Australsky kabat

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Australsky kabat

Příspěvekod Eru » pon říj 14, 2013 7:45

Zdravim,
asi pred peti lety jsem dostal od rodicu australsky kabat Scippis Longrider Coat. V posledni dobe jsem si, ale vsiml, ze zacina propoustet vodu po kratsi dobe nez kdyz byl novy. Rozhodl jsem se tedy obnovit impregnaci. Bohuzel jsme jsem na netu nenasel nejaky uceleny navod jak a pomoci jakych pripravku to provest. Netroufam si to zkusit jen tak na blind, preci jenom byl kabat dost drahy a nerad bych ho znicil nejakym spatnym postupem. Proto se obracim sem. Mate nekdo zkusenost s obnovou imregnace?
Diky moc za odpovedi
Eru
Eru
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon říj 14, 2013 7:37

Re: Australsky kabat

Příspěvekod zbuddy » pon říj 14, 2013 10:24

Co takhle se zeptat dovozce na jeho českých stránkách? :twisted:
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Australsky kabat

Příspěvekod aksam » pon říj 14, 2013 16:36

Scippis má i vlastní impregnační vosk, dá se koupit i u nás, máš u toho přesný návod jak obnovit impregnaci. U těchto kabátů musíš impregnaci obnovovat častěji než jednou za pět let. Brácha to používá jako pracovní kabát na farmě a impregnuje minimálně jednou za půl roku.
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Australsky kabat

Příspěvekod Soda » úte kvě 18, 2021 19:00

Narazil jsem na tohle pravěké téma a musím ho trochu oprášit :-k

Mám dlouhý australský kabát, který se mi náramně osvědčil při některých letních akcích, nedám na něj dopustit, je to můj milášek. Voskoval jsem ho voskem SCIPPIS a neměl jsem žádný problém. Aplikace vosku je sice celkem fuška, ale zase musím zaklepat, že jsem v něm opravdu přežil i celkem hustý déšť.
Teď je čas ho na léto znovu převoskovat, aby byl ready. Jenže cena hotového vosku je snad pokaždý vyšší a vyšší, kdysi jsem ho kupoval za polovic a ne že bych chtěl nějak škudlit, ale přece jen mě napadlo zkusit jiné řešení.
Na internetu jsem našel v zásadě dva způsoby impregnace na bázi vosku. Jeden je směs včelího vosku a parafínu v poměru snad 1:9, údajně je to náhražka fjallraven greenland wax (100% recept, nevěřím tomu tvrzení, ale budiž). Druhá varianta je směs včelího vosku, lněného oleje, terpentýnu a snad ještě něčeho. Originál SCIPPIS je podle výrobce složen ze "Speciálních vosků, vysoce kvalitních olejů, silikonového oleje a parfému". S včelím voskem a parafínem bych klidně udělal nějaký experiment, protože toho můžu udělat deset deka, ale nechce se mi shánět lněný olej a terpentýn a pak to "klohnit" někde na dvoře, aby mi nesmrděl celý barák, abych zjistil, že mi to nevyhovuje.

Má někdo nějaké praktické zkušenosti?
Soda
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: úte led 29, 2019 16:37


Zpět na Oblečení