Kalhoty pro zimní pochody

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod EjdouuRotacak » stř pro 7, 2022 14:38

mike píše:Kolik vazi? Na prvni pohled mi to teda jako alternativa k UL perovym neprijde ;-)


450-530g v závislosti na velikosti a generaci Thermal Softie.

Srovnávat to s oteplovákama s výplní z vaty, v kterých jsme trávili dětství, to není zrovna košér :wink:
Lyžařské kalhoty mají zcela jiné určení použití, jiný střih....v tom do spacáku dobrovolně asi nepolezeš, protože by následovala tzv. "Zku*vená noc". 8) aneb Babicovské, když nemáš kalhoty do spacáku, navlíkni si lyžařský hard-shell
Naposledy upravil EjdouuRotacak dne stř pro 7, 2022 14:40, celkově upraveno 1
EjdouuRotacak
účastník
účastník
 
Příspěvky: 213
Registrován: ned lis 20, 2022 13:51

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod Etheric » stř pro 7, 2022 14:39

@Mawe: tak si kup a zkus tu army věc...
Hledáš svým způsobem věc na extrém, stát hodiny v mrazu není běžný. A věci, který zvládnou extrémy, nebývají moc lowcost..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod EjdouuRotacak » stř pro 7, 2022 15:09

S extrémním počasím nemám zkušenost. Jak jsem psal v jiném příspěvku v jiném tématu. Zatím bylo nejmíň cca - 16C, to bylo myslim před rokem, když jsme bivakovali pod Poledníkem. Zima mi v tom kompletu nebyla, rozdíl jsem cítil ihned po oblečení kalhot a sleeky. Má to volný střih, tak je to ve spacáku pohodlné. Nikde nic netlačí a nesvírá.

Za ty prachy dobrá koupě (kaholty asi 450kč, Sleeka asi 1.200). Za svůj život jsem vyhodil už daleko víc za daleko dražší srance z "Hudy/4Camping" a jiných outdoor e-shopů (většinou takovej ten zlatej střed - Mount Blanc, Horsefeathers apod. bundy ve "slevách" za 3-4.000kč) Sice na pohled líbivé hadry, ale v drtivé většině prašivá licenční výroba od šikmooček nevalné kvality :(

A úplně TOP produkty jsem na zimu nikdy nekupoval - nikdy jsem se nevěnoval zimním sportům,
(představte si South Park - Víkend v Aspenu....asi tak nějak lyžuju...pizza...hranolky 8) )

TOP produkty jsem kupoval jen na DH/FR, kterej byl pro mě 15 let největší koníček. Tam mi nedělalo problém pustit 12.000 za karbonovou Troy Lee Design D3 Steve Peat, nebo jet přes celou ČR pro Foxu "Čtyřicítku" za 38 táců.

Jak stárnu, snažím se občas zakoupit na doporučení i něco levného (pokud mám od lidí kladné recenze). Na Armádní Paratex Lite si z doslechu nikdo nikdy nestěžoval - v poměru cena/užitek.
EjdouuRotacak
účastník
účastník
 
Příspěvky: 213
Registrován: ned lis 20, 2022 13:51

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod Etheric » stř pro 7, 2022 15:21

EjdouuRotacak píše:takovej ten zlatej střed - Mount Blanc, Horsefeathers apod. bundy ve "slevách" za 3-4.000kč)

To není zlatej střed, to je low end... Navíc HF není outdoor, nýbrž fashion značka...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod EjdouuRotacak » stř pro 7, 2022 15:25

+ Rosignol, Loap, Kilpi, Alpine Pro, Husky.....no prostě to, co v zimě nosí a v čem jezdí na lyže drtivá většina společnosti.

Já to jako laik vždycky bral jako takovej zlatej střed - pokud je to v tvých očích low-end, může být. Nepřu se. Mammut ani Tilak jsem do výčtu nezahrnul, tyhle produkty si docela cením
EjdouuRotacak
účastník
účastník
 
Příspěvky: 213
Registrován: ned lis 20, 2022 13:51

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod mike » stř pro 7, 2022 15:39

EjdouuRotacak píše:450-530g v závislosti na velikosti a generaci Thermal Softie.

Diky, to jsem tak nejak cekal. To ale opravdu puvodni pozadavek nesplnuje.

EjdouuRotacak píše:Loap, Kilpi, Alpine Pro, Husky

To je ale fakt low end a Husky je snad i mimo stupnici.

EjdouuRotacak píše:ak stárnu, snažím se občas zakoupit na doporučení i něco levného (pokud mám od lidí kladné recenze).

Mne teda prijde, ze te zajimaji jen armadni veci u kterych je cena jedina vyhoda, ale platis za ni obvykle vahou (a ze hnusne vypadaji). Pricemz my tady vahu docela resime. Nemusi to byt nutne UL, ale tezke army kramy jsou druhy extrem. Celkem logicky, jejich urceni je uplne jine, nez turistika.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod Mawenzi » stř pro 7, 2022 15:43

ejdou
kdo obloka prosimte lyzarsky kalhoty do spacaku?
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod mike » stř pro 7, 2022 15:43

sobb píše:Nevidím důvod, proč nevzít ty lyžařský kalhoty či něco ve stylu oteplováků, co jsme mívali jako děcka.

Ten duvod je membrana. Lyzarske kalhoty uz bez ni nesezenes a ta je naprosto zabije. Tuhle zkusenost jsem si bohuzel udelal na vlastni kuzi a nebyl to zadny sunt (Spyder a membrana 20k/20k).

Neco ve stylu oteplovaku z detstvi by bylo v pohode, ale jedine bez membrany. Za nasich mladych let toho bylo plno, jenze pak prisly levne membrany... ](*,)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod Mawenzi » stř pro 7, 2022 15:51

mike
ale na postavani membrana nemusi tak vadit, ne? nebo popojiti treba 2-3km...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod apuka » stř pro 7, 2022 15:52

@Mawe: Ja mohu poslouzit jen starsi zkusenosti, bo ty kalhoty uz nepouzivam.

Mam hodne stare lyzarske zateplene kalhoty Hannah, typ netusim, je to s nejakou jejich membranou (asi 5k/5K, mozna i min) i izolaci, vazy to tunu. Ale s lehkou podvlikackou od Moiry jsem v tom (a nutno dodat v nezateplenych kozenych C/D botach Asolo Aconcagua s dvema ponozkama) jednou chodil kolem Morskieho oka v polskych Tatrach pri teplotach urcite az pod -27, dokonce jsem vice nez pul hodiny stal pri te "teplote" na miste vedle jineho plesa a cekal na syna a manzelku. Resp. jsem tam cekal na rozbocce skoro dve hodiny, ale po te pulhodince jsem uz zacal trochu chodit, protoze uz mi zacalo byt zima od slapeje. Na nohy to bylo pomerne v pohode. (Pro zajimavost, obleceni nahore jsem mel Klimatex lyzarskou bundu, flisku z Polartec Wind Pro, flanelku a bavlnene tilko - nahore byla teplota taky v pohode.) Na miste, kde jsem bylo prakticky bezvetri, ale hrana, kam dosvitilo slunce bylo nekolik desitek metru ode mne (bohuzel, to bylo ve skalnatem prostoru, nemohl jsem tam jit).

Jediny problem jsem s kalhotama tehdy mel, kdyz jsem po par hodinach venku na chvili vesel dovnitr do preplnene vytopene chaty, kde se mi, samozrejme, okamzite zacala srazet vlhkost ze 100% vlhkeho vzduchu. Kdyz jsem zase po asi peti minutach vysel ven, tak ta vlhkost na vnejsku zmrzla a ja jsem mel na sobe rytirske brneni, ze jsem malem nemohl ohnout nohu. Nastesti jak jsem to silou "lamal", nezlomily se kalhoty (tj. neroztrhly se). Potom uz se v nich dalo chodit a az potom jsem sel na to cekaci misto spomenute vyse.

Cimz jsem jen chtel rict, ze i takove levne Hannah lyzarske kalhoty se daji na Tvuj pozadavek v pohode pouzit. Samozrejme, zalezi to i na Tvem vnimani chladu a pod., takze Ti nikdo nezaruci, ze zrovna Tobe v tom nebude kosa. Moje rada tady ale zni (coz asi nechces slyset :-)), vyber si radeji kalhoty z poradneho vnejsiho materialu, zadny tenky Quantum a pod. Ten material taky pridava dost k izolaci. Jen se to tezko nosi v ruksaku a zabere pulku vnitrniho prostoru.

Edit: Ja jsem v tech kalhotach pochodil ve velkych zimach cele Tatry i Beskydy. V case, kdy jeste nebyla zadna zvlastnost mit -15 i vyrazne min i pres den a to i v Beskydech.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod Etheric » stř pro 7, 2022 15:57

EjdouuRotacak píše:Mammut ani Tilak jsem do výčtu nezahrnul, tyhle produkty si docela cením

To je ten zlatej střed :) Máš low endy, pak tohle a nad tím už jen ty opravdu top věci /ačkoliv třeba Mammut taky dělá některý věci v top úrovni/.
Jen o Tilaku si díky přístupu majitele myslím své a za dobrou značku ho nepovažuju.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod mike » stř pro 7, 2022 16:06

Mawenzi píše:ale na postavani membrana nemusi tak vadit, ne? nebo popojiti treba 2-3km...

Tezko rict. Clovek se lehce poti neustale a v zateplenych kalhotach zadrzi membrana vevnitr uplne vsechno. Takze mozna nebudes mokra, ale vzroste tam vlhkost a bude ti chladneji. Ja jsem rozdil pocitil i na tech lehkych prochazkach, sice to jeste slo, ale proti kalhotam bez membrany mi bylo chladneji. To uz bych radej vzal ty armykramy ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod sobb » stř pro 7, 2022 17:16

Mawenzi píše:ale na postavani membrana nemusi tak vadit, ne? nebo popojiti treba 2-3km...
Osobně si myslím, že vadit nebude, ale tohle záleží na Tvý potivosti na nohách. Na to co píšeš a když to má být lowcost, bych šla buď do lyžařských, klidně i z druhé ruky, anebo do nějakých těch vojenských. Ještě se můžeš podívat, co používaj myslivci, ale v loveckých potřebách tuším bývá taky docela draho.
Já preferuju různé vrstvení s tenkou vnější šlupkou (většinou "šusťáky" s podšívkou), ale to proto, že střídám celkem itenzivní pohyb s postáváním třeba při večerním táboření.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod EjdouuRotacak » stř pro 7, 2022 17:44

Kdepak, mě nezajímají army věci, ale těžko tu budu někomu doporučovat komerční zimní produkty, když s nimi mám zkušenost jen z pozice běžného konzumního zákazníka.
To by bylo ještě horší, než když tu propaguji pár konkrétních army produktů z GTX, Primaloftu...

Já si v zimě sjedu sjezdovku radši na sjezďáku (brzo ráno, stačí dát rolbařovi flášu Jacka...nebo ofiko, Chinese Downhill ve Sv. Petru. Zimní sporty jsem od mala nenáviděl, protože se tomu věnuje každej, na kopcích lidí jak s*ček, tak proto jsem začal v roce 2005 s Downhillem. Tam máš klid, přirozené síto funguje perfektně.
Naposledy upravil EjdouuRotacak dne stř pro 7, 2022 17:50, celkově upraveno 1
EjdouuRotacak
účastník
účastník
 
Příspěvky: 213
Registrován: ned lis 20, 2022 13:51

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod Mawenzi » stř pro 7, 2022 17:48

ja neco jako odolny sustaky taky stejne nemam...

apuka
jo libily by se mi zateeny kalhoty s odolnym svrskem. ale penize na ne budu mit mozna na konci zimy:D

zkusim vystacit s tim co mam zatim, ale uz citim i kolem 0 ze je to na hrane.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod ntz » stř pro 7, 2022 17:56

@Mawe .. mam asi 2 takovy zatepleny sportovni kalhoty (myslim, ze jsou na bezky a turistiku) z decathlonu a stoji par korun a fungujou uplne v pohode .. takze mozna netreba cekat :)
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2036
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod Etheric » stř pro 7, 2022 18:00

Já vlastně ještě ani nevyzkoušel venku ty nový Mammut zimní SS gatě /bez membrány/. Zatím počasí jakože jich nebylo třeba... Příležitost však bude, další týden má být mráz, ráno i přes -10, fuj, tak je aspoň vyzkouším.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod Lipon » stř pro 7, 2022 22:35

mám na lyžovačku nějaké kalhoty od Kilpi, podle visačky tušímže 15k membrána
šel jsem pře pár lety kupovat kalhoty bez membrány, ale žádné nenanašel, těch 15k byl takový jednooký mezi slepými
pár sezón v tom už mám a igelit to není, do konce února v tom zima ani vedro není
myslím, že loni v Itálii jsem ani při -16 ráno pod to podvlíkačky nebral - první jízda lanovkou nahoru byla na spodní hranici komfortu, možná až lehce pod, ale po první jízdě už to bylo akorát
když začne být okolo nuly, má to na vnitřní i vnější straně stehen větrací zipy, stačí nastevřít na kousek a větrá to a přitom neprotahuje

na chození bych je nebral, na mě moc robustní a moc silné/teplé
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4910
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod EjdouuRotacak » čtv pro 8, 2022 8:57

Řekl bych, že je jedno, jestli máme lyžařské kalhoty s 15.000 nebo 30.000mm, když jsou zasněžené sedačky na lanu,
tak máš nahoře u výstupu stejně úplně mokrou p*del, alespoň já to tak vždycky měl (na kalhotách vysačka "20.000mm")

Zeptám se znalých, ať je to pro laiky dobře srozumitelné, kolik mm musím mít, abych měl v případě špatných klimatických podmínek zadek v suchu? 40.000? 50.000? vynechme čínské šmejdy a licenční výroby, kde si vlastnosti materiálu cucají z prstu.
EjdouuRotacak
účastník
účastník
 
Příspěvky: 213
Registrován: ned lis 20, 2022 13:51

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod apuka » čtv pro 8, 2022 9:30

Mawenzi píše:libily by se mi zateeny kalhoty s odolnym svrskem. ale penize na ne budu mit mozna na konci zimy
Ja Ti nevim... Jednak spomenuty Decathlon (jejich kalhoty vubec nemusi byt spatne), jednak napr. kalhoty v akcich v RP (Hannahy), do 1500 Kc sezenes uz jen tam celkem vyber. Stejne tak urcite najdes slevnene v Sportissime, Intersportu, Alpine Pro, Kilpi, ... Ale zadne z nich jsem v rukou, ne to na sobe nemel, ani jsem je v obchode nezkoumal. Jen bych doporucil vzdu zjistovat, jestli maji zatepleni vsude, aby to nebyly nejake "technicke", co jej maji "pouze na potrebnych mistech".

Pokud je chces opravdu hlavne na delsi stani/sezeni, tak je naprosto jedno, jestli maji (a jakou) membranu. Podle Tvych popisu mi neprijde, ze bys po zastaveni nejak moc a dlouho hrala, spise naopak, tudiz spise uvitas kazdou moznost zamezeni uniku tepla. A to kazda membrana do jiste miry dela. Kupodivu, moje (ale i manzelcine cca podobne, ale asi nebyly Hannah ale nejaka jina "znacka") se nijak jako igelit neprojevili pri bezne turistice, kdyz jsem mel termoregulaci normalni. Timpadem bych predpokladal (ale jistota to, samozrejme neni), ze by ani Tobe pri pomalem pohybu vadit nemusely.

Jeste jedna vec - nezapomen si pro udrzeni tepla mit v teple nejspodnejsi cast nohou! Tj. poradne teple ponozky, zateplena obuv - nebo nejake zateplene navleky na boty (Ty bys urcite dokazala usit z neceho i doma). Pokud Ti bude zima odspodu, nepomohou Ti sebeteplejsi kalhoty.
mike píše:Clovek se lehce poti neustale a v zateplenych kalhotach zadrzi membrana vevnitr uplne vsechno.
Miku, to se nepotis ale "neznatelne evaporujes" difuzi pres pokozku bez pouziti potnich zlaz :wink:. Ale to je v mnozstvi, ktere by mely docela dobre zvladnout i membrany 3K/3K. Teda plati to pro "normalni" populaci - Ty ale hrejes a (opravdu) se potis asi i bez pohybu, coz je potom jina pisnicka. Jak jsem psal, podle vseho toto pri delsim zastaveni u Mawenzi nejspise nehrozi, hlavne na nohou.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod Mawenzi » čtv pro 8, 2022 10:46

v dekaci sem si uplne nevybrala, ale mozna na vanoce nebo zacatkem ledna zacnou velky vyprodeje a tam snad neco bude.

a mas pravdu, ze v mym pripade by i 10/10membrana mohla byt OK
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod Lipon » čtv pro 8, 2022 13:08

tak v těch mejch kalhotách teda mokrej zadek nemam, i když sedám na zasněženou sedačku, i když jezdíme celý den v chumelenici
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4910
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod apuka » čtv pro 8, 2022 13:52

Ja jsem na mokrou lanovku sice nesedal, zato jsem obedval v sedu na snehu nebo za zasnezene lavicce kazdy den - a zadek mokry nebyl nikdy.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod Quido » čtv pro 8, 2022 13:53

Mawenzi píše:a mas pravdu, ze v mym pripade by i 10/10membrana mohla byt OK


jakoze prodysnost 10k, cili nejakych RET 12, je ok? :roll:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod Mawenzi » čtv pro 8, 2022 14:27

quido
pro me ucely ano
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod Etheric » čtv pro 8, 2022 15:10

A pokud bude foukat, může ta membrána být i přínosná, když v tom budeš x hodin stát bez hnutí
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod mike » čtv pro 8, 2022 15:26

EjdouuRotacak píše:Zeptám se znalých, ať je to pro laiky dobře srozumitelné, kolik mm musím mít, abych měl v případě špatných klimatických podmínek zadek v suchu?

Nula. Nejlepsi je nemit zadnou membranu a jezdit lyzovat tam, kde za spatnych klimatickych podminek sedacky ometaji ;-)

Kdyz mas membranu a mokrou prdel, tak to muze byt proto, zes byl vevnitr zapareny a kdyz si sednes na chladnou sedacku, tak to vevnitr zkondenzuje a mas pocit, ze ti kalhoty protekly.

Lyzoval jsem asi 35 let, vsechno bez membran a nemel jsem s tim problem. Membrany nadelaji v zime vic skody, nez uzitku.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod pavproch » čtv pro 8, 2022 16:37

Lyžoval sem asi 45 let, poslední roky převážně v membránách a můj názor je přesně opačný než majkův - za špatných podmínek (chundelenice/fujavec) je membrána k nezaplacení a bez ní to nejde.

Když bude ta membrána nová/nepoškozená, tak stačí obyčejný GTX = 20/20.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28277
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod mike » čtv pro 8, 2022 18:41

Odporujes si. Kdyby to neslo, tak jsi nemohl lyzovat tak dlouho, protoze membrany driv proste nebyly. A ja taky vlastnim prikladem dokazuju, ze to jde. Samozrejme v zateplenem lyzarskem obleceni, ne v nejakem nesmyslnem vrstveni ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod Vexo » úte led 24, 2023 14:47

Nejake tipy na damske zimni outdoor gate, kdyz je okolo nuly a niz a nemusely se nosit spodky? Moje predstava je nemembranovy ss s flisovym vnitrkem, pripadne lehce zateplene, nebo hrubsi ss, ale zadne hybridni mapovani, idealne jednolite, ktere si vezme clovek v klidu i okolo baraku? Mozna ze nejake membranove ala Kinetic by taky fungovaly, ale primarne by me zajimaly spis ty ss/fleece nebo fleece s hardface.
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení