Gore-Tex

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Příspěvekod Blaf » sob říj 20, 2007 19:08

Hafi píše:
Přípluv píše:kdyby ti to neřekli, tak to nepoznáš, bych řek' :wink:

funkcne asi nepozna,pohodlim pozna urcite (je to mekci a lehci)...


safra ted si me nepotesil...sem se tesil ze reknes ze to ani nepoznam a ty takhle...tak lehci...me teda nepripadaly moc tezke ty gate (porad mluvim o raptorech) ani predtim....ale mekci..no tak stejne asi zvitezi cena a pujdu do lonskeho modelu :((
Uživatelský avatar
Blaf
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2901
Registrován: stř srp 29, 2007 20:21
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Hafi » sob říj 20, 2007 19:12

Blaf píše:
Hafi píše:
Přípluv píše:kdyby ti to neřekli, tak to nepoznáš, bych řek' :wink:

funkcne asi nepozna,pohodlim pozna urcite (je to mekci a lehci)...


safra ted si me nepotesil...sem se tesil ze reknes ze to ani nepoznam a ty takhle...tak lehci...me teda nepripadaly moc tezke ty gate (porad mluvim o raptorech) ani predtim....ale mekci..no tak stejne asi zvitezi cena a pujdu do lonskeho modelu :((
me treba raptor (bunda) byla driv velmi neprijemna (takovy jako brneni) a ted je velmi dobra. ale stale mi nesedi strih, mluvim jen a matroši :wink: jinak vahove pocitej cca 100 gramu rozdilu

zalezi za kolik sezenes ten lonsky model, ale treba ja bych si i tak 500 kč za pro shell priplatil
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod rysy » ned říj 21, 2007 11:34

Hafi píše:zalezi za kolik sezenes ten lonsky model, ale treba ja bych si i tak 500 kč za pro shell priplatil


Nikdo si nekupuje membranovku na jednu sezonu. Mensi vaha, prijemnejsi material a prinejmensim stejna odolnost , to jsou vlastnosti, ktere se dluohodobe vyplati. Nemel jsem zatim zadny pro shell v ruce, ale kdybych jeste nemel zadnou membranovku:cry: , tak bych do toho pro shellu urcite sel. O lonskem modelu bych tedy v tomto pripade moc neuvazoval, pokud bych nedostal nejakou podstatnou slevu (20%). Mam totiz dojem, ze se zde jedna o prechod na novejsi generaci goretexu a ne jenom o kosmeticke zmeny. *
rysy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 279
Registrován: úte bře 13, 2007 21:28

Příspěvekod Hafi » ned říj 21, 2007 11:55

rysy píše:Jeste jedna otazka. Gore tedy vyrabi dve membrany ale laminuji se na spoustu ruznych latek. Je to firma Gore, ktera vyrabi kompletni latky s membranou nebo prodava Gore jenom membrany? :roll: Maji vsechny firmy pristup ke vsem druhum materialu nebo existuji take specialky pro nektere firmy? Napriklad Arcteryx- a Tilakbundy jsou casto na pohmat trochu jine nez vetsina jinych vyrobku. Ale mozna je to tim, ze si Arcteryx a Tilak vybiraji spis ty drahe druhy materialu. Jine "budgetove" firmy chteji mit logo Goretex za co nejmensi cenu.

sem si všim že sem přehlíd jednu otázku ještě...
jsem presvedcen, ze laminaci na latky delaj ve vyrobnich firmach, gore doda jen membranu a podsivku. u obojiho garantuje kvalitu ale naopak vyzaduje a kontroluje aby bylo kvalitni i vysledne zbozi. jinak teoreticky to co si kdo koupi to ma. pro shell 3L od tilaku vypada stejne jako pro shell 3L od LA (pohmatem zevnitr). co si nakoupej za vnejsi latku je asi na nich (samozrejme i ta musi splnovat jakesi podminky). akorat proste tilak narozdil od lafumy nevyrabi levnejsi (jednodusi) varianty bund (snad s vyimkou storm lite). ale sem presvedce ze nejaky top model lafumy je taky podobny vnejsim materialem jako tilak (druha vec je ze se to k nam myslim nevozi).
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod teoretic » ned říj 21, 2007 12:10

má pro vás ještě smysl paclite, když 3L XCR bundy už kolikrát váží dost pod 500 g a paclitovky teda většinou pak ani né o 100 g míň a i objemově v tom není žádný významný rozdíl? pro mě tímhle přestává být pomalu paclite zajímavý, protože jediné výhody (hmotnost/objem) tím ztrácí

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod Rujir » ned říj 21, 2007 13:37

teoretic píše:má pro vás ještě smysl paclite, když 3L XCR bundy už kolikrát váží dost pod 500 g a paclitovky teda většinou pak ani né o 100 g míň a i objemově v tom není žádný významný rozdíl? pro mě tímhle přestává být pomalu paclite zajímavý, protože jediné výhody (hmotnost/objem) tím ztrácí
t.


Vahovo ten zmysel uz urcite postrada. Takze ide len o objem. Ak je to naozaj tak, ako pises, tak potom ho fakt mozu prestat vyrabat.
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Blaf » ned říj 21, 2007 13:46

Hafi píše:
Blaf píše:
Hafi píše:
Přípluv píše:kdyby ti to neřekli, tak to nepoznáš, bych řek' :wink:

funkcne asi nepozna,pohodlim pozna urcite (je to mekci a lehci)...


safra ted si me nepotesil...sem se tesil ze reknes ze to ani nepoznam a ty takhle...tak lehci...me teda nepripadaly moc tezke ty gate (porad mluvim o raptorech) ani predtim....ale mekci..no tak stejne asi zvitezi cena a pujdu do lonskeho modelu :((
me treba raptor (bunda) byla driv velmi neprijemna (takovy jako brneni) a ted je velmi dobra. ale stale mi nesedi strih, mluvim jen a matroši :wink: jinak vahove pocitej cca 100 gramu rozdilu

zalezi za kolik sezenes ten lonsky model, ale treba ja bych si i tak 500 kč za pro shell priplatil


muzu je mit za 4200 :roll:
Uživatelský avatar
Blaf
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2901
Registrován: stř srp 29, 2007 20:21
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod patentik » ned říj 21, 2007 13:51

Tak za 4200 kc bych raptora jestli ano ci ne prilis neresil...
Uživatelský avatar
patentik
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1323
Registrován: pon lis 6, 2006 11:48
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Blaf » ned říj 21, 2007 13:55

njn asi je beru ptz je to docela rozdil jestli dat za ne 4200 nebo 6700
Uživatelský avatar
Blaf
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2901
Registrován: stř srp 29, 2007 20:21
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod teoretic » ned říj 21, 2007 13:57

Rujir píše:..Takze ide len o objem. Ak je to naozaj tak, ako pises, tak potom ho fakt mozu prestat vyrabat.
tady pár foteček

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod poiko » ned říj 21, 2007 14:10

přijde mi, že Paclitovky jsou všeobecně levnější než 3L GTX, ne?

Ptal jsem se u ve vlákně o Stormlitu, ale zeptam se pro jistotu i tu.

o pár příspěvků výše byl zmiňovaný SL, že nemá tak kvalitní vrchní látku jako vyšší modely. a japato a próč?
dále, myslel jsem, že ProShell má na vnitřní vrstvě drobné chloupky. Je to pravda, nebo ne?
dík.
Zážitek nemusí být hezký, hlavně když je intenzivní
Uživatelský avatar
poiko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 751
Registrován: ned dub 2, 2006 19:20

Příspěvekod Rujir » ned říj 21, 2007 14:17

teoretic píše:tady pár foteček
t.


Ak sa pozries do diskusie, tak zistis, ze ja som ten, kto vyzval autora, aby tam tie porovnavacie fotky uverejnil. :wink: Kazdopadne by som to potreboval vidiet na zivo.
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Hafi » ned říj 21, 2007 15:00

teoretic píše:má pro vás ještě smysl paclite, když 3L XCR bundy už kolikrát váží dost pod 500 g a paclitovky teda většinou pak ani né o 100 g míň a i objemově v tom není žádný významný rozdíl? pro mě tímhle přestává být pomalu paclite zajímavý, protože jediné výhody (hmotnost/objem) tím ztrácít.


jeste ma jednu velkou vyhodu...cena. paclite kalhoty sezenes i pod 2000, proshell ztezi pod 5000.

poiko píše:o pár příspěvků výše byl zmiňovaný SL, že nemá tak kvalitní vrchní látku jako vyšší modely. a japato a próč?
dále, myslel jsem, že ProShell má na vnitřní vrstvě drobné chloupky. Je to pravda, nebo ne?
dík.


látka je z části stejná, ale SL nemá vyztužení v namáhaných oblastech, krom toho i střihově je ta bunda jednoduší. nechtěl jsem naznačit, že ta bunda je šunt, ale že raptor a evolution jsou vyšší třída (i cenová). A vo tom žádná, ne?

pro shell a chloupky? NE!
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod teoretic » ned říj 21, 2007 16:04

Hafi píše:jeste ma jednu velkou vyhodu...cena. paclite kalhoty sezenes i pod 2000, proshell ztezi pod 5000
o tom se nikdo nepře - ale jde o to, že paclite klasickej 3L / 2L GTX imho nenahradí, takže bys stejně potřeboval druhou bundu - zatímco obráceně to imho už funguje celkem dobře, takže by stačila jedna

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod poiko » ned říj 21, 2007 16:24

Hafi píše:pro shell a chloupky? NE!


nééééééééééééééé :smt022
Zážitek nemusí být hezký, hlavně když je intenzivní
Uživatelský avatar
poiko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 751
Registrován: ned dub 2, 2006 19:20

co byste volili??

Příspěvekod lysergine » ned říj 21, 2007 20:25

Uživatelský avatar
lysergine
účastník
účastník
 
Příspěvky: 241
Registrován: sob čer 30, 2007 18:30

Příspěvekod Hafi » ned říj 21, 2007 20:28

podle znacky a matroše...Montura :wink:
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod pavproch » ned říj 21, 2007 20:35

Jak funguje ten strečovej Dermizax ZR? Má tu někdo praktické zkušenosti?
Už sem to tu psal - zaujaly mě DA Devil Alpine Pants - jak "se cítí na těle?" - víc jako HS (prostě šusťák) nebo spíš jako SS (čili měkoučké, heboučké...)?
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod Blaf » ned říj 21, 2007 20:39

bral bych tu Monturu taky :roll:
Uživatelský avatar
Blaf
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2901
Registrován: stř srp 29, 2007 20:21
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod rysy » ned říj 21, 2007 21:49

Blaf píše:muzu je mit za 4200 :roll:


Nevim, kde si nasel takove ceny, ale Raptora za podobnou cenu jsem nikde nevidel. Pri te cene bych take nevahal ani minutu. \:D/
rysy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 279
Registrován: úte bře 13, 2007 21:28

Příspěvekod Hafi » ned říj 21, 2007 22:11

rysy píše:
Blaf píše:muzu je mit za 4200 :roll:


Nevim, kde si nasel takove ceny, ale Raptora za podobnou cenu jsem nikde nevidel. Pri te cene bych take nevahal ani minutu. \:D/

z tvého vyjádření mám tušení, že nevíš o co jde....nemluví o bunde ale o kalhotech...ale i tak je to slusna cena
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod Blaf » ned říj 21, 2007 22:27

no zitra si pro ne chcu jit...tak snad tam vydrzely :oops:
Uživatelský avatar
Blaf
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2901
Registrován: stř srp 29, 2007 20:21
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod rysy » pon říj 22, 2007 6:40

Hafi píše:z tvého vyjádření mám tušení, že nevíš o co jde....nemluví o bunde ale o kalhotech...ale i tak je to slusna cena


:oops: :oops: :smt022 :drinkers: :drinkers: :smt021 :drinkers:

Mas pravdu. Kalhoty bych ale na rozdil od bundy potreboval.
rysy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 279
Registrován: úte bře 13, 2007 21:28

Příspěvekod Blaf » pon říj 22, 2007 17:10

smutna zprava...ty raptory v XL delali asi pro nejake pichace vzduchu (skejtaky a hip hap hopery...) ptz jsou mi desne siroke....takze sem je nevzal :smt022 :smt022 :smt022 :smt022 a ja se uz na ne tak tesil:(((

ale jak dlouho ma Tilak 4letou zaruku???bo tamty mely porad jen 2letou na tom stitku napsane....tak to asi neni lonsky model :mrgreen: ale i tak...ta cena......

ale si rikam ze nemam nijak tenke nohy, mam 190cm a do tech XLek bych se vesel skoro 2x:( kazdopadne pokud mate nekdo zajem tak jsou v Ostrave-Porube v Hudym....cena teda 4250 (jo a sleva byla "jen" z 6550 ne 6699 jak je ted :(( )
Uživatelský avatar
Blaf
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2901
Registrován: stř srp 29, 2007 20:21
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Hafi » pon říj 22, 2007 17:18

nevim. 4 roky maj co pamatuju = nejmin dva roky.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod Blaf » pon říj 22, 2007 17:23

Hafi píše:nevim. 4 roky maj co pamatuju = nejmin dva roky.


hmm tak to uz budou fakt dost starsi kousky no :roll: smula ale je,ze ted musim shanet nejake jine hardshelly pokud chci nekam vypadnout....nebo to hold tento rok jeste vydrzim v maskacich....ty mi prijdou jako lepsi volba nez pac lity,co?
Uživatelský avatar
Blaf
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2901
Registrován: stř srp 29, 2007 20:21
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod George81CZ » úte říj 23, 2007 15:43

Jak poznám jaký typ goretexu je v této bundě? Nikde jsem to nenašel, jestli je to ten performance shell, nebo jiný shell, nebo klasický XCR. Nevyznám se v tom, díky za odpověďi
http://www.warmpeace.cz/cz/index.php?kat=100&sec=2
Myslím tu bundu Warmpeace Thimpu
George81CZ
nováček
nováček
 
Příspěvky: 45
Registrován: stř led 3, 2007 17:20
Bydliště: Fryčovice

Příspěvekod rysy » úte říj 23, 2007 15:46

"Nepromokavá bunda z třívrstvého GORE-TEX® XCRTM materiálu", tak to bude asi klasicky XCR.
rysy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 279
Registrován: úte bře 13, 2007 21:28

Příspěvekod poldík » úte říj 23, 2007 15:57

rysy píše:"Nepromokavá bunda z třívrstvého GORE-TEX® XCRTM materiálu", tak to bude asi klasicky XCR.
TM = trade mark (ochranná známka) většinou se značí ™
S humorem jde všechno líp :smt044
Uživatelský avatar
poldík
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5737
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:06
Bydliště: Zastávka u Brna (lont kósek vod štatlu)

Příspěvekod sobb » úte lis 6, 2007 14:07

Hafi píše:
rysy píše:Jeste jedna otazka. Gore tedy vyrabi dve membrany ale laminuji se na spoustu ruznych latek. Je to firma Gore, ktera vyrabi kompletni latky s membranou nebo prodava Gore jenom membrany? :roll: Maji vsechny firmy pristup ke vsem druhum materialu nebo existuji take specialky pro nektere firmy? Napriklad Arcteryx- a Tilakbundy jsou casto na pohmat trochu jine nez vetsina jinych vyrobku. Ale mozna je to tim, ze si Arcteryx a Tilak vybiraji spis ty drahe druhy materialu. Jine "budgetove" firmy chteji mit logo Goretex za co nejmensi cenu.

sem si všim že sem přehlíd jednu otázku ještě...
jsem presvedcen, ze laminaci na latky delaj ve vyrobnich firmach, gore doda jen membranu a podsivku. u obojiho garantuje kvalitu ale naopak vyzaduje a kontroluje aby bylo kvalitni i vysledne zbozi. jinak teoreticky to co si kdo koupi to ma. pro shell 3L od tilaku vypada stejne jako pro shell 3L od LA (pohmatem zevnitr). co si nakoupej za vnejsi latku je asi na nich (samozrejme i ta musi splnovat jakesi podminky). akorat proste tilak narozdil od lafumy nevyrabi levnejsi (jednodusi) varianty bund (snad s vyimkou storm lite). ale sem presvedce ze nejaky top model lafumy je taky podobny vnejsim materialem jako tilak (druha vec je ze se to k nam myslim nevozi).


z tohoto jsem pochopila, ze GORE-TEX® prodává už hotové textilie, nikoliv samotnou membránu ... :((
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení