Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

Příspěvekod mike » stř úno 11, 2015 0:10

:mrgreen:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

Příspěvekod pavproch » stř úno 11, 2015 8:15

@booze: thx :prayer:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

Příspěvekod Quido » stř úno 11, 2015 8:46

mike píše:.
Mozna je to u skialpu a freeride jinak (trochu pochybuju, ale budiz... .


Asi je to jinak, pokud jde o to, že jsi venku opravdu celý den, případně i přes noc ve stanu nebo jen ve srubu, kde není možnost se pořádně usušit (ale to jsem zažil jen jednou v ve Finsku, a tovlastně jen proto, že jsem byl blbej a nezkušenej) ...
U sjezdování se večer vrátíš do tepla a pokud už jsi opravdu mokrý, uschneš; já su tedy v těch 99% když tak mokrý zevnitř...

na jaře, pokud už je sluníčko a teplo, jezdím ve fleesce s windstoperem - neříkám, že jsem nikdy nespadl, anebo že nemůže i za pěkného počasí začít sněžit, ale i v těchto případech jsem ještě nezažil, že by mi fleece bunda promokla... ona trošku zvlhne, ale nepromokne, a když si ji svlečeš a pořádně s ní třepneš, je téměř suchá, zbytek doschne na tobě - nikdy (!) se mi na lyžích nestalo, že by promokla tak, abych měl další vrstvu mokrou

Bude to asi indi-vindy, nijak membrány nezatracuju, ale pro mne jsou, zejména na lyžování, nevhodné...

PS: mike, pěkně jsi mi zadrnkal na nostalgickou strunu - bylo to tak, a voda a sníh nám jaksi asi méně vadily :wink:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

Příspěvekod Quido » stř úno 11, 2015 8:59

pavproch píše:
Somozřejmě, pokud mám být venku jen NEŽ promoknu, tak stačí mikem jmenované oblečení, pokud chcu být venku CELÝ DEN (bavíme se stále o lyžování s pomocí techniky - vlek/lanovka atd) - jednoznačně membrána ANO



Takže bez mámbrány prostě celý den na lyžích nepřežiješ... :lol: :lol:

tak to tě lituiju a všechny naše předky, kteří lyžovali v dobách, kdy membrány ještě neexistovaly
:smt082
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

Příspěvekod Quido » stř úno 11, 2015 9:08

booze píše: S mokrym zadkem od lanovky si lyzovani neuzivam. Muj konecnik neni zvedav na nejake (kdejake) italskorakouske ekzemy. Uzivam si klidne i v breznovo-dubnove prutrzi mracen, kdy hobluji sneho-vodo-dolomitickeskesracky a je mi to jedno. :-$ :twisted:


to mne taky pobavilo:
:mrgreen:
tak v Rakousku jsem osobně ještě mokrý zadek od lanovky ani ekzém nezažil...
:mrgreen:
tak jo, ty si to možná užíváš, já v takových podmínkách ne, a jdu radši na bombardino a to si užívám - takže opravdu membrána pro mne na lyžování je zbytečná
:partyman:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

Příspěvekod 007jarda » stř úno 11, 2015 11:49

Tady se to ale rozjelo :D Tak jsem nakonec pořídil ´normální´ bundu, asi byste mi jí neodsouhlasili, ale potřeboval jsem to pořešit co nejrychleji a hned mi padla, třeba časem pořídím něco dražšího a lepšího :wink:

http://www.shopkilpi.cz/2184-havan-cerna-kilpi
007jarda
nováček
nováček
 
Příspěvky: 44
Registrován: ned srp 26, 2012 17:23

Re: Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

Příspěvekod Quido » stř úno 11, 2015 12:07

proč ne - a mně se dokonci i celkem líbí, i když osobně dávám přednost jednobarevným, na lyžování je to jedno...
o tomto noname zátěru si iluze nedělám, ale hlavně aby splňovala ten parametr "mimořádně vysoká prodyšnost"...
good luck
:wink: :ú
Naposledy upravil Quido dne stř úno 11, 2015 12:33, celkově upraveno 2
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

Příspěvekod apuka » stř úno 11, 2015 12:21

Myslim, ze ta "mimoradna prodysnost" bude nekde kolem tech 15000 (na papiru). Ale mohlo by to stacit, pokud se nekdo moc nepoti.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

Příspěvekod booze » stř úno 11, 2015 12:26

s
Naposledy upravil booze dne stř dub 3, 2024 20:19, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

Příspěvekod mike » stř úno 11, 2015 19:14

apuka píše:Myslim, ze ta "mimoradna prodysnost" bude nekde kolem tech 15000 (na papiru).

Jen aby nebyla 5000; u zateru bych se ani nedivil. Uz jsem takove videl a v podstate ani nelzou, je to opravdu mimoradne a nerikaji, jakym zpusobem :twisted:

Quido píše:proč ne

Protoze neni zateplena. Ta co odkazoval booze mi prijde podstatne lepsi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

Příspěvekod mike » stř úno 11, 2015 19:16

Ale jinak ma cela ta diskuse zajimavy zaver. Ukazalo se, ze pp, ktery se prezentuje jako snehomilec, se snehu vlastne boji a chrani se proti nemu, jak to jen jde :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

Příspěvekod Quido » stř úno 11, 2015 21:11

mike píše:
Quido píše:proč ne

Protoze neni zateplena. Ta co odkazoval booze mi prijde podstatne lepsi.


pro mne prave vhodna, radsi se vrstvim podle aktualni situace, nez abych v teplejsim pocasi musel brat jinou bundu nebo jezdil v druhe vrstve...

ale jak uz jsem psal, dal bych prednost opravdove ( ne jenom deklarovane) poradne prodysnost pred nepromokavosti

popravde, na sjezdovani bundu moc neresim, z duvodu ktere jsem uz uvedl (hlavne nesmi profouknout); na turistiku, VHT, pobyt v prirode atp. je provedeni bundy i kalhot daleko zasadnejsi
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

Příspěvekod Quido » úte bře 3, 2015 21:16

...stojí tahle bunda za ty prachy - je to oprvadu 50% sleva nebo původní byla nadsazená?
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

Příspěvekod aksam » úte bře 3, 2015 21:46

viděl bych to jako slevu, venku je za cca 350euro bez slevy
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

Příspěvekod VS11 » ned bře 29, 2015 11:05

určitě ne Alpine Pro, jezdím na lyže hodně, letos 40 dnů, pořídil jsem Alpine Pro bunda Triglav a kalhoty Mer De Glace, drahé a nejhorší oblečení co jsem kdy měl - zvláště se třepí konce rukávů, kolem zipů, kapes, 3x jsem vše reklamoval, teď naposled už Reklamace zamítnuta, nedoporučuji Alpine Pro kudy chodím, pozor, určitě je lepší Hannah, North Face, apod., když pominu dražší typu Arcteryx a Norrona, Alpine Pro asi příliš sází na efekt oblečení reprezentace a kvalita pro běžné obchody už pro ně není důležitá, neřkuli komunikace se zákazníky, hrůza
VS11
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: ned bře 29, 2015 10:57

Re: Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

Příspěvekod Quido » ned bře 29, 2015 21:29

strasne nerad zobecnuji, ale tady bych se k podobnemu nazoru asi priklonil,
presto, stavet vedle sebe Hannah a TNF se mi zda trochu prehnane...
Naposledy upravil Quido dne pon bře 30, 2015 9:47, celkově upraveno 1
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

Příspěvekod mike » pon bře 30, 2015 2:36

Ja bych se nebal postavit vedle Hannah Alpine Pro ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

Příspěvekod Quido » pon bře 30, 2015 9:46

...tak nějak:
Hannah, Loap, Husky, AlpinePro, Envy, NordBlanc, Kilimanjaro, McKinley atp.... co se týká kvality, jedno jsou
:roll:
ne že by se jim občas něco nepovedlo, ale nedá se na to obecně spoléhat a v drtivé většině případů jsou to značky, které se zaměřují na výrobu produktů, které mají působit, jako že jsou určené pro outdoor, na rozdíl od jiných značek , které opravdu vyrábějí pro outdoor...
...a bylo to zde na OF zmiňováno opakovaně už nesčetněkrát
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

Příspěvekod apuka » pon bře 30, 2015 12:02

Ad Kilimanjaro, McKinley, High Colorado a pod znacky nekterych velkych sportovnich retezcu - v Rakousku prekvapive casto videt, ze dokonce i horsti vudci pouzivji nektere vyrobky techto znacek. Ale docela dobre mozne je, ze stejny vyrobek stejne znacky napr. v ceskem Intersportu neodpovida kvalitou tomu samemu koupenemu v rakouskem Intersportu, cemu bych se po svych zkusenostech (a hlavne jednomu rozhovoru ve vlaku pred xx lety s vysoce postavenym clovekem v spolecnosti dovazejici textilni zbozi pro nektere hyperarkety jak na Zapad, tak i na Vychod) ani nedivil.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

Příspěvekod Quido » pon bře 30, 2015 12:52

anebo to taky bude vyjimka v jednom ci nekolika malo vyrobcich , treba jako u nas od Husky, coby forma sponzorstvi, kdy urcity model bundy a batohu byl vyvinut a vyroben cilene pro horskou sluzbu...

napr. nejake to funkcni spodni pradlo od retezcu taky mam (Kilimanjaro i Quachea) a dokonce to funguje, ale veci, na kterych muze zaviset me zdravi, ci zivot, neco jako boty, bundu, batoh atp. bych si od techto znacek nelajznul...
... to sjezdove lyzovani (pokud se nejedna o extremni freeride, nebo skialp) je tak nekde uprostred - v nejhorsim proste sjedu k autu a prevlecu se, nebo hned vecer oschnu... kazdopadne lyzovat v necem nefunkcim ci nevyhovujicim je otrava a davat za nekvalitu penize, jeste vetsi... :roll:

par prikladu od sebe a z mého okoli:
kamarad mel krasnou bundu Hannah za cca 7 tis kacek - jeden tyden v Alpach vydržela baz problemu, ted v breznu byli v Dolomitech a rozpadly se mu dva zipy - hlavni a jeden na kapse;
mel jsem kdysi spacak Hannah - v jedne sezone dve reklamace a pak jsem ho vartil (ale musel jsem si v tu dobu furt nejaky pujcovat);
pak jsem mel kdysi takovou stredni "primaloftku" Hannah, hned po zaruce se mi taky rozpadl zip (ted ji mam na zahradu místo vataku);
synovec mel lyz kalhoty loap - vydrzely jednu sezonu, pak se zacaly parat vsude, kam ses podival...
kolegyne zase nadava na lyz. bundu Envy - je jak v igelitu, vůbec to nedycha a po dvou zimách vypada jako by byla stara vice, nez 10 let
atd.
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

Příspěvekod apuka » pon bře 30, 2015 13:28

Zrovna nas pruvodce mel napr. lehkou bundu McKinley. Ale pravda, ze hodne starou (vubec, tam hodne pruvocu si ceni - nebo prave pouziva jen na vodeni po jednodussich cestach a pri neocekavani vetsich nastrah jako Ty na zahradu - stare osvedcene veci: boty, obleceni).
Co me vsak prekvapilo a o tom jsem tady uz i psal, ze i na ledovcove tury pouzivalo hodne lidi Quechua boty a to dost i takovych, co vypadali, ze vedi co delaji. To same by se dalo rict i o obleceni. A jeste vice prekvapive bylo, ze tyto lide byly velice spokojeni se svym vybavenim, přičemž někteří z nich měli vlastní zkušenosti i se značkovějším vybavením, dokonce jej i vlastnili, ale občas přecejen dali přednost neznačkovému.
Ale důvod neznám.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

Příspěvekod pickard » pon bře 30, 2015 14:12

Podle mě ten důraz na kvalitu vybavení často klesá s profesionalitou a zkušenostma. Já jsem máslo a nic neumim a nevydržim, tak se to snažim aspoň trochu kompenzovat 100% vybavením.
Naprosto chápu, že dlouholetej horskej vůdce půjde na jednodenní PD- výlet v teniskách, bavlňeným tričku a šustce.

Já třeba na ty zmiňovaný sjezdovky taky pudu v čemkoli, když se to tak přihodí, protože to umim a je mi to víc "jedno".
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

Příspěvekod Quido » pon bře 30, 2015 14:22

jak jsem rek - retezcove znacky moc nevyhledavam a takove to bezne pradlo za par stovek si tam lajznu koupit, jinak ne... no vlastne mam jeste prilbu, když jsem si nechte vloni prejel svou Headku autem, tak jsem narychlo koupil v Decathlonu, kde jeste meli i mou velikost, zatím tedy funguje a drzi
:wink:
s botama odtud nemam vubec nemam zkusenosti, třeba mam předsudky a jsou dobre, co ja vim - ale kdyz se mam rozhodnout, zda koupim v Decathlonu trekovky Quachea za 2,5 tis. nebo v akci v Alpsportu ekvivalent od AKU za 2,9 tis, tak jdu jednoznacne do AKU 8)

sry za OT: ale popravde, zrovna u bot si davam hodne majzla - ty uz po svych zkusenostech nekoupim ano do TNF - jen malo znackam bot uz dnes duveruju :roll:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

Příspěvekod Rychtar84 » sob bře 19, 2016 7:13

Poprosil bych o názor na lyžařskou sofshellku se sloupcem 10K, ale prodyšností 5K. Větrání pod paží má. http://www.happysport.cz/eshop/obleceni ... yron-blue/ cena kolem 2000,– je lákavá, ale trošku se obávám té prodyšnosti (ve fóru se tady hodněkrát píše, že to je spíš igelit). Brázdím české hory, občas Alpy. Jsem takový průměrný lyžař.
Uživatelský avatar
Rychtar84
nováček
nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: sob bře 19, 2016 7:07

Příspěvekod pickard » sob bře 19, 2016 12:09

Jsem znacne skepticky k výrobkům, u kterých je uvedeno, ze jsou softshell a zároveň udávají vodní sloupec. To je samo o sobe protimluv. Softshell žádný sloupec nemá.
Prodyšnost 5 neodpovídá softshellu vůbec. Podle údajů je to promokavej igelit.
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re:

Příspěvekod pavproch » sob bře 19, 2016 12:21

pickard píše:Jsem znacne skepticky k výrobkům, u kterých je uvedeno, ze jsou softshell a zároveň udávají vodní sloupec. To je samo o sobe protimluv. Softshell žádný sloupec nemá.


A já sem zase značně skeptický k Tvým výrokům... teda blábolům..... :mrgreen:

Samozřejmě, že má.... v optimálním případě (čti GTX SS) aji 20.000 mm H2O.... a popravdě řečeno za cca 40+ let, co se pohybuju v zimním zádvěří sem lepší materiál na aerobní/potivé aktivity (skialpo) v zimní přírodě nepoznal.... ale MUSÍ to být opravdu ZNAČKOVÝ membránový SS, ne hadr z pracovních oděvů, od ťamana či mondénních rádoby značek... a to se potom bavíme v cifrách 10 až 20 k CZK za bundu a 7 až 15 za kalhoty..... halt za funkčnost a kvalitu sa platí...
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod pickard » sob bře 19, 2016 15:17

oops. pak ano
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

Příspěvekod Rychtar84 » sob bře 19, 2016 16:32

pickard píše:Jsem znacne skepticky k výrobkům, u kterých je uvedeno, ze jsou softshell a zároveň udávají vodní sloupec. To je samo o sobe protimluv. Softshell žádný sloupec nemá.
Prodyšnost 5 neodpovídá softshellu vůbec. Podle údajů je to promokavej igelit.

Jak pises ze prodysnost 5000 neodpovídá SS, tak jak to prosim je?
Uživatelský avatar
Rychtar84
nováček
nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: sob bře 19, 2016 7:07

Re: Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

Příspěvekod pavproch » sob bře 19, 2016 18:30

V tomhle souhlas s pikardem - Tebou odkazovaná bunda nebude žádná hitparáda, buď bude promokat nebo se v ní upotíš.... zima končí, kukni se ve výprodejích a kup si normální zateplenou lyžařskou bundu s membránou
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

Příspěvekod mike » sob bře 19, 2016 22:42

Pritvrdil bych. Odkazovana bunda je zadarmo draha. Jak pise pp, kup si normalni zateplenou lyzarskou bundu. Idealne bez membrany, ale takovou asi stejne nesezenes, takze minimalni prodysnost 10k, ale 20k a vice bude lepsi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení