Reklamace bundy

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Reklamace bundy

Příspěvekod apuka » čtv led 20, 2022 13:37

Zase tady bych rekl, ze vydrz te latky na Svalbardu nejde uplne na vrub Tilaku - je to GTX Infinium, tj. samotny material si vyrabi nebo necha vyrabet Gore a taky Gore vyrabi samotny laminat.

Problemem Tilaku muze byt "maximalne", ze tam dela kanal na zatahovani na gumu. Coz ale podle pravidel pouzivani GTX by melo byt taky schavleno v testovacich laboratorich Gore (pokud pro Infinium neni vsechno jinak).

Coz ale vubec nic nemeni na tom, ze jako vyrobce za vadu odpovida Tilak. Jen je zvlastni ta jeho komunikace, kdyz i v Tvem prvnim pripade kdyby byl problem na strane materialu, tak za to nese vinu Gore. Otazkou ale je, jak jsou podobne veci osetrene smluvne. No a taky pravda, ze kazda reklamace zvysuje pocet reklamaci Tilaku, at uz za to muze kdokoliv. A kazda odmitnuta znamena snizeni procenta reklamaci, tj. "zvysuje image" kvality.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Reklamace bundy

Příspěvekod mike » čtv led 20, 2022 17:54

apuka píše:Coz ale vubec nic nemeni na tom, ze jako vyrobce za vadu odpovida Tilak.

Bingo. Maji si to poresit s Gore a ne to hazet na zakaznika.

apuka píše:No a taky pravda, ze kazda reklamace zvysuje pocet reklamaci Tilaku, at uz za to muze kdokoliv. A kazda odmitnuta znamena snizeni procenta reklamaci, tj. "zvysuje image" kvality.

Tohle jsou ale jen jejich interni cisla, ani nevim, jestli se nekde oficialne uvadeji. A i kdyby, tak je nikdo nezkontroluje. Mne to spis prijde jako ego, Kamler se holt rozhodl, ze oni chyby nedelaji, to jen nekteri zakaznici, kterym to teda velkoryse opravi za naklady. Mne se ten pristup nelibi, ale je to jeho firma. Jako zakaznik mas dve moznosti. Bud se ji vyhnout, coz je tady snadne, nic extra vyjimecneho nedelaji, nebo zabojovat, coz by asi znamenalo to dotahnout az k soudu. Na to druhe bys musel byt bud extra nastvany nebo mit extra smysl pro spravedlnost, protoze kvuli tem par stovkam za opravu se to fakt nevyplati.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Reklamace bundy

Příspěvekod apuka » čtv led 20, 2022 18:21

mike píše:Tohle jsou ale jen jejich interni cisla, ani nevim, jestli se nekde oficialne uvadeji.
Jo. Ale mozna obcas nejaky velky obchod/eshop muze uverejnit nejakou statistiku pomeru reklamaci k prodanym kusum vyrobcu, mozna nekdo (asi jasne kdo) v nejakem rozhovoru utrousi (mozno jako odpoved na otazku) nejake cislo, atd. A to jsou potom veci, ktere sice nikdo nekontroluje, zato se to muze pomerne rychlo rozsirit - jak mezi beznymi zakaznikami a jednak mezi "odbornymi" novinari, atd. Potom uz si to zije vlastnim zivotem.

Tilak by v tomto smeru nebyl zadnou vyjimkou, toto zazilo asi celkem dost firem z ruznych oblasti - v obou smerech.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Reklamace bundy

Příspěvekod mike » čtv led 20, 2022 18:26

Nebo nekdo napise nekam na Internet svou zkusenosti s reklamaci a to pak taky zije vlastnim zivotem ;-) Treba pro mne je tohle showstopper, ale zas je pravda, ze bych od Tilaku stejne nic nekoupil, jelikoz nemam postavu orangutana :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Reklamace bundy

Příspěvekod Etheric » čtv led 20, 2022 18:58

Taky fakt nemám postavu orangutana, ale ta Svalbard mi sedí. Nevím tedy, co tím máš na mysli, střih mi nepřijde nesmyslnej
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8037
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Reklamace bundy

Příspěvekod mike » čtv led 20, 2022 19:14

Mozna se neco zmenilo, zkousel jsem naposled neco od Tilaku tak pred 10 let a to byly strihy nesmyslne. Treba kalhoty mi byly v M na delku akorat, ale bez sance je zapnout, v XL jsem je zapnul, ale byly aspon o 10 cm delsi. Bundy podobne. Takze jsem Tilak vyradil z moznosti a uz nemel potrebu to zkouset znovu.

Druha moznost je, ze jsi maly orangutan a nevis o tom :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Reklamace bundy

Příspěvekod Etheric » čtv led 20, 2022 19:33

Toho bych si asi všiml. Ha, to jsou ty potvory, co mi chčijou na listy kratomu
borneo-viasat-nature-1.jpg
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8037
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Reklamace bundy

Příspěvekod mike » čtv led 20, 2022 19:37

Ted jeste dej svou fotku pro porovnani :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Reklamace bundy

Příspěvekod Etheric » čtv led 20, 2022 19:59

IMG_20180601_091850.jpg

I na takový tělo ten Tilak sedí
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8037
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Reklamace bundy

Příspěvekod mike » čtv led 20, 2022 20:07

Delka rukou by odpovidala, ty oranzove chlupy sis oholil? :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Reklamace bundy

Příspěvekod Etheric » čtv led 20, 2022 20:12

Jo a ten bachor odmazal v editoru :twisted:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8037
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Reklamace bundy

Příspěvekod mike » čtv led 20, 2022 20:14

Bachor neni zajimavy, problem u Tilaku byl (je?) nesmyslna delka koncetin, rukavy i nohavice, proto orangutan.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Reklamace bundy

Příspěvekod Etheric » čtv led 20, 2022 20:26

Tak zrovna ten Svalbard nemá o nic delší rukávy, než moje jiný bundy. Např Torrid je má ještě delší. Tilak je střihem širší, i rukávy jsou širší, vejde se pod to pořádnej svetr úplně na pohodu
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8037
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Reklamace bundy

Příspěvekod mike » čtv led 20, 2022 22:12

Zrovna Torrid ma rukavy delsi, nez je zdravo. No dobra, nechme to, jak jsem psal, zavrhnul jsem Tilak uz pred 10+ lety a nemam duvod to menit.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Reklamace bundy

Příspěvekod Etheric » pát led 21, 2022 5:46

Já zavrhnul Tilak před rokem a něco a též nemám důvod to měnit :)
U Torrid je zas dobrý, že jsou rukávy zbytečně dlouhý, páč jejich zakončení se vůbec nepovedlo, narozdíl od zbytku bundy. Ovšem díky délce navíc není problém to přešít, už jsem to řešil se švadlenou. Kdyby ty rukávy byly akorát, bundu bych byl nucen vrátit, protože by mě to zakončení fakt sralo. A to by byla škoda, páč bunda je to skvělá.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8037
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Reklamace bundy

Příspěvekod milarepa » pát led 21, 2022 8:29

mike píše:Bachor neni zajimavy, problem u Tilaku byl (je?) nesmyslna delka koncetin, rukavy i nohavice, proto orangutan.


co to je za blábol? To že ti nesedí jejich střihy neznamená, že jsou nesmyslné. Pokud by byly nesmyslné, tak zkrachují, a to evidentně nehrozí, když mají vše, co ušijí, nesutále vyprodáno.....rádi by rozšířili výrobu, ale jsou limitování nedostatekm lidí, na trhu nejsou švadleny, tedy ty kvalifikované, co zvládnou složité střihy......a tohle je skutečný problém mnoha českých firem, učební obory jsou zrušeny, nebo skomírají, holky z Ukrajiny a jiných zemí zase nemají potřebnou praxi a zkušenosti s náročnými střihy, a bohužel ani potenciál se to naučit - tohle mi říkala mistrová přímo v dílně Tilaku v Šumperku.

K té tvé nesmyslnosti jejich střihů - kamarád si chtěl koupit kalhoty od High Pointu, které se mu na mně líbí, ale v jeho velikosti mu byly krátké, takže musí koupit zase nějaké do Tilaku, které mu perfektně sedí............je třeba si uvědomit, že nejsme cínoví vojáčci, vyrobení z jedné formy

třeba bundy od Tilaku v mé velikosti mi v pohodě sedí.......nic není černobílé
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Reklamace bundy

Příspěvekod apuka » pát led 21, 2022 10:37

milarepa píše:...tak zkrachují, a to evidentně nehrozí, když mají vše, co ušijí, nesutále vyprodáno.....rádi by rozšířili výrobu, ale jsou limitování nedostatekm lidi...
Hm, ja jsem pred lety zase cetl (neptej se mi, kdo to novinarovi rikal, ale byl to nekdo od Tilaku, mozna od jejich zastoupeni tam), ze Tilak je hodne oblibeny v Japonsku, i kdyz ma hodne vysoke ceny. A ze jeden z duvodu je ten, ze je vetsina veci docela nedostatkova. Jenze oni ani nechteji dovazet vic, jim vyhovuje ten "pocit nedostatkoveho zbozi" (tj. se zvysuje pocit exclusitivity). To se taky projevuje na tom, ze mohou udrzovat ty vysoke ceny, protoze lidi cekaji, ze se konecne zbozi objevi/doveze a zase se rychle vyproda - kdyz se nekomu zda cena vysoka a nekoupi, tak prohloupi, protoze "za nim stoji dalsi v rade", kteri za to jsou ochotni dat tu cenu.

Jo, mozna je to trochu dano japonskou mentalitou a ze na CR uvedeny pristup vubec neplati. Jenze sam pan vedouci taky nekdy v nejakem rozhovoru uz davneji (kdy zase takovy nedostatek svadlen a lidi na Sumpersku jeste nebyl) rikal i neco ve smyslu, ze by klidne prodali a nasobek sve vyroby, odby t by byl, ale on uz nechce zvysovat vyrobni kapacity, protoze by se hur hlidala kvalita, atd.

Takze si muzes vybrat, ktere vyjadreni vezmes "za sve".

Ale co se tyce strihu, tak ja bych taky vubec nedelal vseobecne zavery ze zkouseni nekolika veci. I Tilak ma vicero ruznych strihu, nektere jsou uzsi a delsi, nektere zase sirsi a kratsi. Napr. manzelka rozhodne neni zadny "orangutan", se svoji vyskou ma spise problem sehnat neco, co ji neni moc dlouhe - ale bunda Tilak Raptor ji sedi dobre, neni dlouha a ani nema prilis dlouhe rukavy. Ja mam nejakou starou verzi jejich softsehllove bundy/mikiny a taky se nepovazuji za "orangutana", ruce mam normalni (syn je ma pri cca stejne vysce o dost delsi), trup mozna mirne delsi nez prumer a ta bunda je mi o maly fous delsi, rukavy taky spise kvuli otvorum na palce, ktere jsou pro mne ponekud hur pouzitelne, maji mensi diry (ale mozna ze predchozi majitel je zasil jinak - sehnal jsem to hodne nosene na OF -, diry jsou hodne ruzne velke). Ale taky je mi mirne sirsi, tj. asi by mi bylo dobre mensi cislo, ty rozmery jsou vetsi ve vsech smerech. Z meho pohledu nijak bunda nevybocuje z prumeru jinych vyrobcu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Reklamace bundy

Příspěvekod Dromedaro » pát led 21, 2022 12:50

I já zastávám názor, že zrovna Tilak dělá normální střihy, které mi dobře padnou.

Co se týče reklamací, tak tam zkušenost nemám, ale v jednom případě jsem s nimi cosi řešil a vyšli mi bez řečí vstříc, i když to bylo nad rámec jejich zákonných povinností a vyhovět mi nemuseli. Je ale pravda, že jsem to neřešil s Kamlerem.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Reklamace bundy

Příspěvekod milarepa » pát led 21, 2022 13:04

k tomu Japonsku, aby to tu nebylo jako v našich médiích, kdy dostáváme ne skutečné informace, ale jen metainformace, tzn. správný názor správného novináře na určitou událost (např. na projev Putina, Orbána, BLM, Trumpha, atd.....), takže japonská mise Tilaku se má ve skutečnosti takhle:

https://www.idnes.cz/finance/prace-a-podnikani/tilak-roman-kamler-rozhovor-japonsko.A160429_094454_podnikani_sov

https://www.export.cz/nazory-a-analyzy/vyrobce-outdooroveho-obleceni-tilak-zaujal-svycary-i-japonce/

a názor na to ať si už každý udělá jaký chce...
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Reklamace bundy

Příspěvekod apuka » pát led 21, 2022 13:50

@milarepa: O tom Japonsku ty clanky vice-mene potvrzuji, co jsem psal. Jen ja jsem to cetl v jeste drivejsi dobe, tak mozna tam byly mirne jine formulace (alespon jak si to jeste pamatuji).

Jinak toto
Tilak prostřednictvím svých obchodních partnerů prodává v Německu, Velké Británii, Švédsku, Nizozemsku, Norsku a také v Jižní Koreji.
je podle mne trochu zavadejici info. V "beznych" obchodech je Tilak v techto krajinach hodne malo (no, spise vyjimecne, snad krome Norska) k nalezeni. Mozna spise ty vojenske veci, nejspise uspechy v soutezich na dodavatele. Pokud jsou nekde, tak jsou to nejake specializovane obchody pro hodne omezeny okruh lidi.

Co ale uplne nechapu je, ze jsou v tech rozhovorech naznaky, ze se snazi expandovat i do jinych "lepsich" azisjkych krajin, uspet i v Evrope a pritom by mel mit problemy se zvysovanim vyroby. Tyto dve veci mi nejdou moc dokopy.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Reklamace bundy

Příspěvekod Etheric » pát led 21, 2022 14:13

Nechce zvýšit výrobu, chce značce držet image exkluzivní, nedostupný a rychle vyprodaný značky, o kterou je extrémní zájem a prodávat to za 2x tolik.

"Jednou z největších outdoorových akcí je u nich třídenní rockový festival pod horou Fuji a Japonci jsou schopní se na něj vybavit jako na měsíční expedici do Patagonie. To je Japonsko."

Pak jsou spokojení, tři dny jim ta bunda vydrží bez ztráty květinky :twisted:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8037
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Reklamace bundy

Příspěvekod Etheric » úte bře 22, 2022 6:44

18.ledna jsem tu posílal foto, jak se ošoupala látka u stahování bundy. Od tý doby jsem bundu nosil tak 4x týdně do 20km. Teď ty místa, kde se to prošoupalo, vypadaj takhle
IMG_20220322_063244.jpg

Hezky to pokračuje, už to bude skrz :)
Teď mám dilema - přelepit to celý tuff tape, anebo se na to vyprdnout, páč by to byla škoda tuff tape na takovou bundu? :-k
Asi možnost číslo 2, páč lepit tuff tape tam, kde se to bude stahovat, se mi nechce. Aj mi to přijde jako škoda tý pásky..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8037
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Reklamace bundy

Příspěvekod apuka » úte bře 22, 2022 10:19

Neprelepuj to - opravdu v mistech, kde se to stahuje, to s lepenim neni ono. Opravoval jsem tak navleky v miste, kde byla vsita guma. Jo, "nejak" to drzi, ale jednak paska se "lame" (delaji se na ni bile cary) a kvuli tomu to vypada i z dalky nepekne a jednak tam hur drzi,

Kdybys to chtel nejak opravovat, spise bych rekl, ze na to je treba nasit pas jine latky, nejake, ktera neco vydrzi, klidne sustaku. Myslim, ze zrovna v tom miste ani presiti membrany uz nicemu nevadi (Infinium sice je i vodeodolne, ale pres ty diry se tam stejne dostane voda a je jedno jestli to bude o dva cm vys, zevnitr se to tam dostane taky.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Reklamace bundy

Příspěvekod Etheric » úte bře 22, 2022 10:40

Já bych to mohl i reklamovat, ale uspěju? Teď možná ano, ale prdim na to. Už se začíná sekat i zip... Ta bunda je celkově chujová, takže doničim, zahodim a příště nakoupim jinde :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8037
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Reklamace bundy

Příspěvekod mike » úte bře 22, 2022 17:25

Reklamuj. Chci videt Kamlerovo zduvodneni, proc si za to zase muzes sam :twisted: (ze tys tu bundu nosil [-X)

Vazne, proc to nezkusit? Nemas co ztratit, jista sance na reseni tu je a kdyz ne, tak se aspon vsichni pobavime ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Reklamace bundy

Příspěvekod Etheric » úte bře 22, 2022 18:42

Protože ta bunda je na pikaču a že mi tento problém opraví, mi nijak v ničem nepomůže. Zato bych musel poslat balík a pak se dohadovat o uznání reklamace, nacož po předchozí zkušenosti z vysoka seru, moje energie a čas má mnohem větší cenu, než ten shit od Tilaku. Takže asi tak..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8037
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Reklamace bundy

Příspěvekod mike » úte bře 22, 2022 18:51

Jak dlouho ze ji mas? Treba ti vrati penize (sance 1:1000000 ;-)).

Muzes to brat jako sluzbu pro verejnost. Zkusenost s reklamacema u Tilaku. Osobne si myslim, ze to zas neuznaji, vymysli si nejake priserne vymluvy, ty to pak zverejnis a tim odradis dalsi lidi od Tilaku a trochu napravis jejich neopravnenou dobrou povest :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Reklamace bundy

Příspěvekod Etheric » úte bře 22, 2022 19:44

Mám zdravotní omezení = omezený množství psychický energie a už si dobře rozmyslím, na co ju využít. Nemůžu plácat energií na blbosti / blbce. Protože pak mi ta energie bude chybět na důležitý věci. The spoon theory ;)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8037
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Reklamace bundy

Příspěvekod mike » úte bře 22, 2022 23:21

Tak mu akorat posli mail s tou fotkou nebo s vic fotkama, co on na to. To je stejna energie, jako jsi pouzil na psani prispevku vyse ;-) Jak dlouho je ta bunda nosena? Pripadne kolik asi km ma?

Etheric píše:The spoon theory

Hmm. Rozumim, o co jde, jelikoz to taky obcas znam. Chronicka infekce, kdyz se probudi, tak sezere vetsinu fyzicke i psychicke energie. Nekdy na den, nekdy na tyden, obcas i na par mesicu. Presto mi ta teorie prijde nevystizna resp. trivialni. Jo, clovek nema dost energie a i bezne denni aktivity ho vycerpavaji. To je celkem jednoduche a popisne, k cemu lzice? Neco mi unika?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Reklamace bundy

Příspěvekod sobb » úte bře 22, 2022 23:52

Taky mi přijde, že mejl s fotkama a dotazem by mohl být zajímavým pokusem a dalším nahlédnutím do světa podle Tilaku.

mike píše:k cemu lzice? Neco mi unika?
Asi nic, v zásadě je to jen jednoduchá metafora - Spoon theory
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení