High point bundy

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: High point bundy

Příspěvekod šíp » ned črc 31, 2011 18:58

Celodenní pochod v dešti minimálně jednou. A jednalo se o hodně silný déšť. Jinak několikrát několikahodinové srážky a vše OK.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: High point bundy

Příspěvekod fps » ned črc 31, 2011 19:24

když tak o tom přemýšlím, tak možná to byl doopravdy pot? ale byl jsem tak naštvaný, že jsem zapomněl úplně na to že jsem měl na sobě taky kalhoty High Point Free Fall Pro které jsou ze stejné membrány, a kalhoty byli vevnitř úplně suché i když na povrchu byli úplně stejně mokré jako bunda, kalhoty obstáli na jedničku! kalhoty jsme měl asi po hodině cesty vlakem skoro úplně suché, kdežto bundu jsem měl sochou asi až za 6h, asi bude High Point Sky Rider Pro jenom na zimu, a k těmto účelům ji taky budu požívat, protože to nebyl moc příjemný zážitek, když vevnitř bundy bylo tolik vody (spíš potu?)
Ale problém můj se moc nevyřešil, potřebují tenkou, lehkou, nepromokavou bundu na léto, hlavně bez podšívky!
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: High point bundy

Příspěvekod jedik » ned črc 31, 2011 20:30

Upřímně se taky divím. Můj SkyRider taky ještě ani jednou neprotekl. Ani v létě ani v zimě.
Jsou tiché jak ten černý bor, co kryje jejich hlavy sivé, to hřebeny jsou našich hor, to Beskydy jsou zádumčivé.
Uživatelský avatar
jedik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2878
Registrován: sob dub 21, 2007 16:53
Bydliště: Ostrava

Re: High point bundy

Příspěvekod Vasut » sob led 14, 2012 18:03

Nemáte někdo zkušenosti s Vermont Jacket od HP? http://www.highpoint.cz/obleceni-high-p ... acket.html
Vasut
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: sob led 14, 2012 17:58

Re: High point bundy

Příspěvekod 7BK » úte led 24, 2012 16:06

Zdtravím všechny,prosím o pomoc ohledně rady na nějakou kvalitní bundu ale nezateplenou proti větru a dešti.Měla by být odolná i proti otěru(oděru),cenově tak do 10 000kč.Lehkej goráč mám ale jde mi spíš o nějakej "krunýř" kterej by vydržel.Měla by být delší,Vyrábí se něco takového? Hodně se tu zmiňuje sky ryder.Je to to co hledám?? Díky za vaše rady!!!! Nerad bych vyhodil prachy a pak zjistil že to nefunguje.DÍK!
7BK
nováček
nováček
 
Příspěvky: 29
Registrován: ned pro 18, 2011 20:12

Re: High point bundy

Příspěvekod fps » úte led 24, 2012 16:32

toho bude povícero, třeba tyhle, HP MANIA PRO http://www.highpoint.cz/obleceni-high-p ... a-pro.html, HP SKY RIDER PRO http://www.highpoint.cz/obleceni-high-p ... r-pro.html, HP SKY RIDER http://www.highpoint.cz/obleceni-high-p ... acket.html, PINGVIN PARKER http://www.pinguincz.cz/obleceni-bunda- ... r-red.html, já mam HP SKY RIDER PRO, ten má i vyztuženy ramen a lokte, HP SKY RIDER PRO nosím hlavně v zimě, nebo když se teplota blíže k 0°C, když je tepleji tak se v ní dost potím, takže na to mam lehoučký Tilak Storm
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: High point bundy

Příspěvekod 7BK » pát led 27, 2012 11:11

Díky za tip,objedu všechny krámy kde je mají a mrknu na ten matroš,potřebuju fakt krunýř,někdo tu psal že se mu od HP roztrhla při pádu z koně....to jsou tyhle bundy fakt tak citlivé? Co potom nějaké trní nebo divoký malinovník??? :(( Někdo tu zmiňoval goráč,pochopil jsem že třivrstvej je nejsilnější,má s tím někdo zkušenosti?? Jinak díky za radu,ten pinguin nevypadá špatně,i barevně mi sedí ale chce to vidět a pozkoušet. DíK!!!! :prayer:
7BK
nováček
nováček
 
Příspěvky: 29
Registrován: ned pro 18, 2011 20:12

Re: High point bundy

Příspěvekod fps » pát led 27, 2012 13:50

se mi moc nezdá že by se HP Ski Rider Pro jen tak roztrhl o větev nebo trn, a to chodím doopravdy všude, hlavně mimo značené trasy, kdežto Tilak Storm který je třívrstvý GORE-TEX® Pro Shell mi připadá o hodně jemnější, v něm dávám pozor kudy se prodírám
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: High point bundy

Příspěvekod 7BK » ned led 29, 2012 18:22

Jasan,každé hodnocení mi pomůže,tohle opravdu někdo psal ale za jakejch okolností to bylo to tam už nenapsal,jestli si to rozerval o nějakej klacek??? Každopádně díky,nechci vyhodit tolik peněz abych na to musel dávat nějak zvlášť pozor.Ještě jednou dík za info!
7BK
nováček
nováček
 
Příspěvky: 29
Registrován: ned pro 18, 2011 20:12

Re: High point bundy

Příspěvekod symplooke » pát úno 3, 2012 13:24

Já teda nechci nějak narušovat téma... ale pokud hledáš opravdu pevnou, NEZATEPLENOU bundu do 10K, tak bych doporučil spíš tilak a to nejlíp Raptora, Asgarda nebo Evolution. To by mělo vyhovovat tvým požadavkům. Mělo by to být už celkem solidní brnění 8)
symplooke
nováček
nováček
 
Příspěvky: 64
Registrován: stř dub 27, 2011 22:34

Re: High point bundy

Příspěvekod Skipp » pon říj 29, 2012 15:19

Máte někdo zkušenost s novinkou od High Pointu Protector jacket?

Hledám něco na jaro, podzim, zimu (trek, lezení, ferraty) a tato bunda vypadá hodně pěkně, hlavně ta prodyšnost.
Uživatelský avatar
Skipp
účastník
účastník
 
Příspěvky: 222
Registrován: stř srp 22, 2012 12:10
Bydliště: Příbor

Re: High point bundy

Příspěvekod progym » pon říj 29, 2012 17:44

jedik píše:Upřímně se taky divím. Můj SkyRider taky ještě ani jednou neprotekl. Ani v létě ani v zimě.


Tady bych se s dovolením připojil. Sky Ridera mám asi 6 let a už se mnou něco prožil........je super :supz:
Po trávě se nechodí, po trávě se směje
http://www.moje-hory.webnode.cz
progym
účastník
účastník
 
Příspěvky: 762
Registrován: úte říj 13, 2009 14:14
Bydliště: Chulimanga-Kingjaba

Re: High point bundy

Příspěvekod aksam » úte říj 30, 2012 9:50

skipp.....přišel mi mail z Hanibalu,že pořádají testovací víkend s High pointem a nabízejí testování i bundy Protector...víc najdeš na jejich webu..moc lidí bundu zatím asi ještě nemá
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: High point bundy

Příspěvekod tata_FIDO » úte říj 30, 2012 10:24

Co tě nazabije, to tě posílí.
horezdar.webnode.cz
tata_FIDO
účastník
účastník
 
Příspěvky: 258
Registrován: stř črc 2, 2008 11:36
Bydliště: HK

Re: High point bundy

Příspěvekod Skipp » úte říj 30, 2012 10:31

O tom vím a váhám zdali jet, či ne. Mám to přes celou republiku. Navíc v sobotu jedu na otočku do Vídně a nevím kdy se vrátím.
Uživatelský avatar
Skipp
účastník
účastník
 
Příspěvky: 222
Registrován: stř srp 22, 2012 12:10
Bydliště: Příbor

Re: High point bundy

Příspěvekod axi12 » úte říj 30, 2012 10:42

Hm.. zajímavé. Že bych se zůčastnil, když to mám kousíček? Pojede někdo tady odutd ještě?
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: High point bundy

Příspěvekod petrbw » úte říj 30, 2012 10:45

Skipp: Já mám teda od nich "jen" THUNDER JACKET který má prodyšnost 30 000.Tahám ji na hory, do města, pod batoh na Lysou a je úplně v poho.Samozřejmě že Lysou to neudýchá když jdu nahoru ale na to mám softshelku.Nahoře se převlíkám.Hřebenovky, sestupy, lítání po městě je v pohodě.Navíc příjemný materiál, moc dobré zpracování.
petrbw
účastník
účastník
 
Příspěvky: 336
Registrován: pon led 11, 2010 12:19

Re: High point bundy

Příspěvekod petrmalinovsky2006 » úte říj 30, 2012 20:02

Sky Rider vlastním bunda na hovno těžká s nepromokavostí taky na pochybách kapuce to je tragedie je tak na hlavu od slona kšilt si dělá ve větru co chce dnes už bych takovou nekoupil
petrmalinovsky2006
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: sob led 9, 2010 13:45

Re: High point bundy

Příspěvekod fps » úte říj 30, 2012 23:48

tak s tim nemohu vůbec souhlasit, podle mě je High Point Sky Rider Pro na zimu jedna z nejlepších HS co je na trhu, díky té váze je to hodně odolná bunda, už jenom že má výztuhy z kevlaru, nepromokávanost je jako u každé jiné membránovky, jestli to nebyl spíš pot než voda z venku, a kapuce je skvěle velká, když je vánice tak jí stáhnu že mi koukají jenom oči
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: High point bundy

Příspěvekod progym » stř říj 31, 2012 7:57

Souhlas fps :wink:
Zrovna kapuce mě příjde docela povedená a v pohodě i s blembákem.
100lidí= 100názorů.
Rozhodně se o bundu nijak zvlášť nestarám, ale po 6 letech ani kapička. Bejvalej parťák měl Tilak (nepamatuju si model) materiál goráč-paclite......a po dvou letech to byl cedník. Zrovna on je cimprlich na udržbu, takže každej bude spokojený s něčím jiným. :((
Po trávě se nechodí, po trávě se směje
http://www.moje-hory.webnode.cz
progym
účastník
účastník
 
Příspěvky: 762
Registrován: úte říj 13, 2009 14:14
Bydliště: Chulimanga-Kingjaba

Re: High point bundy

Příspěvekod fps » stř říj 31, 2012 10:28

ono to je nejenom o "100lidí= 100názorů" ale musí člověk kupovat věci na danou věc, a nekupovat univerzální věc na vše, když bych chtěl něco lehkého, skladného a na léto jako zálohu do batohu, tak je jasné že High Point Sky Rider Pro kupovat nebudu, nato jsou jiné membránovky, bez podšívky a bez kevlarových výztuh
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: High point bundy

Příspěvekod Mythos » úte lis 6, 2012 21:16

Po dlhšom hľadaní (u mňa ako inak ako po dlhšom :lol: ) som si kúpil tak vyše roka dozadu HighPoint MANIA PRO - v khaki farbe lebo som nechcel svietiť v červenej. :D A k tomu hneď aj fleecku z polartekom HighPoint INRERIOR PRO JACKET. Aj v zime s fleecekou je v tom nazvem to "funkčné" teplúčko a príjemne.

Bunda je úžasná ! Vždy keď sa na ňu pozriem na vešiaku tak sa stále z nej brutálne teším (nie ešte to ten pocit keď ju mám na sebe ! :smt023 ). Odolnosť je na vysokej úrovni a vodeodolnosť a priedyšnosť na ešte vyššej. Vycáloval som vtedy za ňu dosť ale neľutujem a verím že nikdy ani nebudem ! Skvelý výrobca a tak isto aj výrobok ! :smt023
Naposledy upravil Mythos dne úte lis 6, 2012 22:13, celkově upraveno 3
Stratiť sa je skvelé, pretože sa môžeš nájsť !
Uživatelský avatar
Mythos
nováček
nováček
 
Příspěvky: 111
Registrován: pát bře 25, 2011 16:19

Re: High point bundy

Příspěvekod Skipp » úte lis 6, 2012 21:20

Já si dneska v Alpsportu vyzkoušel HP Protector no a už vím, kam hned půjde část nové výplaty. Úžasná bunda.

:D
Uživatelský avatar
Skipp
účastník
účastník
 
Příspěvky: 222
Registrován: stř srp 22, 2012 12:10
Bydliště: Příbor

Re: High point bundy

Příspěvekod fps » úte lis 6, 2012 22:13

já nemám moc důvěru k zipům co nejsou kryty legou
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: High point bundy

Příspěvekod apuka » stř lis 7, 2012 12:05

fps píše:...teprve teďka jsem v ní byl celí den na dešti, a jsem hodně zklamán! po dvou až třech hodin jsme měl mokré celé ruce, od ramen až k zápěstí, také jsem měl mokro kolem celého pasu, na ramenech, hlavě a krku, bylo jenom lehce vlhko, takže závěr můj je ten, že se tato bunda nehodí do celodenního deště! a jelikož jsem ji k tomuto účelu hlavně kupoval, tak jsem vyhodí dost velkou částku za bundu která není nepromokavá!
...
se mi nejednou stalo že jsem se v ní zpotil, ale takhle šíleně mokro vevnitř nikdy nebylo, ... jestli to tedy bylo zpotu, tak je neuvěřitelná zlodějna, platit takové šílené peníze za igelitovou pláštěnku!
Omlovám se za tak opozdenou reakci, ale snad nekomu pri rozhodovani pomuze...
Jak jsi dale popisoval, sel s v bunde cely den v poradnem desti. Mozna by bylo dobre si uvedomit:
1) Jenom Gore dava na Gtx zaruku absolutni nepromokavosti (:lol:) - ale ani to neznaci, ze ta bunda za zadnych okolnosti nepromokne, jenom ze to muzes reklamovat, co muzes udelat i u ostatnich, protoze vetsina prodejcu/vyrobcu membranove bundy prodava jako nepromokave :wink: . Vodni sloupec napr. 20000mm/24hod neznamena, ze ta latka nepromokne ani pri desti, kdy naprsi za den srazkovy uhrn 20000mm. Znamena jenom, ze nejakou dobu vydrzis i v prudkem lijaku, mozna v slabsi prutrzi mracen. Ale kdyz to trva dele, tak pravdepodobnost promoceni se rapidne zvysuje a jednou to "praskne". A to i kdyz jenom stojis a nehybes, pohybem to urychlis a batohem na zadech pri pohybu, atd. jeste vice.
Takze pokud chces "absolutne nepromokavou" bundu, kup si poradnou igelitovou plastenku, to je jedina moznost. A usetris tezke tisice proti BlockVentu/Gtx, atd. :lol:
2) Jakmile se Ti vytvori zvenku souvisla vrstva vody, kazda membrana prestane dychat, propoustet vlhkost zevnitr ven - proste vlhkost "nema kam jit" a srazi se na vnitrni strane membrany. A pokud se tam vytvori souvisla vrstva vody (i tenka), tak Gtx je mrtva, i kdyz se zvenku osusi, musi se vice-mene vysusit i zevnitr, protoze se pres vodu Gtx nedycha. Gelanots/BlockVent, atd zacne dychat ihned po "uvolneni" vnejsi vrstvy od souvisle vody, vrstva vody ji nevadi, i kdyz je prodysnost hodne snizena, ale postupne se zlepsuje. S Gtx (i nejlehci bundy) nebudes dychat az kym se nezbavis vody zevnitr+nejaky cas.
Takze srazeni potu zevnitr za silneho deste je u kazde membrany uplne normalni a neznamena "igelitovou plastenku".
Jeste me napada jedno teoreticke reseni pro dlouhotrvajici prutrz mracen - "nepromokava" membranova bunda a na to igelitova plastenka. Takto se vytvori mezivrstva, kde se bude vlhkost zevnitr prioritne srazet. Jenze si toto musis oblect tesne pred zacatkem deste, idealne par vterin pred koncem sucha :D.
Tyto veci by mel mit v hlave kazdy, kdo si chce kupovat nepromokave obleceni...
Mimochodem, psal jsem nekde jak jsem mel v lete moznost na Friesenberghausu sledovat lidi, kteri postupne zespodu (tj. min. 2 hodky slapani) dorazili ve velice silnem stalem lijaku. A bylo uplne jedno, kdo mel jakou znacku obleceni, Gtx ruzne druhy, Gelanots, BlackVent+ mnoho dalsich od nejlevnejsich az po horolezecke za poradnou palku - stejne byli vsichni po svleceni vrchni vrstvy durch mokri. Nejlepe (alespon na vrchni casti tela) jeste dopadli ti, kteri meli nejobycejnejsi igelitove plastenky a pod tim ne-nepromokave obleceni... Mne taky sralo, ze muj Pinguin Ranger promokl na rukach a na bocich. (A potom jsem si vzpomenul, ze jsem si zapomel zatahnout zipy v podpazi :twisted: ](*,)).
Jo, a jeste je treba pocitat se vzlinavosti vody - rukavy, pod pasem, kolem krku, hlavy, tam bude vzdy alespon vlhko. To je taky docela normalni.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16555
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: High point bundy

Příspěvekod fps » stř lis 7, 2012 14:13

tak High Point Sky Rider Pro nepromoká, ale díky podšívce a silnějšímu materiálu na kterém je membrána a váze cca 1kg to je bunda od +5°C níž, k čemu jsem jí začal taky používat, tedy v zimě, na vyšší teploty než je cca + 5°C jsem si pořídil Tilak Storm, bez podšívky, materiál ne kterým je membrána je o dost slabší, sice mam o ní strach když mam projít houštím, ale jako záloha proti dešti do batohu je dost dobra, ale že by byla ňák více prodyšná tak to tedy není, ale že nemá podšívku, tak jí stačí obrátit, otřít vysrážený pot, a je zevnitř suchá, ale to vše jsem sem už kdysi psal
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: High point bundy

Příspěvekod hexxx » stř lis 7, 2012 14:22

ja pouzivam road runner a jsem s ni spokojen, beham v ni/jezdim na kole, vevnitr se pot srazi, ale s tim se pri techto aktivitach pocita. mel jsem ji mesic v indii, kde radil monzun a fungovala bez problemu i pri celodennim pochodu v masivnim desti.
taky dost uvazuju o ty protector na zimu.
Uživatelský avatar
hexxx
nováček
nováček
 
Příspěvky: 66
Registrován: pát lis 2, 2012 16:32

Re: High point bundy

Příspěvekod skabry » stř lis 7, 2012 19:25

Ahoj, mám již několik let Sky Ridera a jsem s ní naprosto spokojený ačkoliv už svrchní látka není co bývala (z hlediska nasákavosti vody). Prostě a jednoduše - když zaprší a prší hodně, tak tkanina poté pomaleji schne a docela těžkne. Jinak odolnost materiálu proti prodření je naprosto perfektní.

Nedávno jsem měl ale na sobě Tilak Raptor a musím říci, že Tilak má daleko lépe zvládnutou (nejen) kapuci.
skabry
nováček
nováček
 
Příspěvky: 66
Registrován: čtv úno 7, 2008 15:13

Re: High point bundy

Příspěvekod junis » stř led 9, 2013 9:18

Už zde byl dotaz na bundu Vermont od HP, jestli nemá někdo s ní zkušenosti, ale bez odezvy.Proto zkouším tuto otázku po čase obnovit. Rozhoduji se mezi Manii Pro a Vermontem. Pro Vermont hovoří váha a hlavně výztuhy na ramenech.Pro Manii stahování v pase a velká obliba zde diskutujících. Přidá sem někdo vlastní zkušenost s Vermontem? Děkuji
junis
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát říj 24, 2008 20:37

Re: High point bundy

Příspěvekod Luke » stř led 9, 2013 10:51

Ahoj, Vermonta jsem pořídil před Vánoci. Zatím jsme s ním byl jen víkend v Krkonoších (tůra na lehko, bežky). O víkendu jedu natežko na sněžnice, tak pak přijdu s nějakým resumé a snad i fotkama v akci :)
L.
Luke
nováček
nováček
 
Příspěvky: 181
Registrován: ned říj 12, 2008 9:51

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení