Praní v přírodě

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Praní v přírodě

Příspěvekod rebi » ned črc 7, 2013 22:21

Wikingu,jsi tu pomerne novej..tak Te trochu zasvetim..
Troufam si rict, ze nenajdes vlakno nebo prispevek, ktery by se (byt okrajove) tykal ekologie a toho co je ne/zdrave
na ktery by Indy nereagoval...
Navic reaguje (dle meho nazoru) dost nestastnym zpusobem, ktery pusobi dojmem, ze to co on rika je proste pravda a skutecnost a vsechno ostatni jsou nesmysly lidi, kteri maji posahanou mysl ekoteroristu,slunickovejch lidicek apod...
Chvili to trva, ale da se na to zvyknout a ja uz jsem dosahnul dokonce takoveho dusevniho pokroku, ze se na jeho prispevcich z drtive vetsiny jen bavim...
Co je dulezity (a to nejen v tomto pripade) mit na pameti, ze je to JEN nazor a neni to utok na Tvou osobu - byt to v mnoha pripadech tak vyzni..

Dobrou noc a pohodu a klid v dusi.. *
Today is a really good day for somebody else to die..
Time is the best teacher. Unfortunately it kills all its students.
Memories fade, but a google search never forgets.
Friends are just enemies you haven't met yet.
Uživatelský avatar
rebi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 838
Registrován: úte dub 7, 2009 18:04

Re: Praní v přírodě

Příspěvekod Indy » ned črc 7, 2013 23:01

vy dva kluciiiiii, vite co mi muzete?

muzete mi dolozit sve teorie.

a ano, je to pomerne ultimatni quest.

wiking, to ze neco puvodne ze zpracovani ropy zbyvalo, neznamena ze se tomu rika odpad. totiz to byl i benzin, v dobe kdy pozadovana hlavni frakce byl petrolej na sviceni, ze. toliko k Tve vystudovane prumyslove cheeemii. a anglictinu si dopln taky.

rebi. kde ze jsme to posledne skoncili? ses nejak neozval, ted ale pindas. japa to?

kluciii, co treba napred vedet a pak myslet?
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Praní v přírodě

Příspěvekod Wiking » pon črc 8, 2013 3:46

@rebi: Dekuji Ti za objasneni a nekolik pratelskych slov! :smt023
@indy: Peace.. nebo arm4 (tohle neni forum kde bych mel lidi zasypavat vedeckymi studiemi greenpeace.. toto je forum pro lidi co maji radi slunce v dusi a prirodu kolem sebe)
Uživatelský avatar
Wiking
účastník
účastník
 
Příspěvky: 277
Registrován: sob pro 8, 2012 6:32
Bydliště: Dresden, obcas Brno.

OT pro Indyho

Příspěvekod rebi » pát črc 12, 2013 12:50

SORRY ZA OT:
Indy píše:rebi. kde ze jsme to posledne skoncili? ses nejak neozval, ted ale pindas. japa to?

OK..mas pravdu...
Slibil jsem, ze dam vedet.
Sraz s tim reditelem GP je mozny.
Otazkou je se dohodnout,jelikoz to uz nepatri do ani jednoho vlakna, tak mi
napis, kdy by se Ti v terminu 10.8-30.8 hodila navsteva Praglu v dobe obeda..
Souhlasil s tim, ze spolu vsichni 3 zajdeme na obed.S nejvyssi pravdepodobnosti v okoli
Florence na Ccku..
Kontakt,konkretne svuj mail jsem Ti uz poslal posledne pres SZ/PM..
Pripominam, ze s Tebou budu komunikovat pouze pres mail..
rebi

PS:takze kdyz napisu neco co se Ti nelibi, tak uz pindam jo..;)!
Today is a really good day for somebody else to die..
Time is the best teacher. Unfortunately it kills all its students.
Memories fade, but a google search never forgets.
Friends are just enemies you haven't met yet.
Uživatelský avatar
rebi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 838
Registrován: úte dub 7, 2009 18:04

Re: Praní v přírodě

Příspěvekod MarinkaBobinka » stř srp 9, 2017 17:50

Pokud máte přírodu opravdu rádi (a to asi máte, když tam tak často chodíte), fakt bych se zamyslela nad dopadem těch pracích mýdel či prášků na životvní prostředí, já používám i doma ekologické varianty gelů na praní Ecos nebo Frosch, naposledy jsem objevila gel, který je 100% přírodní, takže ten bych si na výlet klidně vzala a někde si s ním věci vyprala, značka ECOS, kdyby to někoho zajímalo <link_zrusen>
Naposledy upravil mike dne stř srp 9, 2017 19:43, celkově upraveno 1
Důvod: link smazan
MarinkaBobinka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: stř srp 9, 2017 17:41

Re: Praní v přírodě

Příspěvekod mike » stř srp 9, 2017 19:46

Pardon, ale mne to prijde jako pokus o spam. Link smerujici do e-shopu hned po zalozeni konta... kdyz uz chces odkazat na nejaky vyrobek, tak primo k vyrobci, prosim.

Mam pocit, ze ohledne prirodnich prostredku na prani uz tu diskuse byla a vysledek byl, ze to nepere o moc lip, nez cista voda, ktera ovsem nepere nijak spatne. Takze kdo chce byt ekologicky, muze prat uplne bez prasku a jeste usetri :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Praní v přírodě

Příspěvekod brhel » stř srp 9, 2017 20:31

Co třeba mýdlo Lush?
Uživatelský avatar
brhel
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2561
Registrován: sob led 21, 2006 11:12
Bydliště: Praha / Oslo

Re: Praní v přírodě

Příspěvekod Wiking » čtv srp 10, 2017 5:23

Je mydlo Lush nejak nebo v necem lepsi nez mydlo s Jelenem?
.. popr. nez nejake jine jadrove nebo marseilske mydlo? U mydla s Jelenem se v posledni dobe vyskytnul sileny propad ve kvalite.. ty mydla ktere byly baleny v celofanu ty byly super, ale ty nove ktere jsou baleny v radoby ekologicke papirove krabicce tak ty stoji za prd.. me tedy nevyhovuji vubec..
Jinak mydlem s Jelenem peru uz mnoho let, a to nejenom v prirode, ale i doma.. nic jineho nepouzivam..
Uživatelský avatar
Wiking
účastník
účastník
 
Příspěvky: 277
Registrován: sob pro 8, 2012 6:32
Bydliště: Dresden, obcas Brno.

Re: Praní v přírodě

Příspěvekod Mawenzi » čtv srp 10, 2017 11:17

mydlilo lush podle me vyrazne lepsi ebude. spis je bezparabenu atd, vpodtate prirodni veci pouze... neznam slizeni mydla s jelenem, ale bude rekla bych dost podobny tem prirodnim vecem bez chemie.

ja pouzivam ala lush mydla (z fleru za pulku ceny domaci vyroby) na myti, vlasy a predpirku spinavejch veci do pracky - rucni vydrhnuti na fleky atd a pere a myje to OK. s jelenem srovnatelny, ale uz par let jelena nemam, protoze muzu jednim mydlem zmaknout vsechno... obcas davam ty zbytecky mydel rozpustit do vody a naleju pak ten sliz do pracky (kdyz uz tech zbytku je dost) a bezny pradlo to vypere stejne jak v perwolu. ale neperu doma monterky od oleje a tak...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Předchozí

Zpět na Oblečení