Reklamace bundy

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Reklamace bundy

Příspěvekod eman55 » stř pro 26, 2012 11:16

Zdravím,
koupil jsem si bundu větrovku cca za 2tis. a nosil jsem pod ní dvě mikiny. bunda má uvnitř po obvodu našitý 1cm široký proužek s logem značky, který je po obou stranách jakoby svařen, aby se netřepil. bohužel obě ty svařené hrany mají hodně ostrých hran a během nošení se při pohybu mikina i bunda o sebe tře a tím mi to jednu mikinu uplně zničilo viz. foto. druhou mikinu jsem pod ní měl jen krátce, tak není škoda taková, ale chtěl bych se zeptat, jestli je možné takovou bundu reklamovat i s tím, aby mi byla finančně nahrazena jedna zničená mikina (1200kč) a bunda byla vrácena. na vše mám doklad o koupi a obě věci byly zakoupeny cca před 2 měsíci. díky

http://oi47.tinypic.com/34hi7vo.jpg
eman55
nováček
nováček
 
Příspěvky: 30
Registrován: úte říj 19, 2010 9:41

Re: reklamace bundy

Příspěvekod Hafi » stř pro 26, 2012 11:32

K tomuto stavu došlo během jednoho obléknutí té bundy? Nebo jsi si toho dříve nevšiml?
V opačném případě jsi nadále používal poškozenou věc a pošlou tě k brdíčkům...jinak obecně by tam nějaký nárok byl, kdysi jsem pátral a v hypotetické situaci utopené elektroniky v "nepromokavém" stanu by měl případnou škodu nahradit prodejce stanu. Prakticky si to příliš nedokážu představit. Navíc je tam ten zjevný rozdíl mezi jednorázovým, překvapivým selháním stanu a dlouhodobým odíráním mikiny.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8425
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: reklamace bundy

Příspěvekod eman55 » stř pro 26, 2012 11:37

no právě že jsem si toho nevšimnul a až po dvoudenním pochodu cca po 45km chůze jsem to zjistil.
eman55
nováček
nováček
 
Příspěvky: 30
Registrován: úte říj 19, 2010 9:41

Re: reklamace bundy

Příspěvekod jonza » stř pro 26, 2012 11:43

urcite to reklamuj, toto je jednorazove selhani jak popisuje Hafi.

ale obavam se, ze to odmitnou a budes se muset soudit.

nekdy pomuze jen soudni znalec.
Uživatelský avatar
jonza
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2267
Registrován: ned kvě 28, 2006 14:37
Bydliště: Brno

Re: reklamace bundy

Příspěvekod mike » stř pro 26, 2012 19:55

To neni jednorazove selhani, ale vada designu. Narok na nahradu skody IMHO ma, ale jak pises, nejspis to bude na soud.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49390
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: reklamace bundy

Příspěvekod eman55 » stř pro 26, 2012 21:17

tak díky za informace. zajdu tam a uvidím. jen jsem se tu chtěl předem informovat, abych tam byl trošku připravenej.
eman55
nováček
nováček
 
Příspěvky: 30
Registrován: úte říj 19, 2010 9:41

Re: reklamace bundy

Příspěvekod apuka » úte led 1, 2013 12:05

Toska sice pozde, ale prece...

Urcite reklamuj. Tohle urcite neni jednorazove selhani ale vyrobni vada (je jedno, jestli designova, materialnova nebo jenom blbost nekoho). Jedine tehdy by to mohli uspesne odmintout, kdyby v nejakem navodu, co jsi dotal bylo primo napsano, ze se nesmi pouzivat s nejakymi druhy spodnych bund, mikin, atd. a ze musis pod tim mit jeste napr. ocelovy pancir (to prehanim, asi jsi to pochopil, ale jde tady o princip). Pokud ne, tak na to plati obecne znama pravidla pouzivani, tj. vrchni bunda slouze na noseni nad spodni mikinou, bundou.
To zniceni bundy by Ti melo stacit na reklamaci. Nafot si bundu, kde to nici, i mikiny, nejlepe kdyz mas oblecenou poskozenou mikinu i bundu a je videt, ze kde dochazi ke treni/niceni, at mas co prilozit k reklamaci. Tu Tvoji mikinu by urcite nevzali k reklamaci bundy, resp. bys to ani nemel davat z ruky, i kdyby chteli. Bohuzel, s nahradou zpusobene skody budes muset asi na soud nebo se pokusit domluvit na mimosoudnim vyrovnani. V ramci samotne reklamace muzes dosahnout max. vraceni penez za bundu a uhradu vsech nutnych vydeju k reklamaci (postovne, cestovne do obchodu, atd). Vse ostatne je na jiny proces.
Ja bych zkusil tu reklamaci a pritom navrhnout nejake mimosoudni reseni nahrady skody (napr. bud fin. odskodneni v mire poniceni nebo dodani novych stejnych nebo podobnych mikin, pokud to ma obchod moznost udelat). Tento navrh bych jim dal pisemne, abys mel doklad, zes jim neco navrhl a ze jsi je upozornil na problem a Tvoji snahu to resit. Pokud na to nepristoupi, pristoupil bych na vymahani skody v obcansko-pravnim sporu - a to bych zacal tim, ze bych napsal na Textilni Zkusebni Ustav (www.tzu.cz, tam najdes kontakty), poslat jim fotky, popsat situaci (v cem je problem na budne i to, ze jak dlouho a za jakych podminekj si to nosil, kym jsi zjistil problem) a poptal, jestli a za kolik jsou schopni (a ochotni) udelat znalecky posudek ze uvedene poskozeni je zpusobeno danou bundou. Mam s nima moc dobre zkusenosti, uz jsem s nimi resil spor, sice reklamacni, ale byli moc ochotni.

Jeste jedno upozorneni, i kdyz si nejsem jisty, jak to presne resit: Tu reklamaci podminuj prijetim navrhu na mimosoudni reseni nahrady skody. Tuto podminku dej do reklamacniho protokolu a zvyrazni, ze reklamaci nemaji resit bez prijeti navrhu (podtrhni to, dej tam vykricniky, atd.). Toto je dulezite z toho duvodu, ze kdyby TI vzali reklamaci a vratili zpatky penize nebo vymeni budnu za jinou (kde ten pasek nebude problem), tak vlastne znici Tvuj dukazny material!!! TZU nemuze urcit, ze poniceni mikiny bylo zpusobene bundou, kdyz tu bundu nebude mit v rukou! Timpadem budes mit u soudu pri vymahani jeden jediny argument - a to ze uznali reklamaci. Jenomze kdyz budou sikovni, tak sformuluji svoje duvody tak, ze to napr. neni vyrobni zavada, ale v ramci dobrych vztahu se zakaznikem, blablabla, tak vinu sami nepriznaji...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: reklamace bundy

Příspěvekod petrbw » stř led 2, 2013 11:02

Apuka:Reklamaci nemůže spotřebitel podmiňovat prijetim navrhu na mimosoudni reseni nahrady skody.Pro tohle není v zákoně na ochranu spotřebitele ani v občanském zákoníku opora.Reklamovat může pouze bundu a její vadu.Po úspěšné reklamaci bundy a její vady (teprve potom) může uplatnit náhradu škody a nutných nákladů.Právo na náhradu nutných nákladů §598ObčZ a právo na náhradu škody lze DOMLUVIT s prodejcem ale spíše uplatnit u soudu....
petrbw
účastník
účastník
 
Příspěvky: 336
Registrován: pon led 11, 2010 12:19

Re: reklamace bundy

Příspěvekod apuka » stř led 2, 2013 14:00

Ja vim. Mel jsem spise napsat, ze se pokusit "domluvit"... (anebo doufat, ze o nemoznosti "podmineni" reklamace nevi prodejce). Jedine, co muze zakaznik udelat je, ze bud napise pruvodni dopis, kde popisuje zpusobene poskozeni a napise tam, ze v nahradu skody bude od prodejce vymahat (a prilozeni tohoto dopisu zapise do reklamacniho protokolu) nebo to same napise primo do reklamacniho protokolu (ale tam nebyva tolik prostoru) - na toto ma pravo a prodejce je povinny mu toto umoznit.
Toto je dost osemetna situace, protoze uplatneni naroku nahrady skody je po uspesne reklamaci prakticky vazano na predpokladu, ze prodejce uznal problem popsany v reklamacnim protokolu - i proto by se tam melo presne popsat poskozeni -, jinak se to bez te bundy bude blbe dokazovat, soudny znalec nemuze posuzovat bundu pouze na zaklade popisu zakaznika. A kdyz se do protokolu napise pouze nejaka vseobecna formulace ve smyslu "spatna /spatne prisity pas" bez popisu skody, tak je to na h...
Jeste by se dalo nejdrive pozadat znalecky posudek o duvodech zpusobene skody a nasledne reklamovat bundu - jenze kdyz prodejce reklamaci hned uzna a prisoupi i na nahradu skody, tak jde cena za znalecky posudek na ukor zakaznika, protoze posudek nebyl nutny. Ach jo, ten pravnicky pohled na svet :roll:
Popravde receno, taky nevim, jak bych to resil ja...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » sob led 16, 2021 8:34

Přesunuto odsud: viewtopic.php?p=536834#p536834


IMG_20210116_082808.jpg

Jedná se o místo v dolní části zad, přesně uprostřed
Bunda koupená koncem září, velmi krátce nošená, se stejným batohem jako to Zajo, který je mojí vinou rozdrbaný všude možně, ale v místy pod batohem jako nový. Ani jiná bunda, mikina a triko mi toto neudělalo, batohem to tedy není.
Napsal jsem Tilaku, uvidíme, co k tomu poví
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » sob led 16, 2021 19:16

@Etheric: co je to za bundu/material? Je to zevnitr?

Prijde mi to spis na reklamaci nez na dotaz. Zvlast jestli je to v prvnim pul roce, rozpor s kupni smlouvou nebo jak se tomu ted rika.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49390
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » sob led 16, 2021 20:04

@mike: 3 měsíce stará Tilak Svalbard, Pertex Shield, odřený zvenku, který na reklamaci nechci poslat, jelikož to byl poslední kus z jejich výprodeje, za nový mi to nevymění a vrátit peníze nechci, jelikož jinou padnoucí vyhovující bundu neseženu :|
Opravu si dovedu představit tak přelepenim tý části, což zvládnu doma a nemusím být měsíc bez bundy /samozřejmě v tom případě bysem po nich chtěl slevu/
Ale třeba budou Tilak takový borci, že mi ju vymění, ovšem za Svalbard GTX, jelikož z Pertexu je už nedělají a nemají. Jsem zvědav, co mi napíšou. Pokud to bude něco jako "zašlete k opravě" tak jim ohledně opravy napíšu co výše. Ale nebudu předjímat, můžeme to brát jako prověrku Tilaku co se týče přístupu k zákazníkovi
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » sob led 16, 2021 21:41

Zvenku? :shock: To je teda sila. Koukni, jestli to je PAD nebo PES. Na te fotce vypada spis jako nejaky mikrofleece, co se dava zevnitr a ne jako vnejsi latka na bundu...

Na jejich reakci jsem teda zvedav :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49390
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » sob led 16, 2021 21:54

"Dvouvrstvý PERTEX Shield+". Takže pad? Ta látka senzoricky dost připomíná tu co mám na Zaju, ale Zajo toho vydrželo... Foto je v blbým světle tak to vypadá všelijak..
Už jsem několik bund pod batohem prošoupal až na izolaci, ale to bylo po pěti letech opravdu intenzivního nošení.....
No sám jsem na jejich reakci zvědav. Budu chtít výměnu za novou, třeba mi to projde a dostanu GTX. Nebo mi nabídnou opravu, či slevu, o jejíž výši lze jen spekulovat. Těžko říct.
Snad se nám nerozroste blacklist :twisted:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » sob led 16, 2021 22:11

PAD nebo PES bude nekde na cedulce, kde jsou symboly, jak se to ma prat.

Jestli chces vymenu za novou, tak to reklamuj a pouzij ten rozpor s kupni smlouvou. Pak si muzes rict o reseni a vymena za novou je jedna z moznosti. Mas na to narok, ale musis to udelat spravne. To, cos udelal, spravne neni, ale zatim jsi nic nezkazil. Pockej na odpoved a podle ni uvidis, jen jim neodkyvej neco pro tebe nevyhodneho.

U pp je Tilak na blacklistu uz aspon 10 let ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49390
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » sob led 16, 2021 23:01

IMG_20210116_225347.jpg

Co je vnější a co vnitřní? Z toho poznám prd.

Samozřejmě hned, jak od nich uslyším "reklamace" moje odpověď bude, že neuplatňuji klasickou reklamaci, nýbrž rozpor s kupní smlouvou, nejsu debil.
Ale ta výměna už může být problém, už se mi stalo, že mi bylo odmítnuto něco vyměnit páč jsem reklamoval starou verzi, která už skladem nebyla, za novou mi to vyměnit nechtěli, opravu jsem odmítl a tak mi holt vrátili peníze.
Jenže já potřebuju bundu, ne peníze..... Na případné výměně se s nimi budu domlouvat dopředu, ještě než jim to pošlu. Ale to vše dle jejich reakce
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » sob led 16, 2021 23:21

Hmm, to jo :) Mohlo by to byt jeste napsane na strankach vyrobce. Tipuju, ze vnejsi bude PES, ten ma tendenci se prosoupavat, PAD drzi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49390
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » sob led 16, 2021 23:40

https://www.tilak.cz/cs/svalbard-outlet
Mohlo, ale není. Znám rozdíl mezi pes a pad, přišlo by mi nelogické dát pad dolu a pes nahoru..
Každopádně maj tuto starou verzi v jiné barvě, ale stejné velikosti. Tady nevím, co na to zákon, koupil jsem modrou, tak jsou povini vyměnit pouze za modrou /pokud nedám souhlas k výměně za jinou barvu/??
Bude to zajímavý
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mitau » ned led 17, 2021 10:38

Ja bych tipoval, ze te odpoved nepotesi. Ostatne kazdeho vzhledem k mistu jako prvni napadne, ze je to kvuli treni od batohu. Jestli budou verit, ze ti batoh nic jineho nerozedrel je vec duvery. Navic i pak jde vzdycky o kombinaci tech dvou trenych materialu, takze je mozne, ze proste material batohu a bundy na sebe spatne reaguji. Jestli je to pak chyba vyrobce bundy, chyba vyrobce batohu nebo chyba uzitale je pak tezke posoudit.

Minimalne podle fotky ti to asi nevyreklamuji a budou to chtit videt nazivo. A jestli jsem to dobre pochopil, tak tobe se tam tu bundu nechce posilat. I kdyz to budes podavat jako rozpor s kupni smlouvou (jak radi mike), tak se nevyhnes tomu, aby bunda mesic lezela u Tilaku.

Tady nevím, co na to zákon, koupil jsem modrou, tak jsou povini vyměnit pouze za modrou /pokud nedám souhlas k výměně za jinou barvu/?

No ono kdyz neni mozne vymenit za novy kus (treba protoze uz neni k dispozici), tak mas narok jen na financni kompenzaci nebo vraceni penez. A cele to stoji a pada na tom, ze ty vlastne vratit penize za bundu nechces (coz jinak byva nejhorsi reseni pro prodejce). Podrobnosti bych si musel dohledat, ale obecne bych cekal, ze z hlediska zakona vlastne nemas tak silnou pozici, jak si mozna myslis.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1218
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » ned led 17, 2021 11:31

Kdyby to bylo batohem - jakto, že je poškozeno jen toto místo? Stejná síťka je po celých zádech, i na ramenních popruzích a bederáku - a tam není ani náznak poškození. Mělo by to být rozdrbaný minimálně ještě na bocích u bederáku.

Je mi jasný, že to budou chtít vidět naživo. Ale aby mi to vyměnili za stejný kus ve stejné velikosti, jen v jiné barvě, o to nestojím. Koupil jsem modrou, protože chci modrou, na tý šedý bude hned každá špína vidět..
Oprava? O to taky zájem nemám. Takže mi logicky nabídnou možnost odstoupit od smlouvy, což v tomto případě také nechci, jinou padnoucí vyhovující bundu těžko seženu.
Ale... Je plamínek naděje, že budou takoví borci, že mi ju vymění, ovšem též za modrou a novou verzi. U Direct Alpine se tak stalo, sice předmět reklamace nebyla bunda, ale když jsem řekl, že odstoupit od smlouvy nechci, sami mi nabídli výměnu za novější /a dražší/ verzi. Takže servis DA =D>

Z hlediska zákona si to můžu nechat opravit, což nechci, můžu si to nechat vyměnit za nové /jestli budou takoví borci jako DA, kteří napsali "tuto verzi ve vaší velikosti již nemáme, ale můžeme vám nabídnout výměnu za nový kus, bude to však již verze nová". Na to jsem napsal OK, pošlete novou verzi.
Nebo můžu požadovat "přiměřenou slevu".
Jak říkám, vše záleží na tom, jak se k tomu Tilak postaví. Přinejhorším beru tu slevu a opravím si sám, tedy za předpokladu, že mi nenabídnou směšnou slevu ala 200Kč..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » ned led 17, 2021 12:58

mike píše:Tipuju, ze vnejsi bude PES

Po detailní senzorické zkoušce jsem o tom přesvědčen.
Fakt nechápu, proč je to naopak, než by mělo být :((

Až budu kupovat novou bundu, zeptám se mailem, jestli je vrchní materiál pes nebo pad. Pokud napíšou pad, a bude to pes, můžu to vrátit bez pardonu, jelikož jsem byl při koupi uveden v omyl.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » ned led 17, 2021 14:13

Podle nekterych vyrobcu veci z Pertex Shield+ by mela byt vnejsi latka nylon, tj, polyamid, polyester jsem u nikoho nenasel. Ale ruku do ohne za to nedam.
mitau píše:jde vzdycky o kombinaci tech dvou trenych materialu, takze je mozne, ze proste material batohu a bundy na sebe spatne reaguji. Jestli je to pak chyba vyrobce bundy, chyba vyrobce batohu nebo chyba uzitale je pak tezke posoudit.
Ano, o tom jsem uz parkrat na OF psal - jak reagovala PA bunda a taky PA kalhoty na noseni brasny na zrcadlovku, resp. na "plastenku" na ni. Hodne podobne jako v ethericovem pripade, jen ja jsem si toho vsiml az mnohem pozdeji a zmolkovani je uz hooodne videt, i matros je uplne jine pevnosti v tech mistech.
A uplne stejne jako u etherica, stejna brasna s jinymi bundami, jakozto i stejna bunda s jinymi podobnymi vecmi nemela zadny problem.

Tady neni otazka jestli je "na vine" jeden nebo druhy vyrobce - to neni o tom, ze PA reaguje na treni PE nebo naopak, jsou to opravdu jen dva konretni materialy. Zadny vyrobce nema moznost si otestovat veskere moizne kombinace.
No a vzhledem k tomu, ze k poskozeni dochazi pouze u jednoho z dotcenych veci, tak jeho vyrobce ma smulu, on za to zodpovida. Muj nazor je, ze i kdyby dokazal znaleckym posudkem, ze je to zpusobene tim druhym vyrobkem - protoze nikde nedal zadne upozorneni, ze se nesmi pouzivat a (konretne u teto) bundy se predpoklada, ze se pouziva s batohem, bez specifikace. Tudiz etheric neudelal nic v rozporu s ocekavanym pouzitim.
mitau píše:z hlediska zakona vlastne nemas tak silnou pozici, jak si mozna myslis
Ja netusim, co bys povazoval za "silnou pozici". etheric spravne nacrtnul veskere moznosti, co ma. Dokonce tady by vice-mene vsechny mel i po sesti mesicich, protoze ted uz jsou podminky upravene. Pokud mas zavaznou vadu, tj. takovou, o ktere kdybys vedel, tak bys vec nekoupil (nejak skoro doslovne takto je to definovane), tak mas narok jak na opravu, tak i na vymenu nebo odstoupeni, to uz nezavisi jen na prodejci. (Coz ale mnoho prodejcu netusi ](*,).)

@etheric: je spravne, zes jim to napsal a zeptal se. Predpokladam, ze u teto bundy ji mohou opravit i tak, ze celou jednu cast rozparaji a prisiji novy kus - siji bundu u sebem takze na to maji svadleny. A toto dokazou vyrobci udelat tak, ze si to ani nevsimnes. Jedinou otazkou zustava, jestli dany problem nebudes mit i u noveho matrose, pokud je to problem "spoluprace".
Etheric píše:opravím si sám
Toto by me ale zaujimalo, jak bys to opravil. Myslim to vazne. Bo jedine "reseni" me napadava, ze bys tam nalepil neco jako ty GTX zaplaty nebo presil dalsi vrstvou v mistech, kde se to deje. Ani jedno reseni nebude moc esteticke.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » ned led 17, 2021 15:06

Rozpárat a vyměnit zadní díl... Švy a díry navíc, ale když mi tam dají stejný materiál, který mi za 3 měsíce udělá to samé, co to řeší? Pak zas reklamovat znova. Ne. Tomu se chci vyhnout a hned napoprvé to definitivně vyřešit.

Jak bych to opravil? Přelepil, jak píšeš. Za a je to pod batohem a za b kdo to bude hodnotit, zajíc?

Jinak nezáleží jen na tom, jestli je to pes nebo pad, ale na konstrukci vláken. Však jsem 4 roky dělal v textilce, vím že z toho jistýho materiálu jde udělat shit i pevná látka, záleží na konstrukci. Stačí trochu méně zákrut, trochu jiná konstrukce a z jednoho materiálu ti jich vyrobim 10 úplně jiných a nepoznáš, že všechny látky jsou to stejné, jen jinak zpracované.

Edit: toto vymýšlím proto, že jsem bundu koupil v 50% slevě. Kdybych ju koupil za plnou cenu, tj 6k, nepřemýšlel bych ani vteřinu a od smlouvy odstoupil
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mitau » ned led 17, 2021 16:18

@apuka: Ja tou "ne tak silnou pozici" myslel hlavne to, ze pro Etherica neni zadne reseni uplne dobre (jak sam rozebiral). Resp. by se mu libila vymena za soucasny model, ale tam vzrostla MOC z 4700,- na 6700,-, takze bych i docela chapal Tilak, ze se mu do takoveho reseni chtit nebude (a zakon mu to neprikazuje). Dohadovani se o primerene sleve je dost nahodne z hlediska nabidnute slevy (a uplne odstoupeni Etheric zas nechce). Secteno a podtrzeno, kdyz Tilak rozpor s kupni smlouvou uzna a z duvodu nedostupnosti konkretniho modelu navrhne odstoupeni od smlouvy nebo nejakou symbolickou slevu, tak Etheric nebude spokojen ani s jednim resenim.

Ale asi nejlepsi je pockat, jak se k tomu Tilak skutecne postavi. Dohadovat bychom se tady o tom mohli do nekonecna ;)
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1218
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » ned led 17, 2021 16:26

@mitau: přesně jak říkáš. Dám vědět jak to dopadlo, pokud to bude opravdu zajímavé, zveřejním celou komunikaci :)

Jsem smířen s tím, že budu nejspíš v zimě měsíc bez zimní bundy. Naštěstí mám tu Rab Microlight Summit, ale po měsíci nošení ju budu muset vyprat, což je pořádnej sranec :-?
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » stř led 20, 2021 9:14

Takže Tilak se furt dohaduje, že je to batohem...

"Máme zkušenosti že tento problém na oděvech způsobují především popruhy batohů nebo zapravení okrajů batohu,popruhů a jiných součástí, odolnou lemovou stuhou. Většinou tyto kvalitní batohové materiály obsahují vysoce pevná vlákna a hrany batohu mohou být ostré a oděv rozedírat. Na druhou stranu u levnějších batohů je zase problém v nekvalitním zpracování"

Z čehož mi vyplývá, že můj případ není ani zdaleka ojedinělý. Nabízí mi výměnu zadního dílu, ale.... Ještě se budeme chvíli dohadovat ;)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » pát led 22, 2021 9:15

Pokračování - Tilak mi napsal, ať jim pošlu bundu k opravě. Poslal jsem. Dnes mi poslali toto:

"Aby nedošlo k nějakému zbytečnému nedorozumění. Dal jsem kolegyni pokyn, aby bundu opravila za výrobní náklady. Ale nebude to záruční oprava zdarma. Ta závada opravdu není způsobena vadou materiálu nebo chybou výroby. To by fakt nebylo fér."

WTF?? Se jako s nimi mám soudit??
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mitau » pát led 22, 2021 10:20

To docela odpovida tomu, co jsem o Tilaku slysel. A co nekde rikal Kammler v nejakem rozhovoru: Ze nemaji skoro zadne reklamace. A ze u reklamaci se casto ukaze, ze je to jen chybou uzivatele, ze nejde o chybu materialu nebo usiti. Ale ze na druhou stranu nabizeji kvalitni opravy za dobrou cenu, takze zakaznici jsou nakonec spokojeni a sami uznaji, ze je to ferove reseni. Uz si vubec nepamatuju, kde jsem to cetl.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1218
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » pát led 22, 2021 10:45

Na záruční opravě trvám. Soudit se mi nechce, ale nechat si kakat na hlavu též ne..

Napsali teď toto:
"Záruka ne nevztahuje na mechanické poškození. Nevím jak k němu došlo, ale je to naprosto ukázkový případ. Poškození nevzniklo „samo“, bunda je evidentně něčím prodřená.

Pokud nesouhlasíte s opravou, která Vás bude stát několik stokorun, tak reklamaci zamítneme a bundu Vám vrátíme zpátky. Nejde o ty peníze, ale o princip. Ani my ani výrobce materiálu jsme neudělal žádnou chybu.

Nabízím Vám konstruktivní řešení. Bundu Vám opravíme ale ne jako reklamaci. Zvažte prosím."

Kua, je tu nějaký právník či člověk znalý?? Toto jednání se mi vůbec nelíbí...
" Pokud nesouhlasíte s opravou, která Vás bude stát několik stokorun, tak reklamaci zamítneme a bundu Vám vrátíme zpátky."
Takže v případě "přijetí " reklamace bych si tu opravu měl taky platit?
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » pát led 22, 2021 12:07

@etheric: samozrejme na zarucni oprave trvej.

Zaklad argumentace (samozrejme predpokladam, ze pravdivy) muzes postavit na tom, ze jsi bundu pouzival v soulade se vsim doporucenim a navodem (asi nebyl prilozen), co jsi k bunde dostal a co za svouji dlouhou praxi v turistice vis, ze se delat ma. Nosil jsi jej se znackovym a prvotridnym ruksakem (klidne napis znacku a typú, ktery bezne nosis s nekolika jinymi bundami v mnohem vetsi zatezi a delsi dobu - a zadna jina bunda nevykazuje ani naznak poskozeni.
Ze jsi v zadnem materialu dodanem k bunde nenasel zadnou zminku o tom, ze nemas bundu nosit s ruksakem nebo ze je nevhodne ji nosit s nejakym konkretnim materialem. Ze jsi nedostal zadny navod? Tak potom co chteji? Jak jsi mohl neco vedet, kdyz Ti to nedali. Atd.

Zkusil bych Ti prohledat sve stare reklamace, kde jsem se jednou nastval u bot, kde taky tvrdili, ze mi neuznaji evidentne spatnou botu, protoze jsem to nepouzil tak, jak jsem mel. Tak jsem jim na to napsal stat (vychazel jsem z tehdy platneho Obc. zakoniku), ze se od kupujiciho muze ocekavat pouze to ze bude dodrzovat, co je napsane v navodu a "obecne zname pravidla a zpusoby pouziti". Tak jsem jim napsal, ze jediny mne "obecne znamy zpusob pouzivani bot" je je rozvazat, vsunout do nich nohy, zavazat a jit. Na to uz se neozvali jen poslali zpet penize.
Myslim, ze neco podobneho by bylo treba napsat.

Navic pokud jsi kupoval tu bundu nedavno (pokud si pamatuji, tak v te vyprodejove akci "Ponikla"), tak oni maji dukazni bremeno aby dokazali, zes Ty poskodil tu bundu mechanicky nevhodnym pouzivanim. A ne Ty, zes to nedelal.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Další

Zpět na Oblečení