jsem oteviral par minut predtim. Coz by vysvetlovalo, proc jsem se trochu podivoval nad tim, ze v L-ku maji stejnych 102 cm v pase jako jedny z tech membranovych, pricemz tyto by mely byt "tlustejsi" (upozornuji tam, ze ty cisla nejsou rozmery postavy ale primo kalhot).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod mike » pát pro 8, 2023 14:11

Hmm, vzdyt na tom obrazku vyse taky cisla nemas.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení