kalhoty a boty na Island ?

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: kalhoty a boty na Island ?

Příspěvekod fps » ned bře 19, 2017 14:05

ono to časem přestane každého bavit stále dokola odpovídat na stejné dotazy na které tu bylo už mnohokrát odpovězeno, ale je tedy pravda, že to občas někomu ujede do nesmyslných osobních reakcí
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: kalhoty a boty na Island ?

Příspěvekod scinkk » ned bře 19, 2017 17:30

Doprkynka vzdyt je to forum

Ano to jsi poznal spravne, jen si to slovo podle me pletes s poradnou :) Prekvapive tu nikdo, a to ani treba ti nejzkusnejsi zde, nejsou povinni odpovidat na dotazy. A jak podotknul fps, ochota dost klesa, pokud se to tu resilo uz mnohokrat, jen proto, ze je cim dal tim vic lidi linych nejprve hledat, cist a pak se ptat :) Muzes protestovat, muzes s tim nesouhlasit, ale to je asi tak vsechno, co s tim muzes delat :) Jen tva sance na kyzenou odpoved se dosti snizuje.

pretože priťahuje to k tej OF cháske kadekoho...

Nejaky podrobnejsi rozbor tech, ktere to sem pritahuje? :)

Tento prispevek k danemu tematu nema samozrejme zadnou hodnotu, ale stejnak jsem mel potrebu ho napsat.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: kalhoty a boty na Island ?

Příspěvekod mike » pon bře 20, 2017 16:15

Dodavam: OF je diskusni forum a zaroven komunita. Jako kazda komunita ma sva nepsana pravidla. Jedno z nich je, ze k novackum a nezkusenym je obvykle vstricna a snazi se jim pomoct, ale zaroven od nich ocekava nejakou snahu a vlastni aktivitu. Tj. pomaha spis ve stylu nauc chytat ryby nez dej rybu.

Kdyz si tohle vlakno znovu cele prectes, tak zjistis, ze snaha pomoct byla, ale od tazatele vubec zadna. Naopak, ten clovek daval ostentativne najevo, ze sam se o nic snazit nebude a chtel po ostatnich, az vsechno udelaji za nej. Reakce byla zakonita, parazity a vyzirky nema nikdo rad. Aspon tady teda ;-)

Nejlepsi rada, kterou dostal, byla, at si zajde nekam do Hudy a necha si poradit od prodavacu, kteri jsou za to placeni. To tady nikdo a jak spravne napsal scinkk, OF je forum a ne poradna.

BTW, vsiml sis, ze vlakno bylo pred tvym prispevkem 3 roky neaktivni a ze puvodni tazatel na foru 3 roky nebyl? Takze i kdybys mu odpoved dat mohl, bude uplne zbytecna?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49373
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: kalhoty a boty na Island ?

Příspěvekod juhele » sob bře 25, 2017 21:49

Na Islandu jsem sice ještě nebyl, ale co tak čtu, tak nejde až tak o zimu, jako spíš o srážky a vítr. Takže zateplení nebude až tak nutné, jako spíš něco, co moc neprofoukne a rychle to schne.

Základ bude určitě slušná nepromokavá bunda a pohodlné boty.

Jinak sám nosím vojenské kalhoty kombinace bavlna/polyester v provedení ripstop, které jsou praktické, vzdušné a rozumně rychle schnou. Ty čistě outdoor kalhoty mají na mé gusto moc těsné provedení a úplně mi nesedí 100% syntetika rovnou na tělo. Kdyžtak přibírám tyhle softshelky, co se dají nosit samostatně, nebo přes "normální" kalhoty.

Jinak do těhle končin bych si určitě vzal merino triko - mám dvě od firmy Sensor - jedno s dlouhým a druhé s krátkým rukávem - oboje tenoučké, nenasákne potem a rozumě hřejivé. Na rozdíl od syntetiky nesmrdí.

Pokud vím, že bude pršet často, brávám si vojenský klobouk v nepromokavém provedení - mám to radši než kapuci pokud nefouká moc.

Ale obíhání obchodů a zkoušení se nevyhneš - každému sedí něco jiného.
batohy: Corazon Voyager 28l a Sahara 32l Cordura, Corazon Rock 75+
Můj veřejný profil na Tripadvisor.com
Uživatelský avatar
juhele
nováček
nováček
 
Příspěvky: 198
Registrován: stř úno 17, 2010 15:41
Bydliště: jeden vidlákov u Prahy

Re: kalhoty a boty na Island ?

Příspěvekod fps » ned bře 26, 2017 9:41

- dle mě je základ nejenom nepromokavá bunda s kapucí, ale i nepromokavé kalhoty, nepromokavé boty, nepromokavé rukavic, a na bivakování zateplená bunda
- tak to já tedy používám komplet umělotinu, jak bavlna tak vlna hodně nasává vodu a nebo pot, a pak trvá strašně dlouho než to uschne, taky bavlna a vlna když nasákne vodou, tak dost ztěžkne
- a co se týče smradu, tak to chce používat CoolMax nebo Polartec, tyto umělotiny tolik nesmrdí, tohle je jediná výhoda vlny, já ale budu raději chodit v relativně smradlavé ale suché umělotině, než v nesmradlavé ale mokré vlně
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Předchozí

Zpět na Oblečení