Gore-Tex

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Gore-Tex

Příspěvekod mike » pon zář 28, 2020 18:00

Elektropoznatek: je nevodivy, ale neizoluje dost a vysoke napeti ho prorazi ;-)

Ohradnik ma kilovolty, aby to prorazilo silnou hovezi kuzi. Pricemz prorazeni neber doslova, je nedestruktivni ;-)
mike
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod apuka » pon zář 28, 2020 19:16

pavproch píše:sem podlízal el. ohradník a dostal el.ránu do zad
Bud rad, zes ten ohradnik neprekracoval a nebyl vyssi nez sis myslel :wink: (vim o chudak psovi, ktery jej chtel preskocit ale spatne odhadl a zustal viset s dratem mezi zadnyma nohama... - a nebyl kastrovany. No, revu a kvileni bylo dost...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak

Příspěvekod pavproch » pát říj 2, 2020 16:27

pavproch píše: Jo, a asi sem vymyslel, co v dešti na ty moje furt studené (až promodralé) prstiska na rukách - sem si na bajka koupil rukavice a blbě sem se při nákupu díval co objednávám, takže sem koupil neoprenové prsťáky, na bajka sou mi naprd (v dešti nejezdím), ale ve studeném dešti při zdrproproch se zdají být ok.

Zdání klamalo - ten neopren není můj šálek kávy, takže už sou (jen to musím naspat) na prodej. Místo nich sem pořídil textilní prsťáky zn. Gore s membránou Infinium - až se zase budu procházet v dešti, tak je prubnu.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
pavproch
Moderátor
Moderátor

Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod pavproch » ned říj 4, 2020 11:30

Neska první pořádný test Active - bylo relativně (+15 dole pod kopcem i nahoře na kopcu) těplo, vlhko, scalo a já funěl (poměrně strmě) 700 výškových proti kopcu = jako, jo, větrá to (sic částečně rozepnutá kunda a větřisko) fest, nahoru sem se samozřejmě pod gorateksem zpotil durch, ale za hodinu, co sem šel dolů, to výrazně odvětralo (nechcu naspat uschlo, to zas ne). Spokojenost, díky za tipy a odkazy. (Ostružinám sem se vyhýbal, halt stárnu a už si uvědomuju cenu peněz :twisted: )

EDIT: Sem zapomjééél naspat: neska to byl výlet nalehko, bez batohu, čili tak k tomu zpocení a větrání.

pavproch píše: sem pořídil textilní prsťáky zn. Gore s membránou Infinium - až se zase budu procházet v dešti, tak je prubnu.

Neska (i dyž bylo těplo) první zkouška - proti kopcu sem šel s holýma rukama, na kopcu sem je nasadil a otestoval cestou dolů:

- (pocitově) je textil mnohem lepší než neopren
- nehřejou, bude třeba (až bude kosno) je podvlíkat pws prsťákama
- membrána nepustila (bodej by taky, dyž sou nové)
- v jedné mě něco furt studilo do dlaně (ve druhé ne) - až sem je dole vysvlíkal, taxem přišel nato, že sem odstřihnul visačku jen z jedné a v té druhé ta sfiňa studila. Už nebude... :twisted:
pavproch
Moderátor
Moderátor

Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod pavproch » ned říj 11, 2020 11:57

GTX Active má i jednu (psychologickou) výhodu - dyž vím že to dobře větrá, tak se nemusím na kopcu převlíkat, jdu v gtx už rovnou zdomu (dřív, s obyčejným málo větrajícím GTX sem - dyž málo chčije jako neska ráno - chodil nahoru v obyč. oblečení a až nahoře na kopcu ho mokré vysvlíkal a na cestu dolů oblíkal GTX)
pavproch
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod pavproch » ned říj 18, 2020 11:25

Tak jo, po asi čtyřech zdrproproch (v mokru, těploty 0 až 15) snad si už můžu dovolit: GTX Active je supr! Udýchá toho opravdu hodně, hodně moc. Takže ešče raz kuju všem za rady a odkazy. :prayer:
pavproch
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Lipon » čtv říj 22, 2020 8:19

Máte už někdo zkušenosti s jejich materiálem ShakeDry?
Přemýšlím nad nějakou lehkou bundou na bike když je pošmourno, vlezlo, větrno a jsou přeháňky. Mám max. Camelbak, takže nic těžkého na ramenou netahám. Na některých bike shopech mají právě bundy ze ShakeDry. Co jsem tak dohledal informace o matroši, tak by to měla být rovnou membrána, bez svrchního materiálu, trochu bych se bál, že bude hodně náchylné na poškození.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra

Příspěvekod oodoow » čtv říj 22, 2020 8:45

@lipon: Jo, někde jsem tu o ní psal. Určitě to najdeš. Ten ultralehký shakedry se nedoporučuje nosit s batohem (je možnost přetáhnout si bundu přes něj, pokud máš jenom minibatůžek). Já mám novější a trochu robustnější verzi Shakedry H5 Hiking Jacket a tam už dle výrobce batoh nevadí. Andrew Skurka na ni napsal recenzi, která tak nějak odpovídá i mým dojmům.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
oodoow
inventář fóra
inventář fóra

User is Online!

Příspěvekod Lipon » čtv říj 22, 2020 13:19

dík za nasměrování, už čtu
Lipon
inventář fóra
inventář fóra

Příspěvekod jandak » stř lis 18, 2020 18:15

Ahoj, nevíte náhodou jak je to u (nejen) Gore-Texu se "skladovací" životností.. Myslím tím, když nová zabalená bunda leží v obchodě, či u výrobce, na skladě třeba i několik let a pak se v nějaké větší slevě doprodá. Může mít takovéto dlouhodobé skladování vliv na funkci membrány?
jandak
nováček
nováček

Příspěvekod mike » stř lis 18, 2020 18:19

Muze. U PU membran uz mame v podstate overeno, ze se vekem rozpadaji stejne, jako treba podrazky u bot. Behem 6 - 11 let. U vetsiny GTX je taky tenka PU vrstva a da se predpokladat, ze bude mit stejny problem, ale realny pripad myslim jeste nemame a navic membrana muze castecne fungovat i bez ni. GTX Pro PU vrstvu nema, jen teflon a ten by se rozpadat nemel.
mike
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod apuka » stř lis 18, 2020 21:23

Ale muze to mit vliv klidne i na GTX Pro. Hlavne za predpokladu, ze je vec z GTX sbalena, pekne poskladana, "idealne" v nekolika vrstvach. Toto nedela moc dobre zadnemu podobnemu materialu. Nerozpadne se jako PU, ale v tech ohebech se bude casem drive nicit.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak

Příspěvekod mike » stř lis 18, 2020 21:27

Muze. Realny priklad ale nemame, zato u PU membran jo. Baleni od vyrobce ale byvaji udelana tak, ze tam moc prehybu neni. Co s tim provedou v krame je samozrejme jina vec, ale obvykle to nekde povesi, coz je to same, jako kdyz to mas doma ve skrini.
mike
Moderátor
Moderátor

Předchozí

Zpět na Oblečení