Gore-Tex

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: goretex

Příspěvekod Hans3 » čtv led 27, 2011 1:48

Hafi, synu...............právě jsem napsal, že jsem tam měl malý řez. Ten neudělala Panenka Maria ani Duch svatý jak se domnívá terkad, ale já sám někde na kamenech v Julkách.
Cesta je cíl...
Hans3
nováček
nováček
 
Příspěvky: 91
Registrován: pon pro 6, 2010 11:52
Bydliště: Praha

Re: goretex

Příspěvekod Indy » čtv led 27, 2011 2:01

Hansi3, chemickym posypem myslis tu sul ten prosty az vulgarni chlorid sodny? tak ten stejny mas aj v potu a morske vode, a vsechny tri dohromady te membrane nedelaji ale vubec nic.

co se tyka me demagogie... castecne zateplujici cambrella mnou uvedena a Tebou srovnana s castecne zateplujicim sackem z teska, tak to ano, to samozrejme demagogie je. ale od Tebe.

gore membrana se pouziva i v zateplenych botach. takze na tomhle Hafiho nevyudis. prestavka, vymena mecu.

mimochodem, Tvoje boty ktere jsi uspesne reklamoval pro nepromokavost... (nebylo to opacne) ....byly v zaruce?
a jakouze to zaruku vyrobce dava? a kolikze ta membrana s prehledem vydrzi? jestli jsme totiz nahodou neobevili ameriku po kolumbovi a vikingach...

pet let dalsiho uzivani bez upresneni jak casto a inteznivne je asi stejny udaj jak jedna vterina z nekonecna.

mimochodem, dokazes trochu ubrat na tom ofenzivnim, neprijemne osobnim zpusobu jakym zde pises, anebo aspon prejit na jiny druh psychoaktivnich latek ktery takove ucinky nema?
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: goretex

Příspěvekod Hans3 » čtv led 27, 2011 2:08

Indy, takový hňup nemůžeš být , jen to hraješ. ](*,)
Jaká úspěšná reklamace? Psal jsem, že tam byl malý řez. Ten jsem si udělal sám. Proto jsem zaplatil za opravu. Pokud je reklamace úspěšná, neplatíš nic!!!!

A to ostatní nestojí ani za řeč! Zapoj mozek a přečti znovu.

Dobrou...
Cesta je cíl...
Hans3
nováček
nováček
 
Příspěvky: 91
Registrován: pon pro 6, 2010 11:52
Bydliště: Praha

Re: goretex

Příspěvekod Indy » čtv led 27, 2011 2:51

muzu, svobodna zeme.

tak vidis ze nakonec cist umis. ted je treba to umeni pojmout komplexneji a necist jen jeden odstavec co se Ti hodi.

ocekavam tedy odpoved :)

jinak necham si sjedname schuzku na kraji lesiku - a necham prinest pistole.

dobrou.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: goretex

Příspěvekod sanc0 » čtv led 27, 2011 10:48

Dobre chlapci, vyblbli ste sa tak skusim este raz. Vie mi niekto z praktickych skusenosti popisat vyhody/nevyhody dvojvrstveho laminatu GTX ProShell oproti trojvrstvemu? (zatial reagovala len TerkaD, za co jej dakujem). Pripadne pre aky laminat ste sa rozhodli vy a preco. Pytam sa preto, pretoze manzelka kupuje GTX bundu, tak jej chcem pomoct spravne sa rozhodnut. Ja osobne mam dvojvrstvy Proshell s podsivkou, (bundu mam kratko) ale vybaral som z toho co bolo od Mammutu v slusnej cene zohnatelne v mojej velkosti.
Dik.
sanc0
nováček
nováček
 
Příspěvky: 27
Registrován: úte úno 9, 2010 3:16
Bydliště: Spisska Nova Ves

Re: goretex

Příspěvekod tuso » čtv led 27, 2011 10:59

3 vrstvový laminát vydrží väčšie mechanické zaťaženie ako 2 vrstvový. Inak je to tak ako písala Terka. V podstate je 3vrstva taká "inteligentná" šustka.
Výber je jednoduchý. Ak manželka neholduje nejakým zvláštnym extrémom, ako je napr. lezenie v ľade, skalách alebo skialpinizmus /ale skutočne skialpinizmus, nie behanie po Fatre/, tak by som sa prikláňal k 2 vrstve. Pre bežného užívateľa mi príde vhodnejšia ako 3vrstvý laminát. Ale samozrejme, može na to byť aj diametrálne odlišný názor.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Re: goretex

Příspěvekod sanc0 » čtv led 27, 2011 11:51

Tuso dik za nazor, inak este ma napadlo ze na mojej bunde ocenujem snezny pas (ktory som na trojvrstvach zatial nevidel). Ocenujem to hlavne pri lyzovani, ze mi netaha na krize (my starsi si uz musime na to davat bacha) :wink:.
sanc0
nováček
nováček
 
Příspěvky: 27
Registrován: úte úno 9, 2010 3:16
Bydliště: Spisska Nova Ves

Re: goretex

Příspěvekod tuso » čtv led 27, 2011 12:45

sanc0 píše:... na mojej bunde ocenujem snezny pas (ktory som na trojvrstvach zatial nevidel).


Záleží od modelu. Mám bundu Lowe Alpine IceMan. GTX XCR 3L a mám aj odopínací snehový pás. Ale tento model sa už nevyrába.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Re: goretex

Příspěvekod jonza » čtv led 27, 2011 12:48

hele, byt tebou, tak si stanovim rozpocet a koupim bundu co bude nejlepe sedet. Jestli to bude 2 nebo 3 L bych neresil. Je to totiz uplne jedno, kazda ma male vyhody a nevyhody, ale ve skutecnosti je to fuk.

pokud resite cenu, tak by sla pinguin stratos

Zvladne uplne to same jako GTX bundy (je to jen tip).

Pokud ne, tak treba tilak storm

Tak nejak jsem vybral to nej co me napadlo :)
Uživatelský avatar
jonza
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2267
Registrován: ned kvě 28, 2006 14:37
Bydliště: Brno

Re: goretex

Příspěvekod Hafi » čtv led 27, 2011 12:57

sanc0 píše:na mojej bunde ocenujem snezny pas (ktory som na trojvrstvach zatial nevidel).

nejen LA ice man, ale i urcite tilak raptor a evolution snezny pas maj, myslim dokonce odepinaci, arcteryx co tak vim ho taky na 3L bundach ma bezne. Dalsi nepochybne taky. Takze pozorovani ze na 2L bundach je, na 3L neni myslim spravne.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: goretex

Příspěvekod sanc0 » čtv led 27, 2011 14:30

Chlapi vdaka za vase reakcie. K tomu snehovemu pasu, ja netvrdim ze ho 3-Layer ProShelly nemaju, asi je len nahoda ze som ho na 3-L bundach (Mammut Logan, Haglofs Spitz, Berghaus Chogori...), ktore som zvazoval pre seba alebo pre manzelku nevidel.
Nechcel som ale debatit o sneznych pasoch (aj ked som sam debatu tymto smerom zatiahol :P ), skusme sa vratit k povodnej otazke 2-Layer versus 3-Layer ProShell.
Dik.
sanc0
nováček
nováček
 
Příspěvky: 27
Registrován: úte úno 9, 2010 3:16
Bydliště: Spisska Nova Ves

Re: goretex

Příspěvekod tuso » čtv led 27, 2011 18:19

Ak je to stále pre manželku, tak ju vezmi do obchodu a ukáž jej jednotlivé modely. Možno budeš prekvapený. Ja som svojej vybral bundu za neviem koľko tisíc a povedala mi, že taký hnus si mám nosiť sám. A vybrala si úplne inú- lacnejšiu. :mrgreen:
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Re: goretex

Příspěvekod sanc0 » čtv led 27, 2011 19:12

2@Tuso
Ked ja to stastie nemam :wink: . Urobil som tu chybu ze som jej povedal co je momentalne najlepsie na trhu a ine uz nechce. A odkedy vie ze to mam aj ja tak uz vobec nie. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
A to ci 2-L alebo 3-L aj tak nezavazi, vyberie si podla toho co sa jej bude pacit a sadne jej. Momentalnymi jej favoritmi su Haglofs Spitz a Noronna Lofoten. Na to porovnanie 2-L a 3-L som bol zvedavy hlavne ja, co ludia preferuju a preco.
sanc0
nováček
nováček
 
Příspěvky: 27
Registrován: úte úno 9, 2010 3:16
Bydliště: Spisska Nova Ves

Re: goretex

Příspěvekod michail » čtv led 27, 2011 20:31

chyba [-X
Manželke/ Partnerke nikdy nehovor čo je najlepšie, potom sa nedoplatíš.
michail
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1286
Registrován: sob pro 13, 2008 19:26
Bydliště: Skalica

Re: goretex

Příspěvekod Lord Vader » čtv led 27, 2011 21:07

tuso píše:Ak je to stále pre manželku, tak ju vezmi do obchodu a ukáž jej jednotlivé modely. Možno budeš prekvapený. Ja som svojej vybral bundu za neviem koľko tisíc a povedala mi, že taký hnus si mám nosiť sám. A vybrala si úplne inú- lacnejšiu. :mrgreen:



....máme my to ale štěstí :wink:
Uživatelský avatar
Lord Vader
účastník
účastník
 
Příspěvky: 218
Registrován: úte črc 27, 2010 17:05
Bydliště: kusek od tych šachet

Re: goretex

Příspěvekod vonkreuz » čtv led 27, 2011 23:12

barva vnitřní podšívky boty - např. LaSportiva Nepal EVO GTX má v patní části světle šedou podšívku, ale jazyk a směrem dopředu je tmavě šedá.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: goretex

Příspěvekod _Andy_ » čtv dub 7, 2011 0:10

Co se týče barvy podšívky v botách s GTX, liší se to použitým GTX, ale taky vůlí a odvahou (:D) výrobce.

GTX XCR (teď už ho nazývají ale trošku jinak, snad Extended Comfort tuším) má takovou tmavší šedou barvu (aspoň u Meindlů) a hlavně nemá žádnou zateplenou vrstvičku mezi textilní podšívkou a samotnou membránou - není určený k tomu, aby zahřál a dává se do bot, které jsou určené primárně do teplých oblastí.

Pak je klasický GTX (Performance), který je vhodný na celoroční použití i když třeba v létě v něm nebude tak suprácky, jako v XCR (prostě klasický kompromis). Má mezi textilní podšívkou a membránou malou izolační vrstvu. Tenhle se dělá v různých barvách, většinou je to na výrobci... Např. Garmont jí mívá zelenou, Meindl šeděstříbrnou a nebo třeba u nových Islandek úžasně oranžovou :-). Tenhle GTX taky může bejt maličko víc zateplenej v části boty a pak se ta podšívka maličko liší v odstínu. Např. u modelu Meindl Performance je maličko zateplenější použitej na celým komínu boty a míň zateplenej je na celým jazyku. Na komínu je tím pádem o trošku míň lesklý odstín (tzn. patrně podobný případ, jako výše zmiňovaný vonkreuzův u La Sportiva Nepal). Ale to jsou takový detaily, který vůbec nejsou důležitý :).

No a závěrem je vyloženě zateplený GTX (Insulated comfort či tak nějak), který se používá pro extrémní situace, jako je alpinismus v nejvyšších polohách nebo v botách určených pro tvrdé podmínky třeba Sibiře atd. Mezi textilní podšívkou a membránou bývá cca. 2x tlustší vrstva izolace než u Performanceu, takže prostě víc hřeje :-D. Nebo se dělá s podšívkou z kožíšku či příze, která je na membráně patrně nalaminovaná (?) místo textilní podšívky. Barva bývá podobná jako u Performance při použití textilní podšívky. Beránek bývá klasicky hnědý a příze mléčně bílá :D.

Pokud se dobře porozhlídnete po outdoor krámech, často tam mívají různé GTX vysvětlováky - kus kartonu se vzorkama, kde si můžete jednotlivý matroše vedle sebe ošahat :-).

Co se týče umístění membrány v botě, tak opět doporučuji navštívit nějaký outdoor obchod. Mívají vystavený rozřezaný exponát boty s membránou a názorně tam jde vidět její umístění. Je ihned pod textilní podšívkou a pevně spojená je vlastně jen v podrážce a možná kousek u paty (liší se to taky u výrobců, ale i různých modelů jednoho výrobce - někdo používá klasickou celou ponožku pevně spojenou pod vložkou, někdo ponožku bez spodní části, která je pevně spojená do boty mezi svrchní materiál a podešev). Z druhé strany membrány jde hezky vidět bílá ochranná vrstva (samotná membrána je velice tenká a jemná a taky mléčně bílá, jeví se takřka průhledně, i když použití slova samotná membrána není úplně vhodný, protože i tenhle slaboučkej """děravej""" [díry nejsou vidět jak jsou malý :D ] igelit má opět z obou stran další ochranou vrstvu) a případné podlepené švy. V samotný botě ale není moc místa nazbyt, takže nějaký velký vůle tam nehrozí. Tím, že je tam volně, je možný jednodušší a lepší přenos vlhkosti/páry od nohy do boty, než kdyby to bylo pevně spojený s kůži (takový řešení by ale asi bylo neproveditelné, páčto by ta membrána musela být hned pod svrchní vrstvou [v botě je spoustu výztuh, vystýlek apod a bylo by to taky nešikovné co se týče odolnosti...]). Tam se většinou zastaví :D, ale to nám nevadí - nemáme mokro... Celokožená bota stejně dýchá především komínovým efektem nahoru. GTX je tam hlavně jako záruka nepromokavosti (teď mě někdo bude kamenovat, ale já viděl 7 let starou denně používanou botu, u který byl GTX stále v pohodě) a hlavně pohodlnosti - přeci jen je v tý botě líp, když se ponožka dotýká textilní podšívky spíš než kožený... O rychlosti vyschnutí po náročném použití nebo mytí nemluvě :).

Ještě trošku bokem k tomu 2L a 3L Pro Shellu. U toho 2L budou lepší izolační vlastnosti - vrstva vzduchu mezi podšívkou a samotným materiálem s membránou, takže větší teplíčko. Bude tam ale, jak už bylo řečeno, horší sbalitelnost a asi i horší mechanická odolnost podšívky. Osobně bych si 2L bundu nikdy nekoupil, ale třeba jsem divnej...

A ještě úplně bokem co se týče prodyšnosti GTX. Byl jsem na jisté výstavě týkající se vojenských věcí, výstroje atd. a jedna kanadská firma vyrábějící boty tam měla moc hezký praktický ukázkový exponát - dvě rukavice. Jedna z igelitu druhá ze samotný GTX membrány, toho mlíčnýho igelitu jemnýho. Stačilo si je nandat a po cca. 10 s už jste cítili, aniž by jste s rukou něco dělali/hejbali, počala se ona poněkud pařit, přičemž ta v membráně nikoliv :-). Samozřejmě rukavička byla asi extrémně prodyšná, když tam nebyla žádná svrchní látka a podšívka, i tak ale moc hezké praktické ukázání funkčnosti tohoto skvělého materiálu :-).

PS: Omlouvám se za mé závorkové fabulace, snad se v tom vyznáte... :D
Audaces Fortuna Iuvat
_Andy_
nováček
nováček
 
Příspěvky: 134
Registrován: pon říj 5, 2009 20:43
Bydliště: Hned vedle sousedů

Gore-Tex

Příspěvekod martin7539 » pát říj 25, 2013 22:09

Mozno hlupa otazka, ale aky je presne rozdiel medzi GORE-TEX PRO a GORE-TEX PRO SHELL :(( ??? medzi GORE-TEX Pro, Pro products, Active products velky rozdiel asi neni hmm..
martin7539
nováček
nováček
 
Příspěvky: 29
Registrován: čtv srp 22, 2013 23:44
Bydliště: Dublin, Ireland

Re: GORE-TEX

Příspěvekod vonkreuz » pát říj 25, 2013 23:01

Od letošního podzimu (letošnej jesene) používají nové názvy pro produkty - membrány GTX.
A je tam jiné členění.

Tady je například popsán rozdíl mezi puvodními a novými GTX Pro.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: GORE-TEX

Příspěvekod mike » pát říj 25, 2013 23:18

Tyyyjo, oni uplne vypustili PU vrstvu :shock: A nahradili ji nejakou tajemnou vrstvou, o ktere nechteji mluvit, ale je taky z teflonu. Zda se, ze konkurencni boj nese sve plody a tak to ma byt :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: GORE-TEX

Příspěvekod Jazz » sob říj 26, 2013 0:56

A zdá sa, že vyrobili z toho eVent membránu :mrgreen:
Uživatelský avatar
Jazz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 74
Registrován: pon srp 8, 2011 15:49

Re: GORE-TEX

Příspěvekod mike » sob říj 26, 2013 2:42

Spis uplne puvodni GTX membranu. Ta mela problem, ze po case se znecistila mastnotou a zacala propoustet vodu. Gore to vyresil ochrannou PU vrstvou, ktere z toho ovsem udelala neprodysnou membranu prestoze celou dobu tvrdili opak. eVent to resi nejak jinak takze je prodysny, ale masnota nevadi. No a zda se, ze Gore ted tenhle problem vyresil tou vrstvou uprostred. Takze by mohl byt stejne dobry, jako puvodne (a jako eVent).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: GORE-TEX

Příspěvekod martin7539 » úte říj 29, 2013 23:42

takze co sa tyka GTX tak Pro shell je zatial best hmm? a ako je to na obuv??? teda aky goretex? samotna membrana premokne. bundu vodeodolnost robi laminat, pri obuvi koza alebo textilia.. nemyslim ze textilia moze byt az tak 100% waterproof ..ci?
martin7539
nováček
nováček
 
Příspěvky: 29
Registrován: čtv srp 22, 2013 23:44
Bydliště: Dublin, Ireland

Re: GORE-TEX

Příspěvekod mike » stř říj 30, 2013 0:44

Coze? :shock: Bojim se, zes to nepochopil. Strucne:
- ProShell neni "best"
- v botach nemas na vyber mezi ruznymi druhy GTX
- membrana samotna nepromokne
- vodeodolnost nedela laminat ani kuze ani textilie

Tohle nema cenu, zacni uplne od zacatku. Nejdriv si precti neco u vyrobcu, pak na Wiki a pak tady. Na tohle tema uz jsme toho napsali dost. Hur se to hleda, ale holt to bude chcit trochu snahy.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: GORE-TEX

Příspěvekod pavproch » čtv říj 31, 2013 18:34

best je GORATEX.... neska sem ten nápis viděl na jednom kvalitním krámě v mistexu na náměstí (šušipanišuši, cicapade) :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: GORE-TEX

Příspěvekod lojzmen » čtv říj 31, 2013 22:02

GORATEX s.r.o. Velkoobchodní i maloobchodní prodej použitého textilu i doplňků.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1083
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: GORE-TEX

Příspěvekod Hafi » čtv lis 14, 2013 9:40

Máte někdo zkušenosti s active shellem při použití s těžším batohem? Jsem kamarádce vybral bundu s dobrým poměrem cena/výkon a v obchodě jí pak prý všichni dost přesvědčovali, že to je špatný výběr a že to bude pod batohem protékat (turistika je jen jedno z užití té bundy). Já jsem předpokládal, že (nový) goretex neproteče a jde jen o to, jestli to bude provlhlé po 3 nebo 5 letech (v závislosti na použití). Dle dostupných informací by to mělo být tří vrstvé, tedy odolněší než paclite, otázka je o kolik.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: GORE-TEX

Příspěvekod apuka » čtv lis 14, 2013 17:58

Podivej, vodeodolnost membrany je udavana nejaka hodnota (vodniho sloupce), ktera plati pro "klidovy rezim" latky. Ruzne intenzity deste se potom interpoluji nejakym cislem vodniho sloupce. Kdyz ma latka vodeodolnost vetsi, tak by mela V KLIDOVEM REZIMU (tj. bez pohybu) zustat nepromokava. Kazdy pohyb latky, resp. toho, kdo ji ma na sebe, zvysuje "zakladni" hodnotu interpolace vodniho sloupce. Kdyzt mas na sebe ruksak, tak pod reminkami je pohyb jeste intenzivnejsi (a cim tezsi ruksak, tim vic), takze interpolace vodniho sloupce jde rapidne nahoru.
Nekde jsem videl (ale nereknu ted, kde) tabulku s interpolaci typu destu v klidu, pro ruzne casti tela v pohybu a pro ruzne zatizeni, napr. remenmi ruksaku. A ver mi, ze ty hodnoty vodniho sloupce rychle vystoupaly k 30000, navic je to velice individualni, takze i sebelepsi membrana muze mit problem udrzet nepormokavost pod reminkami ruksaku, co je asi vubec nejvice namahane misto co se tyce prosaknuti...
Moje vysvetleni neni uplne presne, slouzi jenom na znazorneni, jak to funguje.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: GORE-TEX

Příspěvekod fps » čtv lis 14, 2013 19:22

Hafi píše:active shell

je celkem noví materiál, takže dlouhodobější zkušenosti zatím asi nejsou, ale zatím to jak po stránce prodyšnosti, tak vodě odolnosti vypadá celkem dobře, ale o tom jak dlouho vydrží pod těžkým batohem vodě odolnost jsem zatím nečetl, a taky by mě to celkem zajímala, takže jestli už máte někdo dlouhodobé osobní zkušenosti, tak s o ně podělte
Hafi píše:Dle dostupných informací by to mělo být tří vrstvé, tedy odolněší než paclite, otázka je o kolik.

Paclite bych já nekupoval, spíš bych koupil Pro Shell, když bych tedy nekoupil Active Shell
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: GORE-TEX

Příspěvekod Hafi » pát lis 15, 2013 9:39

kua, tady se člověk zeptá a dostane unifikovanou odpověď pro nováčky :wink: :D

@apuka: jasně, to vím, až tak jsem to v poslední době nesledoval, nevěděl jsem jestli např. tohoto active shellu gore v honbě za prodyšností neslevil z voděodolnosti. Dělaly se např (po)kusy kdy byl kvůli prodyšnosti gtx jen na části bundy a jinde byla bez membrány, tak jsem nevěděl, jestli to není nějaký podobnýž výmysl.

@fps: to jsme na tom podobně, taky mám prošel a myslím, že pro běžné použití to je ideální, nicméně tak aktivšelka od hagflogs v rokáči za tu cenu mi prošla dobrý cena/výkon, tak jsem ji kamarádce doporučil.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení