Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

Příspěvekod Quido » úte bře 22, 2016 13:42

grco píše:Ked si chcem ist "zasportovat" tak idem na skialpy, lyzovanie na zjazdovkach uz beriem cisto ako spolocensku udalost, musi byt hezky, dam si par jazd a sedim v bufete s kamosmi :D


mam to presne opacne - kdyz je pekne, du na bezky, skialp nebo sneznice a kocham se...
na sjezdky, kdyz je vselijak (anebo kdyz odjedu do hor na sjezdky) :twisted: , pac je mi to pri tom sjizdeni celkem jedno...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

Příspěvekod Quido » úte bře 22, 2016 13:44

oodoow píše:Nemáme, je to nesmysl, to bych si radši někde týden lyžoval, než dal desítku za bundu. Většina z nás nejsme slečinky a tak membránu na lyžování nepotřebujem. :twisted:


presne !
:supz: :supz: :supz:

(BTW: membránovou nebo nepromokavou bundu beru to terenu na vice dni - to kdyby se fakt hodne pokazilo pocasi, abych nepromok, neutopil se ve vlastni stave a prezil - na lyzovani a jednodenni akce je to uplna zbytecnost, pac i kdybych nejak moc promokl, vecer budu doma a ususim se... nutnost membranovky je proste jen honba za technologiema za kazdou cenu, vtiravy marketing a vymyvani mozku) :roll: :-..
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

Příspěvekod mike » úte bře 22, 2016 17:57

oodoow píše:Nemáme, je to nesmysl, to bych si radši někde týden lyžoval, než dal desítku za bundu. Většina z nás nejsme slečinky a tak membránu na lyžování nepotřebujem. :twisted:

:smt023 bundu za 10+ ma akorat slecinka pp, protoze se boji vody :twisted:

@Rychtar84: zajdi si do nejakeho obchodu s lyzarskym oblecenim. Sportisimo, Harfa Sport, Helia Sport, co mas po ruce. Ted maji vsude slevy, takze dostanes neco rozumneho za dobrou cenu. Vyzkousej, co maji a neco vyber. Bunda ti musi hlavne padnout a neomezovat v pohybu. Pak by mela mit synteticke zatepleni, aspon 60, ale lip 100 g/m^2. Membrana je zbytecna, ale stejne ji budou vsechny mit, tak aspon at neprekazi. Chce to minimalne 10000 g/m^2/24 h prodysnost, vic je lip. Na vodeodolnosti nezalezi, tu budou mit vsechny dostatecnou, podlepene svy jsou zbytecne.

BTW, bunda, kterou nosim na sneznice a kterou bych vzal i na lyze, kdybych jeste lyzoval, mne stala asi 3k. Neni na lyzovani urcena, ale nebal bych se toho. Membranu samozrejme nema.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

Příspěvekod pavproch » čtv dub 28, 2016 19:09

A malý výsledek malého průzkumu aktuálně tady v Les2Alpes: lyžařské bundy - odhadem max 20% lidí na svahu, 40% softšelky (v nižších polohách na slunku), 40% (opravdoví lyžaři) membránové NEzateplené bundy (a pod nimi cibule).... je tu ale málo lidu, je konec sezony a fšici asi předpokládali, že bude těplo a jarno, což nenisu - je lednovo se fším všudy.

Tožtak, no.... pro mne jen potvrzení, že lyžařská bunda je blbost, že je lepší membránovka a cibule. Ale majk nám to utŕčitě vysvětlí jinak.... :mrgreen:

Kalhoty - všici do jedneho (matůš) membránová kaťata (zatěplená či ni)..... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28272
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

Příspěvekod mike » čtv dub 28, 2016 19:13

:D nic ti vysvetlovat nebudu, ale celkem by mne zajimalo, jak to poznas. To si kazdeho osahavas?

pavproch píše:Kalhoty - všici do jedneho (matůš) membránová kaťata (zatěplená či ni)

To je celkem jasne, kdyz se jine lyzarske dneska ani nedelaji ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

Příspěvekod pavproch » čtv dub 28, 2016 19:16

jo, ošahávám, hlavně v rozkroku, woe.... :mrgreen:

já si teda věřím, že na 5 až 10 metrů dokážu rozeznat lyžařskou bundu, softšel a membránovku..... O:)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28272
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

Příspěvekod grco » čtv dub 28, 2016 19:16

Tieto pp statistiky zo svahov su vzdy super. :)

Na Spotify 90% ludi pocuva Adele a 10% Rolling Stones, z toho jasne vyplyva, ze Adele je lepsia ako Rolling Stones. :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

Příspěvekod pavproch » čtv dub 28, 2016 19:17

jasně, že sou super, dyk mám 100% pravdu.... :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28272
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

Příspěvekod pavproch » čtv dub 28, 2016 19:19

btw, bezmembránové kalhoty - dělají se - matůš je tu má... z decathlonu... ale vypadají (a i to sou) softšelky.... :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28272
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

Příspěvekod mike » čtv dub 28, 2016 19:21

@pp: myslel jsem si to :twisted:

Ja bych si teda az tak moc neveril, kdyz jsem videl nektere lehce zateplene bundy, 60 g/m^2 Primaloftu skoro neni na pohled poznat. Zvlast kdyz mas confirmation bias 8)

Kalhoty jeste vic, rozeznat me zateplene lyzarske Spydery (40 g/m^2 Thinsulate) od membranovek bez osahani nejde.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

Příspěvekod grco » čtv dub 28, 2016 19:29

Aksel Lund Svindal v zateplenej bunde

Obrázek

Takze pp, zalezi ci sa chces porovnavat s amatermi alebo profikmi :mrgreen:
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

Příspěvekod mike » čtv dub 28, 2016 19:30

Vsadim se, ze tuhle by pp zapocital do nezateplenych membranovek ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

Příspěvekod Quido » úte zář 27, 2016 10:41

grco píše:Aksel Lund Svindal v zateplenej bunde

Takze pp, zalezi ci sa chces porovnavat s amatermi alebo profikmi :mrgreen:



Kdes vzal moji fotku? :rolleyes: :supz:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

Příspěvekod grco » úte zář 27, 2016 10:47

Google images predsa :D
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

Příspěvekod Quido » úte zář 27, 2016 11:02

zrovna se poohlizim po nejake bunde na lyze, tu moji stoletstarou dobrou osvedcenou milovanou jsem si bohuzel loni natrhl :((
a toto presne je moje barva - myslim na lyze :skialp:

...a v obchodech jeste nic nemaji :roll:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

Příspěvekod martynko » stř led 4, 2017 23:45

Caute,
chcel by som vas poprosit o rady ohladom vyberu bundy a nohavic na lyzovanie. Brat na dalsi tyzden odchadza do Alp do Rakuska (Kitzbuhel).
Kedze momentalne zije v Prahe, tak bol pozriet v Hanibale - zapacila sa mu bunda Tilak Evolution v zltej farbe (paci sa mu hlavne kvalita materialu a spracovanie + celkovo kvalita znacky).
Mne osobne pride pre neho zbytocne, aby si kupoval takuto bundu (nevyuzije ju na plno). Niekolko krat lyzovacka + nejaka turistika (ziaden extrem - horolezectvo uz vobec nie).
Cital som uz rozne temy (primaloft vs. membrana), ale kedze nemam taky prehlad ako vy - ake modely su na trhu (pomer cena - vykon), tak by som vas poprosil o pomoc.

Chcem mu dat na vyber aj ine varianty.
1) varianta (membrana):
Nieco od Highpointu, Pinguin, RAB, Tilak (lacnejsie modely), pripadne nejake ine znacky? Tu by sa k cene musela pripocitat aj nejaka Fleece - Polartec, aby mu v tej membrane nebola zima.
2) varianta (primaloft - zateplena bunda):
Tato varianta sa mi paci viacej, nieco od Millety? Su zateplene bundy, kt. maju aku taku odolnost voci vode (dwr)?

Poziadavky:
Bunda - snezny pas (toto nema kazda bunda) + vetracie otvory
Nohavice - najlepsie, ak by mali traky (šle) + vetracie otvory

Ohladom nohavic na lyzovanie - tu vobec nemam ani len sajnu, ale myslim si, ze nohavice by mali byt odolnejsie voci vode, kedze so snehom prichadzaju castejsie do kontaktu. Inac asi hlupa otazka, ale co sa pouziva pod nezateplene nohavice v zime? Termopradlo asi nebude dostatocne alebo sa mylim?

Ja lyzujem v zateplenej lyz. bunde + lyz. nohavice s trakmi (šle), pod to mam termopradlo + na vrchu mam Klimatex Roseg (pulover, mikina) a pocas lyzovania mam otvorene vetracie otvory, pretoze po zjazde mi je teplo. To len pre predstavu.

Vedeli by ste mi dat nejake konkretne typy na bundy a nohavice? Vobec sa nemusit drzat znaciek, ktore som vymenoval. Inac, ktore znacky sa specializuju na lyzovanie (Nemyslim modne znacky, ale znacky, ktore su funkcne)? Vdaka
martynko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: stř led 4, 2017 21:06

Re: Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

Příspěvekod mike » čtv led 5, 2017 1:02

martynko píše:Ja lyzujem v zateplenej lyz. bunde + lyz. nohavice s trakmi (šle), pod to mam termopradlo + na vrchu mam Klimatex Roseg (pulover, mikina) a pocas lyzovania mam otvorene vetracie otvory, pretoze po zjazde mi je teplo. To len pre predstavu.

Fajn, takze vis, jak je to spravne. Kdybys jeste trochu vyladil to termopradlo, tak nepotrebujes ani vetraci otvory. Prestan teda vymyslet blbosti s membranovkou a posli ho koupit neco podobneho, jako mas ty. Lyzarske kalhoty a bundu. Pomer cena/vykon bude lepsi, nez u te bundy od Tilaku, ktera se IMO na lyzovani vubec nehodi.

martynko píše:Ohladom nohavic na lyzovanie - tu vobec nemam ani len sajnu, ale myslim si, ze nohavice by mali byt odolnejsie voci vode, kedze so snehom prichadzaju castejsie do kontaktu.

To v podstate resit nemusis, protoze dneska se snad nedaji koupit lyzarske kalhoty bez membrany. Je to sice nesmysl a zbytecnost, ale pri lyzovani jeste tolik nevadi.

martynko píše:Vedeli by ste mi dat nejake konkretne typy na bundy a nohavice? Vobec sa nemusit drzat znaciek, ktore som vymenoval. Inac, ktore znacky sa specializuju na lyzovanie (Nemyslim modne znacky, ale znacky, ktore su funkcne)? Vdaka

Treba Spyder, jen to chce vybirat a nekoupit to nejlevnejsi, maji velky rozsah. Kjus, ale ten je hodne drahy. V Praze ho posli do lyzarskeho obchodu, takovehle veci se nekupuji v Hudy, RP ani Hanibalu. Napada mne treba Harfa Sport, dole je Hudy, nahore lyzarske veci. Klidne ale i nejaka Sportisima nebo Intersporty. Nebo Helia Sport (Kobylisy kousek od metra), tam mivali celkem vyber, koukni na e-shop. Jeste Radotin mne napada.

At nekupuje (levny) sunt, ten se pozna tak, ze pusobi jako pancir a ma "membrany" s parametry 10000/10000 nebo horsimi. Idealni je prijemne mekke obleceni na telo, zateplene a neomezujici v pohybu, dneska uz asi strecove. Kdyby sehnal bundu bez membrany, tak to bude jedine plus.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

Příspěvekod Rychtar84 » čtv led 5, 2017 11:49

martynko píše:2) varianta (primaloft - zateplena bunda):
Tato varianta sa mi paci viacej, nieco od Millety? Su zateplene bundy, kt. maju aku taku odolnost voci vode (dwr)?


máte někdo zkušenost? např. HIGH POINT STRATOS HOODY JACKET
http://www.highpoint.cz/produkty/panske ... acket.html
@mike: neplísni mě prosím :)
Uživatelský avatar
Rychtar84
nováček
nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: sob bře 19, 2016 7:07

Re: Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

Příspěvekod pickard » čtv led 5, 2017 12:56

Zkušenost nemám. Není mi zcela jasné, k čemu to je myšleno. Na co má být relativně vysoký vodní sloupec, když nemám podlepené švy? Ale možná jen nevidím nějakou geniální myšlenku.

Lyžovat se v tom asi dá. Ale lyžovat se dá skoro ve všem, lyžování ve středisku je nenáročný sport.
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

Příspěvekod Rychtar84 » čtv led 5, 2017 13:52

no já taky ne :) tak se ptám
ale asi to patří do jiného tématu fóra.
Uživatelský avatar
Rychtar84
nováček
nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: sob bře 19, 2016 7:07

Re: Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

Příspěvekod mike » čtv led 5, 2017 18:37

pickard píše:Ale lyžovat se dá skoro ve všem, lyžování ve středisku je nenáročný sport.

Zalezi, jak si to udelas. Ja jsem obvykle po trech az ctyrech dnech padal na hubu, Myslim unavou, ne proto, ze jsem nemehlo ;-)

Jinak jo, da, ale jde o komfort. Na tom celkem zalezi jaky z toho mas finalne pocit, kdyz je ti furt zima nebo jsi propoceny, tak to stoji za houby, Jednu nasi standardni akci jsem absolvoval v membranovem SS a doted si pamatuju, jak mne to stvalo prave kvuli tepelne nepohode v obou smerech.

Odkazovanou bundu taky nechapu, ale lyzovat v necem takovem by pro mne bylo za trest. Tezka jako krava, na lanovce v ni bude zima, na sjezdovce horko a vlhko, nesmyslny excentricky zip... Pry je ideální alternativou ke klasickýcm zatepleným bundám, Leda ve snu. Teda nocni mure.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

Příspěvekod pickard » čtv led 5, 2017 19:04

Tak jasně, že se lze ve středisku oddělat. Myslel jsem to spíš tak, že je to nenáročné z hlediska podmínek. V dešti se nelyžuje, nic se nenosí na zádech, takže nevadí těžší oblečení, chata s bombardinem na každým rohu, když je hnusně, nikam se nejde...

Takže pokud jde o mě, bylo by mi dost jedno, co na sobě mám, pokud by to v úhrnu bylo přiměřeně teplé. Úvahy jsou ovšem ryze teoretické, protože sjezdové lyžování je můj hlavní sport, takže mám normální lyžařský hadry a nelyžuju v horolezeckym.

Kdybych musel lyžovat v horolezeckym, vemu si dolů tlustý podvlíkačky a na to softshellový gaťata z nějkýho hrubšího SS a nahoru dle teploty nějakou kombinaci prvků podvlíkací triko, PowerStretch, Arct Gamma MX (do tepla) nebo PrimaLoftku (do zimy) nebo PrimaLoftku a přes to nějakou SS (do velký zimy). Ale optimální to není z důvodů zde již dříve rozebíraných.

GoreText bych si nevzal nikdy, není mi jasné, k čemu by mohl na lyžích být dobrý. (Bavíme se o sociálním lyžování ve středisku. Chápu, k čemu je na Aljašce při heliskiingu.)

Další věc, kterou jsem nepochopil, je současný trend některých výrobců lyžařského oblečení cpát lidem tenký bundy a pod to jim prodávat péřový svetry. To je podle mého názoru úplně úchylná idea. Tak jedu dolu, valim ja cyp, makám až se ze mě leje. Péřofku propotim durch za jednu jízdu, sednu na lano, tam se ta péřofka pěkně pomuchlá a promastí tím potem a od této chvíle mám celý den místo peřovky jen hnusnou větrovku. Nechápu, nerozumim.
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

Příspěvekod pickard » čtv led 5, 2017 19:06

Jinak teda jsem tudle viděl v Béďově na běhnách osoby v goráčovkách vod Tilaku, takže já už se nedivím ničemu. Valili do kopce jak lokomotivy, péřovku kolem pasu na uzel. Chyběl jen čokl na odsedce.
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

Příspěvekod pavproch » čtv led 5, 2017 19:23

pickard píše:GoreText bych si nevzal nikdy, není mi jasné, k čemu by mohl na lyžích být dobrý. (Bavíme se o sociálním lyžování ve středisku).


Asi nelyžuješ.... nejen ve Francii, ale i u pitomého Vaněčka na Horní Bečvě sem už byl za GTX mockráte vděčen. Ono totiž může být venku i opravdu hnusně, ne jen ažuro (např. může chcát, vodorovně)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28272
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

Příspěvekod mike » čtv led 5, 2017 19:26

pickard píše:GoreText bych si nevzal nikdy, není mi jasné, k čemu by mohl na lyžích být dobrý.

Asi tak. Marginalne pouzitelny je pri jarnim lyzovani, kdyz je odpoledne na slunci 15 a vice stupnu, clovek ma na sobe jen tricko s kratkym a potrebuje neco na nej proti vetru a aby se pri padu neodrel. Ani na to neni GTX potreba, ale kdyz clovek zrovna nic jineho nema a v lyzarske bunde uz se to neda, tak je pouzitelny. Vetrovka za jizdy silene rachoti :)

pickard píše:Další věc, kterou jsem nepochopil, je současný trend některých výrobců lyžařského oblečení cpát lidem tenký bundy a pod to jim prodávat péřový svetry. To je podle mého názoru úplně úchylná idea. Tak jedu dolu, valim ja cyp, makám až se ze mě leje. Péřofku propotim durch za jednu jízdu, sednu na lano, tam se ta péřofka pěkně pomuchlá a promastí tím potem a od této chvíle mám celý den místo peřovky jen hnusnou větrovku. Nechápu, nerozumim.

:D no, ja to chapu z hlediska vyrobcu. Potrebuji neco noveho, co by lidem prodali, a vic kusu obleceni se da prodat za vic. Jinak je to samozrejme na hlavu.

Oni to totiz maji blbe, dobra lyzarska bunda vydrzi klidne 10 a vice let a prodavat potrebuji porad. Tak holt musi vymyslet nove trendy a presvedcit lidi, ze jejich stare vybaveni je OUT a nutne potrebuji nove. Az na to, ze klasicke lyzarske obleceni je pro tyhle ucely v podstate dokonale a ty jejich vymysly jsou pak nutne horsi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

Příspěvekod mike » čtv led 5, 2017 19:34

pavproch píše:Asi nelyžuješ.... nejen ve Francii, ale i u pitomého Vaněčka na Horní Bečvě sem už byl za GTX mockráte vděčen. Ono totiž může být venku i opravdu hnusně, ne jen ažuro (např. může chcát, vodorovně)

Ale houby. Pickard pise, ze lyzuje hodne, ja jsem toho myslim nalyzoval taky dost a nikdy mi GTX nechybel. Kdyz chcije vodorovne, tak nelyzuju, nejsem magor, co bych z toho mel. Kdyz snezi, tak GTX potreba neni at je snih jakkoliv mokry. Zazil jsem mnohokrat. Zateplena lyzarska bunda to v pohode ustoji i bez membrany. Klidne po ni muze tect voda a nevadi to, dovnitr se nedostane, jen poradny dest a ten viz vyse.

Ty se proste te vody a snehu strasne bojis, nechapu, ze v zime vubec vylezes ven :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

Příspěvekod pavproch » čtv led 5, 2017 20:26

nad tímle se můžu jenom pousmát
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28272
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

Příspěvekod Dale1662 » čtv led 5, 2017 21:13

Zdravím všechny !
Posledních 15 let lyžuji v membránovém oblečení, ale už se mi nějak nechce cpát pod bundu více a více vrstev, protože mívám častější pocit zimy. Jak nemládnu, tak už se také nijak nehoním (krátké a středně dlouhé pomalejší oblouky na upravených sjezdovkách) a prokládám to stále častějšími přestávkami :D, ale téměř vždy jsem na sjezdovce (i s bufetem) celý den. Začal jsem uvažovat o nějaké zateplené bundě a zatím skončil u péřovky, ale nemám s tímto materiálem žádné zkušenosti. Co říkáte na SJ Kjerag II ?
Prosím nekamenovat :) , děkuji za vaše názory.
Dale1662
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: čtv led 5, 2017 20:46

Re: Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

Příspěvekod mike » čtv led 5, 2017 21:19

Podle mne se na lyzovani vubec nehodi (nejpis se hodi jen na zastavky a do mesta). Kup si normalni lyzarskou bundu. Ne v outdorovych obchodech, ale lyzarskych, viz vyse.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

Příspěvekod martynko » čtv led 5, 2017 21:22

to Mike:

Vdaka za odpoved. Pises, ze nekupit najlacnejsiu bundu. Viem, ze sa to neda striktne povedat, ale asi v akej cenovej hladine by sa mal pohybovat, aby nekupi hlupost?
Prezeral som si aj tebou spominane obchody, ale po pravde velmi nepomohli. Vacsina bund je aj tak s membranou s biednymi parametrami.
Mohol by si len pre ukazku vybrat jednu bundu a jedny nohavice, kt. by si si ty vybral (z dovodu inspiracie) ?
Mne sa pacila bunda Ortovox Andermatt, ale ta je cenovo este vyssie ako Tilak :) a myslim, ze ak brat nepojde do Tilaku, tak nebude chciet davat obrovske peniaze za bundu, ktora bude zamerana na "jednu cinnost". Vdaka

Inac, aby si chapal zmyslanie, ak nie Tilak bunda a Tilak nohavice + Polartec za sumu bliziacu sa 20 000 Kc, tak potom vyberam nieco v rozumnej sume, cize lacnejsie, kedze prvotny predpoklad bol univerzalnost za tu sumu ... co zimna bunda velmi univerzalna nebude, preto aj predpokladam nizsiu sumu. Alebo rozmyslam zle?
martynko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: stř led 4, 2017 21:06

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení