Reklamace bundy

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » pát led 22, 2021 12:13

Potřebuju to jen nějak vhodně sformulovat, jak jin to přesně mám poslat. Samozřejmě abych v tom neměl právní chybu..
Psal jsem jim aji, jaký batoh mám a sám od sebe jim poslal foto zad batohu, kde je patrné, že na něm není nic, co by mohlo látku odřít. Odpověď byla v smyslu "znovu opakuji, že k poškození mohlo dojít i během krátkého kontaktu se suchým zipem či ostrou hranou látky...."... ](*,)
To kdyby se stalo, což nevím jak, tak si řeknu že su p...a, prdnu na to gtx záplatu a hotovo 20. Ale toto......
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8085
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Dromedaro » pát led 22, 2021 15:03

V tom zákoníku na ochranu spotřebitele je nějaký paragraf, že pokud si kupuješ nějaký produkt, který nesplňuje vlastnosti, pro které jsi jej kupoval a pro účely, pro které je prodáván, tak máš právo na vrácení peněz, reklamaci, atd.
To znamená například, že když si koupíš turistické boty do hor, které se po čtvrt roce prodřou, tak ti pak prodejce nemůže tvrdit, že je to mechanické opotřebení způsobené používáním, na které se záruka nevztahuje. Pokud se ta vada objeví do půl roku od zakoupení, tak se předpokládá, že výrobek byl vadný již při zakoupení a důkazní břemeno je na straně prodejce, který ti musí dokázat, že je to tak, jak ti tvrdí. Jak ti správně radí Apuka, který tu píše i něco o tom, že jsi ji koupil nedávno.
Něco o tom je napsáno zde: https://www.dtest.cz/clanek-6219/jak-se-branit-kdyz-obchodnik-zamita-reklamace-jak-na-bezicim-pasu
Mě také dvakrát odbyly a pak jsem jim to sepsal s tím, co píšu výše, plus s tím příslušným paragrafem a jeho citací o té půlroční době a peníze mi vrátili.
Nečetl jsem to celé zpět, ale z toho mála co jsem pročetl, tak jsi si koupil turistickou bundu, která není kompatibilní s batohy, protože ti Tilak napsal, že je ten problém s materiálem na bundě při použití drahých i levných batohů ... takže jak ti dobře radí Apuka, pokud tam nebylo nějaké takové upozornění, že společně s bundou nemůžeš používat batoh, není co řešit. Chce to jen dobře sepsat.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4358
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » pát led 22, 2021 15:15

Jenže to vypadá, že s tímhle chlapem to bude těžký.
Už jsem mu psal, že jsem bundu nevyužíval v rozporu s jejím určením. Ale prý jsem to musel poškodit já, nabízí placenou opravu "za výrobní náklady" a o záruční opravě nechce ani slyšet. Prostě je to dle něho moje vina a tečka
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8085
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » pát led 22, 2021 15:26

Dromedaro píše:z toho mála co jsem pročetl, tak jsi si koupil turistickou bundu, která není kompatibilní s batohy, protože ti Tilak napsal, že je ten problém s materiálem na bundě při použití drahých i levných batohů ...

Pochopil jsi to špatně. Napsali, že je to odolný nylon a že jsem to zavinil já
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8085
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Dromedaro » pát led 22, 2021 15:36

Jo, pochopil jsem to. Ale asi si nerozumíme. Reagoval jsem na toto:

"Máme zkušenosti že tento problém na oděvech způsobují především popruhy batohů nebo zapravení okrajů batohu, popruhů a jiných součástí, odolnou lemovou stuhou. Většinou tyto kvalitní batohové materiály obsahují vysoce pevná vlákna a hrany batohu mohou být ostré a oděv rozedírat. Na druhou stranu u levnějších batohů je zase problém v nekvalitním zpracování"

Podle tohoto jejich vyjádření má ta bunda s batohy problém.

EDIT: Na těch jejich stránkách je u výrobku uvedeno, že je bunda vhodná pro nejširší outdoorové použití včetně hor. To lze asi tak nějak předpokládat, že při těchto aktivitách člověk používá batoh.
Naposledy upravil Dromedaro dne pát led 22, 2021 15:49, celkově upraveno 1
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4358
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » pát led 22, 2021 15:49

Nj, může být a nemusí, nevím, nejsu právník. Ale pokud se s nimi nedomluvím, což asi ne, budeme se holt soudit.
Nejdřív každopádně budu chtít to zamítnutí reklamace, strohá věta majitele či co to je "zamítám, protože jste si to evidentně způsobil sám" mi ale jako dostatečné zamítnutí nepřijde
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8085
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » pát led 22, 2021 16:18

Zas je dobre zvazit, kolik ktera moznost bude stat. Fakt se chces soudit kvuli par stovkam? Stoji to cas i penize, ty nakonec mozna dostanes zpatky, ale ten cas ti nikdo nevrati. Kolik presne chteji za tu opravu?

Taky co od toho cekas. Kdybys chtel tu bundy vratit, tak jo, ale jestli ti jde o opravu, tak se klidne muze stat, ze za par mesicu na tom bude bunda stejne. Co pak? Dalsi oprava?

Jak se jmenuje ten, s kym komunikujes? Jestli je to majitel. A napsal jsi jim o tom dukaznim bremenu behem prvnich 6 mesicu? Oni sice muzou tvrdit, ze jsi to zavinil sam, ale taky to musi dokazat.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49409
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » pát led 22, 2021 16:24

Mike, změnil jsem názor, takovou firmu podporovat nechci a chci odstoupit od smlouvy.
Jednám s Kamlerem.
Jen to musím nějak sepsat, o tom důkazním břemenu to tam bude třeba zakomponovat
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8085
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » pát led 22, 2021 16:28

mike píše:Oni sice muzou tvrdit, ze jsi to zavinil sam, ale taky to musi dokazat.

Můžou po mně chtít i ten batoh?? To už by byl úlet ne, taky by to mohli "našašit" tak, jakože za to opravdu může ten batoh. Já jim nevěřím
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8085
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » pát led 22, 2021 16:38

Fajn, to je asi tady nejrozumnejsi reseni. Ale necekal bych, ze to pujde snadno. Kdyz se seknou, tak muze dojit az na ten soud. Pak je muzes pridat na blacklist :)

Na druhou stranu bych se zamyslel, jestli nahodou nemuze mit pravdu. Takovehle poskozeni je fakt neobvykle. Stejny batoh na jinych bundach ti nic neudelal? Jak dlouho tohle asi trvalo? Myslim hodiny/kilometry. Protoze zatim mi z toho vychazi, ze jejich odolny nylon ma horsi vydrz, nez merino tricko.

Chtit batoh? Oni ne, ale u soudu by ho mohl chtit znalec, ktery to bude posuzovat. Ten by mel byt nezavisly.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49409
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » pát led 22, 2021 16:44

Na jiný bundě ani mikině nic, aj to Zajo je pod batohem vpoho.
Právě, je to divný, taky to nechápu.. Nosil jsem to ani ne 3 měsíce dokupy, střídavě se Zajo dle teplot.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8085
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » pát led 22, 2021 16:51

Jenze tri mesice mi nic nereknou. Za tu dobu nekdo nachodi 100 km a jiny 1000. Zkus odhadnout ty kilometry nebo hodiny. Plus minus autobus, jen pro predstavu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49409
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » pát led 22, 2021 17:02

To fakt netuším, ani na desítky či stovky hodin nebo kilometrů. Nevím. Nemám ponětí
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8085
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » pát led 22, 2021 17:04

Chjo, jako autista bys to mel vedet na metr a minutu presne :twisted:

Neuautista by se zamyslel, odhadnul, kolik toho asi za 3 mesice nachodi a jaka cast z toho mohla byt v tehle bunde. Chyba bude velka, ale pro predstavu by to stacilo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49409
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » pát led 22, 2021 17:13

Ja jsem to sem do vlakna postoval, ze mne se neco podobneho stalo s bundou a kalhotami z "odolneho nylonu" s LowePro brasnou na zrcadlovku, resp. dokonce s plastenkou na ni. Taky zadny problem s jinymi bundami, jinymi kalhotami (taky z nylonu). Proste ty dva konkrtni materialy se jednoduse nesnasely. To se stat muze, stalo se to i jinym s jinyma vecma.

Toto je ale, bohuzel pro vyrobce/prodejce problem prodejce - pokud se s jeho vyrobkem nesnasi neco, co se snasi se vsim jinym, tak je jednoznacne karta odpovednosti na jeho strane. Teda pokud neprida ke sve veci navod s vyslovnym upozornenim, ze se nesmi pouzivat s blablabla. Napriklad k bunde napise, ze se nesmi pouzivat s batohem.

Ale - jak uz Dromedaro psal - kdyz maji napsane "bunda vhodná pro nejširší outdoorové použití" a neni k tomu zadny navod, resp. upozorneni, s cim a jak se nesmi pouzivat, tak se obecne da predpokladat, ze je urcena i na tury s batohem, bez rozdilu velikosti, vahy a materialu batohu.

Konec koncu, az se etheric chce na neco odvolavat, muze jim zacitovat z jejich (eshop Tilaku) obchodnich podminek, vcetne te citace vyse u popisu bundy (btw, doporucuji si udelat kopie obrazovek, kym ta bunda v outletu je i s tim popisem, muze se to hodit):
7.2. Prodávající odpovídá kupujícímu, že zboží při převzetí nemá vady. Zejména prodávající odpovídá kupujícímu, že v době, kdy kupující zboží převzal:

7.2.1. má zboží vlastnosti, které si strany ujednaly, a chybí-li ujednání, má takové vlastnosti, které prodávající nebo výrobce popsal nebo které kupující očekával s ohledem na povahu zboží a na základě reklamy jimi prováděné,

7.2.2. se zboží hodí k účelu, který pro jeho použití prodávající uvádí nebo ke kterému se zboží tohoto druhu obvykle používá,
...
7.4. Projeví-li se vada v průběhu šesti měsíců od převzetí, má se za to, že zboží bylo vadné již při převzetí.

Kdyby se odvolavali na tuto cast (bo jsi to koupil ve sleve):
7.3. Ustanovení uvedená v čl. obchodních podmínek se nepoužijí u zboží prodávaného za nižší cenu na vadu, pro kterou byla nižší cena ujednána, na opotřebení zboží způsobené jeho obvyklým užíváním, u použitého zboží na vadu odpovídající míře používání nebo opotřebení, kterou zboží mělo při převzetí kupujícím, nebo vyplývá-li to z povahy zboží.
tak, predpokladam, ze Ti nepsali, kvuli cemu byla ta sleva (napr. kvuli nizsi odolnosti svrchniho materialu), takze to byla bezna sleva, ne 2. jakost kvuli nejake vade. V pripade "vady odpovidajici mire pouzivani nebo opotrebeni" se da primo odvolat na vyse citovany bod 7.2.1, navic je v Obc. zakoniku napsane (nemam to pred sebou, takze necituji, je to tam uplne jinymi slovy), ze zavazna vada je i takova, kde se objevi vlastnost, ktera neodpovida popisu a obecnemu ocekavani u podobneho typu zbozi a to nejdulezitejsi - ze kdybys o teto vlastnosti vedel pri koupi, tak bys zbozi nekoupil. A v pripade zavazne vady, i kdyby to byla lehce opravitelna, tak muzes odstoupit od smlouvy.

Ale nemusis jit hned k soudu - nejdrive podej podnet na COI. Je na to na jejich (COI) strankach primo webovy formular, nic jineho neni treba, je to zdarma. Ale vysledek neni zavazny ani pro jednu stranu - jen kdyz oni se obrati na Tvoji stranu, tak to ma mnohem vetsi vahu nez Tvoje vlastni tvrzeni.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » pát led 22, 2021 17:16

Jeste jedna vec - at uz jsi nachodil v bunde jakykoliv mnozstvi km, tak mas argument, ze vsude jinde, dokonce i na jinych zatezovanych mistech, napr. ramennymi popruhami nebo jinde pod bederakem se poskozeni nestalo. To totiz primo znaci, ze nejde o "nadmerne opotrebeni", ale o necekane opotrebeni na ohranicenem miste, kde se nic podobneho nestava s jinymi bundami (napr. to Zajo je dobry priklad, protoze je taky zateplena).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » pát led 22, 2021 17:18

@mike: Ne všichni jsou jako Rainman, někteří velmi často ztrácí pojem o čase ;)
Jak se střídaly teploty, střídal jsem i bundy Prostě nevim kolik jsem v ní nachodil, ani hrubým odhadem :-|
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8085
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » pát led 22, 2021 17:21

@apuka: to je vsechno pekny, jenze Kamlerova argumentace je, ze si to poskodil sam jinym zpusobem:
Etheric píše:Odpověď byla v smyslu "znovu opakuji, že k poškození mohlo dojít i během krátkého kontaktu se suchým zipem či ostrou hranou látky...."

Tady se ovsem uplatni to dukazni bremeno. Napsal bych mu neco ve smyslu "fajn, ale dokazat to budete muset vy". Coz bych chtel v praxi videt.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49409
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » pát led 22, 2021 17:31

apuka píše: vsude jinde, dokonce i na jinych zatezovanych mistech, napr. ramennymi popruhami nebo jinde pod bederakem se poskozeni nestalo. To totiz primo znaci, ze nejde o "nadmerne opotrebeni....

To jsem mu psal... Nezájem
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8085
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » pát led 22, 2021 17:55

Az budu mit nejaky cas pres vikend, zkusim Ti napsat nejaky "vzorovy dopis". Ale neslibuji, ze jo.
Precejen mam dost zkusenosti s reklamovanim - mimochodem, co jsem popisoval, ze jsem musel popsat "obecne zname zpusoby", bylo na jedny boty Meindl uz pod Tilakem, takze je celkem mozne, ze to bylo s Kramlerem :wink:.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » pát led 22, 2021 18:08

Vzorove dopisy jsou nekde na dTestu. Nasel bych tam rozpor s kupni smlouvou nebo jak se to ted jmenuje, doplnil potrebne udaje a poslal.

BTW, Kamler, ne Kramler :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49409
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » pát led 22, 2021 18:15

Pardon za delší příspěvek, koho ten průběh reklamace nezajímá, ať to nečte :)

Napsal bych něco jako:
Mně jde též o princip - odmítám platit opravu závady, kterou jsem nezavinil.
S turistikou mám letité zkušenosti a Pertexových bund už mi pod rukama prošly mraky, žádná z nich však nebyla takto rozedřena a to ani s batohy Deuterem či Corazonem, které měly síťku a látku mnohonásobně hrubší. Prostě jsem tu bundu nosil úplně stejně, jako nosím každou jinou vrchní vrstvu. S žádnou jinou vrchní vrstvou však problém nemám. Tuto bundu jsem navíc nosil střídavě se dvěmi jinými bundami, dle aktuálních teplot, batoh stejný, jinde problém žádný.

Bundu jsem používal pro turistiku, což je její určení.
Navíc v dokumentech u bundy ani na vašem webu nebylo uvedeno, že se bunda nesmí nosit s batohem, nebo že je nevhodné ji nosit s batohem toho či onoho typu a materiálu. Tudíž jsem ji neužíval v rozporu s jejím určením.
Pokud tvrdíte že jsem si bundu poškodil sám, jste povinni to dokázat, důkazní břemeno je na vaší straně, jelikož se jedná o vadu projevenou do 6ti měsíců od koupě.

Jak píše vaše kolegyně- "Máme zkušenosti že tento problém na oděvech způsobují především popruhy
batohů nebo zapravení okrajů batohu,popruhů a jiných součástí, odolnou
lemovou stuhou. Většinou tyto kvalitní batohové materiály obsahují
vysoce pevná vlákna a hrany batohu mohou být ostré a oděv rozedírat. Na
druhou stranu u levnějších batohů je zase problém v nekvalitním
zpracování"..

Když kupuji bundu na turistiku, která je navíc dle vašeho popisu výrobku "vhodná pro nejširší outdoorové použití", tak předpokládám, že bude kompatibilní s outdoorovým batohem. Na to se vztahuje § 10 Občanského Zákoníku Ust. § 2113: „Zárukou za jakost se prodávající zavazuje, že věc bude po určitou dobu způsobilá k použití pro obvyklý účel nebo že si zachová obvyklé vlastnosti. Tyto účinky má i uvedení záruční doby nebo doby použitelnosti věci na obalu nebo v reklamě.“

Což máte i v obchodních podmínkách na webu.

7.2.1. má zboží vlastnosti, které si strany ujednaly, a chybí-li ujednání, má takové vlastnosti, které prodávající nebo výrobce popsal nebo které kupující očekával s ohledem na povahu zboží a na základě reklamy jimi prováděné.

O opravu již zájem nemám a požaduji odstoupení od kupní smlouvy.

S pozdravem...

#######

Může být takto, nebo jinak?
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8085
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » pát led 22, 2021 18:48

V principu asi ano, ale je to furt spis normalni komunikace v ramci vyjednavani, nez opravdove odstoupeni od kupni smlouvy. Tuhle argumentaci bych poslal, ale odstoupeni od smlouvy az jako dalsi krok a na to bych pouzil vzor od dTestu. Formulace by mely byt presne, protoze jestli to dojde k soudu, tak by je mohli napadnout s tim, ze jsi vlastne od smlouvy oficialne neodstoupil. Navic se ty veci pred casem menily.

Treba tohle:
Etheric píše:požaduji odstoupení od kupní smlouvy.
Odstoupeni se nepozaduje, ty od te smlouvy odstupujes sam. Je to tve pravo a tva vule.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49409
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » pát led 22, 2021 18:49

Proto se radši ptám ;)
Je to slovíčkaření...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8085
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » pát led 22, 2021 18:55

Prave proto doporucuju ten vzor. Psali ho pravnici a mel by byt i prakticky overeny. Apuka ti sice muze napsat sileny elaborat, po kterem to vetsina prodejcu vzda uz jen proto, aby to nemuseli lustit, ale Kamler je tvrdy protivnik ;-)

Tu argumentaci jim ale opravdu posli, celkem mne zajima, jak se Kamler postavi k tomu dokazovani. V zakone je to prave proto, aby se prodejce/vyrobce nemohl vymlouvat na to, ze sis to zpusobil sam. Sice nevi jak, ale urcite to neni jejich chyba, protoze oni jsou prece bezchybni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49409
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » pát led 22, 2021 18:58

mike píše:Prave proto doporucuju ten vzor. Psali ho pravnici a mel by byt i prakticky overeny.
ano,ale už notně vousatý. Formulář z dTestu pro odstoupení od smlouvy pro nesplnění jakosti při převzetí je z r 2014
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8085
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » pát led 22, 2021 19:01

Nerikej, ze tam nekde nemaji novou verzi. Musi mit, protoze ten z roku 2014 se odkazuje na uz neplatne veci. Mozna spatne hledas, on se zmenil i nazev. Zkus jim pripadne napsat, at te nasmeruji.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49409
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » pát led 22, 2021 19:08

Mě to odkazuje ne na neplatné, ale na předplatné :D

A stejně.... Nevyjde časově mnohem lépe si to nechat "za několik stovek" opravit a následně prodat, či směnit, nebo zkusit jestli tento kus bude ok,....?
Přesně na toto spoléhají, ale mně se opravdu nechce se - obzvláště kvůli takový debilitě - tahat až po soudech...

Každopádně to s důkazním břemenem mu napíšu, když tvrdí, že je to moje vina, ať mi to dokáže :)
Naposledy upravil Etheric dne pát led 22, 2021 19:21, celkově upraveno 1
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8085
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Dromedaro » pát led 22, 2021 19:19

Mě to zajímá, protože jsem koupil něco od Tilaku a když čtu tvé i Apukovi zkušenosti ... aspoň vím, co mě čeká.

Ten screenshot toho popisu a určení té bundy z jejich stránek si udělej. Ať je ale vidět, že je to z jejich webu. Už se mi stalo, že jsem takto komunikoval po telefonu stížnost s prodejcem a odvolával jsem se na jejich stránky s popiskem, které neodpovídaly tomu, co jsem reklamoval. Ještě ten den odpoledne to změnili. Screenshot jsem však měl, takže jim to moc nepomohlo.

Jak píše Mike, já bych s nimi takhle mailem nekomunikoval a podával to oficiálně, protože tohle je neformální emailová komunikace. Ty teď asi budeš muset počkat, až oni ti to oficiálně zamítnou/neuznají (dle jejich slov). Protože, když se teď obrátíš na ČOI, aniž by byla oficiálně uzavřena tato reklamace, tak to ti ta ČOI předhodí. Tu případnou oficiálně zamítnutou reklamaci přidej do té stížnosti ČOIce jako přílohu.

Ty vzory na Dtestu jsou jen pro platící členy.
Můžeš ještě využít a zkusit tyto stránky https://www.vasestiznosti.cz
Ten DTest tam funguje jako prostředník ve stížnosti, který toho prodejce kontaktuje a pak probíhá něco jako "veřejné slyšení". Však prozkoumej ty ostatní stížnosti, řešení a jak to probíhá a uvidíš.
Je to i taková dobrá nebo špatná reklama pro obchod jak se k dané věci postaví. Ale nevím, jestli to má nějakou váhu pro ten obchod. Nezkoušel jsem to. Třeba ale Alza a tak tam reagují a řeší to s nimi.
Naposledy upravil Dromedaro dne pát led 22, 2021 19:34, celkově upraveno 1
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4358
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » pát led 22, 2021 19:23

Dromedaro píše:Ten screenshot toho popisu a určení té bundy z jejich stránek si udělej. Ať je ale vidět, že je to z jejich webu. Už se mi stalo, že jsem takto komunikoval po telefonu stížnost s prodejcem a odvolával jsem se na jejich stránky s popiskem, které neodpovídaly tomu, co jsem reklamoval. Ještě ten den odpoledne to změnili. Screenshot jsem však měl, takže jim to moc nepomohlo.

Taky nejednou zmizel popisek zboží, když jsem to začal řešit. Tak blbej nejsu.
Sorry mezitím než jsi psal, jsem editoval, koukni zpět ;)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8085
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení