Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

Příspěvekod Vill » úte pro 10, 2013 19:31

Oki diky za nazor...
Vill
nováček
nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: sob lis 16, 2013 10:22

Re: Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

Příspěvekod terkad » úte pro 10, 2013 20:47

Moc obleceni od Scottu jsem v akci zatim nevidela, ale mit na to ty prachy, asi neni co resit a vybrala bych si. Spatne to nebude, ta znacka se mi proste libi a mam v ni duveru. Veci na kolo umi dobre, na lyze taky (nedelali lyzaky, chteli svoje, koupili garmont a meli jistotu, ze to bude patrit mezi nejlepsi v nabidce) a u obleceni bych to tipla na pododny pristup
Uživatelský avatar
terkad
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4441
Registrován: pát led 18, 2008 19:27
Bydliště: Jankovice (Uherské Hradiště)

Re: Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

Příspěvekod Vill » úte pro 10, 2013 20:54

Dik a pozdrav do Dolni M., ja jako ol.se chystam do Kout n. D. ;)
Vill
nováček
nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: sob lis 16, 2013 10:22

Re: Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

Příspěvekod terkad » úte pro 10, 2013 21:34

Lyzovat nebo i ucit? Taky jsem olomoucak, ale moc casto se tam nevyskytuju
Uživatelský avatar
terkad
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4441
Registrován: pát led 18, 2008 19:27
Bydliště: Jankovice (Uherské Hradiště)

Re: Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

Příspěvekod Vill » stř pro 11, 2013 8:39

Pouze lyzovat, me pracovní zamereni je trochu jinde :). Byl jsem tam poprve loni vzdy na jeden den a celkem pohoda...sedacka pro "starsiho" cloveka" dela sve :)))
Vill
nováček
nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: sob lis 16, 2013 10:22

Re: Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

Příspěvekod terezikk » pon led 27, 2014 16:18

Ahojte potrebuji poradit...
Rozhodla jsem se vymenit po 4 letech moji lyzarskou bundu Mill,(sloupec 20tis).. Bohuzel jsem zmrzlik a je mi ve všem zima.
Stojim pred rozhodnutim, zda znovu jit do Millu nebo si tentokrat koupit nejakou bundu od NordBlanc. .
Popr doporucili byste neco jineho?? Nugget bundy mne moc nepresvedcily vodnim sloupcem.. Popr poradte dle ceho se orientovat, protoze jsem neznalec :)
terezikk
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon led 27, 2014 16:12

Re: Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

Příspěvekod mike » pon led 27, 2014 16:20

Rekl bych, ze nepotrebujes vodni sloupec, ale izolaci ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49477
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

Příspěvekod terezikk » pon led 27, 2014 17:38

JJ presne :) a podle ceho se orientovat pri koupi?? ma to nejaky odborny nazev o kterem do ted netusim :))))
terezikk
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon led 27, 2014 16:12

Re: Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

Příspěvekod mike » pon led 27, 2014 17:46

Podle typu a vahy izolace.

Asi by bylo nejlepsi si nejdriv procist tohle vlakno. A pak napsat, cos presne mela za bundu a po cem koukas. Ne znacku, ale konkretni bundu. Napsat, zes mela bundu Mill a nenapsat jakou je celkem k nicemu. Nejsme jasnovidci.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49477
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

Příspěvekod grco » pon led 27, 2014 18:43

mike píše:Nejsme jasnovidci.


Hovor za seba :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

Příspěvekod mike » pon led 27, 2014 19:05

Dobre, dobre... V tom pripade uz jiste vis, ze pripad je uzavren, a tak sem prosim napis, jak to dopadlo 8)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49477
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

Příspěvekod budo » úte led 28, 2014 20:31

Vill: nevím, jak odborníci, ale pokud se mé zkušenosti týče, je následující. V Alpách lyžuju v coolmax triku LS, devold active, 200 polartecu, čepici a pertexové větrovce. Při -15°C mi je akorát. Jistě, že to je o stylu jízdy, já se u toho celkem zahřeju. Ty, kdo se jen tak smýkají se svahu dolů, by v tom asi mohlo trochu zábst, ale mně v tom je prima.

Takže neboj, zima ti nebude v poměrně běžné bundě. wink:
PS: tenhle můj komplet nemá žádný vodní sloupec a vůbec mi to nechybí.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

Příspěvekod 007jarda » sob úno 7, 2015 23:32

Zdravím všechny,

měl bych dotaz ohledně bundy. Chtěl bych si pořídit nějakou, která má kapsu na skipass, odvětrávání podpaží a nejlépe i, pokud to píši správně, takovou tu podšívku na ruce v rukávu :) Cenu bych si představoval do 3000 Kč maximálně, narazil jsem na bundy za 5,6 tisíc, ale to se mi fakt dávat nechce. Vím, že se tady kdysi řešila i značka Northfinder, jak je na tom nyní? Třeba tento kousek:

http://www.northfinder-eshop.cz/bundy-n ... na-p-15691

Díky všem předem.

Jarda
007jarda
nováček
nováček
 
Příspěvky: 44
Registrován: ned srp 26, 2012 17:23

Re: Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

Příspěvekod mike » ned úno 8, 2015 2:20

Parametry: vodní sloupec 10 000mm, prodyšnost 10 000g/m2

Igelit. Uvaris se v tom a zaroven prochladnes. Prodysnost 20000 je naproste minimum, lepsi ale je, kdyz tam zadna membrana neni. Takova se ale tezko shani, membrany jsou dneska v mode a jelikoz pouzitelne jsou drahe, cpou tam levni vyrobci igelit. Slusna zimni bunda nepotrebuje odvetravani v podpazi, to je znouzectnost. Vlastne to ani zadna ctnost neni, proste nesmysl.

Pridej par tisic a kup si neco slusneho.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49477
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

Příspěvekod 007jarda » ned úno 8, 2015 22:51

Děkuji za info, až tak hrozné jsem to nečekal :) Každopádně tedy promyslím, mrknu co a jak dále a pak uvidím, nechtěl jsem dávat x-tisíc, ale pokud by to za to mělo stát, tak popřemýšlím...

Jarda
007jarda
nováček
nováček
 
Příspěvky: 44
Registrován: ned srp 26, 2012 17:23

Re: Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

Příspěvekod Quido » pon úno 9, 2015 12:00

s tou membránou na lyžování souhlasím - lyžařský bunda má chránit především před větrem a hodně dýchat... pokud lije, tak stojí lyžování stejně zaprd :roll:

ale to podpažní větrání, byť názor mikeho chápu, já prostě potřebuju, vždycky přijedu dolů spařený jak prase a na lanovce větrat musím
;-) :skialp:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

Příspěvekod mike » pon úno 9, 2015 18:26

A to ti nestaci rozepnout hlavni zip?

Stavalo se mi to, kdyz jsem zkousel lyzovat v membranove SS bunde. Po jizde jsem byl zpoceny prehraty, protoze membrana, a na lanovce vymrznul. U zateplenych bund se mi to nikdy nestalo a to ani pri jarnim lyzovani. Pravda, kdyz bylo na jare na slunci +15, tak jsem si vzal nezateplenou bundu ;-)

Mozna se extremne potis, ale taky muzes mit malo prodysnou bundu. Sjezd by udychat mela, tak pomaha proud vzduchu pri jizde.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49477
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

Příspěvekod Quido » pon úno 9, 2015 21:32

ano, ja se hodne potim odjakziva a bunda je hodne prodysna, i tak to nestaci...
rozepnout hlavni zip muzu, kdyz na lanovce nefouka, pripadne v kabine, to je jasnacka, ale vetsinou fouka a ty ventilace v podpazi mi vyhovuji vice, protoze zase tak prudce se neochladim, ale pritom vyvetram
__II
mne to proste vyhovuje
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

Příspěvekod pavproch » úte úno 10, 2015 7:59

Lyžovat bez membrány je za normálních zimních podmínek donebevolající blbost. S jedinou vyímkou - když lyže používám pouze jako opalovací lehátko... :twisted:

Vážně: na lyžích sem neustále vystaven kontaktu se sněhem/ledem/mokrým ze všech stran - shora, zespoda, ze sedačky lanovky, z talíře pomy, dyž sebú šlehnu tak aji zboku a vůbec ze všech stran. Pořádně nepromokavá membrána je nezbytně nutný základ.

Howgh.

PS: Aniž bych chtě vyvolávat flame, tak sem letos v Le2Alpes v ranní frontě na Jandri a přes den, dyž sem se občas s někým potkal na lanovce vypozoroval zajímavý trend: ještě před pár lety dyž člověk někoho zmrerčil jak lyžuje v HS membránovce, tak to sichr byl čehúň nebo slovák, francouzští domorodci jezdili (i off-piste) ve spajdrech, kjůsech apod. Letos tomu bylo přesně naopak - zatímco čehúni a šlováci zásadně vist nebo pavúk, ani jeden z domorodců mimo sjezdovky už na sobě neměl lyžaskou bundu, všichni flís nebo ss a na tom zvenku HS goreteksku... =D>

PPS: Já takle lyžuju odjakživa, takže sem (už zase) moderní.... :supz:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28346
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

Příspěvekod Quido » úte úno 10, 2015 8:59

Nesouhlasím s "donebevolající blbostí"... může být, proč ne, ale nutně na sjezdové lyžování není potřeba. Lyžování není v pravém smyslu outdoor. Pro mne je podstatnější, aby hodně dýchala a případně rychle uschla.
Na sjezdování jsem nikdy membránu nepoužíval a ani mi nechyběla, a nikdy jsem nepromokl, ani když jsem se vyválel, anebo celý den sněžilo, kromě jednoho dne, co jsem zažil, kdy začalo v únoru pršet,podobně jako dneska (a tak jsem to po třech jízdách zabalil, stejně z toho v takovém počasí není požitek).
Pokud je svrchní materiál bundy vhodně zvolen, tak sníh do bundy hnedle nenasaje, a já se více zpotím, než promoknu...
Mluvím o sjezdování, nikoli o skialpinismu, back-country atp.

Ale tak, můžeme mít každý svůj názor a svou zkušenost...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

Příspěvekod mike » úte úno 10, 2015 16:58

Asi tak. Tohle bylo hodne mimozni i na pavprocha ;-)

Mozna je to u skialpu a freeride jinak (trochu pochybuju, ale budiz), ale na jezdeni na sjezdovkach je membrana v 99% pripadu na skodu. Lyzoval jsem 35 let a dny, kdy jsem mel na sobe membranu, bych spocital na prstech. Bud par pokusu s membranovym SS, ktery se naprosto neosvedcil, nebo jarni lyzovani na slunicku, kdyz uz mi v zateplene bunde bylo horko (+15 stupnu, takze tricko s kratkym plus membranovka). Jinak vsechno v lyzarskych bundach a kalhotach bez membrany a naprosto v pohode. A to byly roky, kdy jsem byl na lyzich od zacatku roku do konce brezna skoro denne. Navic na Valassku za sociku, takze proti dnesnimu standardu spis freeride, nez vozeni se po sjezdovkach. Co jsme si neuslapali a neujezdili, to jsme nemeli. Sponovky, doma pleteny vlneny svetr a na tom zimni bunda, jedna z nekolika, co byla tenkrat v obchodech, takze ani ne lyzarska. Kdyz s sebou clovek svihnul, tak mel snih vsude (zadny snehovy pas), tak se holt vytrepal a oklepal a jelo se dal. Nevzpominam si, ze bych byl nekdy tak mokry, ze by mi to vadilo. Snad jedine kdyz jsem byl v jednocifernem veku a ucil se lyzovat; to jsem se vic valel, nez jezdil. Tolik k donebevolajici blbosti.

pavproch píše:Vážně: na lyžích sem neustále vystaven kontaktu se sněhem/ledem/mokrým ze všech stran...

Tak to by mozna nebylo od veci se konecne naucit lyzovat :twisted: I kdyz v tvem veku... ;-)

Uvedom si, ze tohle vlakno je o sjezdovem lyzovani a tam se nic takoveho nedeje. Se snehem prijdes do styku jen kdyz s sebou svihnes a to se normalnimu lyzari stava tak maximalne jednou za nekolik dni. Kdyz pada shora, tak to neni problem, setrepe se. Jedina vyjimka je dest a to stejne stoji lyzovani za houby.

Napadne mi tenhle pristup pripomina voskovani bot. Zajistim se proti nejhorsimu moznemu pripadu, na ktery dojde jednou ze sta pokusu, a v 99 na tom budu hur, nez kdybych se na to vykaslal. Pro masochisty skvele, ale ja radej budu v pohode v naproste vetsine pripadu a kdyz jednou za X let dojde na ten spatny, tak to holt nejak preziju.

Cim jsem starsi, tim vic pochybuju o pouzitelnosti dnesnich membran. Mimo zimu, v zime pochybnosti nemam, tam jsou prevazne k nicemu ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49477
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

Příspěvekod pavproch » úte úno 10, 2015 18:20

hoši, hoši... mimózy ste vy dva....

styk se sněhem je tam furt (a to nemyslím, že sem každou chvíli na zemi - letos už píšu třetí desítku dnů na lyžích a zatím DVA nebo TŘI pády)

buď padá zvrchu (suchý setřepeš, mokrý nikoli), nebo jezdíš pod běžícíma dělama na umělinu , sedáš na sedačku resp. kotvu, která je celá od jinovatky/sněhu/ledu, při lyžování mimo sjezdovky (což je ve Francii POVOLENO a zcela běžné a provozují to stovky/tisíce lidí, u nás sic povioleno není, taxa zhusta děje taky - a je to normální lyžovačka, bo nahoru jezdíš lanovkou) lyžuje po kotníky/kolena/gule/bradu ve sněhu, když manipuluješ s lyžema a nastupuješ do kabinky/podzemky, tak se s nima neustále musíš rukama mazlit/opírat, deš do hospy na sjezdovce a sedíš venku na zasněžené lavici, atd..... prostě a jednoduše řečeno nemáte pravdu že se sněhem nepřijde tělo do styku...

Somozřejmě, pokud mám být venku jen NEŽ promoknu, tak stačí mikem jmenované oblečení, pokud chcu být venku CELÝ DEN (bavíme se stále o lyžování s pomocí techniky - vlek/lanovka atd) - jednoznačně membrána ANO
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28346
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

Příspěvekod mike » úte úno 10, 2015 18:36

Jj, my dva a dalsi statisice lidi, kteri takhle lyzujou ;-) Aneb my vsichni jsme blazni, jenom ty jsi letadlo.

Kdyz se tak bojis snehu, proc radej nejedes nekam do tepla? :twisted: Vsechno, cos popsal, jsem zazil a nikdy jsem na to membranu nepotreboval. A samozrejme cely den, (skoro) pokazde. Jsou to prkotiny a snih opada. V nejhorsim muze byt bunda na povrchu lehce mokra, ale to nicemu nevadi, dovnitr se voda nedostane a zanedlouho uschne. Zato membrana ti pekne podrzi vlhkost uvnitr. Uz jsem dneska psal, jak mne s*rou me lyzarske membranove kalhoty prave kvuli tomuhle? :twisted: V nedeli jsem v nich pekne vymrzl, ve starych nemembranovych bych byl v pohode.

Jeste doplnim: nikdy, opakuju nikdy, jsem nesel ze sjezdovky, protoze jsem byl mokry. Vzdycky proto, ze zavreli nebo (zridka) uz jsem proste nemohl.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49477
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

Příspěvekod pavproch » úte úno 10, 2015 18:58

To je jak s hluchým španělem.

Končím.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28346
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

Příspěvekod mike » úte úno 10, 2015 19:05

:mrgreen: nemel sis zacinat ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49477
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

Příspěvekod booze » úte úno 10, 2015 22:21

s
Naposledy upravil booze dne stř dub 3, 2024 20:16, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

Příspěvekod mike » úte úno 10, 2015 22:32

pp nema nikdy pravdu :twisted:

Nemas nahodou pod membranovkou bundu mokrou? Kdyz jsem tuhle kombinaci zkousel (se starou bundou kvuli vetru), tak byla zateplena bunda hodne mokra, protoze pot zkondenzoval zevnitr na membrane.

Kdybys pouzival zateplene kalhoty, tak nemas s mokrym zadkem problem ;-) Navic aspon v Rakousku sedacky vlekari ometaji. Ale uznavam, ze zadek je jedno z mala mist, kde ma membrana smysl.

Lyzovani v prutrzi mracen a v rozmokle brecce uz je uplne jiny sport, na ten si oblec treba neopren ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49477
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

Příspěvekod booze » úte úno 10, 2015 22:50

s
Naposledy upravil booze dne stř dub 3, 2024 20:17, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

Příspěvekod mike » úte úno 10, 2015 23:11

booze píše:Nemam a nikdy jsem pod bundou OR nemel. Nevyhoda je, ze kdyz hodim tlamu (casto) tak mam vsude snih. Ten roztaje a stejne membrana neni po chvilce mokra. [-X

Takze je vlastne uplne zbytecna 8) Mne ta bunda navlhla pri turistice, kde se prece jen vic potim, nez pri lyzovani. Pod starou GTX XCR. Vzal jsem si ji, protoze silene foukalo a mel jsem starou lyzarskou, ktera profukovala. Kdyz jsem GTX po par hodinach sundal, byla lyzarska bunda na povrchu kompletne mokra. Bylo neco malo pod nulou a trochu snezilo.

booze píše:U zateplenych kalhot na lyze se to delo porad (protest, spyder). Posledni dobou na to ser..(minuly tyden)

Nerikam, ze to nedela, ale ze to (moc) nevadi.

booze píše:To je to nejlepsi, zahranis a vyleti 100l vody. Uz se tesim.

Na to je skoda lyzi, zkus windsurfing ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49477
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

Příspěvekod booze » stř úno 11, 2015 0:04

s
Naposledy upravil booze dne stř dub 3, 2024 20:19, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení