Gore-Tex

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: GORE-TEX

Příspěvekod fps » pát lis 15, 2013 14:44

to myslíš Haglöfs Spire http://www.rockpoint.cz/bunda-haglofs-s ... 36914.html? tu měli nedávno v RP ve slevě, ale já bych to viděl spíš na Tilak Stinger http://www.tilak.cz/cs/product/STINGER, nebo Tilak Attack Active http://www.tilak.cz/cs/product/ATTACK+ACTIVE
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: GORE-TEX

Příspěvekod Hafi » pát lis 15, 2013 14:57

jj, pro členy jejich věrnostního programu (=pro všechny jen za vyplnění papíru) je za bůra. a narozdíl od tilaku má důležitou vlastnost. Je červená.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8425
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: GORE-TEX

Příspěvekod fps » sob lis 16, 2013 14:14

můžeš popsat jak je to s "věrnostního programu (=pro všechny jen za vyplnění papíru", to že je červena, je pro mě zase vlastnost která mě zcela odrazuje
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: GORE-TEX

Příspěvekod sobb » sob lis 16, 2013 19:28

Hafi: Laďa má activeshellku (od ME) asi rok a půl, dlouhodobější deštivé chození s báglem si užila hlavně loni ve Skotsku, kde to zvládala v pohodě. Od té doby zas tak moc využívaná nebyla, případně s lehkým batohem nebo nalehko, tak uvidíme, jak dlouho jí to vydrží. Zatím je s ní tedy spokojen - lehká, nepromokavá a relativně prodyšná.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: GORE-TEX

Příspěvekod Hafi » ned lis 17, 2013 10:20

Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8425
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: GORE-TEX

Příspěvekod fps » stř lis 16, 2016 15:09

koukám že GORE-TEX přestal používat Shell, žádný Pro Shell a Active Shell, ale co je to samotné GORE-TEX? Peclite Shell?
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: GORE-TEX

Příspěvekod Pierre111 » stř lis 16, 2016 17:11

GORE-TEX PRO je nová membrána oproti GORE-TEX PRO SHELL, má podstatně jinou konstrukci. Active se podle mě jen přejmenoval, ale asi moc nezměnil. GORE-TEX není Paclite. Aspon takto to vnímám já, když tak mě opravte.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: GORE-TEX

Příspěvekod mike » stř lis 16, 2016 18:05

](*,) zabij marketoida, zachranis svet :evil: Tohle uz fakt musi byt terminalni stadium zazmrdovani firmy. Neustale vexlovat s nazvy, ze uz se v tom ani prase nevyznam. Zrejme kvuli zmateni nepritele. Vlastne zakaznika #-o

@Pierre111: trochu jsem to proklikal a vypada to, ze Paclite je podmnozina GORE-TEX. Jedna z moznosti. Jisty si ale nejsem, je to zamotane vic, nez slevy CD ](*,)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: GORE-TEX

Příspěvekod fps » čtv lis 17, 2016 11:09

tak to by mně docela zajímalo osobní porovnání starého Pro Shell a nového Pro, hlavně co se týká prodyšnosti, starý Pro Shell byl nedostatečně prodyšný i když bylo -20°C, našel jsem tohle video https://www.youtube.com/watch?v=_PfR2dRe4T4, je tam i srovnání Pro a Polartec NeoShell, škoda že tam není srovnání i Pro a Active, můžete mi někdo tady napsat co tam žvatlá, a co je napsáno na tom obrázku v čase 0:32, ale vypadá to, že by měl být Pro prodyšnější než Pro Shell?
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: GORE-TEX

Příspěvekod mike » čtv lis 17, 2016 18:55

Obetoval jsem se a video si pustil. Docela zabavne, kdyz si clovek uvedomi, co propagovali dlouhe roky a co tvrdi ted.

V podstate rikaji kral je mrkev, at zije kral. Pro Shell je zabity, podradny material, GTX Pro je mnohem lepsi. Protoze je opravdu prodysny tj. muze pres nej proudit vzduch. Coz je videt na vode, co ma pred sebou. Prodysnost (breathability) je umely (made up) pojem, ktery popisuje jen prostup vody pres membranu, opravdova prodysnost (air permeability) je mnohem lepsi ukazatel, jak se bunda bude chovat v terenu. GTX Pro je o neco min prodysny, nez NeoShell, ale to nevadi, je urcite stejne dobry :lol:

TVL, cele roky zvani o tom, ze zasadni je 100% vetruodolnost a proto pres membranu nesmi prochazet vzduch a ted, kdyz se jim konecne povede udelat membranu, co to umi, je to najednou jinak? Marketing...

A najednou rikaji to, co ja celou dobu :twisted: Tj. ze prodysnost, ta opravdova, je zasadni. Dychaci test :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: GORE-TEX

Příspěvekod Stani » čtv lis 17, 2016 19:30

fps - na obrázku od 0:32s , skúsim podľa seba, sú v stručnosti ich základné riešenia, resp. charakteristiky pre produkty:

Gore tex - univerzál, najväčším ťažiskom je všestranné použitie, žeby to aj pekne vyzeralo, a žeby aj niečo malo vydržať.

Gore tex Active - vysoko aeróbna činnosť, najväčším ťažiskom je priedušnosť, potom hmotnosť (ľahké), minimalistický dizajn.

Gore tex Pro - extrém, najväčším ťažiskom je odolnosť, potom priedušnosť, a žeby bolo vhodné aj na všestrannejšie použitie.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: GORE-TEX

Příspěvekod pickard » čtv lis 17, 2016 20:10

Mě u marketoidů nejvíc sere, že ve snaze všecko strašně vychválit, naprosto zastřou rozdíly mezi jednotlivými produkty, řešeními a technologiemi. Všechno je především "báječné", takže se blbě poznává, jak se to od sebe liší.

Další typickou ukázkou marketoidního dementismu je nepopisovat výrobek, ale vzletně popisovat uživatele. (Toto jsou fusky pro cílevědomé cestovatele, kteří nehledají kompromisy, ale provtřídní kvalitu kombinovanou s vynikajícím výkonem pro dosažení svých každodenních snů.) Je to teplé? Lehké? Těžké? Odolné? Vlněné? Umělé? Nevíme. Ale jsme odvážní a cílevědomí, takže je to pro nás.

Tomuhle peklu v poslední době podléhá už i Arcteryx. Pozná se to podle toho, že jak mají na stránkách jednotlivejch produktů diskusi a otázky, tak zdaleka nejčastější otázka je "How is this different from A, B and C?" To, že se lidi na todle ptají, znamená, že máte blbě popisky tvl.
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: GORE-TEX

Příspěvekod mike » čtv lis 17, 2016 20:50

Njn, to je ale bohuzel zamer. Cilova skupina uz nejsme my, ale mainstream. Ten nejake technicke udaje nezajimaji a stejne se v nich nevyzna. A chce si koupit spickove bajecne obleceni na vylet na Milesovku. Na druhou stranu diky tomu sly cenu dolu, a tak si holt ty technicke udaje musime zjistit sami. Ale mohli by je tam napsat aspon nekam bokem :axe:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: GORE-TEX

Příspěvekod Stani » pát lis 18, 2016 13:27

Nosím ešte staršie Goretexy, plne mi vyhovujú, ale ako som si pozrel to video s porovnaním, tak akosi sa v nich už začínam viac potiť :)

To by ešte chýbalo, aby ste sa im šprtali v číslach a materiáloch, nie nie, kupovať treba :) Ale ten smajlík je tak cez zuby, lebo tiež mi je z toho blbo.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: GORE-TEX

Příspěvekod pickard » pát lis 18, 2016 13:58

Mně vždycky marketingově přišlo, že když o všem napíšu, že je to báječné (slovo, které kromě markeťáků nepoužívá nikdo), tak si konzument koupí jednu bundu. Je přece báječná, tak WTF.

Naopak, pokud produkty pěkně vyprofiluju a řeknu, že tadle je lehká, tadle je robustní, tadle je nepromokavá, tadle dobře ventiluje, tadle je sbalitelná a tadle umožňuje levitovat, prodám jich pět.

Ale uznávám, že to nemusí fungovat vždy. též jsem viděl v Hudy pána, kterému když bylo korektně vysvětleno, že potřebuje troje gaťata, sdělil, že se odebere jinam, protože tam mu nabízeli univerzální.
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: GORE-TEX

Příspěvekod mike » pát lis 18, 2016 18:05

Kdyz ono je lepsi prodat padesati lidem jednu bundu nez jednomu pet. Stejne jim bude viset ve skrini, protoze pri prvnim vyletu na Milesovku zjisti, ze je do kopce boli nohy ;-)

Bajecne bude z americkeho awesome. Tam se pouziva casto. Ne mezi technickyma lidma, se kteryma jsem komunikoval driv, ale ostatni bohuzel jo. Zpocatku jsem mel chut mlatit hlavou do zdi, po par letech uz to moc nevnimam, proste mistni kolorit. No a nasi marketoidi bezne tupe prebiraji originalni reklamni materialy. Mej hezky den :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: GORE-TEX

Příspěvekod fps » pát lis 18, 2016 19:51

- škoda že víc řešíte nesmyslné žvásty výrobců než nový GTX? já žvásty výrobců nečtu, takže ani pořádně nevím co tu probíráte, ale za to co jste tu o nových GTX napsali díky
- vypadá to že až mi odejde Active, tak koupím Pro, ale zajímala by mně ta Nanomembrána?
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: GORE-TEX

Příspěvekod mike » pát lis 18, 2016 20:00

Jenze ono to souvisi. Predtim tvrdili, ze Pro Shell je to nejlepsi a ze membrana nesmi propoustet vzduch. Ted tvrdi, ze Pro Shell je zastaraly, ale novy GTX Pro je nejlepsi, protoze vzduch propousti. To nejsou zvasty? Chci tim rict, ze se jim neda verit a vychvaluji vzdycky to, co zrovna prodavaji. A co bylo vcera plus je dneska minus a naopak. Spousta lidi se bohuzel temi zvasty necha zblbnout a pak je tady opakuji.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: GORE-TEX

Příspěvekod apuka » úte lis 22, 2016 9:45

fps píše:koukám že GORE-TEX přestal používat Shell, žádný Pro Shell a Active Shell, ale co je to samotné GORE-TEX? Peclite Shell?

Uz min. pred rokem se delaly mnembrany GTX PRO a GTX Active - bez privlastku Shell. Jen mnohdy se tam jeste dopisovalo sluvko shell ve smyslu "material".
Paclite (bez Shellu) je specialni technologie "normalni" GoreTex membrany (bez privlastku). Je to popsane i v tom Tvem linku. Vubec si tam vsimni, ze je u PRO a hlavne obyc. GoreTex jeste par zvlastnich technologii, takze nakonec mas dokopy mnoho odlisnych GTX materialu... ](*,)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Gore-Tex

Příspěvekod aksam » úte úno 14, 2017 7:34

aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Příspěvekod pickard » úte úno 14, 2017 8:17

Ja bych všechny tyhlety ekologie zakázal.
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Gore-Tex

Příspěvekod grco » úte úno 14, 2017 8:26

Banda darmozracov!
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Gore-Tex

Příspěvekod apuka » úte úno 14, 2017 9:17

JJ mika asi klepne (pokud se to jeste nestalo).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Gore-Tex

Příspěvekod booze » úte úno 14, 2017 9:37

No fakt boozi :vom:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Gore-Tex

Příspěvekod pickard » úte úno 14, 2017 10:26

Zákaz GoreTexu - poslední krok ke spáse lidstva, světovému míru a všeobjímající lásce. Ostatní problémy už lidstvo vyřešilo, zbývá tento poslední zkázonosný prostředek.
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Gore-Tex

Příspěvekod vonkreuz » úte úno 14, 2017 10:44

Armáda a silové složky budou mít vyjímky. Jak rád ještě budeme nosit hnusné a nepadnoucí armádní střihy. :twisted:
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Gore-Tex

Příspěvekod Kiszoun » úte úno 14, 2017 11:16

Je třeba si udělat zásoby bund na tuto dobu temna... Bych se nedivil, kdyby nějaký kašpar jako Juncker měl nějakou velkou fabriku na polyuretan a bude z toho teď profitovat :D
Uživatelský avatar
Kiszoun
účastník
účastník
 
Příspěvky: 282
Registrován: úte lis 8, 2011 11:31

Re: Gore-Tex

Příspěvekod grco » úte úno 14, 2017 11:37

NeoShell je asi v pohode, ne? Som ekologicky :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Gore-Tex

Příspěvekod Quido » úte úno 14, 2017 12:02

urednici v EU si uz asi nevidi na spicku nosu... komu tim prospejou??!?
:axe:
takze to neni konec GTX, ale konec GTX v EU - asi jako odpoved na ekonomicky tlak USA (?)
:((

Zastavte svět, chci vystoupit. (J. Lennon) :rolleyes:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Gore-Tex

Příspěvekod Kiszoun » úte úno 14, 2017 12:21

O tady tomhle zvěrstvu krásně a vtipně pojednává knížka od Douga Naylora, Neschopnost... Pomalu se blížíme té době, že za chvíli zakážou i lidi, protože podle výzkumu nezávislých, neziskových organizací vychází, že v 70% si za všechno škodlivé můžou lidi sami :D

Jinak tady je celá ta zpráva. http://m.ihned.cz/c1-65622790-outdoorov ... d-gore-tex
Uživatelský avatar
Kiszoun
účastník
účastník
 
Příspěvky: 282
Registrován: úte lis 8, 2011 11:31

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení