Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

Příspěvekod Quido » pon bře 21, 2016 9:28

taky se pridam - bunda z linku na 100= nestoji zanic, pokud nemas moc penez, tak to si radsi kup nejakou bez membrany (v tomto pripade nataveného igelitu) v rozmezi 2-3 tis. Kc třeba u NordBlancu, Hannahu, Loapu, Alpine pro ci podobne - je to občas aspoň trochu slusne usite - em tam ji postrikej impregnaci a mas to daleko funkcnejsi... pokud se nebude vylozene valet v mokrem snehu, tak ti nepromokne a bude zrejme celkem slusne dýchat :wink:

BTW: ale je fakt, ze se dnes bunda bez radoby-membrany horkotěžko sezene - je to takova moda, fsude strkat ten zater :rolleyes:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

Příspěvekod mike » pon bře 21, 2016 17:23

No prave, zrovna ty "znacky", ktere pises, snad nic jineho nedelaji. Navic je to na omak jako brneni, tvrde, neohebne... holt igelitovy laminat. To za nasich mladych let.. :twisted: zadne membrany nebyly, bundy byly mekke a prijemne a pri lyzovani mi nikdy membrana nechybela. Tohle je vitezstvi marketingu nad rozumem.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49369
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

Příspěvekod grco » pon bře 21, 2016 17:24

@mike: vsak zateplene bundy bez membrany sa stale robia, klasicka primaloftka, nie? :)

podla mna s tymi lyziarskymi bundami je problem v tom, ze dost ludi na svahoch berie lyziarske oblecenie (a vybavu) dost modne, a proste cim to vypada viac "advanced", tym lepsie, furt vidis ludi, ktory ledva na tych lyziach stoja, ale maju zavodne modely len preto aby ukazali ze na to maju, a to ze sa na tom lyzuje vlastne horsie ako na "turistickych" im asi nik nevysvetlil, alebo ich to nezaujima :) no a takisto nejaka bunda s cim viac napismi GORE TEX a RECCO a podobne vypada "lepsie", takze sa to predava :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

Příspěvekod mike » pon bře 21, 2016 17:30

Jo, ale ne lyzarske. Primaloftky maji vetsinou dost jemnou latku na povrchu, takze se pri padu na zmrzlem povrchu muzes bat protrhnuti. A taky to muze byt pri jizde slyset a fungovat jako brzdici padak ;-) Pak nemivaji vychytavky jako snehovy pas, kapsicku na skipas na rukavu, Recco desticku, aby zachranari nasli tvou mrtvolu... ;-)

No, kdybych jeste sel lyzovat, tak si asi primaloftku vezmu, ale myslim, ze vetsina lidi by se o ni bala.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49369
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

Příspěvekod grco » pon bře 21, 2016 17:34

To ma jednoduche riesenie, nepadat :D

Snehovy pas som nikdy nepotreboval, suhlasim len s kapsickou na skipas :)

Recco je najlepsie u ludi, ktory nikdy neboli mimo upravenu zjazdovku...

Ja inak mam lyziarsku bundu, membranu nema, ale ja zas ani v tej membrane nevidim az taky problem, nepotrebujem ju, ale nevadi mi, narozdiel od teba ocividne, preto som pisal o tej primaloftke pre teba :)

Ked lyzujem na normalnych svahoch, tak sa nepotim tak moc, aby som mal problem s vetranim. A na skialpy nosim normalnu primaloftku, nie lyziarsku bundu (tam zas nepotrebujem kapsicku na skipas) ;)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

Příspěvekod mike » pon bře 21, 2016 17:38

Chjo, to tvoje dopisovani po odeslani... #-o To co pises je pravda, ale to se spis tyka rusaku a jinych snobu, tady je zrovna rec spis o levnych bundach. V tech zadny GTX nenajdes, spis ten igelit. Pritom bez nej by byla bunda vyrobne levnejsi a na pouzivani lepsi, jenze marketing... slysel jsem na vlastni usi, jakym zpusobem podavaci cpou lidem bundy se shitmembranama :vom:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49369
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

Příspěvekod grco » pon bře 21, 2016 17:40

To nebola reakcia na konkretne tieto levne znacky, ale na lyziarske bundy a membrany celkovo, aj drahe znacky... Ze proste tie membrany zneju dobre, preto sa to dobre predava u ludi, co sa chcu "ukazovat".

Si myslim, ze len u lyziarskeho oblecenia si moze dovolit Kjus pytat 40 tisic za bundu a niekto to kupi, no mozno este u golfoveho :D
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

Příspěvekod mike » pon bře 21, 2016 17:56

grco píše:To ma jednoduche riesenie, nepadat :D

Kdo nepada, jezdi pod svoje moznosti :twisted: Ono staci jednou za tyden a to se proste nekdy stane.

grco píše:Snehovy pas som nikdy nepotreboval, suhlasim len s kapsickou na skipas :)

Zazil jsem pakrat, ze by mi snehovy pas pomohl (10 kilo snehu pod bundou ;-)), ale nikdy jsem ho nemel.

grco píše:Recco je najlepsie u ludi, ktory nikdy neboli mimo upravenu zjazdovku...

Co kdyz te na sjezdovce zavali lavina? ;-) Jeste lepsi jsou lidi, kteri v takove bunde chodi akorat po meste. Par jsem jich znal. Takova lavina v tramvaji... :twisted:

grco píše:Ja inak mam lyziarsku bundu, membranu nema, ale ja zas ani v tej membrane nevidim az taky problem, nepotrebujem ju, ale nevadi mi, narozdiel od teba ocividne, preto som pisal o tej primaloftke pre teba :)

U ciste lyzarske bundy souhlasim, ze az tak nevadi, nejakych 20/20 bych snesl i ja. Jenze v tech levnych je opravdu igelit, ktery by vadil i tobe (v bunde s parametry 5/5 jsi mokry i pri prochazce ve meste). A pak jde o ty vedlejsi efekty, jak jsem psal, levny laminat je jak brneni. U solidnich znacek to tak neni, treba Spyder ma prijemne bundy, prestoze maji membranu (20/20). Moje kalhoty od nich, co tu na ne tak nadavam, jsou taky v pohode. Prijemne, mekke, dobre padnouci... proto jsem je kupoval, jen jsem holt neodhadnul, ze ani membrana 20/20 mi na aktivni pohyb nebude stacit. Kdybych jeste lyzoval, tak bych si je bral a myslim, ze by nebyl problem.

grco píše:Ze proste tie membrany zneju dobre, preto sa to dobre predava u ludi, co sa chcu "ukazovat".

Ono to bohuzel zni dobre pro vetsinu lidi, kteri bohuzel vubec netusi, co to obnasi. Vzdyt nepromokava membrana zni tak dobre... #-o

grco píše:Si myslim, ze len u lyziarskeho oblecenia si moze dovolit Kjus pytat 40 tisic za bundu

Jj, ale zrovna Kjus to ma fakt vychytane, par jsem jich ze zajmu vyzkousel a lepsi lyzarske obleceni jsem na sobe nemel. Ne ze bych za to dal 40k, ale kdybych se lyzovani venoval jako kdysi, tak by to mozna za uvahu stalo (ve sleve ;-)). Snobarna to je, ale aspon za ty silene prachy dostanes neco solidniho.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49369
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

Příspěvekod grco » pon bře 21, 2016 19:28

mike píše:Kdo nepada, jezdi pod svoje moznosti :twisted: Ono staci jednou za tyden a to se proste nekdy stane.

Nepadnem ani raz za celu sezonu a nemyslim si, ze by som jazdil "pod svoje moznosti", mozno ma kazdy tie moznosti inde :P
stuhleck.jpg
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

Příspěvekod pickard » pon bře 21, 2016 19:37

Jezdis jak stara Blazkova
.
.
.
.
.
.
runs.... :t:t
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

Příspěvekod mike » pon bře 21, 2016 19:38

To byla parafraze na klasicke lezecke kdo nepada, leze pod sve moznosti ;-)

Ten vystup je pekny, z ceho to je? Data jsou podle GPS? Sklon znamena co, maximalni? Prumerny to byt nemuze, takove sjezdovky snad ani v Evrope nejsou.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49369
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

Příspěvekod grco » pon bře 21, 2016 19:45

@mike: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.corecoders.skitracks&hl=en

ano, data su podla GPS, a sklon nevim, ten som nikdy neriesil, mam to len kvoli prevyseniu a rychlosti :D
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

Příspěvekod mike » pon bře 21, 2016 19:53

Zrovna prevyseni a maximalni rychlost jsou nejmin spolehlive udaje z GPS ;-) Zalezi na tom, jak se data zpracuji, ale staci jedno misto s mizernym signalem a jsi uplne mimo. Osobne neverim na strojove zpracovani, rucne jsem zpracoval stovky logu a obcas jsou tam veci, ktere by se strojove nevychytaly.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49369
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

Příspěvekod pavproch » pon bře 21, 2016 20:17

Vrátím se k thematu: upozornění pro neznalé - to co tady píše Mike je ABSOLUTNÍ BLUD! - lyžařská bunda (a kalhoty) prostě MUSÍ být membránové. Tečka.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28256
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

Příspěvekod mike » pon bře 21, 2016 20:23

:D jak jsme jen mohli lyzovat v minulem stoleti, kdyz se jeste delalo lyzarske obleceni bez membran ;-)

Tak ja to teda zopakuju. Lyzoval jsem 35 let, v minulem stoleti hodne (celou zimu denne na lyzich), a membrana na bunde mi NIKDY nechybela. S tim, ze v desti jsem skoro nelyzoval, proc bych to delal.

A jen dodam, ze rec neni o skialpinismu, ale o lyzovani na sjezdovkach.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49369
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

Příspěvekod oodoow » pon bře 21, 2016 20:26

Ve skialpinismu se v membráně uvaříš ještě rychlejc než na sjezdovce.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3094
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

Příspěvekod mike » pon bře 21, 2016 20:32

Ja si to myslim taky, ale jelikoz to neprovozuju, tak netusim, jestli plusy membrany neprevazi minusy. Kazdopadne ale trvam na tom, ze na sjezdovce je membrana na bunde zbytecna. U kalhot se da diskutovat (kvuli mokru na lanovkach), ale i tam jsem se bez membranovych v pohode obesel. Vlastne mam prvni lyzarske membranove az ted, kdyz uz nelyzuju :)

Vim, ze pp to nikdy nepochopi, ale membrana je proti desti a vode, snih zvladne snad kazda zateplena bunda.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49369
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

Příspěvekod grco » pon bře 21, 2016 20:56

Njn, ja tiez ked chcije nelyzujem, suhlasim s mikeom v tomto, a aj keby ma chytila nejaka burka uplne hypoteticky, tak sa na to vyseru, zlyzujem dolu k autu a jedu domov, nepotrebujem nic nepremokave :D
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

Příspěvekod booze » pon bře 21, 2016 21:00

Kup primaloftku a na to nejaky GTX. 8)
Parkrat jsem taky brecel, ze nema snehovy pas, ale komfort vyhral. :wink:
btw kdyz jsem hodil tlamu na zmrzle ledove sjezdovce, tak primaloftka MHW to prezila bez uhony.
@grco znas http://www.skiline.cc/home? Podle me lepsi, nez aplikace.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

Příspěvekod grco » pon bře 21, 2016 21:01

@booze: znam, ale tam nemam maximalni rychlost! :D
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

Příspěvekod booze » pon bře 21, 2016 21:03

:lol: to je pravda.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

Příspěvekod pavproch » pon bře 21, 2016 21:11

Chjo, no.... takže znova: membrána v lyžařské výbavě na sjezdovky (resp. off piste, ale lanoffkou nahoru) je nezbytností, páč:

a) pouze slečinky lyžujou pouze za hezkého počasí, zanícený lyžař lyžuje aji v bezčasí, nečasí či přímo pičasí
b) občas je třeba sednout (sváča) na sních
c) občas (zřídka) sa lyžuje aji poprdel v prachu
d) na jaře sa lyžujje v úplně vodnatém firnu
e) občas sebú šlehneš
f) občas bývá námraza na všem včetně podprdelní části kotev/sedaček
g) před x lety sem samozřejmě taky lyžoval v bezmembránovém (bo prostě nebylo) a bylo to úplně na pikaču v porovnání s dnešním komfortem membrány

Ale dyž je mike zabejčený, to je jak sfině na perly stěnou házet.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28256
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

Příspěvekod Quido » pon bře 21, 2016 21:21

mike píše:No prave, zrovna ty "znacky", ktere pises, snad nic jineho nedelaji. Navic je to na omak jako brneni, tvrde, neohebne... holt igelitovy laminat. ... Tohle je vitezstvi marketingu nad rozumem.


ale da se menimi vybrat i prijemna, jen je to drina... ja znacky zminil spise kvuli cenam a taky, ze zpracovanim to zase uplne shity nejsou, abychom jim zase moc nekrivdili :wink:

ano, souhlas - jakoby se bunda bez membrany / laminatu nesmela ani nosit... no ale kdyz to lidi kupuji :roll:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

Příspěvekod mike » pon bře 21, 2016 21:24

@pp: rekl bych, ze tady je zabejceny nekdo jiny :twisted:

b, c, d, f se tyka jen kalhot a tam rikam, ze se da diskutovat. a - v desti lyzuje jen magor, snih neni problem a to ani mokry. e - taky spis kalhoty a vadi to jen na mokrem snehu, bunda bude mozna mokra na povrchu. Rozumny clovek do rozcvachtane brecky nepada ;-)

g: bylo predmembranove obdobi, pak membranove, kde bylo prvotni nadseni vystridano deziluzi a nekteri z nas uz jsme presli do postmembranoveho, kdy membrany pouzivame, ale jen kdyz to bez nich nejde, protoze je povazujeme za nutne zlo. Ty ses tam evidentne jeste nedostal, ale treba na to casem taky prijdes. Pochybuju :twisted:

V principu je to to same, jako s voskovanim bot. Ty jsi extremista, a tak se chranis proti extremnimu pripadu. Ktery ovsem nastane v 0.01% situaci a v jinych je ochrana na ukor komfortu. Ja mam radeji komfort ve vetsine situaci a ty extremni nejak preziju. Treba jak pise grco, kdyz prijde bourka, pujdu se nekam schovat.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49369
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

Příspěvekod Quido » pon bře 21, 2016 21:26

grco píše:To ma jednoduche riesenie, nepadat :D

Snehovy pas som nikdy nepotreboval, suhlasim len s kapsickou na skipas :)

A na skialpy nosim normalnu primaloftku, nie lyziarsku bundu (tam zas nepotrebujem kapsicku na skipas) ;)


tas nikdy nejel freeride v metrovem prasanu?
to ja zase nepotrebuju zadnou extra kapsu na skipas :lol:

tak skialp je snad neco jineho :roll:

taky mam lyzarskou bundu bez membrany a mam ji snad 10 let :skialp:
ale kdybych ted shanel novou, tak nevim nevim :roll:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

Příspěvekod mike » pon bře 21, 2016 21:50

booze píše:btw kdyz jsem hodil tlamu na zmrzle ledove sjezdovce, tak primaloftka MHW to prezila bez uhony.

Jo, ja bych se o ni taky moc nebal, ale na prvni pohled vypada, ze by to nemusela prezit. Vem si, ze nekde vedle se apuka boji, ze manzelka znici perovku tezkou kabelkou :D Je z Pertexu Quantum a ten material na MHW neni o moc silnejsi. Zalezi, kterou verzi mas, u me starsi je trochu silnejsi a prodysny, u novejsi je asi jako Softex u Koteky a malo prodysny. Ten jsem trhnul, kdyz se mi kousnul do zipu a musel jsem ho vyrvat, ale jinak je v pohode.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49369
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

Příspěvekod grco » pon bře 21, 2016 22:05

A co tak sa spytat toho dotycneho ci je "zaniceny lyzar" alebo "slecinka"? Pretoze nie kazdy lyzuje v dazdi jak pavproch :D

Ja som sa v detstve v zlych podmienkach nalyzoval dost, teraz idem na lyze, len ked svieti slnko :D

Ked si chcem ist "zasportovat" tak idem na skialpy, lyzovanie na zjazdovkach uz beriem cisto ako spolocensku udalost, musi byt hezky, dam si par jazd a sedim v bufete s kamosmi :D
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

Příspěvekod Rychtar84 » úte bře 22, 2016 13:15

takže summary: na sjezdové lyžování něco s membránou raději než s podlepenými švy ano...?
a jasně, že většina lidí v dešti a hustém sněžení nejezdí, čili nepromokavost nehraje roli...
možná v úvahu popřemýšlet nad kalhotama (sezení na mokré sedačcce, posezení v mokrém sněhu atd...)
na skialp hlavně ať větrá...

jak vás tak čtu, tak to máte všichni bundy za 10 a více tisíc?
Uživatelský avatar
Rychtar84
nováček
nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: sob bře 19, 2016 7:07

Re: Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

Příspěvekod grco » úte bře 22, 2016 13:20

Ne, na zjazdove lyzovanie mam Rossignol kupenu vo vypredaji po sezone, za 4500 Kc.

A na skialpy nosim celkovo 3 bundy, Rab VR Alpine Lite, ktora stala okolo 4000 Kc, ArcTeryx Atom SV Hoody za asi 4500 Kc, a Rab Stretch Neo za asi 7000 Kc.

Takze ani jedna za 10 a viac :P
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

Příspěvekod oodoow » úte bře 22, 2016 13:24

Rychtar84 píše:takže summary: na sjezdové lyžování něco s membránou raději než s podlepenými švy ano...?

K čemu ti budou podlepené švy, když nebude membrána? Švy se podlepují k tomu, aby to přesně neproteklo, ale bez membrány ti to proteče přímo přes látku. (pokud neuvažuješ pláštěnku) Bundu z promokavého materiálu s podlepenými švy asi snad nikdo nevyrábí. Spíš můžeš narazit na opak, což je taky nesmysl, ale lidi to kupují, protože jim to buď nedojde anebo všimnou, až jim začne skrz švy zatékat.

Rychtar84 píše:jak vás tak čtu, tak to máte všichni bundy za 10 a více tisíc?

Nemáme, je to nesmysl, to bych si radši někde týden lyžoval, než dal desítku za bundu. Většina z nás nejsme slečinky a tak membránu na lyžování nepotřebujem. :twisted:
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3094
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení