High point bundy

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: High point bundy

Příspěvekod mike » pon bře 13, 2023 14:01

Bender24 píše:Na stejnou věc se ptám i zde: http://www.outdoorforum.cz/viewtopic.php?f=9&t=6795&p=575906#p575906, takže tam třeba také budou další postřehy.

Nebudou. Smazal jsem to. Crossposting prosim ne, to je snad horsi, nez spam. Vyber si jedno tema a tam diskutuj. Nechal jsem tohle, jelikoz uz jsou tu reakce.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: High point bundy

Příspěvekod Vexo » úte bře 14, 2023 22:02

chvalil se Pertex Shield Air kvuli prodysnosti a je to taky 3L. GTX PRO bude dychat hure nez PSA, ale lepe nez Pertex Shield (normal/pro) i kdyz papirove muze byt podobny, vodeodolnost na druhou stranu bude lepsi nez u PSA.
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: High point bundy

Příspěvekod mike » úte bře 14, 2023 22:05

Papirova jo. V praxi je to jedno, pokud se teda v bunde nepotapis do 20+ metru :twisted:

(Gore pouziva teflonove membrany, ktera maji vysokou vodeodolnost, a tak to marketingove propaguje i kdyz je to prakticky k nicemu)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: High point bundy

Příspěvekod Bender24 » úte bře 14, 2023 23:28

Vexo píše:chvalil se Pertex Shield Air kvuli prodysnosti a je to taky 3L. GTX PRO bude dychat hure nez PSA, ale lepe nez Pertex Shield (normal/pro) i kdyz papirove muze byt podobny, vodeodolnost na druhou stranu bude lepsi nez u PSA.


Ten Pertes Shield Air má pěkné parametry, ale zase to nebude pod těžký batoh. Pod ten je normal/pro. U toho by mě právě zajímalo, jaká s ním je praktická zkušenost. Jinak si myslím, že papírově a teoreticky to bude tak, jak píšeš. Zase kdyby byl nějak výrazně horší, tak na něj snad nepřejdou.

Teď taky řeším, jakou velikost vybrat, protože jsem přesně mezi... Do L se sice vejdu i s péřovkou, ale XL je prostě přes ramena pohodička... Zase ale můžu pašovat menší bochník chleba na břiše :D
Bender24
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: ned bře 12, 2023 16:13

Re: High point bundy

Příspěvekod apuka » stř bře 15, 2023 11:42

Vexo píše:GTX PRO bude dychat hure nez PSA, ale lepe nez Pertex Shield (normal/pro) i kdyz papirove muze byt podobny
Zase klasicky se zameruje pouze na samotnou membranu :evil:

GTX Pro ma podle pouziteho vnejsiho materialu hodne rozlicne (i nasobne) "papirove" i skutecne hodnoty. Predpokladam,z e neco podobneho bude i u PSA a PShield, ze to nedelaji pouze s jednym vnejsim matrosem.

Jak jsem uz psal, nejvetsi rozdil je v trvanlivosti. Pokud chces bundu na 10 let, tak jedine GTX, resp. nejlepe GTX Pro, tam neni PU (ale se zase pouziva PU lepidlo na lepicich paskach na svy ](*,)). Vlastnosti PSA se budou mirne menit casem - je to dan za technologii, otazkou zustane, jestli si to vsimnes nebo ne (myslim si, ze spise ne, pokud to nebude dramaticke).

S GTX Pro ma velice dobre zkusenosti manzelka i syn, ona ma bundu Tilak a syn Millet a pouzivaji ji s vetsim (42-45 l) ruksakem, tak celkove az 10-12 kil, nekdy i vice.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16579
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Předchozí

Zpět na Oblečení