kalhoty a boty na Island ?

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

kalhoty a boty na Island ?

Příspěvekod Snowkill » pát led 17, 2014 15:03

Ahoj, docela hodně cestuji ale tohle bude moje snad první cesta do takové zimy :), rad byc hse zeptal na zkušené odborníky co by jste mi doporučili? Budu 15 dní v terénu, rad bych kvalitní zateplené nepromokavé boty + to stejné kahoty, prosím o doporučení kavlitní značky.Děkuji moc
Snowkill
nováček
nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: pát led 17, 2014 14:59


Re: kalhoty a boty na Island ?

Příspěvekod nelly » pát led 17, 2014 16:49

Na většině ostrova není žádná extrémní zima. Island se sice nachází hodně na severu, ale díky golfskému proudu tu panuje mírné klima. V zimě je tam průměrná teplota okolo 0°C, v létě okolo 15°C takže pokud nebudeš cestovat do vysoko položených oblastí, s trochou štěstí bys neměla narazit na žádné extrémní zimy, tudíž s tím oblečením to netřeba zas tak hrotit. :-..
Naposledy upravil nelly dne ned led 26, 2014 14:04, celkově upraveno 2
nelly
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát led 17, 2014 16:37

Re: kalhoty a boty na Island ?

Příspěvekod Snowkill » pát led 17, 2014 18:18

Letím tam 1 dubna :) snad stihnu ješte vyfotit polární záři :). No 15 dni budu jen v autě,venku, nebo ve stanu tak přece jen něco lepšího aby mi ta zima nebyla.
Snowkill
nováček
nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: pát led 17, 2014 14:59

Re: kalhoty a boty na Island ?

Příspěvekod wawrik » pát led 17, 2014 18:34

V zateplených nohaviciach (a asi aj topánkach) budeš trpieť. V zime síce mrznúť zvykne, ale nijako priveľa, tak do -5 °C, aj to väčšinou len v noci alebo vo vnútrozemí, kam sa zasa kvôli snehu aj tak nedostaneš. V apríli v okolí ringroad ti bude mrznúť naozaj len sporadicky.

Auto síce odvezie všetko, ale asi by som radšej volil kombináciu nohavíc, zatepľovacia plus nepremokavá vrstva. Pri chodení v zateplených gatiach ti bude na každej túre dlhšej ako pobehovanie okolo parkoviska nepríjemne teplo.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: kalhoty a boty na Island ?

Příspěvekod Snowkill » pát led 17, 2014 19:49

No a co by jste mi doporucili ? rad bych se kouknul skoro vsude jestli to stihnem... ve stanu v noci bude pěkna kosa ne když se člvoek nehejbe
Snowkill
nováček
nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: pát led 17, 2014 14:59

Re: kalhoty a boty na Island ?

Příspěvekod vonkreuz » pát led 17, 2014 20:05

Spodky, softshellové kalhoty a lehounké nepromokavé kalhoty do nejhorší sloty.
Vyšší (nad kotníky) boty kategorie B nebo B/C s kompletním nebo alespoň co nejvíce převažujícím koženým svrškem. Doporučení na boty najdeš ve vhodných vláknech v sekci Boty. :wink:
No a do stanu proti zimě spacák nebo podle chuti ženskou, případně chlapa. :twisted:
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: kalhoty a boty na Island ?

Příspěvekod Snowkill » pát led 17, 2014 20:16

Dík Dík dík :D vzhledem k tomu že se prd vyznam v botach a celkově v outdooru tak bych rad přimo věděl jaký typ... značku prostě vše :). Dík
Snowkill
nováček
nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: pát led 17, 2014 14:59

Re: kalhoty a boty na Island ?

Příspěvekod fps » pát led 17, 2014 21:11

Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: kalhoty a boty na Island ?

Příspěvekod Snowkill » pát led 17, 2014 22:09

hmm nic moc teda... chtěl jsem jen někoho kdo se v tom vyzna kdo ma dloholete zkušenosti s tim ....
třeba značka North Face jak je podle vas dobra ?? a boty za 6 tisic ? to si mam jakou koupit ? nestačí boty za 3 tisice ?
Snowkill
nováček
nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: pát led 17, 2014 14:59

Re: kalhoty a boty na Island ?

Příspěvekod vonkreuz » pát led 17, 2014 22:22

Dám ti radu, jdi to nejbližšího RockPointu, EliassSportu nebo HUDYsportu, nebo třeba Kamzíka pokud jsi z Č.Budějovic a tam ti poradí...
Je tu vlákno - prodejny, co kde v kterém městě je za obchod. Tak se tam podívej, co máš nejblíže.
K těm botám - už jsem ti to napsal nahoře - boty s co největším podílem kuže na svršku, ideálně celokožený svršek. Bojíš se, že ti bude večer zima, ale boty chceš ošidit? Ano, mužou stát jen 3000Kč, ale s dodržením toho co jsem psal výše.
Takřka každý den se tu někdo ptá na to samé jako ty, jen ne třeba na Island, ale Norsko, Alpy nebo jen ZOO Praha. Proto jsi dostal odkazy na vlákna, aby sis to prostudoval. V životě tě taky vodí rodiče stále za ruku?
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: kalhoty a boty na Island ?

Příspěvekod deckardph » sob led 18, 2014 11:04

Snowkill : na to ze cestujes mas docela velky mezery v hledani informaci, vsechno na co se ptas tu je napsany, mimochodem joo northface je super kvalitka, boty delaj spickovy a i obleceni ktery neni z TOP serii je perfektni :-D
Uživatelský avatar
deckardph
účastník
účastník
 
Příspěvky: 783
Registrován: stř říj 7, 2009 12:40
Bydliště: Krutý Sever

Re: kalhoty a boty na Island ?

Příspěvekod Snowkill » sob led 18, 2014 17:26

Nejak nechci hledat celý týden a studovat co je jak dobré ba nejlepší, ano jsou tu vláka ktere to probíraji ale to mam číst miliony příspevku jakou jsou tyhle? To nestaci napsat třeba jo tuhle značku používam 10 let ani jednou se mi latka neprodřela nepromolka atd ? North Face je super značka jo?? tak ja četl prej uplny opak, prej je to katasrofa... uzajimavé
Snowkill
nováček
nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: pát led 17, 2014 14:59

Re: kalhoty a boty na Island ?

Příspěvekod vonkreuz » sob led 18, 2014 17:51

The North Face vyrábí normální a "Summit Series" kolekci. A patří k nejvíce fakeovaným a plagiovaným outdoor značkám.
Spořivej člověk si koupí normal kolekci nebo fake na aukru, protože má nižší cenu, ale tím pádem nevyzkouší lepší střihy a materiály v té nejvyšší řadě. To je jako bys pill víno rulandské šedé z Chateau de Tatra-Pack a od dobrého vinaře bys vynechal, protože je dražší. A následně si udělal názor, že RŠ je hnusnej patok. :twisted:
Tohle je svobodné forum a nemužeš lidi nutit, aby ti odpovídali hned, okamžitě, protože ty chceš a chceš a chceš... Návod jsi dostal, tak ho využij, nebo "plač" a vztekej se. A nebo využij placených služeb a jdi do obchodu, které jsem ti už nahoře vypsal... :wink:

edit: navíc vhodný systém vrstvení jsem ti už nahoře napsal....
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: kalhoty a boty na Island ?

Příspěvekod Snowkill » sob led 18, 2014 20:01

Ale, to mi nemůžeš napsat jednoduše místo tehle 10 dalších příspevku, jake kalhoty si koupit ? chci bay byli nepromokave ... to znamena bude prset mesic a nepromoknou... a taky aby byli trošku teple, nechci jen jěkaky šustak ve kterém mi bude zima, boty bych chtel taky nepromokavé ve kterých se mi bude dobře šlapat po ruznem nezpevenem terenu at je to z kopce bo do kopce na asfaltu či v blátě. Nemusím mit super horolezekce boty na Everest.... Díík :)
Snowkill
nováček
nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: pát led 17, 2014 14:59

Re: kalhoty a boty na Island ?

Příspěvekod vonkreuz » sob led 18, 2014 20:20

Snowkill píše:Nejak nechci hledat celý týden a studovat co je jak dobré ba nejlepší, ano jsou tu vláka ktere to probíraji ale to mam číst miliony příspevku jakou jsou tyhle? To nestaci napsat třeba jo tuhle značku používam 10 let ani jednou se mi latka neprodřela nepromolka atd ?

Tobě se nechce a já bych měl? Leda hovno. Ty chceš týt z práce a znalostí druhých, drzej seš jak lázeňská veverka. Nebýt tu zakázaná politika, tak řeknu, že seš socan jak vyšitej. Takže hledej šmudlo. Empaticky zopakuji a rozšířím: už jsem ti popsal systém vrstvení a jeho základní užití, takže se od toho odraž. V softshellových kaťatech odchodíš 80% počasí v ČSSR a podobně i na Islandu. Kup první, které ti padnou do oka, ve kterých se budeš cítit dobře (do 3000Kč max.). Pod to spodky (syntetika do 1000Kč, merino vlna do 2000Kč) a do batohu tenké nepromokavé kalhoty (do 3000Kč).
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: kalhoty a boty na Island ?

Příspěvekod pavproch » sob led 18, 2014 20:47

vK je taky kladivocepín... :lol:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28250
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: kalhoty a boty na Island ?

Příspěvekod vonkreuz » sob led 18, 2014 20:49

Aby to někdo nezkomolil a nemyslel si, že etalonem špatného a nepříjemného uživatele na foru je Sekeromlat, který je přitom super chlap. :mrgreen: *
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: kalhoty a boty na Island ?

Příspěvekod fps » sob led 18, 2014 20:53

Snowkill@ tak to ti neporadím, zateplené boty ani kalhoty nenosím, ani když je -20°C, já to řeším dvojíma vlněnýma ponožkama, a Polartec Power Stretch spodkama
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: kalhoty a boty na Island ?

Příspěvekod Snowkill » pon led 20, 2014 13:53

A co grotex ? grotex kahoty jsou nepromokavé ? to si mam koupit sofhelove kalhoty pak pod to další 2 vrstvy a pak jeste kdyz bude prste nejake samostatne kalhoty nepromokavé ? ka dyz bude nahodou pršet jak z konve tak si je budu oblékat jo ?:Dsorry jsem línej to hledat přiznávam se , děkuji že to tu se mnou tak probírate :)-
Snowkill
nováček
nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: pát led 17, 2014 14:59

Re: kalhoty a boty na Island ?

Příspěvekod Snowkill » čtv led 23, 2014 16:47

http://www.hudy.cz/kalhoty_panske/arcte ... Cerna.html

tohle je špatná značka nebo špatné kalhoty? jsou zateplene voděodolné a maji gore-Tex
hm?
Snowkill
nováček
nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: pát led 17, 2014 14:59

Re: kalhoty a boty na Island ?

Příspěvekod vonkreuz » čtv led 23, 2014 16:59

Když se díváš na stránky HUDY: kalhoty DirectAlpine Badile, případně model Patrol nebo Mountainer podle toho jaká jsi postava. Pod to spodky. A jako zálohu buď ty kalhoty co jsi dal odkaz nebo třeba Millet FitzRoy.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: kalhoty a boty na Island ?

Příspěvekod aksam » čtv led 23, 2014 17:08

arcteryx je výborná značka, ale tyhle kalhoty jsou jen převlečné proti dešti, zateplené nejsou....

být tebou pořídil bych si jak už psal vonkreuz spodky, softshellové kalhoty a nějaké lehké převlečné, které budou na sobě jen ve špatném počasí

osobně bych si vzal merinové spodky, kalhoty něco jako badile od direct alpine nebo cruxy od tilaku a nějaké převlečné, nemusí být ani goretex, třeba precip od marmotu, ale pokud nekoukáš na peníze vezmi třeba i tyhle arcteryxy :lol:
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: kalhoty a boty na Island ?

Příspěvekod Zdeny » čtv led 23, 2014 23:47

můžu potvrdit co ti tady radí z osobní zkušenosti. Ve Skotsku, kde předpokládám podobné podnebí jsem měl Patroly, které rychle schnou. Často tam spíš jen mžilo - místní to nazývají "shower" a jelikož tam i často fouká, tak to zároveň rychle schlo. Pokud se rozpršelo hodně tak jsem na patroly oblékl převlečné kalhoty, něco jako jsi dával odkaz - mnohem častější tam ale bylo mžení. Pro případ větší zimy jsem měl nachystané podvlíkačky ale nepoužil jsem je - pod 10 stupňů (červen) teplota nešla.

Na vršek si pořiď nějakou hardshellku - z těch levnější třeba Pinguin parker. Pod to tričko - ne z bavlny. Případně jako zateplovací vrstvu flísku - tilak serak, pingu easy atd.

Boty jsem měl Meindl Burma.
Zdeny
nováček
nováček
 
Příspěvky: 25
Registrován: úte kvě 1, 2012 16:34

Re: kalhoty a boty na Island ?

Příspěvekod Snowkill » stř led 29, 2014 18:24

No nechcete napsat přesný typ ? a fakt je značka ARCTERYX tak dobrá ? Ja bych nerad na sebe vždycky oblekal 4 vrstvy kalhot ... pravě proto bych chtěl 1 univezalní ktere jsou proti vodě ... popřípadě zateplené ... jedu 1 dubna, přes den tam tak bude kolem 5 až 10 stupnu. Přes noc venku ve stanu.
Musim ješte koupit boty, kalhoty, spacák a karimatku. Prosim prosim o karimatku nějakou doboru za dobrý peniz + spacak který vydrží do cca -2 stpunu :). Díkk
Snowkill
nováček
nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: pát led 17, 2014 14:59

Re: kalhoty a boty na Island ?

Příspěvekod šíp » stř led 29, 2014 19:10

A když Ti jídlo nakrájíme, jíst už budeš sám? Promiň mou impertinenci, ale přijde mi, že jsi líný hledat a chceš tady od nás, abychom ti vše "předžvýkali". Vše, na co se ptáš, už tady na fóru zodpovězeno bylo.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: kalhoty a boty na Island ?

Příspěvekod mike » stř led 29, 2014 19:23

Navic uz jsme mu to nekolikrat psali a stejne to furt bude zkouset :evil:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49361
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: kalhoty a boty na Island ?

Příspěvekod zbuddy » sob úno 1, 2014 19:07

Za lenost, blbost a drzost bych mu to vlákno nejraději empaticky smazal :twisted: :wink:
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: kalhoty a boty na Island ?

Příspěvekod Cornero » ned bře 19, 2017 7:21

tyvole nekteri se mi zdate tou svoji neochotou. Napsal dotaz na lidi kteri maj zkusenosti a misto toho abyste tu napsali "jo byl sem tam mel sem to a to a a delalo to to a to ale dalo se to pouzivat i tohle" tak mu tu nekteri daj radu "at hleda" a pak mu reknou ze je drzej ze chce tezit z jejich znalosti? Doprkynka vzdyt je to forum kde lidi sdili zkusenosti s tema min zkusenejma a ne nakej summit byznysmanu kde by po tobe nekdo chtel obchodni know how. A ono mezi nama projizdet zdejsi fora kde je relevantnich prispecku tak tretina a zbytek je plevel (neco jako muj prispevek) kde se lidi dohadujou uplne o necem jinym na to clovek fakt nema cas a proto se primo zeptal a cekal primou odpoved. Ja mu asi odpoved dat nemuzu. Kdyz sem byl ve Svedsku tak sem tam tejden odchodil v leginach kratasech a botach gtx adidaskach a byl sem v pohode ale takhle nalehko asi trajdat nechce
Cornero
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: ned črc 31, 2016 13:46

Re: kalhoty a boty na Island ?

Příspěvekod monaro » ned bře 19, 2017 11:17

Nemaj obavy, nie si sám čo nadobudol dojem, že outdoorforum.cz je vedené skupinkou kvázi milovníkov outdórových aktivít, ktorí vykazujú sklony k šikanóznemu správaniu voči novopríchodzím, prekrúcaním skutočnosti na svoje videnie sveta a pod. Občas nájdeš náhodne relevantnú informáciu, občas treba brať to čo tu nájdeš s veľkou rezervou. Sem tam aj totálnu pitomosť, pretože priťahuje to k tej OF cháske kadekoho...
V2 foreva
monaro
nováček
nováček
 
Příspěvky: 83
Registrován: pon bře 19, 2012 14:55

Další

Zpět na Oblečení