Gore-Tex

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Gore-Tex

Příspěvekod mike » pon říj 24, 2022 18:13

Takze se zaparis pod obema. Kde je teda ten rozdil?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49409
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Gore-Tex

Příspěvekod pavproch » pon říj 24, 2022 18:16

V Active se to těplo a vlhko (zřejmě) protlačí skrz látku = nekondenzuje mi to na těle. V Shakedry ne (speciálně, dyž je ta látka zvenku durch mokrá = fest chčije).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28301
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Gore-Tex

Příspěvekod mike » pon říj 24, 2022 18:18

Moment, jak durch mokra? Pointa ShakeDry je prece v tom, ze tam neni nic, co by melo byt durch mokre. Dest po tom ma stect.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49409
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Gore-Tex

Příspěvekod apuka » úte říj 25, 2022 7:38

mike píše:ointa ShakeDry je prece v tom, ze tam neni nic, co by melo byt durch mokre. Dest po tom ma stect.
Ano, skoro doslovne to same mne hned napadlo, kdyz jsem cetl vyjadreni PP.
mike píše:Co s tim ma spolecneho Gore netusim, jde o upravu jednoho kusu pro jednoho cloveka.
Gore s timma spolecneho prakticky vsechno.
Co ja vim - a jak jsem psal - kazdy vyrobce musi pred odsouhlasenim kazdeho jednotliveho modelu obleceni jej odeslat do Gore, kde probehne standardni soubor jejich testu, ktere ma docela do hloubky proverit kvalitu zpracovani i funkcnost daneho kusu a az po uspesnem absolovovani a souhlasu Gore ten model smi vyrobce zacit vyrabet a prodavat. Ono tam jde i o to, ze jejich zaruku "Keep in Dry" berou sami na sebe, i kdyby to bylo zpusobene problemem vyrobce - spatne lepeni pasek, siti, prilisne namahani kvuli strihu, spatne pouziti konkretniho materialu, atd.

Neni problem se zmenou velikosti, ale nevim, jak by se Gore tvaril na "prisiti" hrbu na plastenku. To je je jiny strih, dalsi svy, tj. dalsi model - a zrovna z Activu ma (nebo alespon mel) pozadavky i na strih.

Z techto pozadavku - alespon mne - logicky vychazi, ze by Tilak tu bundu musel poslat na odsouhlaseni do Gore a moje body vychazeji z tohoto predpokladu. Pokud je to tak, tak by mohl mit Tilak ponekud problem s Gore, pokud by se na to v Americe prislo.

Taky si nejsem jisty, jestli by automaticky vzal na sebe Tilak 4-letou zaruku na takto upraveny a neodzkouseny, neotestovany strih, neotestovanou funkcnost - noseni hrbu na batohu je prece jen neco, s cim se pri jeho beznych Active bundach nepocitalo.

Uvedene se ale tyka pouze GTX vyrobku. Nevim, jake kalhoty Tobe upravili, ale predpokladam, ze i kdyby to byly z Activu, nejspise se jednalo o upravu velikosti, s cim by nemel byt problem. Pokud je to ale jinak a delali Ti jine, vetsi upravy na Active kalhotach, tak by me to docela prekvapilo.

Jeste me napadava jedna moznost - ze by se to udelalo jako servis uzivatelem poskozene bundy (i kdyby poskozena nebyla), cimz ale uz by nejspise padla zaruka jak Tilaku, tak i Gore.

Myslim, ze jsem tady i spomenul priklad nekoho z BPL, ktery si chtel nechat udelat "zakaznickou" bundu z GTX (myslim, ze to by taky Active). Dopisoval si s vicero vyrobci, ale nasel jedineho, ktery se k tomu nestavel ihned odmitave - nekoho v Cine, kdo sije pro zavedene znacky. Ze jim muze poslat svuj nahvr strihu, velikosti, atd. Ze mu pri zavazku odberu (cele varky) udelaji vzorek za nejakych, rekneme 380 $ a po odsouhlaseni uz muze dodat pozadavek na vice velikosti, kde vyjde jedna bunda na nejakych rekneme 80$/kus pri minimalnim odberu 100 kusu. Ale on nechtel bundu jen pro sebe, spise neco jako malonaklad a tak to komunikoval. Kdyz si s nimi chtel nektere detaily vyjasnit, uz mu prestali odpovidat. Bylo to taky pred mnoha lety, snad 2008 nebo 2014.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Gore-Tex

Příspěvekod pavproch » úte říj 25, 2022 8:42

(moje) ShakeDry je při regulérním dešti zvenku celoplošně mokré, nedělá kuličky, voda po sice tom stéká ale zároveň tvoří celoplošný film, proto to asi nedýchá.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28301
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Gore-Tex

Příspěvekod apuka » úte říj 25, 2022 9:39

@PP: coz je - podle mne - dalsi znamka, ze s ni neco neni v poradku. Mysleno, ze je v necem vadna.

Minimalne bys mohl obetovat tri minuty casu (staci si odpustit na OF jednu stiznosti nebo predpoved pocasi :-)) a napsat dotaz vyrobci, jestli takove chovani (myslim ten vodni film, ale spomenul bych i horsi zapareni nez v Active) je v poradku.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Gore-Tex

Příspěvekod pavproch » úte říj 25, 2022 10:43

Ne. To si radši DIY ušiju Active a ten ShakeDry hodím do popelnice.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28301
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Gore-Tex

Příspěvekod oodoow » úte říj 25, 2022 10:55

Jestli ho chceš hodit do popelnice, tak já bych si to vzal, poštovný platím. :D
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Gore-Tex

Příspěvekod pavproch » úte říj 25, 2022 13:36

Do popelnice (Tobě) pude až/jestli sa rozhodnu DIY znásilňovat nějakou Active bundu bez hrbu na hrb a dopadne to ke spokojenosti = if, if, if....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28301
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Gore-Tex

Příspěvekod mike » úte říj 25, 2022 15:22

@oodoow: tvoje ShakeDry taky (ne)funguje tak blbe, jak pise pp? Vzdyt to uplne popira jeji smysl.

@pp: co to mas vlastne za bundu a jak je stara? V historii jsem nasel, zes nejdriv kupoval nejakou Gore C5 a pak tam byl Dynafit. Na reklamaci to samozrejme je, protoze nema hlasite inzerovane vlastnosti. Udelal bys tim sluzbu jak sobe, tak ostatnim.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49409
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Gore-Tex

Příspěvekod pavproch » úte říj 25, 2022 15:25

Dynafit Ultra, kupovaná na červen 2021 (RP).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28301
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Gore-Tex

Příspěvekod mike » úte říj 25, 2022 15:29

apuka píše:Z techto pozadavku - alespon mne - logicky vychazi, ze by Tilak tu bundu musel poslat na odsouhlaseni do Gore a moje body vychazeji z tohoto predpokladu.

Tvuj predpoklad a tva logika je naprosto nesmyslna. Takhle blbe to v nasem vesmiru nefunguje. Gore pozadavky maji nejaky duvod a ten se rozhodne netyka custom upravy jedineho kusu, to jim muze byt naprosto ukradene.

apuka píše:Taky si nejsem jisty, jestli by automaticky vzal na sebe Tilak 4-letou zaruku na takto upraveny a neodzkouseny, neotestovany strih, neotestovanou funkcnost - noseni hrbu na batohu je prece jen neco, s cim se pri jeho beznych Active bundach nepocitalo.

To uz je pak vec dohody mezi nima a pp.

apuka píše:Jeste me napadava jedna moznost - ze by se to udelalo jako servis uzivatelem poskozene bundy (i kdyby poskozena nebyla), cimz ale uz by nejspise padla zaruka jak Tilaku, tak i Gore.

Samozrejme, ze by to byl servis bundy, o cem se asi bavime? Pricemz na servis je standadni zaruka a zbytek vec dohody. Proste by si koupil bundu a dohodnul by se s nima, ze mu zrovna v servisu udelaji opravu/upravu.

Ale to je fuk, je to pp a proto o potencialne nejschudnejsim reseni ani neuvazuje :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49409
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Gore-Tex

Příspěvekod mike » úte říj 25, 2022 15:30

pavproch píše:Dynafit Ultra, kupovaná na červen 2021 (RP).

A s tou druhou jsi udelal co? Jde mi o to, jestli se chova taky tak blbe.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49409
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Gore-Tex

Příspěvekod pavproch » úte říj 25, 2022 15:41

Žádný druhý šit-dry nemám, ta C5 je Active a funguje naprosto sqěle.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28301
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Gore-Tex

Příspěvekod mike » úte říj 25, 2022 20:56

A co teda znamena tohle?
pavproch 27.05.2021 píše:Gore C5 shakedry objednaná, až ji budu mít fprackách, písnu sem o tom jaké mám pocity z ošahávání (mého prvního shake-dry)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49409
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Gore-Tex

Příspěvekod apuka » stř říj 26, 2022 8:41

mike píše:Tvuj predpoklad a tva logika je naprosto nesmyslna. Takhle blbe to v nasem vesmiru nefunguje. Gore pozadavky maji nejaky duvod a ten se rozhodne netyka custom upravy jedineho kusu, to jim muze byt naprosto ukradene.
V mikovem vesmiru mozna ne, ale v Gore vesmiru ano.
Nevim, jestli si uvedomujes, ze "custom uprava jedineho kusu" odevu (pokud nejde o ty velikosti ale neco co chce PP) zasahuje do konstrukce, do strihu, atd. - a hlavne se na nej taky vztahuje garance Gore. Gore za tu garanci nepromokavosti ruci a dava ji az na certifikovane odevy, ktere ma poradne odzkousene, otestovane. Jakmile udelas "mimo" jiny odev a das to z ruky pod svoji znackou - a taky pod zanckou Gore -, tak za ni ruci. Vsak taky i proto GTX matros si v obchode na metraz nekoupis, oni to vyrobcum dodavaji vice-mene primo a to jen ve dvou pripadech - bud certifikovanym vyrobcum na certifikovane vyrobky nebo neco jako zkusebni balicek pro vyrobce, ktery chce zacit neco vyrabet (a ma vsechno zarizeni schvalene Gore) aby z toho materialu udelal, co chce vyrabet a poslal na testy do Gore. Ta druha moznost ale neni uplne jednoducha, jsou tam narocne "pred-podminky".

Zkus si najit nekde jejich pozadavky na vyrobce, jake ma Gore pro ne podminky a asi se budes hodne divit.
mike píše:Samozrejme, ze by to byl servis bundy, o cem se asi bavime? Pricemz na servis je standadni zaruka a zbytek vec dohody. Proste by si koupil bundu a dohodnul by se s nima, ze mu zrovna v servisu udelaji opravu/upravu.
Si pletes pojmy a to docela hodne.

Kousek vys pises o "custom uprave" a ted o servisu bundy - to jsou ale dve naprosto odlisne veci. Navic ja jsem psal o servisu poskozene bundy, coz je ten skutecny servis. Custom uprava je vyroba noveho vyrobku - i kdyz to udela servis, tak to furt bude nova bunda s platnosti poznamek vyse.

Jsi neodpovedel na otazku, jestli Tobe Tilak upravil membranove kalhoty a pokud ano, jakou upravu tam delal.

Jinak mi ale je jasne, ze PP si radeji zmrsi doma dve bundy a potom bude chrochtat blahem, ze ma Active bundu s hrbem a zaroven se asi i stezovat, ze mu promokava :-).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Gore-Tex

Příspěvekod oodoow » stř říj 26, 2022 9:15

pavproch píše:To si radši DIY ušiju Active

Můžeš zkusit si ušít něco takového.
Levnější řešení, než znásilňovat nějakou active bundu. Akorát by sis to musel ušít od nuly a je risk, že to nebude fungovat. :twisted:
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Gore-Tex

Příspěvekod pavproch » stř říj 26, 2022 13:06

mike píše:A co teda znamena tohle?
pavproch 27.05.2021 píše:Gore C5 shakedry objednaná, až ji budu mít fprackách, písnu sem o tom jaké mám pocity z ošahávání (mého prvního shake-dry)

Omil. Spletl sem jappka a gruši dohromady.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28301
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Gore-Tex

Příspěvekod mike » stř říj 26, 2022 15:59

@apuka: :roll: sve uz jsem k tomu napsal a na dalsi hovory s mimozemstanem nemam chut.

@oodoow: jakoze by si pp usil bundu z Tyveku? :D Myslel jsem, ze chtel GTX Active, protoze mu funguje.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49409
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Gore-Tex

Příspěvekod pavproch » stř říj 26, 2022 17:38

Prozatím DIY bastlení hrbu na nějakou Active bundu odkládám, nemám nato náladu / chuť.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28301
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Gore-Tex

Příspěvekod milarepa » ned říj 30, 2022 7:35

super nápad :D
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Gore-Tex

Příspěvekod pavproch » čtv lis 10, 2022 16:42

Taxe mi (oklikou přes IT/Chrom) vrátily myšlénky na bastlení hrbu na Active bundu.... fčera v Pilzni se něco stalo Chromu (neřeším), že přestal fungovat ADSFilter = zobrazovalo mito reklamy a jedna z nich byla na GoreWear Active bundu v akci za (pro mě neuvěřitelných jen) 100 tojro. Tak fčím nad tím dumám ....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28301
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Gore-Tex

Příspěvekod pavproch » čtv lis 10, 2022 16:48

Hmm, tak nic z toho nebude, fčíl sem tu reklamu rozkliknul a je tam jen pár posledních kousků té bundy v M-ku (což je pro mě s batohem malé). Jiné velikosti eeee.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28301
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Gore-Tex

Příspěvekod mike » čtv lis 10, 2022 16:50

Si ji kup, vystrihni ze zad material na hrb a prilep ho na bundu, co nosis :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49409
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Gore-Tex

Příspěvekod pavproch » čtv lis 17, 2022 13:12

Akciová Active bunda (shodou okolností má oblíbená značka LaS) objednaná (o číslo větší), neska v noci sem (už zase) nemoh spát, taxem přemýšlel a ... dyž zítra jedu k sobě dom do ta3, ta už vím, kde seberu kus GTX (paclite, teda) látky - mám tam totiž jednu starou paclite bundu ... \:D/
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28301
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Gore-Tex

Příspěvekod mike » čtv lis 17, 2022 15:40

Prijde mi, ze v discipline vyhazovani penez z okna mozna prekonas i Mawenzi :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49409
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Gore-Tex

Příspěvekod pavproch » čtv lis 17, 2022 16:19

Jo, sem si vědom, že to jsou (nemalé) peníze, dyž já se ale nechcu zapařovat. :twisted:

Btw, děngy tu budou, my tu nebudem.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28301
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Gore-Tex

Příspěvekod pavproch » pát lis 18, 2022 14:47

Starou bundu mám = mám zdroj GTX látky, zelený čtvereček už mi taky odeslal tu Active LaS Revel = už si v hlavě dávám dohromady, jak tu resekci a implatntát provedu. Těším se NATO.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28301
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Gore-Tex

Příspěvekod mike » pát lis 18, 2022 19:34

Udelej video. Jak jsem znicil dve membranovky :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49409
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Gore-Tex

Příspěvekod pavproch » pon lis 21, 2022 14:10

Ha!

Active bundu (LaS Revel XL) už mám fprackách, už sem ji i (narychlo) vyzkoušel "nazout" na sebe s (plným) batůžkem na zádech a ... natěsno (v pase), ale obleču ji i přes ten batůžek, jinak všude místa dost. Mám nato fčíl 14 dní si to rozmyslet, esli do ní budu střihat/šít, nebo si ji nechám tak jak je, nebo ji vrátím (což asi ne). Ejchuchu, mám nad čím meditovat (místo bečení nad sebou samým, jak mi je zase blbě) .... vypadá to nadějně, že se už nebudu (tak moc) zapařovat.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28301
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení