Gore-Tex

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Gore-Tex

Příspěvekod fps » pon zář 7, 2020 11:17

je úplně jedno co je pro tebe Tilak, jde o to, že hodně záleží na vrchním materiálu který může prodyšnost dost změnit
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Gore-Tex

Příspěvekod pavproch » pon zář 7, 2020 11:31

Aha, dík.

Takže opět to (asi - pokud budu něco kupovat) bude cesta pokus/omyl, no.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28249
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Gore-Tex

Příspěvekod apuka » pon zář 7, 2020 12:58

V tom mas sice hodne pravdy, ale tri poznamky:
1) Shake Dry je sama "vrchni material" :wink:
2) Hodnota Ret nerika nic o tom, jak to bude pro konkretniho cloveka v konkretnich podminkach prodysne. Toto je hodne slozita otazka a zadna cisla Ret ani hodnoty g/m2/24hod to nevyjadri. Ty slouzi vyhradne na srovnani konkretnich materialu, ale to taky neni dostatecne, protoze zase pouzivani ale i strih a dalsi vrstvy
3) Tilak dela vlastni testy v Liberci jinou metodikou nez Gore sam a vychazeji mu jina cisla.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16552
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Gore-Tex

Příspěvekod pavproch » pon zář 7, 2020 13:12

Fčera při zdproproch (částečně v dešti = gorateksu) sem zistil, že kunda už moc nekunduje (+ kaťata sou už jak řešeto), tak zjišťuju co a jak. Uvidím, jak moc mi bude vlhko vadit, až skončím bajko-sezonu a budu víc chodit po beskydoch bez ohledu na nečasí....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28249
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Gore-Tex

Příspěvekod apuka » pon zář 7, 2020 13:19

sem zistil, že kunda už moc nekunduje
Ze by menopauza??? :wink: Nemohl jsem odolat....

Pokud to potrebujes na pohyb v prirode, tak Active s co nejtenci vrchni latkou, uz je mozne myslim mit nejakych 15 (nebo az 13???) den. Do mesta to Infinium.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16552
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Gore-Tex

Příspěvekod pavproch » pon zář 7, 2020 17:48

K temu Shake Dry - jen velice zběžným průzkumem webu sem kdesyk na RP nebo kde našel nějakou bundu Shake Dry (značky Dynafit, myslím) a je to přesně to co nechcu - celá bunda 150grm = se na ni křivě podíváš a bude v ní díra, podle mě slušná nepropo bunda s aspoň trochu slušnou výdrží je tak 400+ grm a to i přesto, že 98% času bude v batohu.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28249
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Gore-Tex

Příspěvekod mike » pon zář 7, 2020 17:56

Zase 100 let za vopicema :twisted: Dneska maji UL membranovky pod 200 g a rozumne odolne okolo 300.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Gore-Tex

Příspěvekod pavproch » pon zář 7, 2020 18:03

No dobře, tak 300 z místa, pod to to nechcu :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28249
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Gore-Tex

Příspěvekod mike » pon zář 7, 2020 18:13

Jo, okolo 300 mam taky a je OK. Ale zas bys tu ShakeDry mohl vyzkouset, kolik tobe vydrzi ;-)

Mel jsem GTX AS, ktera mela 260 a furt mi prisla odolna dostatecne (vyreklamoval jsem ji, protoze odesel zip, ktery byl vadny od zacatku).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Gore-Tex

Příspěvekod pavproch » čtv zář 17, 2020 17:53

Perlička (jaxem spal, nijak in(g)tenzivně tu novou nepropo bundu nepotřebuju).... ale na zadání "GTX Active, hmotnost okolo 300 grms, aspoň částečně modrá barva, velikost na mně = M nebo malé L" sem v CZ infernetu našel .... ano, NIC. Nula. Chjo no, že já dycky musím chtít něco ekstra.

EDIT: Samozřejmě+ tu firmu ze Šumperka jaxi programově ignoruji.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28249
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Gore-Tex

Příspěvekod mike » čtv zář 17, 2020 18:06

To je normalni. Nejhorsi je presne vedet, co chces. Cim presneji to vis, tim hur se neco takoveho hleda.

Sranda je, ze firma ze Sumperka by neco takoveho mit mohla a navic by ti to mohlo i sedet, sije na podivne postavy :twisted: Zasadovost se ceni, ale v tvem pripade je to, obavam se, jen zatvrzelost a pokud si vzpominam na duvody, jsou celkem malicherne. To muj bojkot Lidlu ma pevnejsi zaklady 8)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Gore-Tex

Příspěvekod oodoow » čtv zář 17, 2020 20:53

pavproch píše:GTX Active, hmotnost okolo 300 grms, aspoň částečně modrá barva, velikost na mně = M nebo malé L"

třeba tady
akorát možná ti bude Lko velký, i když já mám od gore h5 shakedry jacket v Lku a je to tak akorát
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3092
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Gore-Tex

Příspěvekod pavproch » pát zář 18, 2020 7:43

Kuju převelice, křasna barevná kombinace, L objednáno, uvidíme, jak ta velikost (ne)sedne. Koneckonců je to do nečasí, tak dyž to bude krapet větší, taxe to nezblázní.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28249
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Gore-Tex

Příspěvekod apuka » ned zář 20, 2020 13:28

apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16552
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Gore-Tex

Příspěvekod pavproch » pon zář 21, 2020 10:08

oodoow píše:
pavproch píše:GTX Active, hmotnost okolo 300 grms, aspoň částečně modrá barva, velikost na mně = M nebo malé L"

třeba tady
akorát možná ti bude Lko velký, i když já mám od gore h5 shakedry jacket v Lku a je to tak akorát

pavproch píše:Kuju převelice, křasna barevná kombinace, L objednáno, uvidíme, jak ta velikost (ne)sedne. Koneckonců je to do nečasí, tak dyž to bude krapet větší, taxe to nezblázní.


Kundu mám fprackách, boží barevná kombinace, boží materiál na omak, velikost L vůbec není přiveliká, pasuje jak hrneček na zadnici - jsem to tak trochu čekal, v jejich tabulce velikostí se mi zdálo, že mají to L-ko menší než u jiných značek. Oach! Ešče raz kuju.

O víkendu má scát, tak budu hned testovat. :supz:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28249
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Gore-Tex

Příspěvekod wertigo » pon zář 21, 2020 12:23

pavproch píše:Kundu mám fprackách, boží barevná kombinace, boží materiál na omak,

myslis ze by sla pouzit na ski/skialp ?
wertigo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 401
Registrován: pon lis 28, 2005 14:48

Re: Gore-Tex

Příspěvekod pavproch » pon zář 21, 2020 12:32

Je to docela tenká hadřička, ve větřisku bude "třepotat", jinak si myslím, že asi jo, ale zkoušet to nebudu, protože na skialpo mám GTX SS (s flísem dovnitř = mnohem příjemnější na dotek v zimě). Jo moment, fčíl si nejsem jistý (už sem si ji odnes dom), jestli vůbec má nějaké větrací zipsy nebo ne, bez nich by to při tak extra potivém športíku jako je šialpo byl potrat.... (No ty woe, esli nemá, tak to bude potrat i při športíku - zdrproproch - v dešti.... tak a mám zkažený den než se dostanu dom.... :mrgreen: )
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28249
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Gore-Tex

Příspěvekod apuka » pon zář 21, 2020 16:25

Vsak tam mas "zadni ventilaci"... Docela by me zajimalo, co to je, kdyz to zlepsuje vetrani ale stale brani dostat se desti dovnitr :-k
pavproch píše:Kundu mám fprackách, boží barevná kombinace, boží materiál na omak, velikost L vůbec není přiveliká
Nemel bys myslet na to, ze sem mohou chodit i deti? :lol:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16552
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Gore-Tex

Příspěvekod pavproch » pon zář 21, 2020 17:29

Tak větrací zipsy to nemá, mám zkažený den. Ledažeby to "Active" větralo tak, že zipsy netřeba. :twisted:

Zezadu tam žádný větrání taky nenisu.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28249
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Gore-Tex

Příspěvekod mike » pon zář 21, 2020 19:30

:roll: o tom se prece mluvi od zacatku (10 let?), ze u GTX Active se vetraci zipy nepouzivaji, protoze nejsou potreba. Ano, vetra to dost. Vetraci zipy jsou uz davno out ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Gore-Tex

Příspěvekod pavproch » úte zář 22, 2020 7:11

Sem to asi těch 10 let nesledoval, proto sem se tu na ten Active ptal, dík za objasnění. Už zas teda den zkažený nemám.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28249
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Gore-Tex

Příspěvekod pavproch » úte zář 22, 2020 13:06

Taxem objednááál (opět naslepo jen podle tabulky velikostí) i kaťata Active (LaSportiva Zagros) - s celozipsama na stranách (ne quli větrání, ale quli oblíkání). Kaťata dražší (a těžší) než kunda.... :twisted:

Paxem písnu, jaxem se zase (ne)trefil s velikostí..... už ať sou doma a už ať je (předpopiča = "uscaný") víkend tady..... :supz:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28249
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Gore-Tex

Příspěvekod mike » úte zář 22, 2020 17:49

On to takhle propagoval Gore, takze u bundy od nich je to automaticke. Obcas se naslo neco z Active i se zipy, ale bylo to vyjimecne (vim o jedne, ME Firefox, uz se nedela).

Nevim, jak moc se potis, pri tve postave by to melo byt uplne v pohode, ale jelikoz jsi rozbity, tak mozna vic. Furt by to ale melo stacit. U mne jsou kalhoty naprosto v pohode, uschnou pod nima i promocene normalni. U bundy to bylo na hrane, rozhodne lepsi, nez cokoliv jineho od Gore, ale furt ne dost dobre. Ale ja bych vetraci zipy stejne nepouzival. NeoShell je lepsi, ten uz pouzitelny je.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Gore-Tex

Příspěvekod pavproch » úte zář 22, 2020 17:51

Jaxem spal - už se těším na uscaný víkend (kaťata snad přindou zítra), abych to field-prubnul. :slota:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28249
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Gore-Tex

Příspěvekod wertigo » úte zář 22, 2020 18:27

Dneska sem LS zagros bundu s tezkym srdcem vracel. Proste sem ty 4-5cm co tomu na delku chybelo , i pres 50% slevu , neprekousnul. Skoda pekny kousek, pres prsa to ma pomalu 120cm a dole trocha materialu chybi... ](*,)
Halt to sijou na <190cm
wertigo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 401
Registrován: pon lis 28, 2005 14:48

Re: Gore-Tex

Příspěvekod pavproch » čtv zář 24, 2020 9:57

pavproch píše:Taxem objednááál (opět naslepo jen podle tabulky velikostí) i kaťata Active (LaSportiva Zagros) - s celozipsama na stranách (ne quli větrání, ale quli oblíkání). Kaťata dražší (a těžší) než kunda.... :twisted:

Paxem písnu, jaxem se zase (ne)trefil s velikostí..... už ať sou doma a už ať je (předpopiča = "uscaný") víkend tady..... :supz:


Ufff, kupoval sem velikost podle délky nohávů a je (ta délka) OK, jsou ale trošku širší, ale vzal to čert (v pase mají vymazlené stahování. Takže zase trefa.

A může začít scát.... :supz:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28249
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Gore-Tex

Příspěvekod pavproch » čtv zář 24, 2020 10:09

pavproch píše:Kaťata dražší (a těžší) než kunda....


Vypadají docela bytelně, zespoda zevnitř nohávů mají dokonce nějaké keflarové zesílení, tak by mohly nějaký ten bush-whacking i přežít, doufám... a váhu srazím dolů (ca na úrověň kundy) - mají vevnitř natahovací lošny k nazutí na boty (aby bovdel nepadal do bot), to je vždycky první věc, kterou z kalhot vystříhávám dopryč....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28249
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Gore-Tex

Příspěvekod pavproch » sob zář 26, 2020 11:45

Tak jo, field test mých nových gorateksů proběhl úspěšně - scalo (hustě ale ne lejavec) celé tři hodiny, co sem byl za dveřma. Nové = kuličkovalo to o dušu, jak jinak, uvidíme jak po vícero výletech, až DWR dostane pořádně na frak. Ten Active asi fuckt větrá výrazně líp než obyč gtx, větrací zipsy netřeba, první hodinu proti kopcu sem se i zpotil, ale něž sem potom došel dom, tak to pod gorateksem na mně (sportovní slipy + umělinové třiko dl. rukávec) vlastně uschlo.

Takže (očekávatelně) za mně :smt023 pro GTX Active.

A samozřejmě po prvním (hned bahnitém, jak jinak) výletě sou už ty hadry nereklamovatelné/nevrátitelné, takže z nich stříhám všechny visačky a jiné vyčněliny.

A vymazlené stahování v pase na kalhotoch funguje, akurváth to stejně budu muset kousek zašít, bo i po stažení na max (víc už to nejde) mi ty kaťata při šlapaní dole kopcom sjíždějí po prteli dolů (nemá to tunýlek na pásek), takže asi tak.

Jo, a asi sem vymyslel, co v dešti na ty moje furt studené (až promodralé) prstiska na rukách - sem si na bajka koupil rukavice a blbě sem se při nákupu díval co objednávám, takže sem koupil neoprenové prsťáky, na bajka sou mi naprd (v dešti nejezdím), ale ve studeném dešti při zdrproproch se zdají být ok.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28249
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Gore-Tex

Příspěvekod mike » sob zář 26, 2020 20:17

pavproch píše:Ten Active asi fuckt větrá výrazně líp než obyč gtx, větrací zipsy netřeba, první hodinu proti kopcu sem se i zpotil, ale něž sem potom došel dom, tak to pod gorateksem na mně (sportovní slipy + umělinové třiko dl. rukávec) vlastně uschlo.

No vidis :smt023

pavproch píše:A vymazlené stahování v pase na kalhotoch funguje, akurváth to stejně budu muset kousek zašít, bo i po stažení na max (víc už to nejde) mi ty kaťata při šlapaní dole kopcom sjíždějí po prteli dolů (nemá to tunýlek na pásek), takže asi tak.

To je strihem. Mne to prvni GTX kalhoty taky delaly, myslel jsem, ze je to normalni, ale druhe (ME Firefox) to nedelaji vubec ani kdyz je skoro nestahnu. Sedi na miste a ani se nehnou :) Nemusel jsem je spravovat ani kdyz jsem je mel na sobe cely den.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Gore-Tex

Příspěvekod pavproch » pon zář 28, 2020 17:54

Dva nešní poznatky s Active GTX:

a) není nevodivý - sem podlízal el. ohradník a dostal el.ránu do zad :twisted:

b) užsemse chtěl prodrat stěnou ostružin dyž sem si zpoměl, že to nebylo úplně zadarmo a taxem ty ostružiny rači obešel.... :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28249
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení