Reklamace bundy

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Reklamace bundy

Příspěvekod mike » sob lis 20, 2021 22:28

Menit nebo vracet penize bez kecu je zapadni zpusob. Treba v USA az prehnany, ale asi si dokazou spocitat, ze se jim to vyplati. Co muze byt horsi, nez zakaznik s pocitem nespravedlnosti, ktery se jednak uz nevrati a jednak muze odradit spoustu dalsich? Zvlast v dnesni dobe socialnich siti, ale v USA to fungovalo davno pred nima. Pricemz neni uplne dulezite, jestli je ten pocit opraveny nebo ne.

Jsem pro fair play. Nebudu reklamovat jen proto, ze se mi neco prestalo libit. Nedovolim si vratit pouzivanou vec. Ale kdyz se mi v pulce zivotnosti rozpadnou boty a i vyrobce uzna, ze slo o chybu, kterou v novem modelu napravili a ceske hovado mi reklamaci zamitne a sazi na to, ze se nebudu soudit, tak mu preju, aby zkrachoval.

dudy píše:Tohle je důvod, proč jsem tu, víceméně, skončil.

Sorry, to mi nedava smysl. Vzdy a vsude se najdou lidi, se kteryma se neshodnes. Muzes s nima diskutovat a ta diskuse muze k necemu vest. Nebo nemusis, da se zit vedle sebe i s jinym nazorem. OF je diskusni forum, ne uzavrena FB bublina lidi, co spolu mluvi ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49368
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Reklamace bundy

Příspěvekod dudy » sob lis 20, 2021 22:42

mike píše:...Pricemz neni uplne dulezite, jestli je ten pocit opraveny nebo ne...


Děláš si prdel, viď?
:shock:
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Reklamace bundy

Příspěvekod dudy » sob lis 20, 2021 23:05

Dobrá, nechtěl jsem se vůbec vyjadřovat, ale budiž.
Ta bunda je prokazatelně mechanicky poškozená zvenčí.
Na tom se snad shodneme.
Jak mohlo k tomu poškození dojít?
Pokud by to byla vada materiálu, muselo by k poškození dojít i v jiných místech konkrétního dílu z vadného matriálu.
Záda bundy Svalbard jsou z jednoho kusu.
Nemají zvlášť přišitý dolní díl, který byl poškozen.
Jak to, že nebyl podřen materiál i na zádech a ramenou, kde je stejný díl a materiál?
Stejné namáhání, jedna látka, jeden díl...
Vychází mi z toho, že v daném místě byla látka více namáhána.
Jak?
Jak to že v tomhle konkrétním místě?
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Reklamace bundy

Příspěvekod dudy » sob lis 20, 2021 23:18

mike píše:...jsem jeste stale konsternovan reklamacema na Kosiku a Rohliku. Proste kliknes a mas vracene penize...


Mám neodbytný pocit, že Košík ani Rohlík svoje zboží sami nevyrábí a tudíž Ti klidně odkejvou mizernou vánočku a hoděj to na dodavatele.
Kamler tu svojí vánočku pekl a musel pracně kupovat značkový rozinky a tak si za ní stojí...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Reklamace bundy

Příspěvekod mike » ned lis 21, 2021 0:35

dudy píše:Děláš si prdel, viď?

Nedelam, koukam na to z hlediska obchodnika. Nastvany zakaznik, byt neopravnene, se nevrati a muze nadelat dalsi skody. Muzu mu zkusit vysvetlit, proc se plete, ale kdyz to nepadne na urodnou pudu, tak dava vetsi smysl ustoupit (ne nutne ve vsech pripadech). Nas zakaznik, nas pan, to uz jsi slysel, ne? ;-)

dudy píše:Mám neodbytný pocit, že Košík ani Rohlík svoje zboží sami nevyrábí a tudíž Ti klidně odkejvou mizernou vánočku a hoděj to na dodavatele.

Coz mi jako zakaznikovi muze byt uplne fuk, podstatny je vysledek. No a treba u tech mych bot to bylo stejne, taky jen prodejce a taky odmita uznavat reklamace. Proc, kdyz to muze hodit na dodavatele? Coz by bylo jedine logicke.

dudy píše:Kamler tu svojí vánočku pekl a musel pracně kupovat značkový rozinky a tak si za ní stojí...

Stat si za svym je rozumne jen do te doby, dokud mam pravdu. Chyba se muze stat kdekoliv a i mezi znackovyma rozinkama muze byt hnila.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49368
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Reklamace bundy

Příspěvekod mike » ned lis 21, 2021 0:39

dudy píše:Jak to, že nebyl podřen materiál i na zádech a ramenou, kde je stejný díl a materiál?

Material muze mit lokalni vadu.

dudy píše:Vychází mi z toho, že v daném místě byla látka více namáhána.
Jak?
Jak to že v tomhle konkrétním místě?

Batoh, bederak. Tam je prece nejvetsi namahani vzdycky. Treba ta moje stara vetrovka, co jsem psal, ze se zacala po 17 letech trhat, tam to bylo jasne videt. Zada pod bederakem a pak ramena pod popruhama. Jina barva, znatelne tenci a prodysnejsi latka. A trhala se tam.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49368
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Reklamace bundy

Příspěvekod dudy » ned lis 21, 2021 0:43

Ramena, popruhy...
U Tilaku nic?
Divné?
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Reklamace bundy

Příspěvekod dudy » ned lis 21, 2021 0:47

mike píše:Material muze mit lokalni vadu.

Jakože role látky a vada vyjde zrovna Ericovi na prdel?
:((
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Reklamace bundy

Příspěvekod mike » ned lis 21, 2021 0:51

Ramena jsou IMO min namahana, nez zada pod bederakem. Uz jen proto, ze ta zada propotis a mokra latka se odira vic. Lehky batoh to taky zvyrazni, sedi ti na bedrech a na ramenou skoro nic.

dudy píše:Jakože role látky a vada vyjde zrovna Ericovi na prdel?

I nepravdepodobne veci se stavaji ;-) Kdybys videl, co uz jsem resil v softwaru... dve vetve kodu se potkaly v te jedine nanosekunde, kde se mohla projevit chyba, ktera v nich byla... A ano, zakaznik mel samozrejme pravdu a opravil jsem to, pricemz to firmu vyslo na minimalne desitky tisic (s releasem driveru je spousta prace).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49368
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Reklamace bundy

Příspěvekod dudy » ned lis 21, 2021 1:11

Tohle nemá cenu.
Erikovi se prošoupala bunda na prdeli, protože z celé role látky, z které ušili x bund, zrovna ten flek 6 x 6 cm s vadou vyšel na jeho prdel, Tilak výměnou dílu přiznal svou chybu a Kamler je zmrd.
Má chudák Erik pech.
Končím...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Reklamace bundy

Příspěvekod mike » ned lis 21, 2021 1:26

Kdyby se prosoupal i vymeneny dil, tak je to materialem nebo batohem, takhle to musi byt neco jineho. Moznosti je vic, ktera z nich to je, netusim. Rec je ale spis o pristupu k zakaznikovi a reklamacim, ne? Nechce se mi to hledat, ale mam pocit, ze to bylo behem prvnich sesti mesicu a tam je teoreticky pravo na strane zakaznika. Tj. prodejce, pripadne vyrobce dokazuje, ze vadu zpusobil zakaznik a ne naopak.

Kamler u mne neni zmrd, ale uznavat reklamace se mu nechce obecne, coz je pro mne zasadni minus. Nastesti nemaji nic, co by mi sedlo :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49368
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Reklamace bundy

Příspěvekod Etheric » ned lis 21, 2021 6:17

@dudy: si můžete s K. podat ruce :twisted:
Zaseklý gramofonový desky...
Chápu, že stačí "chvilka, během které přijde materiál do styku např se suchými zipy, a bunda je zničená". Jenže, tvl, kde by se v těch místech tak asi vzal suchej zip nebo podobně?? Když by to bylo něco ostrýho, bude to vypadat jinak, tohle je prošoupaný, prý od suchýho zipu. Kolikrát mám opakovat, že kde by se tam vzal? Navíc se stejným batohem jsem nosil více bund, na střídačku podle teploty, s jinou není problém. Ani mikinu, jemnou z čtverečkovýho fleecu nemám prodřenou.
Ne, opravdu se mi do těch míst kousek sucháče na chvilku neteleportoval. Prohlédl jsem batoh, včetně pláštěnky, nikde tam není kousek toho zipu ani ničeho jinýho, to jsem koukal už při koupi batohu.
Netvrdím, že za to může Tilak. Tilak jen šije, Tilak ten materiál nevyrábí.
Jde mi o ten princip, jakým se k reklamaci postavili, nic víc. Ale prďme na to už, pro mě je to uzavřená kapitola. Příště koupím jinde a je vyřešeno
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Reklamace bundy

Příspěvekod Etheric » ned lis 21, 2021 7:01

dudy píše:Tilak výměnou dílu přiznal svou chybu a Kamler je zmrd.
Končím...

Jsi to blbě pochopil. Nikdo chybu nepřiznal, naopak, stojí si za tím, že je to moje chyba. Mohl bys, prosím, aspoň jednou chápat text jak je psán, nedomýšlet si do toho svoje věci a prostě "nečíst mezi řádky", protože mezi řádky nic není?
Pa :smt006
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Reklamace bundy

Příspěvekod dudy » ned lis 21, 2021 8:20

Jsem předpokládal, že to, že je to ironie, pochopí i autista.
Mýlil jsem se...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Reklamace bundy

Příspěvekod Etheric » ned lis 21, 2021 8:31

mike píše:Kdyby se prosoupal i vymeneny dil, tak je to materialem nebo batohem, takhle to musi byt neco jineho

Kamler si myslí toto
Vaše informace o tom, že je bunda naprosto v pořádku mě v mém přesvědčení jen utvrzují. Já jen nechápu co je tak těžkého jen připustit, že se mohla stát nějaká chyba.
Prostě mi tam počas chůze asi z nebe spadl kousek sucháče, dodrbal bundu a vypadl. Jinak opravdu nevím.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Reklamace bundy

Příspěvekod mike » ned lis 21, 2021 18:55

Kdyz ma nekdo utkvelou predstavu, tak mu ji potvrdi cokoliv :D Samozrejme, ze se nekde stala chyba. Mohla i u tebe. Suchy zip ti tam asi z nebe nespadnul, ale mohl se ti na batoh nalepit nejaky bordel. Treba mrtvy jezek :twisted:

Kde je pravda nevim a uz to nezjistime. Jasne je akorat to, ze Kamler je opravdu jako pp a proto si tak rozumeji ;-) Zustal v nem model ze sociku, kdy nic nebylo a lidi se museli obchodniku doprosovat. Ted uz je to nastesti naopak. Ale co ja vim, treba ma zakazniku tolik, ze si muze dovolit jednoho zbavit uplne a dalsich par nebo vic desitek odradit. Nebo je pro nej ten pocit, ze on chyby nedela, dulezitejsi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49368
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Reklamace bundy

Příspěvekod Etheric » úte led 18, 2022 20:20

Tak ta bunda Tilak Svalbard je výdrží fakt nic moc. Po problému se zadní částí mám prošoupaný stahování spodku po celým obvodu. Já vím, je to moje vina, protože jsem ty gumičky utahoval. Jednoznačně chyba uživatele :twisted:
Teď vážně... Tak dlouho ju nemám, utažená je stejně jako jiný bundy, nošená se stejným oblečením jako jiný bundy, ale na jiných bundách to není ani po několikanásobný době nošení.
IMG_20220118_201406.jpg

Ať si Tilak tvrdí co chce, já si o tý kvalitě myslím svoje, neb jsem se názorně přesvědčil arm3
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Reklamace bundy

Příspěvekod mike » úte led 18, 2022 22:02

Uz jsi napsal Kamlerovi? :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49368
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Reklamace bundy

Příspěvekod Etheric » stř led 19, 2022 5:17

Táta mě učil, že se nemám hádat s blbcem, protože to nemá cenu :twisted:
Normálně bych to reklamoval, ale u Kamlera to nemá cenu, prostě nepřizná, že ten materiál je k hovnu, že tam dali hrubou gumu nebo tak něco.
Bundu doničim a od Tilaku si nikdy nic nekoupím. Kvalita není taková, jak tvrdí a reklamace zásadně neuznávaj.

Až budu příště kupovat bundu, kouknu třeba u Direct Alpine, ti mají přesně opačný přístup a zákazníka si váží.
Dokážou uznat svojí chybu a postavit se k tomu čelem. 2x jsem s nimi řešil problém, vždy vyřešeno k maximální spokojenosti - tak, jak slíbili v prvním emailu, že se budou snažit vše vyřešit k mé plné spokojenosti. Což se povedlo, z jejich přístupu su vyloženě nadšen a rád u nich nakoupím zas. V DA jim asik dochází, že člověk, který se věnuje outdooru, za život toho oblečení spotřebuje hromady a že když se budou chovat férově, lidi se k nim vrátí :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Reklamace bundy

Příspěvekod milarepa » stř led 19, 2022 8:35

bych na Tilak po té jedné zkušenosti, která v podstatě ani nebyla zásadně špatná, nebyl tak radikálně vysazený, je to dobrá firma s dobrým zákaznickým servisem, zkus se oprostit od svého ublíženého Ega a znovu jim napsat, ale nějakou normální formou, bez ironie a sarkasmu, a buď přehodnotíš svůj názor na firmu, nebo si ho utvrdíš, tvá výhoda je, že v té situaci jen vyhraješ, ztratit totiž nic nemůžeš....
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Reklamace bundy

Příspěvekod apuka » stř led 19, 2022 9:07

milarepa píše:zkus se oprostit od svého ublíženého Ega a znovu jim napsat, ale nějakou normální formou, bez ironie a sarkasmu
No, netusis, o cem pises. U Etherica ironii a sarkasmus muzes prakticky vyloucit...
milarepa píše:po té jedné zkušenosti, která v podstatě ani nebyla zásadně špatná
To je teda pekne zrelativneni pomerne jasne zalezitosti.
Ano, ethericovi bundu opravili za dobrou cenu - jenze se po oprave ukazalo, ze problem musel byt opravdu v latce. A hlavne ten zpusob komunikace (byla tady prezentovana) ze strany Tilaku byla opravdu nevhodna.
Naposledy upravil apuka dne stř led 19, 2022 12:46, celkově upraveno 1
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16556
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Reklamace bundy

Příspěvekod Etheric » stř led 19, 2022 9:25

apuka píše:No, netusis, o cem pises. Etheric...

Ty v tomto směru zas vůbec netušíš, o čem mluvíš a prosím tě o zdržení se výroků o mém zdravotním stavu nebo jeho posuzování - na to o mně víš moc málo. Dík.

@milarepa: chápu tě, ovšem mně nejde o tu jednu špatnou zkušenost, to se stát může kdykoliv s čímkoliv, mně jde o to, jak se komu postavili. Proto to vyřeším jednoduše - nakoupím tam, kde tyto problémy nejsou a kde jednají v pohodě. Z hlediska úspory času, energie, peněz a hlavně nervů to prostě vyjde nejlíp. A stejně, jedna bunda na zničení na urbex se mi hodí, tak ten Tilak dodrbu v prolejzačkách pro dospělý děti bez pudu sebezáchovy :twisted:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Reklamace bundy

Příspěvekod pavproch » stř led 19, 2022 11:55

Etheric píše:od Tilaku si nikdy nic nekoupím.


Vítej v klubu. :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28256
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Reklamace bundy

Příspěvekod mike » stř led 19, 2022 15:55

Etheric píše:Normálně bych to reklamoval, ale u Kamlera to nemá cenu, prostě nepřizná, že ten materiál je k hovnu, že tam dali hrubou gumu nebo tak něco.

Nemyslel jsem reklamovat, jen mu napsat, co on na to. Zajimalo by mne, jak za to podle nej muzes tentokrat :twisted:

Kolik ma ta bunda asi "najeto"? Dny, hodiny, kilometry... samozrejme odhadem.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49368
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Reklamace bundy

Příspěvekod Etheric » stř led 19, 2022 16:05

Najeto má dost málo na svůj stav. Podzim, zima, jaro podzim a současná zima. A to ještě na střídačku s jinými. Takže ekvivalent nošení 2x týdně na 30km po čas jednoho roku. To není moc, rozhodně ne tolik, aby byla s prominutím rozdrbaná jak čertův kokot..
mike píše: Zajimalo by mne, jak za to podle nej muzes tentokrat :twisted:

Jak asi... Gumičky jsem utáhl a tak se v místech kde je gumička utažená látka prošoupala. Po celým obvodu, tudíž né od zipu atp na nějakým místě. Prostě jsem to asi moc utáhl, tak, aby dospod nefučelo a látku jsem tak nadměrně zatížil. Asi tohle by mi řekl. Ok, můžu i za to, že se svíčková žere s knedlou. Nebejt mě, tlačila by se s chlebem. Všechno je to moje vina :twisted:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Reklamace bundy

Příspěvekod mike » stř led 19, 2022 16:25

Ted jsem se kouknul na primaloftku a mam to tam taky! Po 14 letech temer denniho noseni od listopadu do brezna :D Ovsem na druhe, ktera je jeste o rok starsi, to neni. Ma o malicko silnejsi latku a nosim ji akorat na celodenni tury, kterych je min. Na vetrovkach to nemam. Vsechno je to tenci latka, nez ta tvoje tj. musi byt nejaky problem v ni. Teda, muze byt moc tuha a pak budou ty zahyby k prodreni nachylnejsi, ale i tak je to moc brzo. Asi tak o 5 let ;-)

Duvodu se da najit spousta, ale mne by zajimalo, ktery si zvoli Kamler. Napis mu, at se pobavime ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49368
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Reklamace bundy

Příspěvekod Etheric » stř led 19, 2022 16:31

Promiň, nemám na něj nervy ani náladu, to asi po tom všem chápeš
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Reklamace bundy

Příspěvekod mike » stř led 19, 2022 16:34

Tim bys naopak ziskal nadhled. Hodit to za hlavu a napsat mu ciste pro pobaveni. Ale je to samozrejme na tobe.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49368
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Reklamace bundy

Příspěvekod Etheric » stř led 19, 2022 16:43

Já se blbostí a zatvrzelostí lidí zrovna nebavím. Připomíná mi to.... Nebudu psát co a koho :evil: v létech dávno minulých...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Reklamace bundy

Příspěvekod Etheric » čtv led 20, 2022 8:52

Ve finále aspoň vidíme, že papírově velice odolná tkanina na tom může být s výdrží hůř, než UL jako třeba Torrid. A ano, taky si myslím, že to prošoupání vnitřního okraje okolo gumy je díky tuhosti látky. Přesně v ohybech, díky její hrubosti jsou ohyby výrazný.

Moje bunda, co mi vydržela nejdýl ze všech, byla od Sam73, taky mívali /nevim jak teď/ outdoor věci. Byla to haluz jako měla Mawe s Kilpi, že jeden kousek z tisíce se jim opravdu povede. Byl tam noname "šusťák" ala Torrid a izolaci měla něco ala PL Gold. A byla to skvělá bunda. Za 7 let opravdu intenzivního nošení ve smyslu únor, březen, duben, květen vpodstatě denně, to stejný pak září, říjen, listopad. Rozdrbal jsem ju totálně, ale dole u stahování měla asi o 40 dírek míň, než nedlouho nošený Svalbard.
7 let je moje rekordní životnost bundy. Většinou tak 4-5 let, než je fakt opravdu jetá, dodrbaná, stotisíckrát vypraná, splasklá... Ale to asi bude tim, že já to nosim i tam, kde ostatní maj mikiny. A su čuně, musím lézt všude a vším, takže často peru. Tak 1x za 3 týdny nošení.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení