Fjällräven G-1000

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Příspěvekod Kolic » pon bře 30, 2015 12:34

No právě, taky bych řekl.. tak čím impregnuje Eco? Voskem snad ne?
BB 8800, 8520, 9780, Z10, Z30, ??

Fjallraven..
Uživatelský avatar
Kolic
nováček
nováček
 
Příspěvky: 135
Registrován: čtv črc 4, 2013 15:37
Bydliště: Liberec

Příspěvekod Kolic » sob kvě 9, 2015 22:22

Má někdo zkušenosti s klobouky od teto znacky? Přemýšlím o něm a nevím nevím stli za ten litr stojí ;-)
BB 8800, 8520, 9780, Z10, Z30, ??

Fjallraven..
Uživatelský avatar
Kolic
nováček
nováček
 
Příspěvky: 135
Registrován: čtv črc 4, 2013 15:37
Bydliště: Liberec

Re: Fjällräven G-1000

Příspěvekod šíp » ned kvě 17, 2015 19:55

To by mě zajímalo taky. Fjällräven je totiž momentálně jediná značka dostupná v ČR, nabízející pokrývku hlavy s integrovanou moskytiérou. Na druhou stranu, dát za tohle více než litr se mi dost příčí.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod Kolic » ned kvě 17, 2015 20:38

O ten mi přesně taky de ;-)
BB 8800, 8520, 9780, Z10, Z30, ??

Fjallraven..
Uživatelský avatar
Kolic
nováček
nováček
 
Příspěvky: 135
Registrován: čtv črc 4, 2013 15:37
Bydliště: Liberec

Re: Fjällräven G-1000

Příspěvekod šíp » ned kvě 17, 2015 20:40

Zatím si ho kupovat nehodlám. Za necelý měsíc letím do Finska, takže mám v plánu se po podobném výrobku porozhlídnout tam. Přeci jenom předpokládám, že tamní trh bude na podobné vychytávky lépe připraven, než zdejší. Po návratu poreferuji.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Fjällräven G-1000

Příspěvekod slezacekm » sob kvě 23, 2015 14:12

tak se ke mně dostala Fjallraven Eco-Trail Jacket (kupovaná jako bazarovka z Litvy). Moc jsem se těšil na první déšť, abych ji mohl otestovat. No chodil jsem cca 30 minut v pěkném lijáku a bunda prostě protekla :-k ne úplně celá, kapuca vydržela, ale ramena a horní záda nic moc. Je pravda, že v podobném dešti bych se spíše snažil někde schoval, ale stejně. A teď co s tím? Je to bazarovka, může to mít materiál za sebou? Myslíte, že by se nepromokavost dala nějak "obnovit". Nikdy jsem žádnou membránovku nepral tak nevím a budu rád za názory
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Re: Fjällräven G-1000

Příspěvekod mike » sob kvě 23, 2015 23:20

Co chces, je to eco-shell. Eco znamena, ze je to sice k nicemu a nefunguje to, ale majitel je stastny, ze je eco ;-)

Muzes to zkusit vyprat v Astko SportWashi a pak nastrikat jejich impregnaci (WaterGuard tusim), ale zazraky necekej. Jestli je membrana poskozena, tak to moc nevylepsis. Koukni se na protekajici mista proti svetlu, jestli tam nejsou male dirky.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Fjällräven G-1000

Příspěvekod slezacekm » ned kvě 24, 2015 8:10

No proti světlu ta látka prosvítá tak nějak celkově po celé ploše :) pokud se podívám proti světlu třeba přes Paclite není vidět absolutně žádné prosvítání.
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Re: Fjällräven G-1000

Příspěvekod mike » pon kvě 25, 2015 23:21

Ja jsem prave mel v Paclitu male dirky, kteryma svetlo slusne svitilo a bohuzel i voda tekla proudem. Jestli je to po cele plose stejne, tak by to jeste mohlo byt OK. Zkus to prani ve SportWashi, treba je membrana jen znecistena a povede se funkci obnovit. Moc bych v to nedoufal, ale nic tim nezkazis.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Fjällräven G-1000

Příspěvekod slezacekm » stř čer 3, 2015 16:19

tak dnes konečně dorazil Sport-Wash. Ještě před vypráním jsem si stoupl v bundě do vany a osprchoval se :rolleyes: chvíli to jakž takž šlo, ale pak za krkem začla voda téct celkem dost. sundal jsem bundu a při proudu vody na zátylek bylo vidět, že jde skrz a kolem švů. tak jsem bundu pěkně propláchl a jakmile proschne, zkusím opět osprchovat. pokud nepomůže, naimpregnuji Water-Guardem, vyfénuji a opět zkusím osprchovat. pokud ani potom nebude pohoda, mám nějaký Seamsure patladlo na švy, tak zkusím ta protékající místa zatřít zevnitř (nebude to horší než teď ne?). Pokud to ani potom nebude ok, prodám tady bundu na bazaru jako mírně nošenou, ale v bezvadném stavu minimálně za 5000 Kč (je to přece Fjallraven :finga: ). předtím samozřejmě toto vlákno smažu.
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Re: Fjällräven G-1000

Příspěvekod mike » stř čer 3, 2015 16:31

Zkus to ;-)

Chapu spravne, ze ta bunda nema podlepele svy? Pak tezko muze byt nepromokava, membrana nemembrana.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Fjällräven G-1000

Příspěvekod slezacekm » stř čer 3, 2015 16:44

asi jsem to napsal nesrozumitelně, bunda má všechny švy podlepené, ale přijde mi, že některá podlepení jsou odchlýplá nebo tak nějak "jetá".
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Re: Fjällräven G-1000

Příspěvekod aksam » stř čer 3, 2015 16:52

to je tahle bunda? http://www.fjallraven.cz/eco-trail-jacket

moc důvěry ve mně nevzbuzuje, papírově sice uvádí vodní sloupec 30tisíc mm
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Fjällräven G-1000

Příspěvekod slezacekm » stř čer 3, 2015 16:59

presne to je ona. docela me prekvapilo, ze i v obchode fjallraven v praze rikali, ze prestavaji brat nepromokave obleceni. ze budou brat jen jejich G-1000 materialy. ze by jim ty membrany nefungovaly?

Edit: bunda vypraná, naimpregnovaná Atskem, zafénovaná. nechal jsem sestru vlézt pod zahradní sprchu a bunda je na tom lépe, než před impregnací, ale stejně není nepromokavá. zevnitř jsou na materiálu vidět mokré fleky (neprotéká skrz tak rychle jako před impregnací), je to na různých místech, ale celkem velké oblasti. nějak se mi celá ta jejich membrána nezdá.
rovnou jsem vypral a naimpregnoval 9 let starou bundu Gore XCR Millet a pod zahradní sprchou ani kapička.
Navoskoval jsem si také ramena a kapucu u G-1000 bundy a opět pod zahradní prchou ani kapička. materiál G-1000 po namočení extrémně ztvrdne a dělá mapy (asi vyloučený vosk), které jdou částečně opět rozfénovat
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Fjällräven G-1000

Příspěvekod FrantaKrajta » stř říj 19, 2016 22:30

jen k voskovani, G-1000 je vlastne normalni polycotton, ne? 65/35 nylon/bavlna v jemnem (ale ne jak Ventile) tkani. Zkousel jste nekdo voskovat jine podobne ne od FR? Zajimalo by mne, zda by to pomohlo u jinych kalhot, navoskovat zadek kolena spodek nohavic. Mam skvele polycotton kalhoty z US za hubicku (bohuzel v maskaci), a DWR uprava je fajn ale suchy zadek je suchy zadek :) (kdyz si sednete na mokry kamen tak je vam DWR uprava docela k nicemu)
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Fjällräven G-1000

Příspěvekod FrantaKrajta » stř říj 19, 2016 22:33

Polycotton preferuju ze se nepropali od kazde jiskry jako cisty nylon/PES, a je celkem porad odolna ale porad prodysna a rychleji schne. Bohuzel treba u kalhot vetsina vyrobcu dela bud jen tezke bavlnene co schnou tyden nebo umelinove co nejsou kompatibilni s ohnem...
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Fjällräven G-1000

Příspěvekod TimTaylor » pát srp 18, 2023 11:51

Po deseti letech oživím vlákno:-). Za mě je G1000 kvalitní materiál na treking, od Fjallravenu jsem za poslední asi 4 roky koupil několik kraťasů a kalhot, bundu Keb, nějaké trika a mikinu a po celkově velmi dobrých zkušenostech pokukuji po jejich batohu. Kalhoty jsou super, hlavně modely Abisko a Keb, používám je hlavně na klasickou horskou turistiku po Evropě (Alpy, Dolomity, přechody hor v Rumunsku, hřeben Nízkých Tater atd.). Nejde o kalhoty úplně do veder, ale mají integrované odvětrávání takže jdou nosit i v létě, kupu kapes, stahování u kotníku, střihově za mě jedny z nejlepších kalhot co jsem měl, spolu s některými modely od Direct Alpine. Nejsou nepromokavé,ale lehčí déšť/sněžení dají s přehledem, pokud je navoskujete tak vydrží víc, ale GTX nenahradí. Za mě doporučuji vyzkoušet, co jsem se bavil v místním HUDY tak se prodavají velmi dobře, takže asi nejsem sám kdo má podobný názor. Jen na léto a vedra to fakt úplně není, spíše podzim/jaro/zima...
Uživatelský avatar
TimTaylor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 551
Registrován: stř kvě 28, 2008 20:29
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Fjällräven G-1000

Příspěvekod mike » pát srp 18, 2023 15:22

23 - 16 = 7 ;-)

Proti gustu zadny disputat, za mne jsou vetsina veci, co pises, minusy ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Fjällräven G-1000

Příspěvekod TimTaylor » pát srp 18, 2023 15:27

To už je věcí vkusu každého soudruha:-) :axe:
Uživatelský avatar
TimTaylor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 551
Registrován: stř kvě 28, 2008 20:29
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Fjällräven G-1000

Příspěvekod Etheric » pát srp 18, 2023 17:14

Jasně, proti gustu žádný dišputát. Na válení u ohně je to super materiál, ale na turistiku máme v roce 2023 přeci jen už nesrovnatelně lepší ve všech směrech (vyjma odolnosti propálení) :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Fjällräven G-1000

Příspěvekod TimTaylor » sob srp 19, 2023 19:48

například? Chodím každoročně přechody hor na těžko, VH turistiku cca 1500-3000m po Evropě a ten Fjallraven tam je vidět mezi lidmi dost. Horolezci asi mají něco jiného, ale zajímalo by mě co vidíš jako "nesrovnatelně lepší ve všech směrech "? Měl/mám věci od Tilaku, Highpointu, Direct Alpine, Lowe Alpine a srovnávat asi mohu, a to mě tedy zajímá, co máš a znáš ty...?
Naposledy upravil mike dne sob srp 19, 2023 22:26, celkově upraveno 1
Důvod: zbytecna citace celeho predchoziho prispevku
Uživatelský avatar
TimTaylor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 551
Registrován: stř kvě 28, 2008 20:29
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Fjällräven G-1000

Příspěvekod Etheric » ned srp 20, 2023 4:29

Funkční materiály, co jsou odolný, lehký a rychle schnou. Kalhoty např Montura free K, mikinu ze Stormfleece,... Je to na chození (chození, ne poflakování s batohem) nesrovnatelně lepší, funguje to mnohem líp, než ten kompozit bavlny. Zejména ta funkčnost, tj odvod potu, schnutí,..
Vpodstatě libovolný funkční materiál je dnes co do funkčnosti lepší, než G-1000, a některý jsou na tom i s odolností dost dobře. Z G-1000 jsem měl kalhoty. Těžký, tuhý, blbě schly, v létě jsem se v tom vařil a v zimě studily.... S těmi Monturami se to nedá vůbec srovnat, to je rozdíl jako prase ve všech ohledech (krom odolnosti propálení od ohně)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Fjällräven G-1000

Příspěvekod mike » pon srp 21, 2023 0:39

Za sebe: nedavno jsem si koupil Ternua Friz, ktere se IMO daji pouzit na libovolnou VHT od jara do podzimu. Nejsou tak dobre, jako jejich predchudci, ktere pouzivam a ktere mimochodem prezily pres 10 let intenzivniho pouzivani, ale starou verzi uz holt nekoupim. Nova bohuzel podleha aktualnimu trendu cileni na vychrtliky, takze nohavice jsou uzsi, nez se mi libi a strecovy material bych si taky odpustil, ale zas uznavam jeho prakticnost v technictejsich pasazich. Hlavne mi uz ale neskube chlupy na nohach, jako predchozi verze Shellstretche :prayer:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Fjällräven G-1000

Příspěvekod TimTaylor » pon srp 21, 2023 6:06

Ok, věci od Montury jsem nikdy neměl tak nemůžu porovnávat (na ty Montura free K se kouknu). Za mě je ale kombinace G1000+ stretch super, vyhovuje mi a na moje užití (častější treking na těžko X dní ve vyšší nadmořské výšce) jsou super. Obdobné modely dělá i Direct Alpine, kdy věci od Fjallraven mi prostě po pár letech nošení příjdou promakané, odolné, sedí mi střih, nikde nic netahá, nešrtí (což není vždy pravidlem)... Je asi hodně věc vkusu a střihu, třeba bundy od Tilaku mi sedí, ale jejich kalhoty vůbec (střihově i délkou)...
Uživatelský avatar
TimTaylor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 551
Registrován: stř kvě 28, 2008 20:29
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Fjällräven G-1000

Příspěvekod Etheric » pon srp 21, 2023 7:19

DA nejsou tak přizpůsobivý jako ty Montury, zkoušel jsem od DA všechny gatě krom zimních a některý i mám doma, na práci na zahradu, do sadu atp za něco málo přes tisícovku v akci boží koupě. Při chození ve víc technických částech trasy je rozdíl ve volnosti pohybu hodně citelnej, ve prospěch Montury. A taky voda - Montury skoro vůbec nenasakujou, až když je opravdu hodně vody a to se jí dá většina vyklepat a zbytek rychle oschne i na tak málo topícím člověku, jako su já. A výdrž neskutečná. Kalhoty zažily 5 let Sodomy, už jsou značně "homeless look", ale ještě drží, i zipy, všechno. S mým používáním je to bez nadsázky zázrak.
Jinak i gatě z Decathlonu byly funkčností a pohodlím lepší, než asi 10x dražší z G1000...
Za mě je Fjalraven z velký části jen módní oblečení pro hipstery. Na nich tyhle věci ostatně vídám nejčastěji. Ale uznávám, že maj i některý kousky, který jsou účelový, akorát ten účel je hrozně úzkej a použití mimo něj funguje blbě
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Předchozí

Zpět na Oblečení