High point bundy

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: High point bundy

Příspěvekod croniak » stř srp 13, 2014 9:33

KoMeC1905: Mam ji cca 4 mesice a pouzivam ji na turistiku u nas. Zatim nejvetsi dest co jsem v ni zazil byl odhadem tak 20-30mm srazek za 45minut (proste kratsi prudkej lijak) s 10kg baglem na zadech a nepromokla. Kapuca je mensi, coz me na turistiku vyhovuje, ale helma by se pod ni nevesla, delka by mohla byt na me o neco delsi, ale opet do nasich podminek me to nevadi. Neni to zadne extra brneni, pri turistice jsem ji nikde v zadnem chrosti nepropichl, ale na nejake lezeni v horach nevim jestli by to bylo idealni. Ja to bral ze ma dobry pomer cena/vykon, je relativne lehka a na me nenarocne pouziti dostacujici a jsem s ni zatim spokojeny.
croniak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: čtv zář 26, 2013 9:48

Re: High point bundy

Příspěvekod KoMeC1905 » stř srp 13, 2014 16:59

croniak:
Právě poměr cena/výkon se mi u této bundy líbí.
Díky za tvoje info a zhodnocení.
KoMeC1905
nováček
nováček
 
Příspěvky: 31
Registrován: stř lis 24, 2010 21:15

Re: High point bundy

Příspěvekod Hiro » úte srp 26, 2014 12:01

Ahoj, chtel bych se zeptat na zkusenosti s bundami od highpointu. Mam pocit, ze tady na foru hodne frci Tilak. Hledal jsem bundu na jaro, leto, pripadne i zimu na horskou turistiku, hodne chvali jsem si tady precetl na Latok, navic i vyrobce jej na turistiku doporucuje. Nechapu, jak se mi to stalo, ale spatne jsem si precetl /pochopil popisek. Mel jsem vul za to, ze i samotna SS bunda obsahuje goretex, ale ten je pouze v kapuci.. ](*,) Ma jen windstopper membranu. Tudiz co se tyce vodeodolnosti, asi nic moc.. Nebo spise nic. Ted koukam na highpoint a podobne bundy s fleesem na vnitrni strane (ci bez) s moznosti vepnuti pripadne polartec vnitrni vrstvy se pohybuji kolem 4-5 tisíc kč. Všechny ale maji navic membranu blockVent ci DERMIZAX EV, u vsech se vodeodolnost pohybuje na hodnote 20 000mm a vice (!) :shock: Tak si ted rikam, jestli zrovna ten Tilak Latok nebyl trosku preslap... Koupil jsem ho cca pred 4 tydny, tudiz ja uz ho nevratim, nove si ho poridila ale i pritelkyne a tak ted premyslim, jestli to radeji nevratit a nevzit pro ni neco od Higpointu.
Puvodni myslenka byla totiz takova, ze si poridime pohodlnou, teplejsi bundu (zkratka co dobre drzi teplo) na jaro, podzim, pripadne i zimu s adekvatnimi vrstvami a hlavne ze bude i odolna proti desti, at s sebou nemusime tahat plastenku... Coz v pripade Latoku asi neni mozne, pac to nasaje a promokne, ne? :-k
Diky za rady pripadne zkusenosti s bundami od Highpointu.
Hiro
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: sob srp 2, 2014 11:56

Re: High point bundy

Příspěvekod pickard » úte srp 26, 2014 12:15

Bundy od High Pointu jsou dobre.
Bundy od Tilaku jsou tez dobre.

Pokud si uzivatel blbe precetl/pochopil popis bundy a ta mu nyni nevyhovuje, je to vada uzivatele ne bundy.

Zakladni zamer popisovany v poslednim odstavci je spise nerozumny, takto se to obvykle nedela (tzn. bude minimum vyrobku odpovidajicich zadani, ty zdanlive odpovidajici budou hur fungovat). Standardni reseni je vrstveni vice kusu. Typicky nepromokava vrstva nebyva nijak zateplena, tepla vrstva nebyva nepromokava.

Takze je to sice blba zprava, ale typicke reseni tveho problemu je goretexova nepromokava bunda a něco teplýho pod to.

EDIT: Ještě koukám na ten Latok - to je podle všeho vynikající bunda. Ale je do hezkýho počasí, snese vítr a lehkou přeháňku. Ale jak říkám, je to na aktivity, který se dělaj, když je hezky.
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: High point bundy

Příspěvekod Hiro » úte srp 26, 2014 12:33

V mem pripade tedy nezbyva, nez tahat s sebou i dal tu plastenku..:( Nevim, proc Tilak nemuze udelat SS s membranou.. Highpoint nabizi napr. tohle http://www.highpoint.cz/panske-obleceni ... acket.html nebo http://www.highpoint.cz/panske-obleceni ... acket.html priapdne jeste levnejsi http://www.highpoint.cz/panske-obleceni ... acket.html. Vsechny s membranou od 10 000mm H2O az po 25 000. Vypada to lakave a rad bych, at je s tim pritelkyne spokojena.
Tak nechat ci nenechat Latok? :rolleyes: :rolleyes: :wink:
Hiro
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: sob srp 2, 2014 11:56

Re: High point bundy

Příspěvekod aksam » úte srp 26, 2014 12:48

Nechci Ti brát iluze, ale bundy z odkazů na tom budou zhruba stejně jako latok, pokud primárně hledáš nepromokavou bundu musíš se podívat na jiné modely, u tilaku na stinger, attack nebo storm. HP má thunder, vermont, mania a další.
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: High point bundy

Příspěvekod fps » úte srp 26, 2014 13:59

pickard píše:Bundy od High Pointu jsou dobre.
Bundy od Tilaku jsou tez dobre.

nejenom že jsou dobré, ale patří mezi to nejlepší co je na trhu, a nejenom bundy, od obou značek mam plno let, plno věcí
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: High point bundy

Příspěvekod mike » úte srp 26, 2014 16:35

Hiro píše:Nevim, proc Tilak nemuze udelat SS s membranou..

Protoze SS s membranou je pitomost. Taky mi to kdysi pripadalo jako dobry napad, ale fakt neni, jedna takova bunda mi visi ve skrini. Uz hodne dlouho, je pro mne v podstate nepouzitelna.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: High point bundy

Příspěvekod daew » úte led 13, 2015 10:03

Ahoj, chtěl bych požádat o radu. Po projití různých info jsem se rozhodl nejspíš pro membránovku od HP, ale nemůžu se rozhodnout kterou v ceně 4-5t. Rozhoduji se mezi Superior, Thunder a Mania. Bunda by měla sloužit jako víkendová letní záloha pro výlety na lehko, ale párkrát do roka i na výlet s těžkým báglem a v zimě jako vrchní vrstva - aby se hned nezničila na ramenech. Koukal jsem, že ani jedna nemá na ramenech výztuhu, ale "prý" to není potřeba. Nikde jsem se nedočetl, jestli se do kapuce vejde přilba (ferráty v Alpách). Nebo je v nouzi možné dát přilbu na kapuci, ale počítám, že se tak lézt - dolézt nedá. Vím, že taková univerzální bunda není, ale jestli ji někdo má a může poreferovat, že to takto zvládá.
daew
nováček
nováček
 
Příspěvky: 24
Registrován: stř říj 8, 2014 12:01

Re: High point bundy

Příspěvekod mitau » úte led 13, 2015 10:46

S univerzální bundou bude vždycky problém. Se 750g bundou jako zálohou by se mi tedy v létě tahat nechtělo, doba přeci jen trochu pokročila. Z tvého výběru bych asi vybral Superior právě kvůli nižší váze.
Být tebou bych se zamyslel, kdy budeš bundu používat nejčastěji. I lehčí bundy přeci jen něco vydrží a kdybys používal bundu většinou v létě, díval bych se po lehčích možnostech.
Jestli ti dobře sedí bundy od HP, tak je ve výprodeji za 5k Wanton Pro. Lehčí, výdrž bude asi dokonce lepší a má i kapuci na přilbu. (velikosti M a XL)
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: High point bundy

Příspěvekod pickard » úte led 13, 2015 10:48

Bych si asi vybral podle střihu, co mi líp sedne a bude se mi líbit, parametrově jsou podle mě podobný. Já mám starší verzi něčeho, co nejvíc odpovídá modelu Mania. Je to neprůstřelný, odolný, výkonný. Dnes bych si z nabízených koupil Superior, protože je lehčí a jednodušší.
To, co mám, má sice hromadu kapes a vychytávek, což je jakože praktický, ale ve výsledku to tu bundu dělá těžší a hůř sbalitelnou, což mě na ní trošku štve. Taky má trošku pytloidní střih.
Za mě lehký a jednoduchý - Superior.

(Teda, pokud opravdu za mě, tak rozbít prasátko, vyžebrat u příbuznejch, prodat ledvinu a koupit Protector 2.0, protože je o hodně lepší :)
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: High point bundy

Příspěvekod daew » úte led 13, 2015 13:26

Díky za postřehy chlapy. Nenapadlo mne, že by 250g ve váze bylo nějak znát, ale asi bude rozdíl v té sbalitelnosti, to je fakt. Kapsy mi stačí klasicky dvě a aby to opravdu bylo co nejlépe sbalitelný, ale na Runner Pro bych se batoh bál dát a kloním se tedy asi vážně k tý Superior (viděl jsem ji někde v Liberci za 4t). Ještě mne trochu nahlodala ta Wantonka, tu jsem nějak přehlédl a ve stejné váze mám tu větší kapuci, což bych ocenil. Takže se budu rozhodovat asi mezi těma dvěma. Ta Protektor je super, ale je to už skoro dvojnásobek, tak mi přijde zbytečný dát skoro 1/3 vejplaty na to. Zase tak to neužiju - 2 malý caparti atd.
daew
nováček
nováček
 
Příspěvky: 24
Registrován: stř říj 8, 2014 12:01

Re: High point bundy

Příspěvekod pickard » úte led 13, 2015 14:07

250g na bundě je podle mě dost. Ony se ty hmotnosti v báglu sčítají rychle a jak člověk začne ignorovat dvousetgramový rozdíly, tak se pak zakrátko nestačí divit.
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: High point bundy

Příspěvekod mitau » úte led 13, 2015 14:09

Road Runner je opravdu už jiná kategorie bundy - na léto super, ale jako univerzální bunda opravdu ne. Ještě se můžeš zkusit podívat po nějakých výprodejích. Třeba v Outletu Tilaku bylo dost nepromokavých bund za 5k, ale teď už je to dost vyprodané. Snad jen kdybys měl náhodou velikost XL, tak je tam za 5k Tilak Storm.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: High point bundy

Příspěvekod daew » úte led 13, 2015 14:19

Je to pravda, budu se díval po nějakém půlkile :) Velikost mám něco mezi M/L, takže koukám spíše po L, aby se v zimě pod to něco vešlo a ta ve výprodejích moc není. Mám teď asi 2 měsíce čas, třeba se něco naskytne, hlavně jsem si chtěl dotvořit představu po čem koukat a jaké modely si hlídat... Dík.
daew
nováček
nováček
 
Příspěvky: 24
Registrován: stř říj 8, 2014 12:01

Re: High point bundy

Příspěvekod podpolanec » stř led 28, 2015 12:11

8 rokov som nosil HP Gateman zvacsa s rupsakom denno denne do roboty, na bike, na lyze, a doslova som ju zodral. Membrana sa zamozrejme na pleciach osuchala, odisiel hlavny zips aj zipsy na vreckach ale stale sa da pouzivat lebo hlavny zips nahradia druky/cvoky. Takze ju mam ako pracovnu bundu na doma.

Ale pri HP som zostal a ako dalsiu som si kupil opat HP Thunder, lebo ma tiez podsivku, vdaka ktorej sa da bunda nosit aj v kose len s trickom s kratkym rukavom. A hlavne hlavny zips je kryty legou s cvokmi a tak ked za zips pototo alebo zamrzne a nebude sa dat zapnut, este stale mozem bundu pevne zapnut cvokmi.

Takisto membrana 2L BlocVent celkom dycha, nevyrovna sa sice eVentu ale nie je to igelit ako niektore ine hoc s lepsim marketingom. S nepremokavostou je to uz po viacrocnom intenzivnom pouzivani s rupsakom horsie, ale to je skor chyba nylonu, ktory hlavne na pleciach vplyvom UV degraduje, bledne, k tomu mu daju zabrat aj popruhy rupsaku a casom tak viac nasiakava. A to bundy neperiem.

Ale i tak pri HP zostanem, lebo mi proste ich bundy sedia. Pri mojich 184cm, 70kg mi je ich L-ko akurat. Skusal som RAB, Montane a u nich mi nesedi ani M ani L. Za tie peniaze su to poctivo usite, funkcne a trvacne bundy.
podpolanec
nováček
nováček
 
Příspěvky: 18
Registrován: stř lis 3, 2010 10:30

Re: High point bundy

Příspěvekod FrantaB » pát zář 28, 2018 10:35

Máte někdo zkušenost s delším a intenzivnějším používáním bundy od HP s BlocVentem při nošení těžkého báglu (17-22kg)? Jak drží v ramenou? Ideálně pokud je zkušenost s bundami Mania nebo Thunder jacket...

Podpolanec: jak těžký byl ten tvůj bágl a cca. kolik dní trvalo, než materiál začal dávat najevo že se mu to úplně nelíbí?
FrantaB
nováček
nováček
 
Příspěvky: 59
Registrován: pon srp 21, 2017 10:20

Re: High point bundy

Příspěvekod fps » pon říj 1, 2018 14:07

jestli chceš vyšší odolnost, tak kup třívrstvý materiál než dvojvrstvý
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: High point bundy

Příspěvekod FrantaB » pon říj 1, 2018 16:34

To je mi jasné. Jenže Mania je o něco delší (vyhovuje mi to), ta khaki barva je pro mne mnohem použitelnější než šedočerná se řvavě červenými zipy či světlejší zelená u Pinguina a tak...
FrantaB
nováček
nováček
 
Příspěvky: 59
Registrován: pon srp 21, 2017 10:20

Re: High point bundy

Příspěvekod podpolanec » úte čer 23, 2020 8:49

FrantaB píše:Podpolanec: jak těžký byl ten tvůj bágl a cca. kolik dní trvalo, než materiál začal dávat najevo že se mu to úplně nelíbí?


Prave som sa vratil z uprsanych Vysokych Tatier, kde som mal uz moju tretiu nedavno kupenu bundu od HP Superior. Je to opat dvojvrstvy BlocVent so sietovanou podsivkou, lebo takato bunda je teplejsia ako 3L a to mam rad. A hlavne na lahku turistiku, do mesta a do slabeho dazda staci.

Ale pozor, od 2L BlocVentu necakaj zazraky v silnom dazdi, je to len slabo osetreny Nylon + PU membrana a vodeodolnost 20 000mm ma, len pokial dazd na Nylone vdaka vodoodpudivemu osetreniu "guličkuje" a steka.

A to mi v brutal uprsanych Tatrach tato nova bunda dokazala robit len kratko a pri silnom 4h dazdi bombardujucom bundu voda uz po cca. 1/2 h prestala na Nylone "guličkovať", Nylon nasiakol ako spongia, bunda otazela a zacala premokat na vsetkych miestach vystavenych priamym uderom dazda. Jedine na hrudi nepremokla, lebo som siel v miernom predklone.

Nylon je sice velmi odolny a nepretrhnes ho napr. o kosku, ale slabo osetreny je ovela nasiakavejsi ako Polyester alebo PolyPropylen a po chvili je v silnom dazdi z neho spongia.

Cize na VHT turistiku a dlhotrvajuce tury v dazdi sa urcite vyhni slabebu 2L BlocVentu s 20 000mm a poobzeraj sa po bunde, ktora bud nie je z Nylonu alebo ak uz je z Nylonu, musi mat co najlepsiu vodo-repelentnu upravu a stlpec aspon 25 000mm, cize aspon 3L BlocVent, eVent, GoreTex Pro.
podpolanec
nováček
nováček
 
Příspěvky: 18
Registrován: stř lis 3, 2010 10:30

Re: High point bundy

Příspěvekod apuka » úte čer 23, 2020 9:25

@Podpolanec: Trocha Ti to "technicky" opravim par vyroku, protoze si mirne pletes pojmy a dojmy. Nebude to ale mit zadny vliv na to, co si prispevkem chtel rict.
podpolanec píše:vodeodolnost 20 000mm ma, len pokial dazd na Nylone vdaka vodoodpudivemu osetreniu "guličkuje" a steka

Vodeodolnost ma membrana a ta ji ma bez ohledu na "gulickovanie" svrchni latky. Pouze z tohoto pohledu bys nemel promoknout ani kdyby mela jen 2000mm.Jenze potom hraji roli dalsi veci, jako ohybani, treni (typicky ramenni a bederni popruhy), tlak vetru , atd. Ale bezne plastenky maji 1500-2000 a kdyz mas batoh pod nima, tak neprotecou (mokry zevnitr budes, ale ze srazeneho potu).
podpolanec píše:poobzeraj sa po bunde, ktora bud nie je z Nylonu alebo ak uz je z Nylonu, musi mat co najlepsiu vodo-repelentnu upravu a stlpec aspon 25 000mm, cize aspon 3L BlocVent, eVent, GoreTex Pro.

S DWR upravou plny souhlas, ale za popsanych podminek je uplne jedno jestli ma 25k nebo 20k nebo 100k. Dokonce je prakticky skoro jedno jestli je to Nylon nebo PE, mozna o par minut bude dele trvat nastup zkazy.

A ted trocha vysvetleni:

Ten vodni sloupec je jen jeden udaj a rika neco o vodeodolnosti membrany, ale ne o tom, jak se bude chovat cely laminat v desti.
Kdyz prestane ucinkovat DWR, tak pres svrchni latku se dostane voda az na membranu, prakticky ji zvenci "obali". To ma za dusledek, ze i kdyby se nejaka vlhkost pres membranu dostala ven, nema se jak odparit, vrstva vody to nedovoli a molekula zustava na miste, da se prenesene rict, ucpe tento kanal. Proto (v lepsim pripade) dojde k tomu, ze na ochlazene membrane se zevnitr zacne srazet pot (je tam teply hodne vlhky vzduch) a budes mit mokro i vevnitr. V horsim pripade zacne membrana fungovat v opacnem gardu a zacne natahovat vodu dovnitr a vevnitr budes mit potopu.

Proto je z jisteho hlediska na nepromokavem obleceni minimalne stejne dulezita trvanlivost a ucinnost DWR upravy (jednoduse receno, rychle odvedeni vody "kulickovanim") jako samotna membrana.
Trocha lip na tom mohou byt porezni membrany - napr. eVent a GTX Pro (ale ostatne GTX ne) -, protoze muze dojit k vymene maleho mnozstvi vzduchu. Ale pokud bude vnejsi latka nacucana a na membrane se vytvori ta vrstvicka vody, je to uplne stejne.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: High point bundy

Příspěvekod quli » úte čer 23, 2020 16:15

podpolanec píše: ..
Ale pozor, od 2L BlocVentu necakaj zazraky v silnom dazdi, je to len slabo osetreny Nylon + PU membrana a vodeodolnost 20 000mm ma, len pokial dazd na Nylone vdaka vodoodpudivemu osetreniu "guličkuje" a steka.
..


Chapem to spravne ze odpovedas po 2 rokoch ? :)

Ja by som sa HighPointu trochu zastal. Mam master jacket (3L BlocVent Pro) nieco cez 1 rok. Vyprana 2x a drzi aj v intenzivnom dazdi cely den.
DWR funguje v silnom dazdi tak 10 minut potom uz je bunda jak mokry hadr (zvonka) ale vodu neprepusti.
quli
nováček
nováček
 
Příspěvky: 18
Registrován: pát úno 1, 2019 13:47

Re: High point bundy

Příspěvekod mike » úte čer 23, 2020 16:35

quli píše:Ja by som sa HighPointu trochu zastal.

Nejde o firmu, ale o material. Typ membrany, 2L versus 3L apod. "Mne se to nedeje" nic neznamena.

quli píše:DWR funguje v silnom dazdi tak 10 minut potom uz je bunda jak mokry hadr (zvonka) ale vodu neprepusti.

A tak je to i spravne. Chova se tak kazda fungujici membranovka, akorat DWR u nekterych vydrzi kulickovat trochu dyl, ale myslim, ze vic, nez pul hodiny, maximalne hodinu, neda zadna. Pri delsim desti proste bunda vzdycky nakonec zvenku nasakne, ale propustit nesmi.

podpolanec píše:Nylon nasiakol ako spongia, bunda otazela a zacala premokat na vsetkych miestach vystavenych priamym uderom dazda.

Jestli opravdu tekla, tak je po membrane. Bunda je bud na vyhozeni nebo na reklamaci. Taky to ale muze byt kondenzace zevnitr, na prvni pohled se to chova podobne. Nasakla bunda je uz skoro nebo uplne neprodysna a navic ji voda zvenku ochlazuje, takze odpareny pot na ni kondenzuje. Zevnitr, takze to vypada, ze bunda tece. Rozdil je poznat, protekajici membrana tece vic a podle popisu bych rekl, ze je to spis ono. Udelej pokus ve sprse nebo treba rukav pod tekouci vodou.

apuka píše:V horsim pripade zacne membrana fungovat v opacnem gardu a zacne natahovat vodu dovnitr a vevnitr budes mit potopu.

Tohle by se nemelo stat, kdyz na sobe clovek nema moc izolace. Protoze bundu vyhriva zevnitr a gradient by mel byt furt smerem ven. Mne se to delo na zateplenych kalhotach s membranou, protoze tam je teplo pod izolaci, ale mezi vnitrkem a vnejskem membrany velky rozdil teplot neni. Taky to neni nijak extra rychly proces tj. jestli mel pocit, ze mu dest pronika dovnitr, tak to nebude ono. U mne to bylo postupne zvysovani vlhkosti tj. potopa vevnitr byla v radu desitek minut az hodin, ne minut.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: High point bundy

Příspěvekod Krysha » pon zář 21, 2020 16:33

High Point Merino Alpha Hoody
Do detailu propracovaná bunda na aktivní pohyb, která kombinuje merino vlnu a izolaci Polartec® Alpha.

Zajímavá kombinace :-k
Větruvzdorná přední část je zateplená izolací nové generace Polartec® Alpha. Na bocích, rukávech a zádech je doplňena excelentním úpletem z merino vlny

Ale není to tak trochu naopak? :((
Uživatelský avatar
Krysha
účastník
účastník
 
Příspěvky: 230
Registrován: úte led 8, 2008 12:48
Bydliště: Beskydy

Re: High point bundy

Příspěvekod apuka » pon zář 21, 2020 16:44

Neni naopak. Kdyby tam dali Alphu, tak musi i vnejsi matros, tudiz tenby to neudychal. Merino tu vlhkost nacuca a jak urcite vys, vodni chlazeni je velice ucinne. Takze Ti potom rozhodne teplo nebude.

Jinymy slovy: neni to naopak ale je to blbe.

Edit: Zase ten Technwool ma jen 26% merina. Ale vyhlasit tu bundu za vetruodolnou :((
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: High point bundy

Příspěvekod qwertz123 » sob lis 20, 2021 16:49

Máte někdo skušenost s následující bundou High Point?

Protector 5.0 Jacket
https://www.highpoint.cz/produkty/pansk ... acket.html
qwertz123
nováček
nováček
 
Příspěvky: 52
Registrován: sob úno 13, 2021 8:49

Re: High point bundy

Příspěvekod obda » ned lis 21, 2021 21:32

Přímo s Protector ne, nicméně žena má už 7 let HP Explosion 2.0, což je dámský ekvivalent Protectora. Bunda je festovní (taky proto ne z nejlhečích), a zatím slouží zcela bez problémů. Včetně mnoha celodenních etap v dešti s batohem v Alpách (to je tak, když si úplně nemůžeš vybrat datum dovolené). A to ji má žena tendenci používat i místo větrovky, za ni prý dýchá dostatečně dobře.
Uživatelský avatar
obda
nováček
nováček
 
Příspěvky: 78
Registrován: sob úno 1, 2014 19:05

Re: High point bundy

Příspěvekod milarepa » pon lis 22, 2021 12:56

přímou zkušenost ne, ale osobně znám člověka, který v té bundě a v jejich starších verzích slezl všechny himalájské osmitísícovky........

záleží k čemu ji máš, pokud lezeš, aktivně děláš VHT, chodíš do drsných podmínek, tak ji ber, pokud sháníš bundu především jako záložní, tak je to pro tebe overkill, navíc je na tuhle fci i těžká, v tom případě si pořid od HP Cliff Jacket - což je nová a lepší verze už tak špičkové bundy Master Jacket
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: High point bundy

Příspěvekod Bender24 » ned bře 12, 2023 16:22

Zkušenost s Pertex Shield 3L u HighPoint Protector 6.0

Chtěl bych se zeptat na zkušenosti s HighPoint Protector 6.0 s třívrstvým Pertex Shield.
Tuto membránu zřejmě nepoužívají dlouho a na fórech a diskusích nic moc není, jen o předchozích verzích, které byly z jiného materiálu. Má ji někdo? Zkušenosti? Porovnání?

HighPoint uvádí paropropustnost 27 000 g/m2/24hod (jinde u tohoto materiálu bývá 20, 25, max. někdo zmíní 30 tis. g/m2/24hod ). To by na základě různých přepočtů mělo odpovídat cca GORE TEX PRO.¨Mám dost problém s pocením, tak je to pro mě důležitý údaj. Zároveň ale chci nosit krosnu, proto 3L (třívstvá) bunda.

Na stejnou věc se ptám i zde: http://www.outdoorforum.cz/viewtopic.php?f=9&t=6795&p=575906#p575906, takže tam třeba také budou další postřehy.

Díky
Bender24
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: ned bře 12, 2023 16:13

Re: High point bundy

Příspěvekod ntz » ned bře 12, 2023 16:52

Resil jsem uplne stejnou vec .. chlapci mi psali, ze GTX PRO je oldschool, ja do nej nakonec sel misto do HP (takze mam bundu Tilak Stinger PRO), nicmene u me hral hlavni roli ten strih a ten mel Tilak lepsi (bunda se nevytahuje k pupiku kdyz dam ruce nahoru a lip mi sedi, neb nejsem vysporovanej hubenour, spis takovej chasnik, porad ale nic strasneho 195/108 .. ty HP bundy vypadaj skvele, ale proste mi nesedely tak dobre jako ten Tilak)

Jinak verim tomu, ze ten matros bude skvelej a mozna i (asi) lepsi nez GTX PRO, takze bych se toho nebal a pokud ti bunda sedi, tak si myslim, ze s ni neudelas chybu ...
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení