Bunda Millet K Pro GTX - zkušenost

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Bunda Millet K Pro GTX - zkušenost

Příspěvekod fakir » úte lis 13, 2012 12:50

Ahoj,

letos v létě jsem si koupil bundu K Pro od Millet a zajímalo by mě, jakou s ní máte zkušenost. Hned v srpnu jsem ji vzal na zátěžový test na 2 týdny na Špicberky a moc jsem si pochvaloval, jak funguje, jenže tam skoro nepršelo. Momentálně se pohybuju v deštivé Anglii, a tak o nějakou tu kapku deště není nouze. Bohužel jsem ale docela zklamán, protože po 2 hodinách ve vytrvalém dešti mám mokro v kapsách :( Nevím, jestli voda proteče skrz zipy nebo jestli prosákne skrz látku. Taky se mi zdá, že i spodní díl kolem pasu nějakou tu vodu poropustí (ale to si nejsem jistý, jestli to není vlhkost odspodu od kalhot jak se bunda během pohybu pohybuje nahoru a dolů).

Bundu jsem ještě nepral ani neošetřoval žádným přípravkem, ale předpokládám, že po tak krátké době by měla fungovat naprosto bezchybně.

Máte někdo podobnou zkušenost?

Díky,
Zdenda
fakir
nováček
nováček
 
Příspěvky: 22
Registrován: stř pro 29, 2010 19:01

Re: Bunda Millet K Pro GTX - zkušenost

Příspěvekod zoul » úte lis 13, 2012 13:18

Každý zip teče, jen ty lepší míň.
Uživatelský avatar
zoul
účastník
účastník
 
Příspěvky: 659
Registrován: pon srp 30, 2010 9:14
Bydliště: Boskovice

Re: Bunda Millet K Pro GTX - zkušenost

Příspěvekod vonkreuz » úte lis 13, 2012 15:28

Gore-Tex garantuje sucho na těle.
Negarantuje sucho v kapsách.
Myslím, že to píše i český Tilak na svých stránkách.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Bunda Millet K Pro GTX - zkušenost

Příspěvekod Voko » úte lis 13, 2012 21:58

bundu mám, kapsa na ruce v bouřce proteče - utopil jsem v ní gps modul - má chyba.
spodní lem, kde je guma nemá vrstvu gtx, proto je vlhký - předpokládá se, že k tomu budeš mít i gtx kalhoty - pak funguje spolehlivě. voda z lemu zevnitř nevzlíná, takže je to jen otázka přechodu vlhka na normální kalhoty.
pozor na správné zapnutí zipů v podpaží, při špatném uzavření nateče i tudy, ale to asi v každé bundě. Mám ji už 4 nebo 5 let a zdá se mi, že rukávy začaly trochu protékat, ale je možné, že v nich je někde dírka, zatím jsem to netestoval.

Jo a ještě ji nosí, nebo nosil pavproch.
Uživatelský avatar
Voko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 931
Registrován: pon bře 23, 2009 20:28
Bydliště: Ostrava

Re: Bunda Millet K Pro GTX - zkušenost

Příspěvekod Jazz » stř lis 14, 2012 12:38

Čo sa týka vodeodolných zipsov, zatiaľ som mal dve nepremokavé bundy a každý cca po 3 hod výdatného dažďa prepustil vodu. Celkom dobré riešenie je léga nad zipsom. Zaujímavé riešenie má moja bunda Superfly od Montane, ktorá má vrecko spravené tak, že je zo spodu aj z vrchu "obšité" membránou, takže som v suchu.
Uživatelský avatar
Jazz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 74
Registrován: pon srp 8, 2011 15:49

Re: Bunda Millet K Pro GTX - zkušenost

Příspěvekod fakir » sob lis 17, 2012 11:23

OK, díky za názory a postřehy. A ještě se zeptám - jak ošetřujete GTX - je lepší vyprat v pračce společně s impregnačním prostředkem nebo lepší sprej?
fakir
nováček
nováček
 
Příspěvky: 22
Registrován: stř pro 29, 2010 19:01

Re: Bunda Millet K Pro GTX - zkušenost

Příspěvekod pavproch » sob lis 17, 2012 11:36

pavproch nemá, pavproch má K-Expert Pro GTX... :twisted:

což je jiná váhová kategórie.... ta neproteče ani skrz hadru ani skrz zipsy.... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)


Zpět na Oblečení