Gore-Tex

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Gore-Tex

Příspěvekod oodoow » stř zář 28, 2022 13:37

přes hrudník asi 50cm, prostě nic pro mastodonty [-X
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Gore-Tex

Příspěvekod mike » stř zář 28, 2022 16:26

To je detska velikost, ne? :twisted: Dobra, to nema smysl ani zkouset, roztrhl bych to uz pri oblekani ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Gore-Tex

Příspěvekod lojzmen » stř zář 28, 2022 19:41

Hihi, tipuji obvod 100cm.
oodoow měřil šířku.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1083
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Gore-Tex

Příspěvekod mike » stř zář 28, 2022 19:55

Vsak ja jsem taky myslel sirku a metr na obvodu ;-)

Pro mne je minimum 60, 65 je lepsi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Gore-Tex

Příspěvekod oodoow » stř zář 28, 2022 20:58

To je Lko, normálně nosím Mko. Tady jim ten "slim fit" trochu ujel. Měřil jsem šířku pod rukávy.

Jinak pointa s tím deštěm byla, že i když třeba jde hůř prodýchnout než Neoshell, tak je docela možný, že se to ve velkým lijáku bude chovat lépe právě kvůli tomu, že nenavlhne ta vnější vrstva.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Gore-Tex

Příspěvekod mike » stř zář 28, 2022 21:11

Trochu? Lka obvykle oblecu, jen jsou mi tesna, tohle ani nahodou. Sirka pod rukavy je spravne a i Lka tam maji normalne k 60.

Rozumim, ale kdyz se to pp chova blbe i za sucha, tak za deste to bude jen horsi. Diky chybejici vnejsi latce asi ne o tolik, ale i tak bude dest membranu chladit a pomahat kondenzaci vevnitr. Mne NeoShell funguje i v desti, oni tam maji dobrou DWR, ktera jeste stale kulickuje. Vlastne jsem to asi nikdy zvejsku nasakle nemel, a tak nemuzu posoudit.

Jinak i po igelitovem pytli bude voda stekat a stejne vevnitr suchy nebudes. Mel jsem za to, ze ShakeDry je jednak nejprodysnejsi nebo aspon jeden z nejprodysnejsich GTX a jednak ma jeste tuhle vyhodu. Jestli to prvni neplati, tak je na dve veci.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Gore-Tex

Příspěvekod oodoow » stř zář 28, 2022 21:26

pp má nějakou zvláštní verzi ale reklamovat to nechce, tak se asi víc nedozvíme
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Gore-Tex

Příspěvekod mike » stř zář 28, 2022 21:27

To je prave ta otazka. pp je sice extremista, ale ty taky nejsi zrovna vzorek normalni populace ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Gore-Tex

Příspěvekod pavproch » čtv zář 29, 2022 8:34

Nejsem úchyl (apuka) abych normální stav (= jakože se pod ShakeDry zapařím) reklamoval.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Gore-Tex

Příspěvekod oodoow » čtv zář 29, 2022 8:54

Jsem dneska ráno zjistil, že je venku fakt kosa a že poběžím pomaleji s přítelkyní, tak jsem si na to vzal tu shakedry bundu. Pod ni jenom tenké triko s dlouhým rukávem.

Takže Praha, 6 ráno, 6km, tempo 6min/km a asi 75m+. Lehce jsem se zpotil a spodní triko bylo trochu navlhlé, což by se mi stalo i ve větrovce. Z rukávů voda fakt netekla, takže mě to stále goretexuje víc než obstojně.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Gore-Tex

Příspěvekod apuka » čtv zář 29, 2022 9:42

pavproch píše:Nejsem úchyl (apuka) abych normální stav (= jakože se pod ShakeDry zapařím) reklamoval.
Jo, asi jsem uchyl, bo pro mne by nebyl normalni stav, ze "se pod ShakeDry se stejnym spodnim oblecenim zaparim a pod Active ne" (pripadne ze se pod Shakedry zaparim vyrazne vic nez pod Active).

Protoze Ty sis uz "znormalnil" pro sebe ten stav, ale Gore tvrdi, ze by normalni stav by mel byt presne opacny - a ze proto vyvinul ShakeDry aby tomu tak bylo.

Tj. Ty bys nemel reklamovat "Tvuj normalni stav" ale jeho velice vyraznou odchylku od vyrobcem a prodejcem tvrzeneho normalniho stavu.

(BTW, kdyby sis koupil Porsche, protoze vyrobce tvrdi, ze to pujde rychleji a ma lepsi jizdni vlastnosti nez Octavka, tak kdyby Octavka hrave predbihala Tve Porsche, kdyby Porsche ve stejnych zatackach za stejnych podminek lital a Octavka to hrave zvladla, taky by ses neozval? :evil: Tady je ta situace v podstate ekvivalentni.)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Gore-Tex

Příspěvekod pavproch » sob říj 1, 2022 11:54

Neska zase 2,5 hodiny v Active (bylo poměrně těplo = 10st, čili pod bundou jen moira, pod kalhotama nic), nescalo, jen místama mrzgolilo (= zvenku ns bundě lehce vlhko) , funěl asem proti kopci fest a fpodstatě sem sem se nestihnul ani zapařit, tak dobře Active (bunda i kalhoty) větrá. Vypadá (ešče sem nezkoušel) to že bych (natěsno) pod tu bundu ten můj malý batůžek asi narval, začínám si hrát s myšlenkou, že až jednou ráno bude scát.... :-k
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Gore-Tex

Příspěvekod pavproch » sob říj 1, 2022 12:06

Hmmm, tak nic nebude, no... sem to šel vyzkoušet a ten svůj batůžek (s blbníkem a noťasem uvnitř) pod tu bundu nenarvu. Takže se budu dát zapařovat v ShakeDry, no.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Gore-Tex

Příspěvekod pavproch » úte říj 4, 2022 8:32

Je mi jasné, že jedna vlašťofka jaro nedělá, ale na něco sem přišel, asi: jak píšu vedle - neska do prce (1,5hod, z toho polovina proti kopci = zapařeno) v ShakeDry ale scalo jen velmi málo/mrzgolilo/chvílema nic nepadalo = gorateks zvenku ani pořádně/souvisle nenamoknul - sem tam kulička vody = zapařil sem se, nežene, ale výrazně, opravdu výrazně méně, než když chčije fest = je zvenku souvisle mokrý. Takže (zřejmě) ShakeDry větrá, ale jen za sucha... :twisted:

EDIT: Věnovl sem nějakou chvíli studiu nabídky bund s hrbem na zádech pro batoh a... našel sem jen dvě - tu co mám (Dynafit Ultra ShakeDry) a pak ještě jeden Dynafit (Ride - nějaká no name membrána) - jinak nic. To je teda výběr, no.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Gore-Tex

Příspěvekod pavproch » sob říj 22, 2022 15:29

pavproch píše:Věnoval sem nějakou chvíli studiu nabídky bund s hrbem na zádech pro batoh a... našel sem jen dvě - tu co mám (Dynafit Ultra ShakeDry) a pak ještě jeden Dynafit (Ride - nějaká no name membrána) - jinak nic. To je teda výběr, no.

Vrtá mito furt fpalici (kor třeba neska při vycházce v GTX Active, kdy sem se prakticky nezapotil resp všechen pot se stíhal odpařit skrz Active) a pomalu se začínám klonit k DIY - koupit (větší) Active bundu bez hrbu a ten hrb tam DIY dodělat - mám ale dva problémy - kde sehnat kus látky GTX Active na ten hrb (pokud možno podobné barvy jak ta bunda) a čím po ušití podlepit švy, aby jima v dešti neproscalo. Du študit možnosti.
První (blbý) nápad - koupit ty bundy dvě a jednu použit jako zdroj látky pro ten hrb. :twisted:
Druhý blbý nápad: Tahle opravná páska má v popisu přímo naspáno, že je i na GTX.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Gore-Tex

Příspěvekod mike » sob říj 22, 2022 16:48

Domluv se s Tilakem, kdyz si od nich koupis bundu, tak ti myslim hrb na prani dodelaji :twisted: Sveho casu mi kalhoty na prani vytunili.

Tenacity paska je na opravy skvela, na tohle mi to prijde jako blbost. Teda, mne to cele prijde jako blbost. Kolik dni v roce bys takovou bundu doopravdy vyuzil?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Gore-Tex

Příspěvekod pavproch » sob říj 22, 2022 17:16

ShakeDry s hrbem mám od června 2021 a použil sem ho - odhadem - 25x.
Tilak je u mně (stále) nogo.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Gore-Tex

Příspěvekod mike » sob říj 22, 2022 20:06

Vymyslis si blbosti a navic mas nesmyslne predsudky, to je pak tezke :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Gore-Tex

Příspěvekod pavproch » ned říj 23, 2022 11:33

Blbost to možná je, ale... já prostě chcu (dýchající) Active bundu s hrbem a basta fidli.
Já tomu neříkám předsudky ale zásadovost.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Gore-Tex

Příspěvekod apuka » pon říj 24, 2022 11:15

pavproch píše:kde sehnat kus látky GTX Active na ten hrb (...atd)
Uz jsem Ti psal - v obchode jen tak si GTX membrany nekoupis. Stejne tak by Ti zadna spolecnost, co sije GTX bundy by nemela pristoupit na upravy - jejich vyrobky podlehaji testovani a schvalovani u Gore a nemyslim si, ze:
1) by byly ochotni Ti toto podstoupit kvuli jednine bunde
2) ze bys Ty byl ochotny zaplatit cenu za uvedene kvuli jedine bunde
3) ze by Gore ustoupilo od svych zasad - na behani a cyklistiku s malym batuzkem je u nich ShakeDry.

Kvalitni podlepeni taky neumi moc firem, nejake samodoma si muses udelat, kdyz to prezenu, nejakou sluzbu udela i izolepa, lepsi duct tape, ale u nich nepocitej s nejakym drzenim napr. po vyprani nebo zapoceni. Tenacious by se TI nelibil - je prilis malo ohebna.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Gore-Tex

Příspěvekod pavproch » pon říj 24, 2022 11:35

To vím/tuším, že to nebude jednoduché tam ten pytel DIY dobastlit. Ale ho/to scu! Jen malý člověk si dává malé cíle.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Gore-Tex

Příspěvekod apuka » pon říj 24, 2022 11:51

Ja si stale myslim, ze je tam s tou Tvoji ShakeDry nejaky problem. Uz jen proto, ze je to prakticky GTX Active - jen bez te svrchni latky. Takze nema proc byt min prodysny.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Gore-Tex

Příspěvekod pavproch » pon říj 24, 2022 12:04

Jo, má problém - zapařím se pod ní jaxfiň.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Gore-Tex

Příspěvekod apuka » pon říj 24, 2022 13:04

Vsak prave - presne toto by se TI pod ShakeDry stavat nemelo a proto pisu, ze nejspise JE problem s Tvojim kusem ShakeDry bundy. Vim, ze Ty reklamovat nebudes, ale kdybys ano, mozna bys zjistil, ze "ne-vadna" stejna bunda je presne to, co hledas :wink:. Kdyz toto nemas moznost vyzkouset - alespon na od nekoho pujcene bunde -, tak se to nikdy nedozvis, navic to obratis na svoje "ShakeDry - no go".
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Gore-Tex

Příspěvekod Mawenzi » pon říj 24, 2022 14:47

apuka
anebo shake dry testuji nepotivy jedinci a kazdej kdo neni studenej jak mrtvola by zjistil, ze to vlastne nefunguje nijak lip nez cokoli dalsiho :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Gore-Tex

Příspěvekod apuka » pon říj 24, 2022 15:11

@Mawenzi: Houbelec, uz jsem mikovi nekde psal, ze ShakeDry chvali docela dost lidi, kteri doslova slidi po kazde novince v oblasti lehkych co nejprodysnejsich membran. Na BPL i jinde a napr. A. Skurka si to taky chvali, jako nejprodysnejsi neco.
Navic technicky je to fakt technologie GTX Active, kde nenalaminuji svrchni vrstvu ale misto toho jen trochu vyztuzi membranu. Tudiz takto fyzicky neni proc, aby ShakeDry bez te svrchni vrstvy byla min prodysna nez Active i s tou omezujici svrchni vrstvou. Jedine, pokud se jim povede to vyztuzeni provest spatne, vloudi se pri zpracovani nejaka chyba.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Gore-Tex

Příspěvekod Mawenzi » pon říj 24, 2022 15:39

no podle me gtx active shell byla sice nejprodysnejsi z membran co sem mela (kdyz sem ji mela moznost mit par let zpet) ale kdyz se zaparis akorat o 10 minut pozdeji nez v jine membrane, tak nevim... i tak se proste na pohyb nedala prakticky pouzit ani koncem rijna/listopadu v chladnych dnech kolem 5°C max... jedinkrat, kdyz mi nevadilo v membrane chodit bylo, kdyz v pulce cervna v nizkych tatrach padla teplota pod nulu, snezilo a fucel vitr... tak sem na sobe mela vse co sem mela i s membranovkou a byla sem tak na hrane komfortni teploty :D

tedy za me - gtx active shell byla nej membrana, ale jestli je neco hrozny nebo min hrozny... neobhaji si to tu cenu. Mozna na ty nohy, kde to mozna muze stihat ale na tele to proste nemuze stihat nikoho jinyho nez mrtvolu... nebo kdyz ji mas na sobe maximalne tak 20 minut, nez to zacne byt hrozny. hlavne treba pri chuzi do kopce...

takze... ja sice obcas koupim nejakej kousek, ale vetsinou stejne zjistim, ze sem se nechala nachytat akorat tim, ze verim nekomu kdo se 1) bud nepoti ale mysli si o sobe ze ano 2) neprizna to kvuli cene 3) mozna hraje vliv to, ze se sice hodne potim, ale chybi tam to topeni na vysouseni zaroven, jako maji chlapi... ze potici se chlap ma dve slozky, pot a teplo, zatimco ja mam jen pot... pak to mozna chlapovi funguje a me ne, ale ja osobne si stojim za tim, ze priplacet za gtx active shell nema vubec smysl (minimalne pro me), aktualne nosim bundu z pertex shield za 1800 a aspon se o ni tolik nebojim jako o tilak stinger, kterej stal v akci 5000, ale byl lepsi treba o 15% coz za me snad ani neni meritelnej vysledek a clovek se jen boji, kde ho o neco trhne...

a uprimne s tou rab alpine si taky myslim, ze sem udelala krok vedle a nechala se nachytat na kecy o prodysnosti a prijemnosti na holy telo (je dost lidi, co to tvrdi). Na holy telo to mozna prijatelny je, (dokud se clovek nepoti chuzi) ale nejak +/- to udycha lehkou chuzi po rovine v teplotach kolem 8°C s lehkym batuzkem... s otevrenym zipem... a nahrada vetrovky to proste neni ani omylem.
Ja vlastne nechapu, jak nekdo muze o rab alpine tvrdit, ze se to da nosit misto bundy za jakyhokoli pocasi ale kdyz mate alpine na sobe, nemusite se prevlikat...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Gore-Tex

Příspěvekod mike » pon říj 24, 2022 17:18

apuka píše:nemyslim si, ze:
1) by byly ochotni Ti toto podstoupit kvuli jednine bunde
2) ze bys Ty byl ochotny zaplatit cenu za uvedene kvuli jedine bunde
3) ze by Gore ustoupilo od svych zasad - na behani a cyklistiku s malym batuzkem je u nich ShakeDry.

Jak jsem psal, s Tilakem se da na uprave domluvit. Udelaji to za rozumou cenu, mozna rezijni. Stejne, jako delaji opravy, na to jsou zarizeni. Akorat by si pp musel koupit bundu od nich a slusne se s nima domluvit. Oboji je evidentne nerealne :twisted:

Co s tim ma spolecneho Gore netusim, jde o upravu jednoho kusu pro jednoho cloveka.

pavproch píše:Já tomu neříkám předsudky ale zásadovost.

Vzhledem k tomu, ze jsem videl, jak to vzniklo, tak to neni zasadovost, ale spis neco jako hystericka uminenost :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Gore-Tex

Příspěvekod mike » pon říj 24, 2022 17:51

Mawenzi píše:mozna hraje vliv to, ze se sice hodne potim, ale chybi tam to topeni na vysouseni zaroven, jako maji chlapi... ze potici se chlap ma dve slozky, pot a teplo, zatimco ja mam jen pot...

Njn, zensky je jejich mizerna termoregulace ;-) V tvym pripade zrejme extremni i na zenskou.

Ano, aby PU membrany fungovaly, musi byt pod nima teplo a vlhko. Proste tu paru musis protlacit ven. U poreznich membran je to lepsi, u mne byl rozdil mezi GTX Active a NeoShellem pocitove velky, v Active jsem pocitoval diskomfort, protoze bylo vevnitr moc vlhko. Muzes zkusit PSA od HP, ktery by mel fungovat jako NeoShell. Urcite bude lepsi, ale zazrak taky necekej, kdyz pisu lepsi, nemyslim tim skvely ani dobry ;-)

Mimochodem, tohle by mohlo byt vysvetleni, proc pp nefunguje ShakeDry a Active jo. Protoze ten druhy ma vnejsi latku, takze mu v nem bude tepleji, coz pomuze odpareni potu. Ve ShakeDry je mu chladno a tudiz zustane mokry. Jen takovy napad :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Gore-Tex

Příspěvekod pavproch » pon říj 24, 2022 18:12

Tam i tam se potím stejně = hodně = mezi látkou a tělem je fest těplo a vlhko.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení